Skocz do zawartości
Nerwica.com

[KRAKÓW]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W imieniu Prof-Med S. C. zapraszam do Oddziału Dziennego Leczenia Nerwic w Łężkowicach

 

Obecnie trwa nabór do psychoterapii grupowej. Profil grupy Oddziału Dziennego jest skierowany do pacjentów nerwicowych.

Formuła Oddziału Dziennego opiera się na psychoterapii grupowej w nurcie psychodynamicznym, oraz warsztatach m. in. z zakresu psychoedukacji, arteterapii, relaksacji.

 

Koszty leczenia refunduje NFZ.

 

Informacje i kwalifikacja: 12 284 00 60

 

Adres: 32-015 Łężkowice 115

 

Dogodny dojazd z Krakowa - trasa na Bochnię, busy z Krakowa co 10 min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałabym wszystkim poszukującym dobrego specjalisty/psychoterapeuty polecić pana Michała Kozaczuka. W trudnej dla mnie sytuacji okazał się tym, który umożliwił mi wyjście z dołka.. Jest to otwarty i konkretny terapeuta.. Chciałabym go polecić osobom poszukującym w ramach mojej wdzięczności za okazaną pomoc.

 

Podaję nr telefonu: 883131063.

Pozdrawiam Joanna P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę pojutrze do Pro Vity i się stresuję. Czy ktoś może mi powiedziec , jak dokładnie wygląda 1 wizyta u psychiatry? Wchodzę i ... co? O co pytają, czy przeprowadzają jakieś testy? (Pani, do której idę, jest też bodajże psychoterapeutką). Diagnoza jest już na pierwszej wizycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Chciałabym poinformować o ustawieniach systemowych, które odbędą się 02.02.2013 r w Krakowie. Poprowadzą je doświadczeni psychologowie. Nie wiem czy orientujecie się na czym polega ta terapia więc w skrócie:

KORZYŚCI

Ustawienia służą przywracaniu porządku i harmonii, spojrzenia z szacunkiem na swoją rodzinę, m.in. przez zmianę struktur psychicznych w swoim wnętrzu, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie takich celów, jak: udany związek, zdrowie, satysfakcjonująca praca czy sukces finansowy. Pośrednictwo reprezentantów pozwala na ujawnienie nieświadomych i stłumionych psychologicznych uwarunkowań oraz ponowne zintegrowanie rozszczepionych traumą części.

TECHNIKA

Osoba ustawiająca wybiera reprezentantów dla członków swojej rodziny, siebie, części siebie, również swojej Intencji – celu pracy terapeutycznej. Następnie przyporządkowuje miejsca poszczególnym osobom. W kolejnym kroku ustawiający zajmuje swoje miejsce obok prowadzącego i jest obserwatorem procesu, zaś w ustawieniach metodą Franza Rupperta, ustawiający od razu wchodzi w ustawienie.

Reprezentanci są proszeni by starali się poczuć wszystko, co pojawia się, gdy stoją w miejscach wskazanych przez osobę ustawiającą. Uwikłania w rodzinie ujawniają się, zaś prowadzący przez reprezentantów pomaga odnajdywać indywidualne rozwiązania.

 

Jeżeli jest ktoś zainteresowany bliższymi informacjami na temat tej metody terapii proszę o kontakt

Adrianna Błaszczyk

psycholog, psychoterapeuta

http://www.psycholog-lodz.pl

tel. 696 016 097

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wrzucam ogłoszenie grzecznościowo:

W I kwartale 2013 r. swoje spotkania rozpocznie grupa terapeutyczna dla kobiet nieheteroseksualnych.

 

3-godzinne spotkania co tydzień

wtorki, godz. 18.00 - 21.00

 

rozpoczęcie: I kwartał 2013 r.

 

czas trwania: 3 miesiące (12 spotkań)

 

miejsce: Ośrodek Terapeutyczno-Rozwojowy

Kobiece Serca,

Kraków, ul. Lea 15A/3

 

prowadzące: 2 terapeutki Gestalt

 

koszt: 80 zł za spotkanie

(64 zł przy płatności z góry za całość)

 

Informacje i rezerwacje miejsc:

kobiecesercahome.pl

tel. 665 023 467, 783 503 200

 

Miejsce: Kraków

 

Więcej informacji na stronie: http://www.kobieceserca.pl/Grupa_Wlasnym_glosem.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adhab,

W KRK niem a natomiast w radiowej jedynce słuchalam kiredyś program o bezsennosci i była tam mową ,że w Warszawie jest bardzo dobra klinika leczenia bezsennosci, mają podpisany kontrakt z NFZ, nie jest to klinika psychiatryczna tylko leczenia bezsennosci, poszukaj sobie w necie informacji zadzwoń ,pojedź na konsultacje, podobno mają super wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz rodzinny chce dać mi skierowanie na terapię grupową na ul. Kopernika , w związku z moim samopoczuciem oraz myślami samobójczymi. Jak to wygląda ? Uczestniczył ktoś z Was na taką terapię ?? Mam obawy przed takim uzewnętrznianiem się w grupie ...nie wiem czy jestem na to gotowa i czy mam na to siłę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lenartowicza indywidualna terapia jest tylko jako dodatkowa, w zakresie grupowej, dla poszczególnych przypadków. Chyba, że sesja to masz na myśli coś innego...

A co do Kopernika to Vanilia33, wygląda tak, że gadacie wszyscy o waszych problemach, każdemu jest trudno, każdy to przeżywa i sama musisz starać się sobie pomóc, zrozumieć coś na podstawie przeżyć innych, zmienić swoje myślenie... Masz wsparcie i "naukę", rady od ludzi w grupie, nic od terapeutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddział Dzienny Leczenia Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych Zakładu Psychoterapii Szpitala Uniwersyteckiego dysponuje miejscem dla 48 pacjentów (leczonych w 3 grupach terapeutycznych przedpołudniowych i 3 grupach pracujących w trybie popołudniowym) w 4 salach chorych wyposażonych w stacjonarny sprzęt do nagrywania sesji terapeutycznych, z 4 stanowiskami komputerowymi do wypełniania testów psychologicznych, ponadto pokojami do prowadzenia sesji indywidualnych.

 

Jakoś nie wyobrażam sobie żeby móc się otworzyć wiedząc że jestem nagrywany. Wydaje mi się to mało etyczne wiadomo niby za zgodą ale jak nie wyrazisz zgody to nici z interesu. Diagnozowanie osób za pomocą testów psychologicznych i komputerowych wydaje mi się trochę mało wiarogodne, każde zachowanie pacjenta można uznać za niemoralne i zaburzone. Często jest tak że biorą pieniądze jak za leczenie szpitalne (nocleg, posiłki itp) a w rzeczywistości jest to odział dzienny trwający 3 godziny.

Co nie znaczy że są ludzie którym to pomogło i czują się lepiej każdy medal ma dwie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×