Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.07.2022 o 10:07, Krzysztof 93 napisał:

Witajcie. Jestem tu nowy miałem bardzo silne nerwicę lękowe, do tej pory biorę parogen- lek pomógł mi ale ważę ponad 100 kg i mam złe wyniki cholesterolu. Czy uważacie że dulo może mi pomóc na nerwice? Jak się po nim czujecie? 

Parogen był super ale przywalilam strasznie dużo kg i szybko a całe życie miałam niedowagę. Przeszłam na duloxetyna. Też zadziałało. Najpierw dawka 30 mg potem na 60 mg. I ta 60tka jest okej. Dodatkowo daje chęć do działania. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam czasem te zaciskanie sie szczeki ,ale nie zawsze,i nie ka na to lekarstwa🤣u mnie jeszcze występuje to niezdrowe pobudzenie z rana ,nie wiem czy to tzw niepokoj czy adrenalina ,ale nadal to czuje ,lekarz mowil ze mam podnieść dawke bo jakos na depresje tez nie szczegolnie dziala ale byly przebłyski, ze chcialo sie żyć ,i trwalo to moze 10 dni a teraz tesknie za tym,dlatego mam wejsc na 90mg,toz to mnie dopiero wysadzi😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lucy32 napisał:

Tez mam czasem te zaciskanie sie szczeki ,ale nie zawsze,i nie ka na to lekarstwa🤣u mnie jeszcze występuje to niezdrowe pobudzenie z rana ,nie wiem czy to tzw niepokoj czy adrenalina ,ale nadal to czuje ,

Po przebudzeniu to noradrenalina a z tym zaciskaniem to masz spoko że czasem bo u mnie to w dzień jakoś jeszcze powiedzmy da się skontrolować ale często budzę się w nocy i po prostu czuje to zaciskanie i zgrzytanie a rano budze sie z obolalymi policzkami od wewnatrz czyli jeszcze dodatkowo zagryza się policzki.  Ta sprawa już ogólnie trwa od dwóch lat ,zaczęło się kiedyś właśnie po wejściu na sertraline. Chyba pozostaje mi tylko szyna ochronna na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, snilek napisał:

Po przebudzeniu to noradrenalina a z tym zaciskaniem to masz spoko że czasem bo u mnie to w dzień jakoś jeszcze powiedzmy da się skontrolować ale często budzę się w nocy i po prostu czuje to zaciskanie i zgrzytanie a rano budze sie z obolalymi policzkami od wewnatrz czyli jeszcze dodatkowo zagryza się policzki.  Ta sprawa już ogólnie trwa od dwóch lat ,zaczęło się kiedyś właśnie po wejściu na sertraline. Chyba pozostaje mi tylko szyna ochronna na noc.

A teraz bierzesz Dulo ? I nadal to masz? jakiej dawce?ja w nocy nie czuje tego bo biore Mirte na sen i spie ogolnie dzieki niej dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Lucy32 napisał:

A teraz bierzesz Dulo ? I nadal to masz? jakiej dawce?ja w nocy nie czuje tego bo biore Mirte na sen i spie ogolnie dzieki niej dobrze

Tak obecnie biorę i właśnie nastąpiło nasilenie tego zaciskania itp.  W nocy to jest niekontrolowane , no cóż po prostu rozwinął się u mnie bruksizm. 

To moje drugie podejście do dulo bo stwierdziłem że za pierwszym razem trochę zbyt szybko zrezygnowałem a szukając innych alternatyw do niczego sensownego z lekarzem nie doszliśmy więc teraz mam plan zostać dłużej na tym leku. Wystartowałem od razu z dawką 60mg i prawdopodobnie za jakiś czas podbije do 90mg bo mam zgodę lekarza że mogę tak zrobić a w ostateczności nawet do max dawki 120 ale to się okaże, tym razem będę bardziej cierpliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, snilek napisał:

Tak obecnie biorę i właśnie nastąpiło nasilenie tego zaciskania itp.  W nocy to jest niekontrolowane , no cóż po prostu rozwinął się u mnie bruksizm. 

To moje drugie podejście do dulo bo stwierdziłem że za pierwszym razem trochę zbyt szybko zrezygnowałem a szukając innych alternatyw do niczego sensownego z lekarzem nie doszliśmy więc teraz mam plan zostać dłużej na tym leku. Wystartowałem od razu z dawką 60mg i prawdopodobnie za jakiś czas podbije do 90mg bo mam zgodę lekarza że mogę tak zrobić a w ostateczności nawet do max dawki 120 ale to się okaże, tym razem będę bardziej cierpliwy.

A moge spytac czy bardziej na lęki czy depresje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depresje ale zdecydowałem się jeszcze raz na to dulo tylko dlatego że to snri który jako tako daje dodatkowo nieco pobudzenia. Przerobilem już dużo leków w tym teoretycznie lepszych od dulo i efekt wyłącznie taki że człowiek- dętka zero życia motywacji działania nastroju,nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, snilek napisał:

Depresje ale zdecydowałem się jeszcze raz na to dulo tylko dlatego że to snri który jako tako daje dodatkowo nieco pobudzenia. Przerobilem już dużo leków w tym teoretycznie lepszych od dulo i efekt wyłącznie taki że człowiek- dętka zero życia motywacji działania nastroju,nic.

