Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

refren , hmm, trochę się strachłem-przyznaję, czy raczej w konsternację wpadłem , bo gdzieś z kwadrans temu zacząłem słyszeć te trąby jerychońskie/anielskie/apokaliptyczne czy co to tam było , co to kiedyś wstawiałaś , nawet chciałem nagrać ale szybko się okazało, że to tylko skutki libacji odbywającej się trzy przecznice dalej. :lol:

Uff. Czyli to nie świat zaliczy tej nocy zgon.

 

Detektyw, jaki Ty się zrobiłeś zadziorny... :shock: Boże (a propos tematu), nasi forumowicze tak szybko dorastają. :cry:

 

Łehehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam mądre pytanie,bo ktoś tu dziecinnienie :? czy,wybieracie się na Boże Ciało ? Ja owszem nie idę.Jako dziecko chodziłem,ale wtedy to był miły spacer,gdzie mogłem spotkać kolegów.Dziś to agitacja polityczna,pewnie znów usłyszymy.O aborcji,eutanazji,KOD,PIS i związkach partnerskich.

Już wolę zostać w domu i posłuchać na YT,Ona Czuje We Mnie Biedę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kościół opiera się tylko na pieniądzach, ja nie chodzę, bo nie chcę płacić na tacę, wolę sobie kupić ubrania i kosmetyki.

 

Lipne rozumowanie, żadna instytucja nie da rady funkcjonować bez pieniędzy, zresztą j/w napisała Rosa, nie ma przymusu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liber8,

przymusu bezpośredniego nie ma, to jest raczej taki konwencyjny przymus, wiadomo o co chodzi ;)

 

odpowiadając na pytanie @detektywmonk, nie ide na boze ciało, nie uczestnicze w żadnych katolickich ceremoniach, poza ślubami kościelnymi, jak ktoś mnie zaprosi czy pogrzebami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tosia_j

niektorzy nie pojmują ze jak w temacie są uzdrowienia to nie dla was ateistow wątek

przyszli i syf robią

macie kołko ateistyczne? to tam siedziec na doopie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipne rozumowanie, żadna instytucja nie da rady funkcjonować bez pieniędzy,
To dlaczego jakoś inne wyznania potrafią sobie radzić bez pieniędzy? Tylko w kościele katolickim trzeba za wszystko płacić - za sakramenty(i to nie małe pieniądze), za wydanie jakiegoś bzdurnego zaświadczenia, za msze za kogoś itd. Oprócz tego krk dostaje jeszcze pieniądze od państwa i masę pieniędzy z kolęd.

 

W kościele starokatolickim mariawitów ksiądz nie może oczekiwać pieniędzy za sakramenty, a msze za pieniądze uważają za profanację. W protestantów też się za nic nie płaci i mało tego. Gdy ktoś ze członków zboru jest w bardzo trudnej sytuacji, to kościół mu pomaga. Oczywiście, że nie dostaje pieniędzy do ręki, ale np. kupują tej osobie ubrania czy jedzenie. Wyobraź sobie takie coś w przypadku krk. Niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W protestantów też się za nic nie płaci i mało tego.

byłeś widziałeś wiesz ?

-bzdury gadasz . W wiekszości wyznań protestanckich płaci się 1/10 swoich zarobków .

Bywaja nawet " ugrupowania " gdzie wierni oddają Pastorowi wszystko co zarobią . Był ostatnio o tym film jak jeden pastorzyna zażądał od wiernych "wszystkiego " , nie tylko wypłaty , ale i majątków stałych . Spośród całej Grupy wszyscy sie zgodzili , tylko jeden zaczął szemrać , ale szybko go skasowali .

Pod tym względem uważam Kościól Katolicki za jeden z " najtańszych ".

Wszystko kosztuje facet , jak chcesz coś za darmo ,,,to na wysypisko śmieci .

Gówno dajesz na Kośćiól katolicki , a masz tyle do powiedzenia .

Ja rozumiem jakbyś dawał wielką kasę ,i nie podobało Ci sie na co ona idzie ( zamiast na biednych to na zbytki księżowskie ) ,,, ale podejrzewam ,żeś sknerus , a twoje wyrwipołki to ,żeby mądrego tutaj poudawać .

W dupie mam ile dajesz ,

Apropo dawania . Syn 2 dni temu na Komunie świętą -dostał 2800zł . Wiesz ,że największe grubasy te co nawet z Norwegii przyjechalii i z 10 000 miesięcznie nie schodzą , dali dziecku 200zł . Im się wiecej ma tym sie mniej daje , a najwiecej krzyczy ,że ile to ,,, jebać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuj:

jak chcesz coś za darmo ,,,to na wysypisko śmieci .

 

I nawet wysypisko śmieci kosztuje.

 

to do lasu po korę z drzew i żółędzie , ew. zbierać ślimaki bo akurat zbliża się sezon ;)

Wszyscy tylko daj , daj , a sami dać to aż im się wicie trzesą . Lumpy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłeś widziałeś wiesz ?

-bzdury gadasz . W wiekszości wyznań protestanckich płaci się 1/10 swoich zarobków .

Byłem, widziałem i wiem. Dziesięcina nie jest obowiązkowa, chyba, że w jakiejś sekciarskiej grupce. No i jeszcze mormoni mają obowiązek płacenia dziesięciny. Np. u mnie u adwentystów, była lista ile było dziesięcin. Była... jedna na sto parę osób.

 

Wszystko kosztuje facet , jak chcesz coś za darmo ,,,to na wysypisko śmieci .

A w Biblii jest napisane - Darmoście wzięli, darmo dawajcie. I tego stosują się pozostałe kościoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłeś widziałeś wiesz ?

