Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

no a gdzie jest Jagaranda czytająca Benedyktyna i Michella nie wierząca w Adama?

przecież po to wyciągam z Was pewne wyznania aby Was skonfrontować z kanakwinem i refren, bo gadacie, że to co ja piszę to jakieś bzdury a nie prawdziwy katolicyzm, no to macie tu dwa egzemplarze, które idealnie reprezentują tu to co piszę o katolicyzmie, więc bierzcie się za nich Jagarando i Michello.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie natrafiłem na te fragmenty w Biblii :shock:

 

 

Kiedy będziecie potrzebowali niewolników i niewolnic, to będziecie ich kupowali od narodów, które są naokoło was. Także będziecie kupowali dzieci przychodniów osiadłych wśród was, przychodniów i potomków ich, urodzonych w waszym kraju. Ci będą waszą własnością. Kpł 25, 44

 

Wszyscy, którzy są pod jarzmem jako niewolnicy, niech własnych panów uznają za godnych wszelkiej czci, ażeby nie bluźniono imieniu Boga i [naszej] nauce. 1 Tm 6, 1

 

Niewolnicy niech będą poddani swoim panom we wszystkim, niech się starają im przypodobać, niech się im nie sprzeciwiają, niczego sobie nie przywłaszczają, lecz niech okazują zawsze doskonałą wierność, ażeby pod każdym względem stali się chlubą dla nauki naszego Zbawiciela, Boga. Tt 2, 9-10

 

 

Niewolnicy! Z całą bojaźnią bądźcie poddani panom nie tylko dobrym i łagodnym, ale również surowym. 1 P 2, 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie natrafiłem na te fragmenty w Biblii :shock:

 

 

Kiedy będziecie potrzebowali niewolników i niewolnic, to będziecie ich kupowali od narodów, które są naokoło was. Także będziecie kupowali dzieci przychodniów osiadłych wśród was, przychodniów i potomków ich, urodzonych w waszym kraju. Ci będą waszą własnością. Kpł 25, 44

 

Wszyscy, którzy są pod jarzmem jako niewolnicy, niech własnych panów uznają za godnych wszelkiej czci, ażeby nie bluźniono imieniu Boga i [naszej] nauce. 1 Tm 6, 1

 

Niewolnicy niech będą poddani swoim panom we wszystkim, niech się starają im przypodobać, niech się im nie sprzeciwiają, niczego sobie nie przywłaszczają, lecz niech okazują zawsze doskonałą wierność, ażeby pod każdym względem stali się chlubą dla nauki naszego Zbawiciela, Boga. Tt 2, 9-10

 

 

Niewolnicy! Z całą bojaźnią bądźcie poddani panom nie tylko dobrym i łagodnym, ale również surowym. 1 P 2, 18

 

Dobrze napisałem, że Duch Boży wszystko ogarnia a Ty nie niewiele pojmujesz. Patrzysz na literę a nie widzisz za nią Ducha - jak Świadkowie Jehowy no i sami Żydzi, którzy między innymi za faryzeizm (ale pewnie za "potrzebę" rozwodów i posiadania niewolników też) byli ukarani/sami się ukarali odrzuceniem przez nich Mesjasza.

 

Nie będę się rozpisywał że niewolnictwo u Żydów było diametralnie różne od rzymskiego czy egipskiego. Pan Bóg wiele rzeczy w Biblii dopuścił ze względu na zatwardziałość serc Żydów, na przykład istnienie rozwodów u tej nacji nie oznaczało, że Pan Bóg pochwala rozwody. Pan Bóg nie może pochwalać niewolnictwa bo zasadą Nieba są wolność, dobrowolność i brak przymusu. Człowiek nie został przez Pana Boga stworzony niewolnikiem, tylko został stworzony żeby wybierać - niewolnictwo, rozwody to są ludzkie dzieła i wybory. Ale czy nie po to między innymi jest dopuszczone zło, żeby niektórzy zauważyli dobro i żeby dobro ostatecznie zwyciężyło? Bo Żydzi byli niewolnikami ze względu na swoje grzechy, lecz gdy posłuchali Boga to Ręka Boża wyprowadziła ich z Egiptu.

