Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.10.2018 o 10:54, lorana napisał:

Teraz biorę go od 5 dni i brzuch boli mnie non stop nie do wytrzymania, mam straszne wzdęcia ( nawet na czczo), nie mogę przez nie oddychać, odbija mi się, pokarm podchodzi mi z żołądka do gardła, przez ból nie mogę wyjść z domu

Lorana , mam bardzo podobnie z tym lekiem . Wzdęcia nawet na czczo , jakby mi kto brzuch napompował powietrzem . Cały czas szykuje sie na moment kiedy pierdykną w kąt ten lek i jego skutki uboczne ( a biorę tylko 37,5 mg  z rana ). Dodatkowo lek niszczy i osłabia u mnie wzrok , oczy . 

 Po tym leku raz wzdęcia są duże , a raz mniejsze ,,, u niektórych . 

 Biore juz ten lek ponad 2 lata ( zaczynałem od 150 mg/ dziennie w dwóch dawkach ) .Znam go na wylot . jego plusy i minusy .

 Lek u mnie rozpieeeeer...dala układ pokarmowy i wzrok ,,, niestety .

Edytowane przez Kalebx3 Gorliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zapeszać ale wczoraj na noc wziąłem pierwszą tabletke Pregabaliny 75 i dziś rano 75 no i

- przestałem kur... ruszać nogami w końcu w pracy (zespół niespokojnych nóg?)

- mogę usiedzieć na 4 litearch nie nosi mnie

- nie mam ochoty pozabijać wszystkich

- lęków i zdenerwowania brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziska. Mam problem...

Mówiąc lekarzowi, że nie chce tabletek po których się tyje... to przepisal mi pregabablinę. :( poczytałam, że prawie kazdy od niej przytył i masakrycznie się boje kilogramow. Wiem, że to glupie, ale nie chce zostać smutnym grubasem z depresją...(mam nerwice lękową) na razie biorę, jak zobaczę wzrost wagi to wyrzucam. Odstawilam z tego powodu mączne rzeczy i jem same jajka i warzywa, mieso pieczone. Jak mam tak się męczyć to wolę wcale tego nie brać.. ech :(Chciałabym jescze schudnąć pięć kilo.. Pewnie nie dam rady ;; i przytyje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziska. Mam problem...

Mówiąc lekarzowi, że nie chce tabletek po których się tyje... to przepisal mi pregabablinę. :( poczytałam, że prawie kazdy od niej przytył i masakrycznie się boje kilogramow. Wiem, że to glupie, ale nie chce zostać smutnym grubasem z depresją...(mam nerwice lękową) na razie biorę, jak zobaczę wzrost wagi to wyrzucam. Odstawilam z tego powodu mączne rzeczy i jem same jajka i warzywa, mieso pieczone. Jak mam tak się męczyć to wolę wcale tego nie brać.. ech :(Chciałabym jescze schudnąć pięć kilo.. Pewnie nie dam rady ;; i przytyje. 

 

Czy ktoś schudł na diecie i ćwiczeniach przy braniu tego leku???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2018 o 11:50, ponuryżniwiarz napisał:

Nie chce zapeszać ale wczoraj na noc wziąłem pierwszą tabletke Pregabaliny 75 i dziś rano 75 no i

- przestałem kur... ruszać nogami w końcu w pracy (zespół niespokojnych nóg?)

- mogę usiedzieć na 4 litearch nie nosi mnie

- nie mam ochoty pozabijać wszystkich

- lęków i zdenerwowania brak

Brawo Ponury Żniwiarzu (-;

a co z ubokami ,nic z tych rzeczy , czy jak tam u Ciebie w tej kwestyi ?

 U mnie wzdęcia ostatnio po tym leku i to w dawce 37 ,5 mg z rana na czczo są masakryczne .Jakby mi kto powietrza dopompował do jelit . Nawet wieczorem przy słabym apetycie jak zjem jakis owoc , brzuch wydyma na maxa . Biore espunisany i tego typu i tylko troche pomagają . Pregę biorę już prawie bez przerwy ponad 2 lata, zaczynając od dawki 2X 75 mg / d. 

 Od poniedziałku spróbuje skończyć z tym lekiem na najdłużej jak się da . Pierdzielę takie sensacje jelitowe , brzuch jak u niedożywionego dziecka z Kalkuty . Wzrok tez po tym specyfiku mi sie pogorszył .Sorry Gregory(-:

Edytowane przez Kalebx3 Gorliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2008 o 13:51, tekla67 napisał:

no chyba cie zle zrozumialam wiec daje jej 5 a lyrice biore wlasnie na nerwice lekowa bo sie ciagle boje!!!!!!mam leki i ona mi pomaga wiec juz nieodczuwam tak tych strachow i jest mi lepiej....troche kreci sie minimalnie,dawka 25mg bo to poczatek no a to benzo?jasniej prosze pozdrowionka tekla

Dołącz do tego gabapentyne.podobny lek do pregabaliny.ja wziąłem dziś drugi dzień CBD z konopi. Legalne bez thc.naprawdę działa i uspokaja.spalił o 1/3 mniej papierosow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2018 o 13:17, Kalebx3 Gorliwy napisał:

Brawo Ponury Żniwiarzu (-;

a co z ubokami ,nic z tych rzeczy , czy jak tam u Ciebie w tej kwestyi ?