-bzdury gadasz . W wiekszości wyznań protestanckich płaci się 1/10 swoich zarobków .

Byłem, widziałem i wiem. Dziesięcina nie jest obowiązkowa, chyba, że w jakiejś sekciarskiej grupce. No i jeszcze mormoni mają obowiązek płacenia dziesięciny. Np. u mnie u adwentystów, była lista ile było dziesięcin. Była... jedna na sto parę osób.

Mi pomimo śmigania do trzech różnych zborów, w żadnym z nich nigdy nic nie kazali płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie u baptystów, adwentystów i zielonoświątkowców.

 

to z czego żyje Pastor i jego rodzina ?

I z czego daje,by dać potrzebującym , akcje charytatywne etc .?

 

Mi pomimo śmigania do trzech różnych zborów, w żadnym z nich nigdy nic nie kazali płacić.

 

 

ja tez śmigałem do Zielonoświątkowców , Anabaptystów .

Tylko " śmigałem " , bo jakbym zawitał tam na dłużej , Bracia pewnie kazali by się zdecydować ,,, na Chrzest w wannie , a pózniej kto wie .

Np. u mnie u adwentystów, była lista ile było dziesięcin. Była... jedna na sto parę osób.

to z czego utrzumują się Adwentyści Dnia 7 ? Z zzagranicznych dotacji, nauki języka angielskiego , czy jeszcze czegoś innego >

No przecież trzeba opłacić prąd , wodę , dać pastorowi etc ?

Tylko w Kościele katolickim widzicie głodnego sępa ?

 

W moim niespełna 3 tysięcznym miasteczku stoi 15 wieczny Kośćiół i równie wielka , naprawdę okazała Świątynią Baptystów z całym zapleczem plebani , ogrodu , placu . Plebanioa na tyle duża ,że nowy pastor wynajmuje mieszkanko pewnej kobiecie .

Do tego Zboru należy ponad 30 rodzin ,i tak za darmo to wszystko ,,,sie utrzymuje ?

Poprzedni pastorek zostawił żonę z trójką dzieci i spier-dolił świątobliwy z żoną listonosza .

Ale wiadomo ,że według Was to tylko książa to zbuki , głodne materialiści etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to z czego żyje Pastor i jego rodzina ?

I z czego daje,by dać potrzebującym , akcje charytatywne etc .?

Pastorzy... pracują normalnie zarobkowo. A pieniądze mają z tych dobrowolnych dziesięcin i zzrzut na tacę. Czasami są zbiórki na konkretny cel. Nierzadko sami wierni pomagają komuś w potrzebie.

 

Tylko " śmigałem " , bo jakbym zawitał tam na dłużej , Bracia pewnie kazali by się zdecydować ,,, na Chrzest w wannie , a pózniej kto wie .
To też bzdura. Nikt nikogo nie namawia, żebyś się chrzcił,a tym bardziej przystępował do zboru. Chyba, że trafisz na jakiegoś fanatycznego wyznawcę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipne rozumowanie, żadna instytucja nie da rady funkcjonować bez pieniędzy,
To dlaczego jakoś inne wyznania potrafią sobie radzić bez pieniędzy? Tylko w kościele katolickim trzeba za wszystko płacić - za sakramenty(i to nie małe pieniądze), za wydanie jakiegoś bzdurnego zaświadczenia, za msze za kogoś itd. Oprócz tego krk dostaje jeszcze pieniądze od państwa i masę pieniędzy z kolęd.

 

W kościele starokatolickim mariawitów ksiądz nie może oczekiwać pieniędzy za sakramenty, a msze za pieniądze uważają za profanację. W protestantów też się za nic nie płaci i mało tego. Gdy ktoś ze członków zboru jest w bardzo trudnej sytuacji, to kościół mu pomaga. Oczywiście, że nie dostaje pieniędzy do ręki, ale np. kupują tej osobie ubrania czy jedzenie. Wyobraź sobie takie coś w przypadku krk. Niemożliwe.

 

a tego to nie wiedziałem, bardzo ciekawy post :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektorzy nie pojmują ze jak w temacie są uzdrowienia to nie dla was ateistow wątek

przyszli i syf robią

macie kołko ateistyczne? to tam siedziec na doopie

 

co to za jakieś przerzucanie ludzi z tematów do tematów, może wszystkich ateistów upchać w jednym temacie?

wątek jest dla każdego o ile pisze na temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektorzy nie pojmują ze jak w temacie są uzdrowienia to nie dla was ateistow wątek

przyszli i syf robią

macie kołko ateistyczne? to tam siedziec na doopie

faszystka

widzisz, że to zbiorczy wątek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po wczorajszej chryi nie przyszła żadna refleksja i ktokolwiek napomknie choćby JEDNYM słowem, że ten czy tamten temat nie jest przeznaczony dla którejś grupy społecznej i kogoś należy gdzieś przesiedlić to wyleci z tego forum na zbity pysk zanim zdąży przeliterować "dyskryminacja".

 

religia-wiara-modlitwa-wiadectwa-uzdrowienia-zbiorczy-w-tek-t54516.html - ten temat jest WĄTKIEM ZBIORCZYM, każdy może się w nim wypowiadać niezależnie od swojej przynależności religijnej (lub jej braku) o ile pisze na temat.

 

Wierzący mają swój prywatny folwark tutaj- relacja-z-bogiem-wg-nauczania-krk-t58542.html

 

A ateiści tutaj- ko-ko-ateistyczne-t58583.html

 

Jeżeli pojawi się gdziekolwiek kolejna religijna gówn.oburza obojętnie czy z inicjatywy wierzących, niewierzących, czy nawet rycerzy Jedi to będę rozdawał bany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×