Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie... tym bardziej, że na własnej skórze przekonał się o jego działaniu. Mógł zacząć brać jeden lek.

 

Nie ogarniam Was z tymi podejrzanymi miksami. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3,

nic sobie sam nie zapodałem bo tak mialem przepisane, 10mg paro+37,5mg tianeptyny

 

 

wiesz jakbym ja miał brac to co " mam / miałem zapisane " miałbym takiego Parkinsona ,że pisanie na klawiaturze byloby ponad moje możliwości .

 

-- 22 mar 2014, 19:48 --

 

a jak są dwa to nie wiem teraz który jest winny

 

 

wiinne jest złe połączenie . zreszta z czasem sie nauczysz . Ja tam Coaxilu za HU-ja nie tknę !

 

--

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zejśc z Coaxilu , odczekac i wejśc w co innego . Nie będę Ci tu dawał gotowych recept , ale lekarz , który Ci przepisał ten mix to niezły pojeb .

 

-- 22 mar 2014, 19:55 --

 

jest jeszcze jedno takie połaczenie dla naiwnych , masakryczne i równie niszczące co powyższe = Metylofenidat + Moklobemid . 3 razy juz się naciąłem , a wydawało by się ,że taki madry jestem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak jakbyś nalał do baku wody i chcial pojechać , albo ugasić benzyna ognisko . Te dwa leki dzialają w różnych odmiennych kierunkach . Ja tam się nie znam na biochemi jak MIko , ale niejeden lekarz ( konkretnie dwóch ) ostrzegali mnie żebym tylko nie łączył SSRI z Tianeptyną.

Jednak raz połaczyłemi żałowałem tego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, jestem tu nowy, więc nie znam Twojej historii, ale zamiast łączyć dwa gryzące się ze sobą leki, może warto któryś z nich odłożyć i dodać mirtazapinę? ;) SSRI z mirtazapiną jest dość oklepanym połączeniem, ale tianeptyna z mirtą może okazać się strzałem w dziesiątkę, dość rzadkie połączenie, ale z potencjałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś uważano, że nasilanie wychwytu zwrotnego serotoniny odpowiada za główny mechanizm tianeptyny dlatego została zaliczona do grupy SSRE- selective serotonin reuptake enhancers. Obecnie się z tego wycofuje i nowsze badania pokazują, że wpływ tianeptyny na nasilanie wychwytu zwrotnego 5-HT nie jest aż tak duży i istotny(po 2 tygodniach w ogóle nie zachodzi), a za jej efekt terapeutyczny odpowiada modulowanie transmisji dopaminergicznej na szlaku mezolimbicznym, wpływ na receptory glutaminianiu NMDA i AMPA, wzrost uwalniania BDNF, obniżanie aktywności osi HPA i ogólny wpływ na neuroplastyczność mózgu co chroni m.in. hipokampa przed stresem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×