Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęk przed zachorowaniem


mpkcx

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, nie wiem jak zacząć. Mam 32 lata i w tamtym roku zacząłem się badać ponieważ przeszedłem na dietę, wcześniej przeszedłem covid, rzuciłem palenie po 12 latach palenia, przestałem pić alkohol. Niektóre badania wyszły skrajnie dobrze - mówię o krwi - ale w normie. Na jesień zacząłem się momentami czuć słabo, miałem drżenia rąk, przy wysiłku drżenia mięśni, standy depresyjne, myśli samobójcze. Udałem się do internisty, którego już omijam szerokim łukiem, stwierdzenie padało na niedobór witaminy D. Później udałem się do innego, zlecił EEG - wyszło wszystko dobrze. Udałem się do neurologa - wyszły minimalne zmiany demielinizacyjne na rezonansie głowy (tutaj moje pytanie bo neurolog nie odpowiedział mi na to czy te zmiany to zawsze SM?). Neurolog jak napisałem nie był w stanie stwierdzić co to może być, nie odpowiedział mi nic, powiedział że najlepiej iść do szpitala tam się badać. Ponadto na tym rezonansie wyszła zmiana milimetrowa w okolicach ucha. Otolaryngolog stwierdził że to może być artefakt na maszynie, trzeba zrobić tomografie, nie ma co się obawiać bo takie zmiany się operuje poprzez mikro chirurgiczny zabieg i nie prowadzi to schorzenie do zagrożenia życia. Trochę mnie uspokoił ale poszedłem do psychologa (nie czułem bym otrzymywał pomoc) a później do psychiatry. Dostałem leki ponad dwa miesiące temu i jest dużo lepiej, nie mam bólów, które dopasowywałem pod SM, nie mam stanów depresyjnych, nie mam zawrotów głowy itp. Tylko odkąd zacząłem przyjmować te leki to zauważyłem że czasem mam nierówne źrenice, zbadałem wzrok, jest wada minimalna ale okulista nic nie znalazł w oczach a wcześniej rezonans nic w okolicach oczu nie pokazywał. Psychiatra twierdzi że może to być wina leków, które przyjmuje. Czuje się po nich bardzo dobrze, dawno tak nie miałem, zacząłem doceniać to jak się dobrze można czuć. Jeszcze dwa miesiące temu myślałem że to początek końca, że to SM. Nie wiem jakie jest Wasze zdanie. Czy każde zmiany demielinizacyjne zwiastują SM? Czy po prostu słuchać zaleceń lekarzy i powtórzyć rezonans za pół roku i obserwować te zmiany? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej też kiedyś myślałam że mogę mieć sm i o ile dobrze pamiętam to doczytałam się, że niektórzy mają niewielkie zmiany od urodzenia i nawet nie wiedzą. A jeśli objawy minęły jak ręką odjął to tym bardziej wygląda na nerwicowe objawy ;) najlepiej powtórz za jakiś czas rezonans i pokaz to tym razem innemu lekarzowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wiedzieć że to nie ja jestem i byłem w takiej sytuacji. Te objawy to mi mijają nie do końca w sumie tak ręką odjął bo czasem bóle głowy, szumy, uczucie niewyspania wracają. Nadal mimo wszystko te zmiany mnie martwią, różnica źrenic.. I na pewno zrobię MRI i pójdę z wynikiem do lekarza do porównania... do innego niż poprzednio, bo wtedy się zaczęło dla mnie najgorsze, niewiedza, strach, nawet myśli samobójcze.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mpkcx anizokoria (nierówność źrenic) może być od leków, ale niektórzy też tak mają fizjologicznie. Ja też mam momentami jedną źrenicę większą od drugiej i mam tak odkąd pamiętam. Inna sprawa, że też to jak pada światło może mieć wpływ na to czy źrenice są równe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@acherontia styx ja z tymi źrenicami dopiero zauważyłem niedawno, może to zbieg okoliczności, sam nie wiem.. mimo wszystko leki pomagają, czuje się lepiej aczkolwiek każdego dnia czuje te moje bóle, wszystko podłączam pod jakieś najgorsze choroby.. nie wiem też jak z bliskimi rozmawiać, dlatego nie rozmawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nierówne źrenice  mam od roku, odkąd zaczęłam sobie wkręcać zespół hornera bo miałam lekko opadającą powiekę a w pozostałych objawach na wikipedii była mniejsza źrenica. No i się zaczęła jazda, lewa była nienaturalnie mniejsza a prawa nienaturalnie większa. Często są równe. Wyjaśniło się coś u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@olczix u mnie nic kompletnie a też ten motyw z lekko opadniętą powieką mi się wydaje że mam. Tak jak mówiłem, rezonans głowy ok, badanie oczu ok, przechodzę przez kolejne badania m.in. krwi i wszystko względnie dobrze, żadnych specjalnych odchyłów od normy. W grudniu 2020 miałem też RTG oraz tomografię płuc - nic nie wykazały.

Edytowane przez mpkcx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mpkcx Wspominałeś, że  przeszedłeś covid. Pisałam z jedną osobą, która również  założyła wątek nierównych źrenic i napisała w poście, że przeszła covid a później pojawiły się nierówne źrenice. Ja i moja mama również się zaliczamy do tych osób, sama zauwazyłam u niej ogromną różnicę pomiędzy źrenicami ale tylko czasami. Może to covid miał na to jakiś wpływ? Również miałam badania moczu, hormonów, krwi etc i wszystko w porządku. Często są równe, a co jakiś czas nie. Lekarz rodzinny rok temu mnie olał i stwierdził, że skoro w świetle dziennym są równe to mam olać. 🤨 Wracając do twoich objawów, które przechodziłeś jesienią również miałam  takie same objawy kilka   miesięcy od zakażenia covidem drżenia rąk, drętwienie kończyn, przechodzenie prądu przez kręgosłup, szumy uszne, problemy z widzeniem, stany depresyjne i lękowe, bezsenność i jakieś ataki paniki (no w tamtym roku), również próbowano wmówić brak witaminy B12,  anemie itd. Mialam typowo (No google tak stwierdziło) objawy dla SM, ale jakoś później przeszło ale nierówne  źrenice zostały. Ciekawa i niepokojąca sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×