Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

7 dzień na setalofcie. Dzisiaj ostatnia dawka 25mg, od jutra 50mg. Sam nie wiem czy kontynuować czy nie. Szkoda, że te leki nie działają od razu, a tak to nie mam pewności żadnej czy w ogóle to był dobry wybór...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam raz tak, ze jadłam jednego dnia dosłownie CALY CZAS i nie mogłam się najeść i jednego dnia przez jakąś godzinę miałam tak, że widziałam niewyraźnie to, co daleko i to co bardzo blisko :D I miewalam też dni na poczatku brania, gdy mogłam spokojnie wbiec na czwarte piętro bez zadyszki.

 

-- 30 wrz 2016, 22:41 --

 

Słyszałam, ze na wielu antydepresantach się tyje, a na tym nie (wręcz przeciwnie, nie mam zupełnie apetytu) więc supi :great:

Z tego co wiem to na ssrajach predzej sie chudnie niż tyje tj. o paroksetynie są tylko podzielone opinie.

 

Miał ktoś przy sertralinie uderzenie gorąca i pocenie nawet przy zwykłym spacerze? Męczy mnie to nie wspominam już o pieczeniu ciała i drżeniu. Chyba to nie jest lek dla mnie.

Normalka, nie umierasz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam raz tak, ze jadłam jednego dnia dosłownie CALY CZAS i nie mogłam się najeść i jednego dnia przez jakąś godzinę miałam tak, że widziałam niewyraźnie to, co daleko i to co bardzo blisko :D I miewalam też dni na poczatku brania, gdy mogłam spokojnie wbiec na czwarte piętro bez zadyszki.

 

-- 30 wrz 2016, 22:41 --

 

Słyszałam, ze na wielu antydepresantach się tyje, a na tym nie (wręcz przeciwnie, nie mam zupełnie apetytu) więc supi :great:

Z tego co wiem to na ssrajach predzej sie chudnie niż tyje tj. o paroksetynie są tylko podzielone opinie.

74c22d4daec52.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałam coś dziwnego jak zasypialam to koło ucha jakby coś mi przeleciała szeleszczacego obrucilam się na drugi bok i znowu gdy zasypialam to z kolei coś jakby przechodziło po ciele nie wiem jak to nawet opisać trochę się tego wystraszylam czy to efekt uboczny leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałam coś dziwnego jak zasypialam to koło ucha jakby coś mi przeleciała szeleszczacego obrucilam się na drugi bok i znowu gdy zasypialam to z kolei coś jakby przechodziło po ciele nie wiem jak to nawet opisać trochę się tego wystraszylam czy to efekt uboczny leku?

 

O, to ja raz tak miałam, że dosłownie ktoś "wydychnął" tzn. bardzo głośno "wpuścił" mi powietrze do ucha. Leżałam sobie zasypiając i aż wstałam pobudzona. Też się przestraszyłam. Myślę, zę to mógł byc ten "omam" :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałam coś dziwnego jak zasypialam to koło ucha jakby coś mi przeleciała szeleszczacego obrucilam się na drugi bok i znowu gdy zasypialam to z kolei coś jakby przechodziło po ciele nie wiem jak to nawet opisać trochę się tego wystraszylam czy to efekt uboczny leku?

 

O, to ja raz tak miałam, że dosłownie ktoś "wydychnął" tzn. bardzo głośno "wpuścił" mi powietrze do ucha. Leżałam sobie zasypiając i aż wstałam pobudzona. Też się przestraszyłam. Myślę, zę to mógł byc ten "omam" :/

A czy to minie? Czy trzeba odstawić? Może to od trittico?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałam coś dziwnego jak zasypialam to koło ucha jakby coś mi przeleciała szeleszczacego obrucilam się na drugi bok i znowu gdy zasypialam to z kolei coś jakby przechodziło po ciele nie wiem jak to nawet opisać trochę się tego wystraszylam czy to efekt uboczny leku?

 

 

Tak to moze byc skutek uboczny leku. Coz sam dobrze wiem ze skutki uboczne potrafia odsstrassyc nawet najbardziej wytrwala osobe dlatego dziwi mnie ze psychiatrzy nie probuja laczyc lekow. No ale moze i tak musi byc. Na pocieszenie powiem ci ze brwlem wellbutrin lekko ponad miesiac i jak go bralem czulem sie fatalnie. Jak go odstawilem mila niespodxianka - depresja jakby zmalala tylko ciekawe jak dlugo bede sie lepiej czul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że po po 1,5 tygodnia (od 3 dni 100mg) setaloftu czuje ucisk w glowie? Nie jestem otępiony ani nic, ale czuje taki lekki ucisk w glowie.

 

-- 04 paź 2016, 14:46 --

 

Dzisiaj 9 dzień setaloftu. Od wczoraj 100mg. Dostałem wczoraj ostrej biegunki, ale na szczęście tylko na ... 30 minut. Później do przejścia.

Oby tylko tak.Ja mialam przez cale dnie.

 

Dzisiaj 3 dzień na 100mg i już biegunki nie ma. Jak widać, tylko 2 dni były, a później już organizm przyzwyczajony. Znając mój wrażliwy układ trawienny to chyba nie bardzo się przejął chemiczną ingerencją... Z drugiej strony, więcej biegunek miałem jak nie brałem setaloftu, także może to być poczatek owocnej współpracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że po po 1,5 tygodnia (od 3 dni 100mg) setaloftu czuje ucisk w glowie? Nie jestem otępiony ani nic, ale czuje taki lekki ucisk w glowie.

 

-- 04 paź 2016, 14:46 --

 

Dzisiaj 9 dzień setaloftu. Od wczoraj 100mg. Dostałem wczoraj ostrej biegunki, ale na szczęście tylko na ... 30 minut. Później do przejścia.

Oby tylko tak.Ja mialam przez cale dnie.

 

Dzisiaj 3 dzień na 100mg i już biegunki nie ma. Jak widać, tylko 2 dni były, a później już organizm przyzwyczajony. Znając mój wrażliwy układ trawienny to chyba nie bardzo się przejął chemiczną ingerencją... Z drugiej strony, więcej biegunek miałem jak nie brałem setaloftu, także może to być poczatek owocnej współpracy.

Super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może, czy Setralina (w połączeniu z czymś na przykład - oprócz jedzenia brałam tylko aspiryne, ibuprom) może spowodować krostki na brzuchu? :(

Może, nawet sama, bez połączenia z czymś innym. To możliwy skutek uboczny, nawet ulotka o tym wspomina. Sam tak miałem jak brałem asentrę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może, czy Setralina (w połączeniu z czymś na przykład - oprócz jedzenia brałam tylko aspiryne, ibuprom) może spowodować krostki na brzuchu? :(

Może, nawet sama, bez połączenia z czymś innym. To możliwy skutek uboczny, nawet ulotka o tym wspomina. Sam tak miałem jak brałem asentrę.

 

Okej, dzięki :( Ale to powinnno przejść niedługo, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może, czy Setralina (w połączeniu z czymś na przykład - oprócz jedzenia brałam tylko aspiryne, ibuprom) może spowodować krostki na brzuchu? :(

 

-- 05 paź 2016, 13:55 --

 

Wie ktoś może' date=' czy Setralina (w połączeniu z czymś na przykład - oprócz jedzenia brałam tylko aspiryne, ibuprom) może spowodować krostki na brzuchu? :([/quote']

Może uczulenie na nikiel od guzików?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×