Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz?  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz?

    • Zjednoczona prawica (PiS)
      9
    • Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna)
      6
    • Lewica
      6
    • PSL+Kukiz15
      0
    • Inne
      9
    • Nie idę na wybory
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Polska znowu poniosła porażkę,  73% obywateli za POPiSem, tu nigdy nie będzie lepiej. 

6 godzin temu, Mkbewe napisał:

Blisko 70% z wykształceniem podstawowym, 60% emerytów głosowało na Dudę

Nie żebym był za Dudą, ale to starsze niewykształcone pokolenie nie jest na pewno głupsze od wykształconej młodzieży po pseudostudiach które głosowało za Trzaskiem. 

Mądrzy Polacy nie będą mieli na kogo glosować w II turze, co najwyżej wybiorą mniejsze zło.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mkbewe napisał:

Chodziło mi, że na tego człowieka zagłosowali ludzie, którzy dostali pieniądze z moich podatków. A już słyszę obietnicę 14stej emerytury. Tym bardziej on mnie zmusza do głosowania na Trzaskowskiego. 

Problemem jestem to że starsi ludzie są dużo bardziej aktywni wyborczo niż młodzi stąd to poparcie dla Dudy a nawet całego popisu i rozdawnictwem dla emerytów można wiele zyskać. Ja na Trzaskowskiego i tak głosować nie będę bo to figurant o obcych mi poglądach w większości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanuję Twój wybór, osobiście, każdy pracujący gdyby zagłosował na Dudę to mi nie przeszkadza, traktuję to jako 500+ za dodatkową nagrodę za pracę. Natomiast jestem mega wściekły na dawanie kasy nierobom, co gorsza te nieroby mają znacznie więcej dzieci niż pracujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście rozdawanie pieniędzy podatników, a następnie wmawianie że to rząd rozdaje swoje pieniądze jest irytujące. Ostatnio usłyszałam że 500+ to z Unii jest w sumie, tylko dobroduszny rząd przeznaczył to na dzieci... szkoda że nie widzą tego, że idąc do sklepu robię zakupy za 550 zł, gdzie 3/4 lata temu wydałam max 300. 
 

10 godzin temu, Mkbewe napisał:

Blisko 70% z wykształceniem podstawowym, 60% emerytów głosowało na Dudę. Wszystko jasne, jacy ludzie głosują... \

 Głosują wszyscy, każdy ma do tego pełne prawo, po prostu tym osobom najwięcej się daje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Illi napisał:

Rzeczywiście rozdawanie pieniędzy podatników, a następnie wmawianie że to rząd rozdaje swoje pieniądze jest irytujące. Ostatnio usłyszałam że 500+ to z Unii jest w sumie, tylko dobroduszny rząd przeznaczył to na dzieci... szkoda że nie widzą tego, że idąc do sklepu robię zakupy za 550 zł, gdzie 3/4 lata temu wydałam max 300. 
 

 Głosują wszyscy, każdy ma do tego pełne prawo, po prostu tym osobom najwięcej się daje...

Wiesz, że rząd po cichaczu wprowadza od jutra podwyższa podatek na żywność? I te ich gadanie, że co roku podwyższają minimalną pensję, żeby chociaż inne rzeczy nie szły w górę.... 
A nie korzystasz z 500+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mkbewe napisał:

A nie korzystasz z 500+?

Nie korzystam i mam nadzieję, że zawsze będę w tak dobrej sytuacji że nie będę musiała. Pomimo, że to są pieniądze które mi zabierają. Nie chcę nigdy usłyszeć, że pomimo braku poparcia coś od nich dostaję. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Illi napisał:

Nie korzystam i mam nadzieję, że zawsze będę w tak dobrej sytuacji że nie będę musiała. Pomimo, że to są pieniądze które mi zabierają. Nie chcę nigdy usłyszeć, że pomimo braku poparcia coś od nich dostaję. 
 

