Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Orzeszkowa napisał:

u mnie były nie lęki, a wieczne wkurzenie, poirytowanie. pierwszy miesiąc był b. ciężki, potem lepiej. ale po 9 mcach stwierdziłam że już nei daję rady, prawie się rozwiodłam przez to. 

przez 9 mcy bylo ok?

a potem wkurzenie na małżeństwo?

 

jedynie z mojego doświadczenia , małżeństwa się rozpadały przez interferon ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, źle było cały czas, po 9mcach się zorientowałam że to (częściowo) przez moje samopoczucie spowodowane tym lekiem, nerwowość, ciągłą irytację, drobnostki urastały do rozmiarów tragedii, poza tym miałam dalej depresję, ten lek działa za słabo na nastrój

żałuję bardzo bo inne skutki uboczne ma cudowne - chudnięcie, brak chęci palenia, podniesione libido, więcej energii życiowej, pierwszy raz w życiu nie miałam problemu wstać rano z łóżka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zresztą dalej bym chciała go brać ale na pewno nie solo, aktualnie biorę Brintellix i razem działają za mocno, więc chwilowo przestałam brać well, to nie jest dobry czas na eksperymenty. najlepiej dla mnie byłoby brać Well z jakimś b. słabym SSRI typu asentra. mój lekarz jest przeciwny, ale wiem że taki mix jest popularny w Stanach. Brintellix jest niezły ale lepsza byłaby mniejsza dawka a on jest dostępny tylko w 10mg, tabletki są malusieńkie i kiepsko się je kroi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2020 o 11:07, Orzeszkowa napisał:

zresztą dalej bym chciała go brać ale na pewno nie solo, aktualnie biorę Brintellix i razem działają za mocno, więc chwilowo przestałam brać well, to nie jest dobry czas na eksperymenty. najlepiej dla mnie byłoby brać Well z jakimś b. słabym SSRI typu asentra. mój lekarz jest przeciwny, ale wiem że taki mix jest popularny w Stanach. Brintellix jest niezły ale lepsza byłaby mniejsza dawka a on jest dostępny tylko w 10mg, tabletki są malusieńkie i kiepsko się je kroi.

A kto Ci powiedzial ze sertralina to slaby ssri ? Slaba to jest fluoksetyna. A brintellix dziala slabiej niz asentra pod kazdym wzgledem, co wiem z autopsji. Wortioksetyna to mizerny lek przy sertrze, mimo ze lundbeck chwali sie jej silnym wychwytem zwrotnym serotoniny. Moj lekarz powiedzial to samo.

Edytowane przez Natrętnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Felek Problem niespokojnych nog pojawil sie po odstawieniu paro i w trakcie przerwy miedzy lekami czy po wlaczeniu wellbutrinu? W tym drugim przypadku jest to jak najbardziej mozliwe. Paro i bupropion to dwa ekstrema. Moze dla Ciebie lepiej byloby dolaczyc Wellbutrin do paro, skoro na paro byla dobra odpowiedz kliniczna, niz zamieniac silnie sedujący SSRI na NDRI. Ile czasu minelo od odstawienia paro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wczesniej przyjmowal sertraline a teraz przyjmuje wellbutrim? Jakie odczucia? Biorę sertraline od roku bardzo pomaga ale przytyłem ponad 10kg na niej i mimo diety i ćwiczeń waga nie drgnie. Czy na wellbutrimie jest problem z tyciem? Czy pomaga jak sertralina? Proszę o poradę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś brał połączenie Parogen 20 Mg, Wellbutrin 150 Mg, i na noc Tritico 75? 

Biorę aktualnie Parogen 30 ze względu na brak napędu, radości  psych zaproponowała mi dorzucenie Tritico na sen (nie wysypiam się) a następnie stopniowo zmianę z Parogenu na Wellbutrin. Niestety cierpię na zaburzenia lękowe (ZOK, Fobia społ. I lęk uogólniony) i obawiam się że pozbawienie się serotoniny może się okazać brzemienne w skutkach dlatego pomyślałem o pozostawieniu Parogenu chociaż w dawce 20 mg. Co o tym myślicie ?

Pozdrawiam serdecznie wszystkich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ricardop W zaburzeniach lękowych serdecznie odradzam Wellbutrin solo.