 

My też jesteśmy teraz niewolnikami często gorszymi niż u starożytnych, często też musimy spełniać polecenia złych panów. Te cytaty, które podałeś, podnoszą cnotę posłuszeństwa i uległości u niewolników. A przecież Pan Jezus również, a niesprawiedliwie bo był bez grzechu, był popychany, zniewolony ale szedł na Krzyż, aby nam służyć i aby nas zbawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kanawkin,

jeszcze raz przytoczę, bo chyba nie przeczytałeś:

 

Kiedy będziecie potrzebowali niewolników i niewolnic, to będziecie ich kupowali od narodów, które są naokoło was. Także będziecie kupowali dzieci przychodniów osiadłych wśród was, przychodniów i potomków ich, urodzonych w waszym kraju. Ci będą waszą własnością. Kpł 25, 44

 

Wszyscy, którzy są pod jarzmem jako niewolnicy, niech własnych panów uznają za godnych wszelkiej czci, ażeby nie bluźniono imieniu Boga i [naszej] nauce. 1 Tm 6, 1

 

Niewolnicy niech będą poddani swoim panom we wszystkim, niech się starają im przypodobać, niech się im nie sprzeciwiają, niczego sobie nie przywłaszczają, lecz niech okazują zawsze doskonałą wierność, ażeby pod każdym względem stali się chlubą dla nauki naszego Zbawiciela, Boga. Tt 2, 9-10

 

 

Niewolnicy! Z całą bojaźnią bądźcie poddani panom nie tylko dobrym i łagodnym, ale również surowym. 1 P 2, 18

 

 

jak Ty tu widzisz jakieś cnoty, to chyba faktycznie więcej widzisz niż inni, dostałeś dar nadwidzenia...

 

tak samo jak zwykłą logiczną sprzeczność starasz się sofizmatami tłumaczyć, LOGICZNĄ SPRZECZNOŚĆ tłumaczysz w taki sposób, że to ten kto ją zauważa ma sprzeczności w sobie, to już nawet nie są sofizmaty, tylko jawne brednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiele rozumiem, ale jednak rozumiem prawo wyłączonego środka.

 

Właśnie natrafiłem na te fragmenty w Biblii

 

tak samo jak zwykłą logiczną sprzeczność starasz się sofizmatami tłumaczyć, LOGICZNĄ SPRZECZNOŚĆ tłumaczysz w taki sposób, że to ten kto ją zauważa ma sprzeczności w sobie, to już nawet nie są sofizmaty, tylko jawne brednie.

 

To udowodnij, że jest logiczna sprzeczność w tych fragmentach bo ja twierdzę od początku, że Ci się wydaje że jest w nich logiczna sprzeczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kanawkin,

nie pisałem o sprzecznościach akurat w tych fragmentach o niewolnictwie tylko ogólnie o sprzecznościach w Biblii:

 

jest tylko jeden problem z dosłownym odczytywaniem Biblii, w wielu miejsca sobie przeczy

 

na co Ty mi odpisałeś, że te sprzeczności są we mnie, lol.

 

a we fragmentach o niewolnictwie, które przytoczyłem nie ma akurat sprzeczności, tylko konsekwentna afirmacja niewolnictwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na co Ty mi odpisałeś, że te sprzeczności są we mnie, lol.

 

Czyli uważasz, że człowiek nie może się mylić? Bo stwierdzasz, że nie można nikomu powiedzieć że się myli, że to że człowiek może mieć jakieś błędne spostrzeżenia jest niemożliwe. Tak?

 

a we fragmentach o niewolnictwie, które przytoczyłem nie ma akurat sprzeczności, tylko konsekwentna afirmacja niewolnictwa.

 

Skoro nie ma sprzeczności w tych zdaniach to co masz na myśli pisząc o prawie wyłączonego środka potem cytując fragmenty a potem pisząc:

 

LOGICZNĄ SPRZECZNOŚĆ tłumaczysz w taki sposób, że to ten kto ją zauważa ma sprzeczności w sobie, to już nawet nie są sofizmaty, tylko jawne brednie.

 

Czyżbyś nie wiedział co piszesz?

 

a we fragmentach o niewolnictwie, które przytoczyłem nie ma akurat sprzeczności, tylko konsekwentna afirmacja niewolnictwa.

 

Konsekwentna afirmacja niewolnictwa to by była jakby Pan Bóg napisał, że afirmuje niewolnictwo. Znowu mylą Ci się pojęcia, bo tolerancja Pana Boga dla niewolnictwa u Żydów ze względu na zatwardziałość ich serc nie równa się afirmacji niewolnictwa. Tolerancja to nie to samo co afirmacja.

