Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Lekarz przepisał mi Wellbutrin Xr, przed chwilą wykupiłam lek i po krótkim researchu zorientowałam się, że na pudełku nie ma loga firmy Glaxo i jest to prawdopodobnie lek z importu równoległego. Moje pytanie jest takie - czy w aptece mieli prawo sprzedać mi ten lek bez informowania mnie, że to nie oryginalny produkt Glaxo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Finka33 napisał:

Witajcie. Lekarz przepisał mi Wellbutrin Xr, przed chwilą wykupiłam lek i po krótkim researchu zorientowałam się, że na pudełku nie ma loga firmy Glaxo i jest to prawdopodobnie lek z importu równoległego. Moje pytanie jest takie - czy w aptece mieli prawo sprzedać mi ten lek bez informowania mnie, że to nie oryginalny produkt Glaxo?

A można wiedzieć ile zapłaciłaś za ten lek i jaka to dawka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Finka33 u nas żaden zamiennik nie jest dopuszczony... nie mam pudełka ale na butelce jest logo "gsk" A jak u Ciebie?

 

Przy okazji napiszcie wellbutrinowcy jak u was. Ja mam zjazd formy i często ryczę ale mam powody. Trudno oczekiwać od leku antydepresyjnego że będzie nas utrzymywał w szczęśliwości jeśli mamy problemy, co? Ale jutro idę do lekarza, muszę mu zameldować samopoczucie i zastanawiam się czy nie będzie chciał zwiększyć mi dawki.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Orzeszkowa napisał:

@Finka33 

Przy okazji napiszcie wellbutrinowcy jak u was. Ja mam zjazd formy i często ryczę ale mam powody. Trudno oczekiwać od leku antydepresyjnego że będzie nas utrzymywał w szczęśliwości jeśli mamy problemy, co? Ale jutro idę do lekarza, muszę mu zameldować samopoczucie i zastanawiam się czy nie będzie chciał zwiększyć mi dawki.   

 

Jeśli masz konkretne powody do smutku, to niestety antydepresanty nie sprawią, że będziesz cały czas szczęśliwa. Szkoda, że to tak nie działa ☹️

 

Ja miewam różne dni, czasem lepsze, czasem gorsze, jest po prostu normalnie, jak to w życiu bywa... Ale jest w miarę stabilnie, bez wyskoków w żadną ze stron. Nieustanny banan na twarzy, niezależnie od okoliczności, nie jest normalny, może być wręcz niebezpieczny. 

 

Tak czy siak, trzymaj się. Mam nadzieję, że szybko uporasz się z problemami i wróci dobre samopoczucie. Trzymam kciuki!!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak mi nie zwiększył dawki. wspólnie doszliśmy do wniosku że moje złe samopoczucie jest wynikiem problemów a nie depresji. powiem szczerze że uważam to za zaletę wellbutrinu, że nie otępia emocjonalnie jak leki które wcześniej brałam. No ale to oznacza również smutek złość i lęk jeśli jest powód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Orzeszkowa napisał:

Jednak mi nie zwiększył dawki. wspólnie doszliśmy do wniosku że moje złe samopoczucie jest wynikiem problemów a nie depresji. powiem szczerze że uważam to za zaletę wellbutrinu, że nie otępia emocjonalnie jak leki które wcześniej brałam. No ale to oznacza również smutek złość i lęk jeśli jest powód.

 

Ja teoretycznie biorę leki, które wg niektórych otępiają emocjonalnie (lamotrygina), a też potrafię być smutna, gdy np. spotka mnie coś przykrego. 

I z drugiej strony mogę się z czegoś cieszyć jak głupia, jeśli mam ku temu powód. Odczuwam pełen wachlarz emocji i oceniam to jako normalne. Bez dobrze dobranych leków te emocje były zbyt przesadzone i nieadekwatne. 

 

Jeszcze raz życzę Ci wszystkiego dobrego 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, seneri napisał:

Niezłe kombo. Jeszcze naltrekson 🙂 dobrze śpisz po 25 mg agomelatyny? 

 

No niezłe, biorę 6 leków, ale taki zestaw jest dla mnie optymalny, bo wreszcie dobrze się czuję, normalnie, stabilnie 🙂 

Jestem bardzo zadowolona 🙂

 

Agomelatyna doskonale wyregulowała mój sen. Nawet jak nie chce mi się spać, a już odpowiednia pora, to kładę się do łóżka i szybko zasypiam, a w nocy raczej się nie budzę. Rano nie jestem zamulona, chyba że śpię zbyt krótko 😉

Nawet odstawiłam zupełnie zolpidem, który swego czasu brałam doraźnie w wyjątkowych sytuacjach. 

Dodam, że cierpiałam na poważne problemy ze snem i długo brałam kwetiapinę oraz kombinowałam z innymi lekami, w tym nasennymi... 

 

Naltrekson biorę, bo miałam problemy z uzależnieniem od jedzenia. Nadal go biorę, ponieważ mam chorobę autoimmunologiczną, a zarówno wg mojego psychiatry, jak i endokdynologa, ten lek ma w takim przypadku dobre działanie. 

Edytowane przez audreyhorne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seneri napisał:

No powiem szczerze że zestaw pozazdrościć. Tzn bupro dulo i naltrekson. Reszta mnie nie interesuje. No i na sen zamiast ago biorę mirte. 

 

To, że na mnie taki zestaw działa dobrze, nie znaczy, że byłby dobry też dla Ciebie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, seneri napisał:

Thx cpt obvious. Wiadomo że mogłoby być inaczej. Niemniej jednak znam swój organizm. Wiem które leki mi pasują i z pewnym prawdopodobieństwem mogę założyć że jakiś stack by mi podpasil. Oczywiście wszystko koniec końców zweryfikowaloby życie. 

 

Czyli nie pozostaje nic innego, jak namówić lekarza na taki mix 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, seneri napisał:

Bo jest odwrotnym agonista receptorów opioidowych a jednocześnie nie ma potencjału uzależniającego. Tzn tyle w teorii. W praktyce nie wiem bo nie brałem 🙂

 

Tak, to wiem. I jest polecany przy uzależnieniach (opioidy, alkohol). 

Ale co dalej z tego wynika? 

 

OK, odbiegamy od tematu tego wątku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×