Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nagłe spadki ciśnienia po długotrwałym zażywaniu escitalopramu


Pellleryna

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.09.2021 o 13:34, chester napisał:

Brałem, muliła mnie. SNRI pomagały, ale przestały działać. Teraz musiałem dodać do SSRI Wellbutrin, bo byłem senny i leniwy. Może masz na laktozę masz nadwrażliwość.

Od ośmiu lat nie mogę zjeść normalnie produktów mlecznych. Nie wiem czy to przez laktozę czy co. Nie mam jak tego sprawdzić w obecnej chwili. Pogorszylo mi się i jelita z żołądkiem są obolałe i nadwrażliwe, często bolą tak bardzo, że tracę siły. Jeszcze ze trzy miesiące temu próbowałam wprowadzić do diety mleczne produkty typu ser, jakieś przekąski i bywało różnie. Udało mi się powrócić do ziemniaków i jajek, a to już sukces. Nie wiem czemu, ale wcześniej po ziemniakach i jajkach miałam masakrę. Naprawdę byloby mi lżej leczyć się gdyby kiszki byly spokojne. Ale niestety każde moje załatwienie to prawie mdlenie na kiblu. Sorry za szczegóły, nawet nie mam komu o tym powiedzieć. Tak jak kiedyś miałam kichy ze stali, tak teraz biedne od stresu wariują a ja z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy ktoś z Was miał całkowitą bezsenność po duloksetynie? Nie wzięłam jej dwa dni, czuje straszne efekty odstawienia ale udało mi się przespać  przez te 2 dni chociaż te 3 godziny co noc, wcześniej zero snu, kołatanie serca, zlewne poty, wielkie źrenice. Dawka 30mg i 2 tygodnie już brałam. Raz tylko w ciągu tych  2 tygodnii wzięłam 60mg przez jeden dzień ale miałam ból głowy I podwyższone ciśnienie, więc nie kontynuowałam 60mg i wróciłam do 30mg. Myślę czy nie wrócić bo pomogla na inne problemy ale boje się że znowu nie będę nic totalnie spala. Mam wrażenie że to bardzo silny lek po tym.jakie odczuwam efekty odstawienne tylko po 2 tygodniach stosowania

Edytowane przez Tatianka171989
Źle wyrażone/ ujęte coś, musiałam poprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, acherontia styx napisał:

@Tatianka171989 z tego co wyczytałam w innym temacie to Ty ją bierzesz wieczorem. Masz odpowiedź dlaczego nie śpisz. Przerzuć się na branie rano i problem powinien się rozwiązać.

Biorę rano.pierwsze dni tylko.bralam wieczorem. Nie biorę w ciągu dnia już nic poza tym więc sen powinien być...ponadto staram się zmulic przed snem.melisą, relaksacja, uspokoic muzyka itp nie ćwiczę przed snem bo nie mam siły przez miastenie.

Edytowane przez Tatianka171989
Dodanie odczuć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2021 o 09:28, Pellleryna napisał:

Brałeś fluwoksaminę? myślę by to zasugerować lekarzowi. Czemu nie bierzesz snri, nie pomogly? Nie pijam kawy, po niej tętno mam zdecydowanie za duże, czuję nieprzyjemne pobudzenie. Na dodatek nie mogę mleka lub śmietanki dolać, bo mam rozwolnienie od produktów mlecznych. Bez mleka nie dam rady wypić takiej kawy, próbowałam.

Twoim problemem może być alergia na nabial krowi, ja tak mam. Zrobiłam sobie testy na  alergie pokarmowe Panel Igg.  Teraz pije mleko kozie lub kokosowe, ryżowe, migdałowe i wszystko jest ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tatianka171989 napisał:

Twoim problemem może być alergia na nabial krowi, ja tak mam. Zrobiłam sobie testy na  alergie pokarmowe Panel Igg.  Teraz pije mleko kozie lub kokosowe, ryżowe, migdałowe i wszystko jest ok. 

Tez tak podejrzewałam, ale czy to się mogło zrobić z dnia na dzień? Dużo czytałam o alergii na bialka krowie i podobno tylko u dzieci się pojawia, a u doroslych moze być tylko nietolerancja laktozy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pellleryna napisał:

Tez tak podejrzewałam, ale czy to się mogło zrobić z dnia na dzień? Dużo czytałam o alergii na bialka krowie i podobno tylko u dzieci się pojawia, a u doroslych moze być tylko nietolerancja laktozy. 

Wielu ludziom wychodzi w testach igg nietolerancja na nabial krowi i jaja. Niektórzy jak czytałam po wyeliminowaniu nabialu krowiego i jak czują się o wiele lepiej, często przy chorobach autoimmunologicznych ma się tez Te alergie. Redukcja tych pokarmow z diety pozwala zahamować choroby autoimmunologiczne czasem. Ja przytyłam w rok 20kg, nie mohlam schudnąć mimo że zawsze wcześniej byłam chuda jak patyk. Teraz w 2 miesiące będąc na diecie eliminacyjnej( z tego testu igg wyszło mi trochę więcej alergenów niż nabial krowi i jajka) schudlam 8 kilo w dwa miesiące będąc praktycznie osoba leżącą- pobyty w szpitalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×