Tez tak mysle,choc mi nie udalo sie wejsc na esci,wenle,sertraline  choc ta ostatnia tez sie dobrze zapowiadala,ale nie dalam rady,straszne uboki  na wszystkich,byl jeszcze Milnacipran ale Mirtazapina tez byla dobra,bez dodatkow ale przestała dzialac jak należy i to mnie zmusilo znowu cos szukac dla siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2022 o 12:56, Lucy32 napisał:

Tez tak mysle,choc mi nie udalo sie wejsc na esci,wenle,sertraline  choc ta ostatnia tez sie dobrze zapowiadala,ale nie dalam rady,straszne uboki  na wszystkich,byl jeszcze Milnacipran ale Mirtazapina tez byla dobra,bez dodatkow ale przestała dzialac jak należy i to mnie zmusilo znowu cos szukac dla siebie

Z mojego punktu nie masz czego żałować ale z takimi lekami tj loteria, na kogoś działa i jest ok a komuś szkodzi albo nic nie daje. 

Tu jeszcze do dulo musiałem wyrwać od lekarza sulpiryd bo te całodniowe nudności i brak apetytu mnie dobijaly a sulpiryd u mnie to wycisza i jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2022 o 12:56, Lucy32 napisał:

Tez tak mysle,choc mi nie udalo sie wejsc na esci,wenle,sertraline  choc ta ostatnia tez sie dobrze zapowiadala,ale nie dalam rady,straszne uboki  na wszystkich,byl jeszcze Milnacipran ale Mirtazapina tez byla dobra,bez dodatkow ale przestała dzialac jak należy i to mnie zmusilo znowu cos szukac dla siebie

Z mojego punktu nie masz czego żałować ale z takimi lekami tj loteria, na kogoś działa i jest ok a komuś szkodzi albo nic nie daje. 

Tu jeszcze do dulo musiałem wyrwać od lekarza sulpiryd bo te całodniowe nudności i brak apetytu mnie dobijaly a sulpiryd u mnie to wycisza i jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, snilek napisał:

Z mojego punktu nie masz czego żałować ale z takimi lekami tj loteria, na kogoś działa i jest ok a komuś szkodzi albo nic nie daje. 

Tu jeszcze do dulo musiałem wyrwać od lekarza sulpiryd bo te całodniowe nudności i brak apetytu mnie dobijaly a sulpiryd u mnie to wycisza i jest lepiej.

Tez nie mam apetytu,caly dzien,nudnosci troche przeszly,od wczoraj jestem na 90mg,..Jesli to nie zatrybi to dalej nie bede wchodzicbo jak sie wypstryka ,to znow bedzie bez efektu ,i juz nie bedzie do czego podniesc.Pozdrawiam😜🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, snilek napisał:

Z mojego punktu nie masz czego żałować ale z takimi lekami tj loteria, na kogoś działa i jest ok a komuś szkodzi albo nic nie daje. 

Tu jeszcze do dulo musiałem wyrwać od lekarza sulpiryd bo te całodniowe nudności i brak apetytu mnie dobijaly a sulpiryd u mnie to wycisza i jest lepiej.

A bierzesz cos na sen,czy dajesz rade bez wspomagania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2022 o 18:39, snilek napisał:

Tu jeszcze do dulo musiałem wyrwać od lekarza sulpiryd bo te całodniowe nudności i brak apetytu mnie dobijaly a sulpiryd u mnie to wycisza i jest lepiej.

U mnie na nudności i problemy żołądkowe na duloksetynie pomogło po prostu zwiększenie dawki. Zresztą nawet producent zaleca takie postępowanie w ulotce przy uciążliwych działaniach niepożądanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, acherontia styx napisał:

U mnie na nudności i problemy żołądkowe na duloksetynie pomogło po prostu zwiększenie dawki. Zresztą nawet producent zaleca takie postępowanie w ulotce przy uciążliwych działaniach niepożądanych.

 

Ale zaraz, wspominałaś wcześniej, że dulo szkodziła twojej wątrobie. Czy te zaburzenia żołądkowo-jelitowe nie były z tym związane? Ja zaczynałem od 60mg i miałem straszne biegunki i ból pod żebrami, to było nie do zniesienia. Jeszcze próby wątrobowe podwyższone dwukrotnie. Za to musiałem podziękować tej duloksetynie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MarekWawka01 napisał:

 

Ale zaraz, wspominałaś wcześniej, że dulo szkodziła twojej wątrobie. Czy te zaburzenia żołądkowo-jelitowe nie były z tym związane? Ja zaczynałem od 60mg i miałem straszne biegunki i ból pod żebrami, to było nie do zniesienia. Jeszcze próby wątrobowe podwyższone dwukrotnie. Za to musiałem podziękować tej duloksetynie. 

Objawy żołądkowo-jelitowe miałam na początku brania. Enzymy wątrobowe podskoczyły mi po ponad roku brania, jak nie dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, acherontia styx napisał:

Objawy żołądkowo-jelitowe miałam na początku brania. Enzymy wątrobowe podskoczyły mi po ponad roku brania, jak nie dłużej.

 

Mi podskoczyły gdzieś po około 1-2 tygodniach brania. Miałem biegunki z jasnymi stolcami, ciemny mocz i kłucia mniej więcej od początku brania. Widać byłem szczególnie wrażliwy na tą duloksetynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×