Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

giroditalia

Użytkownik
 • Zawartość

  416
 • Rejestracja

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Ziewanie nie musi oznaczać że terapetuka Cię lekceważy. Terapeutka mogła być po prostu zmęczona. Moze nie było aż tak wazne co mówiłaś na poprzednich sesjach aby to pamiętać. Są różne możliwości więc należy się pytać o co chodzi.
 2. Sama musisz sobie pomóc. Całe życie ma terapię nie będziesz chodzić. Nie możesz się ubezradniac i liczyć na pomoc innych. Problemem nie jest brak pomocy ze strony terapeutki tylko to dlaczego nie chcesz sama się uspokoić tylko liczysz że zrobi to ktoś inny. To nie jest jej wina że się rozpłakałas na korkach.
 3. Jeśli terapeuta powiedział że masz wykonać testy to chyba logiczne że nie on tych testów nie zrobi. Jeśli miałby zrobić to by l po prostu to zrobil. To jest logiczne. Kontrakt terapeutyczny może być słowny co dla ciebie jest abstrakcyjne bo musisz mieć wszystko na pismie. To może świadczyć o tym że nie słuchasz co terapeuta do ciebie mówi. "Brak mi podstawowej wiedzy dotyczącej terapii. Specjaliści tego nie dostrzegają" Jeśli nie pytasz i nie informujesz to skąd mają wiedziec? Jesteś dorosły. Czasy gdy dorośli musieli się domyślać o co ci chodzi już minely.
 4. Psychoterapeuta nie jest od tego aby robić testy. Idziesz na terapię czy robić testy? Testy możesz sobie zrobić u psychologa albo u psychiatry. Zupełnie nie rozumiesz o co chodzi w terapii,po co tam chodzisz itd. Terapeucie wystarcza twoje słowa a nie swistki które znaczą tyle co nic. On ci wierzy tak jak ty powinieneś wierzyć jemu.
 5. A mi się wydaje że nie chcesz świadomie/podświadomie iść do pracy po to aby nie uczestniczyc w terapii. Napisałeś że znajomi będą się z ciebie śmiać jak dowiedzą się że masz prace dla osób niskowykalifikowanych a ja myślę że prędzej będą sie śmiac z tego że tej pracy nie masz.
 6. giroditalia

  Brak leków. Co robić

  Wystarczy zadzwonić do psychiatry który prowadzi konsultacje telefoniczne lub online to receptę będziesz mieć w ten sam dzień.
 7. Strata czasu i pieniędzy na takie pierdoły. Sam wydałem z 400 zł na suplementy które nie pomogły w żadnym stopniu a jeśli już pomagały to miały zbyt duże skutki uboczne. Najlepsze w tym wszystkim jest to że melisa i kawa najbardziej pomagają. Najlepiej uczyć się na cudzych błędach i nie dać się omamić suplementom.
 8. Kultura wymaga zapytania się czy można coś przestawić w pomieszczeniu.
 9. Chorzy na cięższe choroby mają często wspolstniejace zaburzenia takie jak lęki,depresja,borderline. Terapia uczy takich ludzi jak żyć ze swoja choroba.
 10. Masz 23 lata a zachowujesz sie jakbyś miał 13 -kieszonkowe,oskarżanie innych że się nie starają dbać o ciebie. Masz pretensje do innych że nie pomagają a jak już to robią to nazywasz to łaska. Rodzice ci pomagają ale ty nie chcesz tej pomocy,nawet opłacili psychologa ale ty masz to gdzies. Naprawdę myślisz że psycholog będzie cię błagać abyś go odwiedzil? Jeśli sam nie chcesz to nikt ci nie pomoże w zaburzeniu.
 11. Jeśli, będzie możliwość,to po zniesieniu ograniczeń w związku z epidemią, idź pracować do jakiegoś fast fooda. Odpowiedzialność niska,zarobisz te 2000 tysiące miesięcznie (3000 tysiące jeśli będziesz pracować 12 godzin dziennie). Każda praca jest lepsza od bycia bez pracy.
 12. Miałem podobny objaw czyli sztywność,ucisk/rozsadzanie głowy od wewnątrz itd. Jest to objaw somatyczny lęku. Antydepresanty zredukowały ten ucisk. Objawy odstawienie to jedna a zaburzenia lękowe na które zaczęłaś brać benzo to drugie. Benzo dodatkowo zaostrzyło zaburzenia lękowe.
 13. Ja uwolniłem się od natręctw sam. Postanowiłem ignorować wszystkie natręctwa bo byłem nimi zmęczony. Po kilku dniach natręctwa odpuściły więc więc na swoim przykładzie mogę powiedzieć że bez leków da się uwolnić od zaburzenia wyłącznie za pomocą zmiany myślenia (tak wiem,dowód anegdotyczny). Przekonaniami wywołuje się zaburzenia więc zmiana tych przekonań można zaburzenie wyeliminować. Dzięki psychoterapii udało mi się uwolnić od wielu błędnych przekonań na temat otaczającej mnie rzeczywistości tym samym redukując przypadłości. Istnieje wiele badań na temat psychoterapii plus lekarze psychiatrzy temu ufają więc nie ma sensu dyskutować na ten temat na tak podstawowym poziomie tym bardziej że psychika skrywa jeszcze wiele tajemnic.
 14. Podczas silnego stresu,strachu w mózgu wydzielają się endorfiny. To jest bardziej skomplikowane.
 15. To jest temat na temat odstawienia benzodiazepin a ty chwalisz się że znalazłeś tabletkę przy sprzataniu i że możesz się nią nacpac. Nie za bardzo ty i kalebx3 pomagacie ludziom którzy naprawdę chcą się wyleczyć z uzaleznienia.
×