 U mnie wzdęcia ostatnio po tym leku i to w dawce 37 ,5 mg z rana na czczo są masakryczne .Jakby mi kto powietrza dopompował do jelit . Nawet wieczorem przy słabym apetycie jak zjem jakis owoc , brzuch wydyma na maxa . Biore espunisany i tego typu i tylko troche pomagają . Pregę biorę już prawie bez przerwy ponad 2 lata, zaczynając od dawki 2X 75 mg / d. 

 Od poniedziałku spróbuje skończyć z tym lekiem na najdłużej jak się da . Pierdzielę takie sensacje jelitowe , brzuch jak u niedożywionego dziecka z Kalkuty . Wzrok tez po tym specyfiku mi sie pogorszył .Sorry Gregory(-:

Hejka

Odstawiłem pregabaline nie działa jednak na mnie to nawet w większych dawkach. Teraz dostałem derealizacji i mam zmienione leczenie na fluoksetyne + olanzapine. Dawaj znać jak objawy odstawienne po tak długim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja z kolei mam pytanie odnośnie Pregabaliny i inetrakcji z benzodiazepiny w ulotce jest napisane że z Lorafenem! A ja odstawiam przy jej pomocy Relanium i też mi się wydaje że cos tam zachodzi bo rano się budzę z powortnymi lękami i drgawkami! A o żołądku nie wspominając podobnie jak przed mówcy wzdęcia na Maxa brak apetytu. Czy ktoś z forum też odstawial benzo przy pomocy pregi i mógłby się wypowiedzieć coś na ten temat będę bardzo wdzięczny...??? P.s biorę jeszcze Mozarin 10 rano i Ketrel na spanie dawki różne zależnie od stanu nie raz 200 czy 300 i tak nie mogę zasnąć i też przerabana sprawa z tym spaniem u mnie...!Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pregabalina pomaga w odstawianiu benzodiazepin. Sam tak robię jak za długo pobaluję z jakimś benzo. Najlepiej dołączam do tego jeszcze Depakine i moje GABA jakoś się trzyma. Do tego zdrowe posiłki i brak alkoholu i szybko można wrócić do jakiejś tam formy.

Edytowane przez Elme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

Mam pytanie odnośnie skutków ubocznych pregabaliny. Biorę dawkę 2x150 mg i czuję po niej masakrycznie ciężką głowę. Mam poczucie jakby lek nasilał u mnie depresję. Wzdęcia też występują, ale nie jest to jakiś ogromny problem dla mnie. 

Z kolei jak na noc nie wezmę tego leku, to czuję niższy napęd rano. Jak przyjmę dawkę poranną zaczynam odczuwać w/w skutki uboczne. Do tego drażliwość, ksobność i problemy z pamięcią. 

 

Miał ktoś z Was podobne skutki uboczne? Czy takie objawy są podstawą do zmniejszenia lub odstawienia leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2018 o 22:09, Elme napisał:

Pregabalina pomaga w odstawianiu benzodiazepin. Sam tak robię jak za długo pobaluję z jakimś benzo. Najlepiej dołączam do tego jeszcze Depakine i moje GABA jakoś się trzyma. Do tego zdrowe posiłki i brak alkoholu i szybko można wrócić do jakiejś tam formy.

A jakbym zostaosowal Tegretol albo Lamotrix te dwa mam sprawdzone to by pomogły przy odstawce Relanium...? Kiedyś na detoxie odstawili mi tegeretolem A dawni temu moja pani doktor lamotrixem? A teraz coś na ostatniej wizycie wspominała o Gabapentynie i naloxonie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, nowakowski84 napisał:

A teraz coś na ostatniej wizycie wspominała o Gabapentynie i naloxonie...?

Naloxon do odstawki relanium ? 

 To chyba jakiś żart .

 A ile bierzesz dziennie relanium ,że chcesz odstawić ?

 Najlepiej chyba by się do tego nadał tegretol .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2018 o 18:14, Kalebx3 Gorliwy napisał:

Naloxon do odstawki relanium ? 

 To chyba jakiś żart .

 A ile bierzesz dziennie relanium ,że chcesz odstawić ?

 Najlepiej chyba by się do tego nadał tegretol .

 

W dniu 26.11.2018 o 18:14, Kalebx3 Gorliwy napisał:

Naloxon do odstawki relanium ? 

 To chyba jakiś żart .

 A ile bierzesz dziennie relanium ,że chcesz odstawić ?

 Najlepiej chyba by się do tego nadał tegretol .

Naloxon do odstawki opiatow(kodeiny) ale z tym już się uporalem został mi tylko Relanium 10mg dziennie od tygodnia i mam schodzić stopniowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×