Połączenie well z paro się stosuje - ale ostrożnie - bo Wellbutrin może zwiększać stężenie paro we krwi, co z kolei zwiększy liczbę i natężenie skutków ubocznych obu leków. Zwiększa się zwłaszcza ryzyko napadów drgawek. To samo tyczy się łączenia Trittico z Wellbutrinem.

Edytowane przez warning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, warning napisał:

@Ricardop W zaburzeniach lękowych serdecznie odradzam Wellbutrin solo.


Połączenie well z paro się stosuje - ale ostrożnie - bo Wellbutrin może zwiększać stężenie paro we krwi, co z kolei zwiększy liczbę i natężenie skutków ubocznych obu leków. Zwiększa się zwłaszcza ryzyko napadów drgawek. To samo tyczy się łączenia Trittico z Wellbutrinem.

Dzięki serdeczne za odpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

proszę o radę od miesiąca lekarz zmniejszył mi dawkę Paro z 30 do 20 mg i dołożył Wellbutrin 150, ze względu na Anhedonie i wieczne zmęczenie, jest ciut lepiej ale bez szału (Myśle ze paro dość mocno blokuje Well) i teraz mam do wyboru zmniejszenie dawki Paro do 10 mg i pozostanie na 150 Well lub pozostanie na 20 mg Paro i zwiększenie Well do 300. 

Cierpię głownie na OCD i Fobie społeczną ale lata stosowania SSRI doprowadziły do zaburzeń depresyjnych. 

Co o tym sądzicie? Będę wdzięczny za każda odpowiedz.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przyjmuje wellbutrin sr150mg od 16dni. Narazie nie czuje poprawy a jedynie jestem nerwowy agresywny skłonny do kłótni szczególnie z rana. Kiedy tj. po ilu dniach zazwyczaj zaczyna działać wellbutrin? Jakie działanie czujecie po wellbutrinie pozytywne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wellbutrin sprawdzi sie z 15 mg abilify i 20 mg escitalopramu? Abilify w tej dawce troche muli emocje i chce rozkrecenia i przy okazji libido poprawic. Czy jak wezme 50 mg wellbutrinu do tego to rozkreci mnie tak i wyluzuje jak 100 mg amisulpirydu? Myslicie ze lekarz by mog wypisac w takiej dawce? Rozumiem ze nie grozi zespolem serotoninowym bo wellbutrin nie podwyzsza serotoniny tylko noradneraline i dopamine? Chodzi mi o to zeby podbil dopamine tak jak 100 mg amisulpirydu i przy okazji nie nasilil natrectw dlatego mala dawke chce... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel.770 napisał:

Czy wellbutrin sprawdzi sie z 15 mg abilify i 20 mg escitalopramu? Abilify w tej dawce troche muli emocje i chce rozkrecenia i przy okazji libido poprawic. Czy jak wezme 50 mg wellbutrinu do tego to rozkreci mnie tak i wyluzuje jak 100 mg amisulpirydu? Myslicie ze lekarz by mog wypisac w takiej dawce? Rozumiem ze nie grozi zespolem serotoninowym bo wellbutrin nie podwyzsza serotoniny tylko noradneraline i dopamine? Chodzi mi o to zeby podbil dopamine tak jak 100 mg amisulpirydu i przy okazji nie nasilil natrectw dlatego mala dawke chce... 

Przy Esci 20 nawet nie poczujesz 50 WELL, nie jestem przekonany czy 150 poczujesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Az tak zamula esci? Teraz biore wenle 112.5 mg bo bralem 150 mg i przechodze na esci... Jaka bedzie zmiana, podobno wenla tez muli emocje chociaz daje naped. Myslisz ze jak bede na 20 mg escitalopramu to bede mogl zmienjszyc do ok. 10 mg abilify i nie bedzie mabudzowania emocjami bo jak bralem 7.5 mg to bylem tak pobudzony ze szkoda gadac...? Skolei wellbutrin nasila lęki a ja juz je mam po abilify wiec sie nie sprawdzi co? Cxyli lepiej bedzie obnizyc abilify? Tylko ze ja sie usmiecham głupio po abilify na niskich dawkach i jestem pobudzony emocjonalnie za bardzo.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×