Skocz do zawartości
Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify, Abilify Maintena, Apiprax, Apra, Apra-swift, Aribit, Aribit ODT, Aricogan, Aripilek, Arypiprazole Aurovitas/ Orion/ +pharma/ Sandoz, Aspixor, Arypiprazol Glenmark, Aryzalera, Asduter, Explemed)


plasticsurgery

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

89 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      15
    • Zaszkodził
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś powiedzieć ile Abilify 15 mg kosztuje? Dostałem go dzisiaj od lekarza. Na recepcie jest napisane, że refundacja, ale na forum ktoś pisał, że jest zmiana i wszedł zamiennik i teraz to kosztuje 200 zł?! Jeżeli ktoś myśli, że będę płacić 200 -300 zł za 28 małych tabletek, to jest ładnie powalony!! Jeszcze przy założeniu, że jest jakiś tani zamiennik!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore 30mg do 300mg lamotryginy, po szpitalu

 

-- 26 lip 2015, 18:55 --

 

Jak opanować to uczucie trzesącego się całego ciała po Aryzalei? Wszsystkie inne skutki uboczne minęły, tylko to pozostało...

 

Napisz na PW, doradze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie. No i na 15mg znika akatyzja, która pojawia się na niższych dawkach. No ale ja jestem czadowcem :P Mimo wszystko lek dobrze działa na deprę jako dodatek do SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dałem ciała, skończył mi się Solian który brałem w dawkach 25-100mg i działał dobrze.

Psychiatrę mam dopiero we wtorek - bo wraca z urlopu.

Mam jedynie 3 tabletki Abilify który wziłąłem chyba tylko dwa razy po 3,75mg i nie pomogło.

 

Czy Abilify tak samo jak Solian działa prawie od razu ?

W sensie Solian - Amisulpryd już czuję po 2-3h a jak jest z Abilify ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie ja teraz dostane recke, bede jutro pewnie musial zrobic pielgrzymke po szpitalach.

dr. Psycho Trepens, ---> nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Dobra bajera i recka jest. Aczkolwiek bez podkładki to o ryczałcie można zapomnieć, jedna paka na 100% zapewne. Lepszy rydz niż nic. Solian przy takich dawkach (paka 100mg x 30) nie jest jakoś kosmicznie drogi, koło 3 dych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie ja teraz dostane recke, bede jutro pewnie musial zrobic pielgrzymke po szpitalach.

dr. Psycho Trepens, ---> nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Dobra bajera i recka jest. Aczkolwiek bez podkładki to o ryczałcie można zapomnieć, jedna paka na 100%. Lepszy rydz niż nic. Solian przy takich dawkach (paka 100mg x 30) nie jest jakoś kosmicznie drogi, koło 3 dych.

 

no ja wiem, ale ja już jestem obrzydzony tymi lekarzami, nie mam ubezpieczenia,

będą jęczeć, że nie a ja nie mam zdrowia jeździć po całej Wawie od szpitala do szpitala,

jestem zbyt chory i zjebany na to :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore 5 dni 3,75mg i jest kiepsko.

coś tam działa, ale głównie sedatywnie/uspokajająco/antypsychotycznie, minimalnie ciało jest bardziej ruchliwe,

niestety brak istotnego wpływu na koncentrację, motywację i ogólnie siłę.

 

więc od jutra sobie daruję, w magię czekania nie wierzę, Amisulpryd jednak pewniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy neuroleptyk. W teorii ma zastosowanie w stanach maniakalnych, czego nie rozumiem - w moim przypadku po prostu stabilizował nastrój. Plusy - zero senności. A co najlepsze, arypiprazol w niskich dawkach powoduje akatyzje, zaś po wskoczeniu na dawki od 15mg wzwyż akatyzja mija.

Jak wiecie, jeszcze niedawno arypiprazol dostępny był jedynie jako Abilify, ostatnio weszła na PL rynek Aryzalera. A teraz? Sami zobaczcie:

 

Apra (tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej)

Aribit (tabletki)

Aripiprazole Sandoz (tabletki)

Aripiprazole SymPhar (tabletki)

Arypiprazol Glenmark (tabletki)

Aryzalera (tabletki)

Asduter (tabletki)

 

I wszystko to refundowane w każdej dawce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś w stanie odpowiedzieć merytorycznie nt. Abilify?

W wiadomości dostępnych w sieci znalazłam: http://leki.urpl.gov.pl/files/Abilify_tabl_15mg.pdf

Dostałam dawkę 15mg, mam w tej chwili stany mieszane w chad, zapłaciłam 5zł za ten lek, więc dla mnie jest refundowany (przy schizofrenii jest i w chad, w manii), dowiedziałam się, że to lek z grupy FDA C, staramy się o dziecko z moim partnerem, dlatego ważne było dla mnie by nie był to normatymik (one szkodzą najbardziej) a neuroleptyk z najmniej możliwymi skutkami ubocznymi. W zasadzie niewiele takich jest, chyba w ogóle, ale wcześniej brałam topamax, który jest bardzo toksyczny dla płodu.

 

Pierwsza doba i czuję się okropnie. Drażliwa, zmęczona, nudności, ból brzucha i bezsenność (spałam 4 godz, od 22 do 2.)

Nie poszłam do pracy bo tak źle się czułam.

To długo tak będzie wyglądało? Jak długo trzymały Was skutki "wskoczenia" na abilify? Jakie mieliście skutki uboczne? Na co się przygotować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jest to jeden z bezpieczniejszych neuroleptyków. Nie wykazuje działania antycholinergicznego, nie powoduje wydłużenia odcinka QT, nie podnosi prolaktyny, nie powoduje tycia, nie wpływa negatywnie na metabolizm, nie powoduje ortostatycznych spadków ciśnienia*, sedację może powodować w minimalnym stopniu. Generalnie nie powoduje objawów pozapiramidowych z wyjątkiem... cholernie ciężkiej, upierdliwej akatyzji. To jest w zasadzie to na co skarży się najwięcej osób wchodzących na ten lek. Po prostu nie można usiedzieć na du.pie w miejscu, masz taki zespół niespokojnych nóg, jakby Twoje kończyny zaczęły żyć swoim własnym życiem. Z tego powodu musiałem właśnie odstawić arypiprazol , też brałem chyba 15mg, po paru tygodniach nie byłem w stanie zdzierżyć tej akatyzji, a nie chciało mi się zbytnio czekać, żeby zobaczyć czy ustąpi. Poza tym innych skutków ubocznych nie zaobserwowałem. Kategorię ciążową w USA ma "C" , w Australii "B3".

 

*Albo inaczej- powoduje to wszystko w wyraźnie mniejszym stopniu/nasileniu niż pozostałe atypowe neuroleptyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×