Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

giroditalia

Użytkownik
 • Zawartość

  406
 • Rejestracja

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Masz 23 lata a zachowujesz sie jakbyś miał 13 -kieszonkowe,oskarżanie innych że się nie starają dbać o ciebie. Masz pretensje do innych że nie pomagają a jak już to robią to nazywasz to łaska. Rodzice ci pomagają ale ty nie chcesz tej pomocy,nawet opłacili psychologa ale ty masz to gdzies. Naprawdę myślisz że psycholog będzie cię błagać abyś go odwiedzil? Jeśli sam nie chcesz to nikt ci nie pomoże w zaburzeniu.
 2. Jeśli, będzie możliwość,to po zniesieniu ograniczeń w związku z epidemią, idź pracować do jakiegoś fast fooda. Odpowiedzialność niska,zarobisz te 2000 tysiące miesięcznie (3000 tysiące jeśli będziesz pracować 12 godzin dziennie). Każda praca jest lepsza od bycia bez pracy.
 3. Miałem podobny objaw czyli sztywność,ucisk/rozsadzanie głowy od wewnątrz itd. Jest to objaw somatyczny lęku. Antydepresanty zredukowały ten ucisk. Objawy odstawienie to jedna a zaburzenia lękowe na które zaczęłaś brać benzo to drugie. Benzo dodatkowo zaostrzyło zaburzenia lękowe.
 4. Ja uwolniłem się od natręctw sam. Postanowiłem ignorować wszystkie natręctwa bo byłem nimi zmęczony. Po kilku dniach natręctwa odpuściły więc więc na swoim przykładzie mogę powiedzieć że bez leków da się uwolnić od zaburzenia wyłącznie za pomocą zmiany myślenia (tak wiem,dowód anegdotyczny). Przekonaniami wywołuje się zaburzenia więc zmiana tych przekonań można zaburzenie wyeliminować. Dzięki psychoterapii udało mi się uwolnić od wielu błędnych przekonań na temat otaczającej mnie rzeczywistości tym samym redukując przypadłości. Istnieje wiele badań na temat psychoterapii plus lekarze psychiatrzy temu ufają więc nie ma sensu dyskutować na ten temat na tak podstawowym poziomie tym bardziej że psychika skrywa jeszcze wiele tajemnic.
 5. Podczas silnego stresu,strachu w mózgu wydzielają się endorfiny. To jest bardziej skomplikowane.
 6. To jest temat na temat odstawienia benzodiazepin a ty chwalisz się że znalazłeś tabletkę przy sprzataniu i że możesz się nią nacpac. Nie za bardzo ty i kalebx3 pomagacie ludziom którzy naprawdę chcą się wyleczyć z uzaleznienia.
 7. Nie rozwiązałaś problemu,który generuje nerwice,więc lęki będą nadal. To, że odstawisz benzo na niewiele się zda, bo lęki będą nadal. Potrzebna jest psychoterapia i leki. Nie dość ze benzo nie leczy to jeszcze potęguje lęki po uzależnieniu się, więc antydepresanty mogą jedynie trochę ulżyć. Nie rozumiecie tego, że po odstawieniu benzo nadal będziecie mieć lęki? Pol roku psychoterapii może dać fajne efekty.
 8. Warto próbować rożnych ,ponieważ mają rożne oddziaływanie na biochemie. Sertralina nie pomogła, ale może Escitalopram sprawi, że poczujesz chociaż częściową ulgę, albo inny antydepresant. Zachęcam również abyś szla na terapie bo nie masz innego wyboru.
 9. Aby terapia zadziałała musi być szczera chęć ,że życie ,które teraz mam mi nie odpowiada. Widocznie pasuje ci życie które teraz masz bo ilość wymówek jest ogromna. Idąc dalej to akceptacja problemu,ogólnie akceptacja wszystkiego:siebie, przeszłości,rzeczywistości,braku sprawiedliwości bo świat nie jest sprawiedliwy, bo bez tego nie da się zmienić swojego myślenia. Szczera akceptacja,nie udawanie. Następnym krokiem jest przyjmowanie co mówi terapeuta prawie bezkrytycznie. Można sobie darować terapię jeśli nie ma zamiaru pracować tylko słuchać i swoje wiedzieć. W wielu przypadkach trzeba robić wbrew sobie,wbrew swoim szkodliwym przekonaniom, nikt nie mówi że psychoterapia jest latwa. Przez terapie nie staniesz się kimś nowym, tylko najlepsza wersja samego siebie.
 10. SSRI nie uzależniają. Jedyne SSRI które trudno się odstawia to paroksetyna i wenlafaksyna z czym jeśli rozwiązało się swoje problemy będąc na tych lekach to odstawienie jest łatwe. Jeśli bierze się leki i czeka na to aż one zrobią za nas wszystko to jest się dużym naiwniakiem. Leki to nie magiczne tabletki one tylko pomagają wyjść z bagna ale jeśli ktoś nic nie robi w tym kierunku to one nic nie pomogą. W wielu przyadek leki to jedyne wyjscie aby zaczac wprowadzac zmiany w swoim zyciu.
 11. Większość antydepresantów działa również obniżając lub całkowicie eliminując lęk. Podczas brania antydepresanta może się wydawać ze nic nie pomaga ale prawda jest taka ze pomaga co można dostrzec przestając brać po roku lub dłużej.
 12. giroditalia

  Neurloeptyki- ogólnie

  Poczytajcie jakie szkody wyrządza bezsennsoc,schizofrenia albo depresja mózgowi a dopiero potem wklejajcie linki. Gdyby leki były tak szkodliwe to by nie były dopuszczone.
 13. Zależy kto zaczął atakować a kto się bronić czego nie pamiętam ale tak czy siak nie powinno dojść do eskalacji ataków bo to jest dziecinne.
 14. Nie podobają mi się zbędne emocje,wyzywanie,wyciąganie brudow,ataki,umniejszanie problemu itp.
 15. Jej sprawa a mimo to nadal ciągnięcie ten temat który nadwyraz wywołuje u was skrajne emocje. Nie wiem co chcecie udowodnic. Pretorie wyzywacie od kłamców i manipulantek chociaż nie ma takiej potrzeby. Można pomóc się zmienić pisząc jakie błędy robi ale jeśli nadal tego nie pojmuję to wystarczy przestać pisać a nie wyzywać od manipulantow,kłamców czy co tam jeszcze bylo.
×