Zaskoczyłaś mnie, bo moi znajomi, mimo że pracują to biorą 500+, bo wedle zasady "żaden pieniądz nie śmierdzi". W sumie, nie wiem sam czy brałbym, gdybym miał dzieci, bardziej kierowałem się honorem i nie korzystałbym z takich środków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mkbewe napisał:

Zaskoczyłaś mnie, bo moi znajomi, mimo że pracują to biorą 500+, bo wedle zasady "żaden pieniądz nie śmierdzi". W sumie, nie wiem sam czy brałbym, gdybym miał dzieci, bardziej kierowałem się honorem i nie korzystałbym z takich środków.

W tej chwili nie mam dzieci, więc 500+ mi i tak nie przysługuje. Ale kilka innych dodatków, po które i tak nie mam ochoty iść i się płaszczyć. Bardzo dziękuję że jestem w takiej sytuacji jakiej jestem i mogę unieść się trochę honorem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Illi napisał:

W tej chwili nie mam dzieci, więc 500+ mi i tak nie przysługuje. Ale kilka innych dodatków, po które i tak nie mam ochoty iść i się płaszczyć. Bardzo dziękuję że jestem w takiej sytuacji jakiej jestem i mogę unieść się trochę honorem. 

 

Fajnie, że tutaj mamy wspólne stanowisko :D

Btw głosowałaś wczoraj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mkbewe napisał:

Btw głosowałaś wczoraj?

Oczywiście! Uważam, że osoby które nie głosują z własnego wyboru (wykluczamy sytuacje losowe) nie mają prawa narzekać ani się wypowiadać. Skoro nie korzystasz z jednego prawa obywatelskiego, dlaczego robisz to z innym ? ;)
Głosuję praktycznie zawsze, odkąd skończyłam 18 r.ż.- dwa razy można powiedzieć, że były sytuacje losowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Illi napisał:

Oczywiście! Uważam, że osoby które nie głosują z własnego wyboru (wykluczamy sytuacje losowe) nie mają prawa narzekać ani się wypowiadać. Skoro nie korzystasz z jednego prawa obywatelskiego, dlaczego robisz to z innym ? ;)
Głosuję praktycznie zawsze, odkąd skończyłam 18 r.ż.- dwa razy można powiedzieć, że były sytuacje losowe ;)

Ja też od kiedy mogę głosować, to nie przegapiłem, nawet byłe mna słabym referendum (frekwencja 12% czy ileś tam było). Dzięki temu, mogę chociaż narzekać, jeśli moim zdaniem, naród wybrał źle. 
Rozumiem, że "widzimy się" za dwa tygodnie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Illi napisał:

@Mkbewe Dolnośląskie, Wrocław. Tutaj można się było tego spodziewać. 🙂

 

O u Was wygrał Pan Trzaskowski jeśli chodzi o powiat wrocławski, ja jestem właśnie z drugiego końca Polski, Warmińsko-Mazurskie. Jak popatrzyłem na mapkę, to w myśl powiedzenia "im dalej na Wschód, tym większy smród",  tak tutaj "im dalej na Wschód, tym bardziej Duda".

Edytowane przez Mkbewe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w małomiasteczkowym   bastionie PO, ale te 40% Trzaskowskiego i tak nie powala kiedyś PO miało tu 70% poparcia, ale to specyfika regionu tu nawet ultrakatolicy i rolnicy głosują na PO bo Pis jest zbyt patriotyczny i antyniemiecki żeby ludzie na tą partię  masowo glosowali, to samo dotyczy Bosaka. Gdyby Tusk startował miałby pewnie z 70% poparcia bo prawie każdy miał tu dziadka w Wehrmachcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mkbewe napisał:

Jak popatrzyłem na mapkę, to w myśl powiedzenia "im dalej na Wschód, tym większy smród",  tak tutaj "im dalej na Wschód, tym bardziej Duda". 

A im dalej na zachód tym więcej marionetek, stąd im dalej na zachód tym bardziej Trzaskowski

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×