 

Oraz napisałeś o przytoczonych przez Ciebie fragmentach:

 

jak Ty tu widzisz jakieś cnoty, to chyba faktycznie więcej widzisz niż inni, dostałeś dar nadwidzenia...

 

Podczas gdy masz we fragmentach wymienione jak wół jakie cnoty powinien mieć niewolnik (żeby się zbawić). Czyżbyś więc jednak nie umiał patrzeć?

 

Wcześniej napisałem Ci, że Żydzi zostali ukarani za faryzeizm i inne grzechy głupotą, tak że nie zobaczyli Mesjasza w Panu Jezusie. Uznałeś to za "sofizmat" a teraz sam udowadniasz, że można patrzeć i nie widzieć. Więc o co chodzi?

 

Na początku twierdzisz, że człowiek nie może się nie mylić, więc zgodnie z tym ani faryzeusze nie mogli się mylić ani uczniowie Pana Jezusa też nie mogli się mylić. Sprzeczności są w Tobie.

 

I tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kanawkin,

 

masz poważne problemy z logicznym myśleniem i poprawnym wyciąganiem wniosków :)

a więc po kolei:

 

1.

Czyli uważasz, że człowiek nie może się mylić? Bo stwierdzasz, że nie można nikomu powiedzieć że się myli, że to że człowiek może mieć jakieś błędne spostrzeżenia jest niemożliwe. Tak?

 

otóż nie, nigdzie tak nie stwierdziłem, nie kłam, chodziło mi o konkretną sytuację, w której ja odnoszę się do konkretnych sprzeczności, które przytoczyłem w tym filmiku a Ty przypisujesz te sprzeczności mnie.

 

2.

Skoro nie ma sprzeczności w tych zdaniach to co masz na myśli pisząc o prawie wyłączonego środka potem cytując fragmenty a potem pisząc

 

dwukrotnie już napisałem, że te sprzeczności nie dotyczyło tych fragmentów, tylko sprzeczności w Biblii i aby to udowodnić zacytowałem swoje własne słowa: "jest tylko jeden problem z dosłownym odczytywaniem Biblii, w wielu miejsca sobie przeczy".

 

tak więc te fragmenty dotyczyły niewolnictwa w Biblii a nie sprzeczności, zdaje się, że już tłumaczyłem, jeszcze nie dotarło? Czyżbyś miał problemy z czytaniem? :mrgreen:

 

3.

Konsekwentna afirmacja niewolnictwa to by była jakby Pan Bóg napisał, że afirmuje niewolnictwo. Znowu mylą Ci się pojęcia, bo tolerancja Pana Boga dla niewolnictwa u Żydów ze względu na zatwardziałość ich serc nie równa się afirmacji niewolnictwa. Tolerancja to nie to samo co afirmacja.

 

przeczytaj te fragmenty jeszcze raz, tam jest nie tylko tolerancja, ze względu na Twój brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, pogrubie specjalnie fragmenty, które o tym świadczą:

 

 

Kiedy będziecie potrzebowali niewolników i niewolnic, to będziecie ich kupowali od narodów, które są naokoło was. Także będziecie kupowali dzieci przychodniów osiadłych wśród was, przychodniów i potomków ich, urodzonych w waszym kraju. Ci będą waszą własnością. Kpł 25, 44

 

Wszyscy, którzy są pod jarzmem jako niewolnicy, niech własnych panów uznają za godnych wszelkiej czci, ażeby nie bluźniono imieniu Boga i [naszej] nauce. 1 Tm 6, 1

 

Niewolnicy niech będą poddani swoim panom we wszystkim, niech się starają im przypodobać, niech się im nie sprzeciwiają, niczego sobie nie przywłaszczają, lecz niech okazują zawsze doskonałą wierność, ażeby pod każdym względem stali się chlubą dla nauki naszego Zbawiciela, Boga. Tt 2, 9-10

 

 

Niewolnicy! Z całą bojaźnią bądźcie poddani panom nie tylko dobrym i łagodnym, ale również surowym. 1 P 2, 18

 

4.

 

Podczas gdy masz we fragmentach wymienione jak wół jakie cnoty powinien mieć niewolnik (żeby się zbawić).

