Skocz do zawartości
Nerwica.com

Suplementy...


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem przeciwnikiem suplementów, ale postanowiłem dać im jeszcze jedną szansę. Powiedzcie czy są w ogóle jakieś suplementy, które mogą zoptymalizować leczenie farmakologiczne?

Chodzi mi głównie o redukcję objawów apatia/abulia/anhedonia. Czy jest więc sens łykać te dodatkowe witaminy i minerały? Jakieś suplementy ziołowe? Inne suplementy chemiczne?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych które rzeczywiście jako tako odczułem to Ashwagandha  - tylko koniecznie jakiejś dobrej firmy, jeżeli chcesz kapsy/tabletki; albo pocięty korzeń i zrobić odwar. Ewentualnie duże dawki Mio-inozytolu, 10-20g dziennie. witaminy/minerały w moim odczuciu całkowite wyrzucanie pieniędzy, nabijanie kasy jakimś prezesom. B3 ma działanie uspokajające, ale zmęczenia/ahedonii raczej nie usunie - cała reszta nic nie warta. Lepiej kupić dobrą książkę i asymilować się z literaturą albo wyjść z kimś do jakieś knajpy :D. No i oczywiście ograniczyć siedzenie przy elektronice, bo to tylko pogarsza sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na anhedonie lepiej spróbować bupriopon albo wysokie dawki sertraliny lub wysokie dawki wenlafaksyny i mianseryny/mirtazapiny.

Zamiast supli lepiej ułożyć sobie, jakaś fajna diete plus sport.

Jeśli już chcesz suple to tyrozyne na dopamine ,5-htp na serotonine lub wyciąg z dziurawca, ale na to musisz uważać bo ma dużo przeciwwskazań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Bupropionu nie dostanę, bo mam schizofrenię. 

- Sertralinę jadłem w dawce 200mg i kompletnie mnie nie pobudzała, wręcz zamulała.

Obecnie jestem na Coaxilu +  żeńszeń + szafraceum i odczułem znaczną redukcję anhedonii i apatii.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×