Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Marek77, Wnioskuję, że dawanie paroksetyny osobom z anhedonią, to jak dawanie wellbutrinu nerwicowcom.

Nie wiem już czego mi brakuje. Ogólnie czuję wszechogarniający mnie smutek i beznadziejność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore Rexetin już drugi miesiąc. Trzy razy dziennie i... No cóż. Fizycznie nie czuje się najlepiej. Dość często mam silne zawroty głowy i osłabienie całego ciała, bóle kości. Bywa i tak, że mam problemy z normalnym poruszaniem się.

3 razy dziennie? Ja brałam 0.5 a teraz 1 i więcej bym nie chciała,te skutki uboczne mnie wykańczają.

 

[Dodane po edycji:]

 

Mam takie do Was pytanie,które bardzo mnie nurtuje.

Biorę rexetin od 2 miesięcy,tabletki antykoncepcyjne od 13.Czy wiecie coś na temat konfrontacji tych dwóch leków? Boję się,że leki hormonalne mogą mieć obniżone działanie przy braniu ich z rexetinem. Teoretycznie na ulotkach nie ma wzmianki o tym,ale jednak ciągle czuję ten dyskomfort.. jestem za młoda na dziecko, zresztą studiuję dziennie..

A drugie pytanie moje - czy macie może taki skutek uboczny jak nadmierne pocenie się?U mnie objawia się to szzczególnie w nocy,budzę się cała mokra jak w "wodzie".Jest to niewatpliwie uciazliwe. Prosze o odpowiedz :) pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ona20, zerknij na tematy:

depresja-a-tabletki-antykoncepcyjne-t14638.html

antydepresanty-a-pigu-ki-antykoncepcyjne-t17057.html

 

***

 

Co do Rexetinu, od jutra zaczynam go przyjmować, póki co dawka wprowadzająca 10mg + xanax 0,5mg. Po około pół roku bez tabletek postanowiłem wrócić do leczenia no i zobaczymy jak to będzie wyglądało.

Przede wszystkim leczę się na nerwicę lękową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże Przenajświętszy, jestem przerażona...ja bralam seroxat 6 lat i mi sie spłyciła uczuciowość, potem citabax pól roku i w tym czasie mi wszystko zanikło...nie ma seksualnosci, nie ma uczuć prawie ŻADNYCH, uczuć wyższych ZERO. Jestem wrakiem człowieka, jedyne co czuję to ogromną frustrację i niewyobrażalne psychiczne cierpienie.Nie ma przezyć, nie ma o czym rozmawiać, milczę całymi dniami, nie ma wychodzeia ze znajomymi, nie ma związku, nie ma więzi z rodziną, nie ma poczucie Boga, sztuki, muzyki...jest wegetacja. Ciagle myślę o tym, żeby się zabić, ale ciągne jakoś dzięki Wierze. Więcej w wątku "nic nie czuję" w zaburzeniach osobowosci. Czy ktoś sie procesował z firmą produkującą któryś z leków? Bo ja bym chętnie tego spróbowała.

Współczucia, trochę domyślam się co czujesz(albo w sumie to nie czujesz...), bo brałam ten "cudowny" lek przez 9 miesięcy(nadal z niego powolutku schodzę)

Ja na Twoim miejscu bym spróbowała procesu, skoro przed leczeniem było OK, to powinnaś, na pewno masz kartę przebiegu choroby u psychiatry, a do psychologa chodziłaś/chodzisz?? Pogoogluj trochę w necie, może będzie taka sprawa, może na zagranicznych stronach.

 

PS. Skoro czułaś, że jest coraz gorzej to czemu nie zaprzestałaś zażywania tego?? Ja czułam, że dzieje się ze mną coś niedobrego i sama zaczęłam sobie zmniejszać dawkę, a teraz już schodzę z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna spróbować teraz leków działających na dopaminę - brak libido/uczuć wskazuje na zaburzenia dopaminowe. Nie podpinałbym tego zaraz pod zaburzenia schizo - takie efekty bez objawów pozytywnych to głębokie niedobory dopaminy - w schizofrenii mamy objawy negatywne, są one spowodowane niedoborem dopaminy w pewnej części mózgu ale idzie z tym masa innych objawów. Chociaż mogłabyś spróbować atypowych neuroleptyków stosowanych w negatywnych objawach - one podbijają poziom dopaminy.