 

jednak masz dar nadwidzenia :mrgreen: , we fragmentach pisze, że po to niewolnicy mają być bezwzględnie posłuszni aby dawali dobrą opinię chrześcijaństwu.

 

5.

Na początku twierdzisz, że człowiek nie może się nie mylić

 

nigdzie tak nie stwierdziłem, przeinaczasz moje słowa,

jeszcze raz przeczytaj, i pomyśl, wysil tą swoją główkę trochę :smile: napisałem:

 

"LOGICZNĄ SPRZECZNOŚĆ tłumaczysz w taki sposób, że to ten kto ją zauważa ma sprzeczności w sobie"

 

te słowa dotyczyły konkretnej sytuacji, logicznych sprzeczności w Biblii i tego, że przypisujesz te sprzeczności mnie, temu, który je zauważył.

 

te słowa nie były stwierdzeniem uniwersalnym, że człowiek nie może się mylić.

 

tak samo jak powiem komuś, że się myli, to nie znaczy, że stawiam twierdzenie: "każdy człowiek myli się w każdej sytuacji".

 

masz problemy z podstawami logiki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,że kościół katolicki,wymyślił grzech pierworodny.To jest,po to by ludzie,byli uzależnieni od kleru.

Dla mnie tez to jakaś totalna bzdura, nigdy nie rozumiałem po co to wymyślono, znaczy rozumiem żeby od urodzenia zostać wciągniętym mimowolnie w religie, ale to się zupełnie kupy nie trzyma. Co za straszliwy grzech popełnił niemowlak że trzeba zmywać z niego grzech, chyba tylko Chrześcijaństwo ma takie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanakwin pisał, że w Polsce ktoś jak się rodzi to też na dzień dobry ma dług, który nie zaciągnął (dług publiczny) i że na to jakoś nie narzekamy, a czepiamy się tego, że mamy cierpieć za grzech Adama sprzed tysięcy lat.

Tak to sobie Wszechmocnego i Miłosiernego Boga ułomnościami ziemskiego systemu wytłumaczył, na zasadzie a Jasiu też kradnie :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanakwin pisał, że w Polsce ktoś jak się rodzi to też na dzień dobry ma dług, który nie zaciągnął (dług publiczny) i że na to jakoś nie narzekamy, a czepiamy się tego, że mamy cierpieć za grzech Adama sprzed tysięcy lat.

Tak to sobie Wszechmocnego i Miłosiernego Boga ułomnościami ziemskiego systemu wytłumaczył, na zasadzie a Jasiu też kradnie :smile:

Tylko ze ten dług publiczny jest realny a kościół przez grzech pierworodny znalazł sposób na jak najszybsze wdrożenie nieświadomych dzieci w ten system. I tak mamy chrzest, później I komunię a nawet po części bierzmowanie dokonywane na nieświadomych dzieciach, często może wbrew ich woli choć pierwsza komunia to w tej chwili konsumpcja na pokaz w której uczestniczą obojętni religijnie czy nawet niewierzący byle tylko zamanifestować swój status przez droga imprezę i prezenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsekwencje grzechu Adama dla całej ludzkości

 

403 "Za św. Pawłem Kościół zawsze nauczał, że ogromna niedola, która przytłacza ludzi, oraz ich skłonność do zła i podleganie śmierci nie są zrozumiałe bez ich związku z grzechem Adama i faktem, że on przekazał nam grzech, z którego skutkami rodzimy się wszyscy i który jest "śmiercią duszy" [278] . Ze względu na tę pewność wiary Kościół udziela chrztu na odpuszczenie grzechów nawet małym dzieciom, które nie popełniły grzechu osobistego [279] ".

 

https://gloria.tv/?media=459697&language=YiwzPCkSG6u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem rację mówiąc, że nie widzisz błędu w sobie. A masz w posiadaniu ogromne błędy, dlatego pisałem, że masz sprzeczność w sobie:

 

Mylisz Dopust Boży z Wolą Bożą. Czy Pan Bóg dopuszczając grzech i zło legalizuje grzech i zło?

 

W pierwszym fragmencie tryb oznajmujący z rozkazującym - Bóg nie nakazuje niewolnictwa w Księdze Kapłańskiej tylko oznajmuje z możliwością wolnego wyboru "jeślibyście potrzebowali".