 

Najważniejsze pytanie: dawno przestałaś stosować ten lek? Przywrócenie równowagi w mózgu po tak długim braniu może trochę potrwać. Twój lekarz powinien objąć Cię opieką i spóbować zastosować lek z innej grupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ona20, zerknij na tematy:

depresja-a-tabletki-antykoncepcyjne-t14638.html

antydepresanty-a-pigu-ki-antykoncepcyjne-t17057.html

 

***

 

Co do Rexetinu, od jutra zaczynam go przyjmować, póki co dawka wprowadzająca 10mg + xanax 0,5mg. Po około pół roku bez tabletek postanowiłem wrócić do leczenia no i zobaczymy jak to będzie wyglądało.

Przede wszystkim leczę się na nerwicę lękową.

DZIĘKUJĘ ZA POMOC ;)

A próbowałeś może psychoterapii??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ona20, zerknij na tematy:

depresja-a-tabletki-antykoncepcyjne-t14638.html

antydepresanty-a-pigu-ki-antykoncepcyjne-t17057.html

 

***

 

Co do Rexetinu, od jutra zaczynam go przyjmować, póki co dawka wprowadzająca 10mg + xanax 0,5mg. Po około pół roku bez tabletek postanowiłem wrócić do leczenia no i zobaczymy jak to będzie wyglądało.

Przede wszystkim leczę się na nerwicę lękową.

DZIĘKUJĘ ZA POMOC ;)

A próbowałeś może psychoterapii??

Próbowałem chyba już wszystkiego.:) Wracam jednak do leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem strasznie wk#$%#ony na ten lek. Czuję się na nim podobnie do karbamazepiny. Takie wyciszenie, które o kant dupy rozbić można. To ponoć miałbyć lek aktywizujący?????

 

[Dodane po edycji:]

 

Znowu przespałem prawie cały dzień. Po 30 dniach brania to chyba przegięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, zauważ, że schizoidalne zaburzenie osobowości nie ma wiele wspólnego ze schizofrenią, nie ma tam objawów pozytywnych, wyłącznie negatywne - ale dalej nie jest to schizofrenia. Na forum BPD była pewna osoba ze schizoidalnym zaburzeniem osobowości i opisywała swoją sytuację dokładnie tak samo.

 

Ale oczywiście powinnaś wszystko skonsultować z lekarzem i nie bać się od razu najgorszych opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ja mam powiedzeć sama nie wiem co robic..?

tez brałam seroxat 6 lat...bywało ,że przez rok co drugi dzień..teraz od roku prawie jestem na 1/2 tabletki..i czuje sie sama nie wiem..spać nie umię,jestem nerwowa stasznie,czuje lęk,mam nasiloną nerwicę....poprostu fatalnie ,płaczę..

powiedzcie mi ileż można brać ten sam lek w niekończoność?

a moze spróbować innego leku na dzień...ale znowu boje sie zmian..nie wiem co robić;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem.

 

Odkad odstawilam ssri z dnia na dzien budzę sie rano z tak parszywym,koszmarnym lękiem,że co rano rzygam.

Paroksetynę bralam dossc dlugo,pozniej przeszlam na inne ssri...i zaczynam wątpic czy na pewno są to lagodne i bezpieczne leki..

W każdym razie ja zwariowalam-zamiast braku uczuc dostalam jeszcze koszmarniejszy nadmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednakowoż to jak odróżnić zaburzenia schizoidalne od depresji?

 

[Dodane po edycji:]

 

Tak czy owak zaburzenia schizo czy objawy negatywne są moim zdaniem spowodowane niedoborami dopaminy. Przewlekłe stosowanie leku serotoninowego mogło spowodować takie nieprzyjemne "wypranie" lub uniewrażliwienie receptorów dopaminowych (chociaż w większości przypadków jest odwrotnie - na skutek przeciągłego podawania ssri i innych leków antydepresyjnych następuje uwrażliwienie receptorów dopaminy). Na szczęście są na to leki - neuroleptyki atypowe w mniejszych dawkach - głównie stosuje się risperidon. Wellbutrin też może być dobrym wyjściem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw frustracja to też uczucie jakby nie było. Zobojętnienie często towarzyszy lekom z grupy ssri, u wielu ludzi takie zobojętnienie ratuje życie.

 

W depresji uczuciowosc jest przeważnie zachowana..

 

no tak, są to głównie negatywne uczucia, ale pewne zobojętnienie na sprawy własne, brak motywacji czy anhedonia też występują.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×