 

Nie bierzesz pod uwagę kogo dotyczy fragment pierwszy - pogan. Równość w Biblii myli Ci się utopijnym komunizmem, gdzie wszyscy są równi. Nie ma równości w grzechu. Grzech upadla, uniża człowieka do poziomu zwierzęcia a Pan Bóg człowieka podnosi.

 

Tolerancja z afirmacją - tolerować w biblijnym znaczeniu znaczy cierpliwie znosić a dopiero nowoczesność zrównała tolerancję z afirmacją.

 

Nie widzisz, że w trzech fragmentach podniesione są cnoty niewolnicze oznacza, że Bóg troszczy się także o pogan, żeby umacniali się w cnotach i pokornie znosili swoją sytuację. Pan Jezus, który pokornie oddał się w niewolę aby nas zbawić jest sofizmatem?

 

Święty Paweł, którego doceniałeś 1-2 strony temu, twierdził, że poganin może poznać Boga z jego dzieła. A jak lepiej poznają z dzieła? Będąc z innymi poganami? Nie twierdzę, że to niemożliwe ale chyba lepiej być w niewoli u Żydów (chociaż wielu było głupcami jak Ty, czytającymi Biblię litera po literze a nie rozumiejącymi o co chodzi) niż wolnym u pogan bo wszyscy bogowie pogan to diabły.

 

Nie wiesz o co chodzi. Jesteś w sytuacji człowieka który trzyma w ręku książkę i nie wie (nie wierzy) kto ją napisał oraz wyrywa jedno zdanie z rozdziału i dumnie oznajmia że znalazł sprzeczność. Jeżeli student pójdzie na egzamin i nie będzie znał lub brał pod uwagę autora podręcznika oraz wyduka kilka wyrwanych z kontekstu zdań, to efekt będzie jaki będzie - pała.

 

Ten filmik to wyrwane na akord po dwa zdania z różnych rozdziałów i porównywanie słówek. Nie kompromituj się, już w pierwszym porównaniu dwa fragmenty mówią zupełnie o czym innym a mają wykazać że Gniew Boży jest wieczny i niewieczny jednocześnie. Tyle że pierwszy fragment jest prośbą o wybaczenie.

 

Mi 7:18

 

Któryż Bóg podobny Tobie,

co oddalasz nieprawość,

odpuszczasz występek

Reszcie dziedzictwa Twego?

Nie żywi On gniewu na zawsze,

bo upodobał sobie miłosierdzie.

 

Jer 17:4

 

Będziesz musiała się wyrzec

dziedzictwa swego, które ci dałem.

Będziesz w niewoli u twoich wrogów

w ziemi, której nie znasz.

Albowiem rozpaliliście ogień mojego gniewu -

będzie on płonął na wieki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kanawkin, i co myślisz, że znalazłeś jeden przykład wyrwany z kontekstu i już wyjaśniłeś wszystkie sprzeczności, gdzie tam były ich dziesiątki, w tym liczbowe

 

odnośnie tego, że usilnie wmawiasz, że w Biblii jest tylko tolerancja niewolnictwa, to jeszcze raz przytaczam:

 

Kiedy będziecie potrzebowali niewolników i niewolnic, to będziecie ich kupowali od narodów, które są naokoło was. Także będziecie kupowali dzieci przychodniów osiadłych wśród was, przychodniów i potomków ich, urodzonych w waszym kraju. Ci będą waszą własnością. Kpł 25, 44

 

Wszyscy, którzy są pod jarzmem jako niewolnicy, niech własnych panów uznają za godnych wszelkiej czci, ażeby nie bluźniono imieniu Boga i [naszej] nauce. 1 Tm 6, 1

 

Niewolnicy niech będą poddani swoim panom we wszystkim, niech się starają im przypodobać, niech się im nie sprzeciwiają, niczego sobie nie przywłaszczają, lecz niech okazują zawsze doskonałą wierność, ażeby pod każdym względem stali się chlubą dla nauki naszego Zbawiciela, Boga. Tt 2, 9-10

 

 

Niewolnicy! Z całą bojaźnią bądźcie poddani panom nie tylko dobrym i łagodnym, ale również surowym. 1 P 2, 18

 

 

jak widać są to fragmenty nawołujące niewolników do posłuszeństwa, czyli jest to umacnianie systemu niewolniczego.

a w pierwszym fragmencie jest nawoływanie do kupowania niewolników w tym dzieci i mówienie, że będą własnością.

więc nie jest to tylko tolerancja niewolnictwa jest to jego legitymizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×