Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problem z zbyt emocjonalnym przeżywaniem gier oraz...


ghoster619

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

 

Tak jak w temacie, problem polega na zbyt emocjonalnym przeżywaniem gier komputerowych oraz graniem dla statystyk, a nie przyjemności.

Byłem leczony lekami, brałem około roku Fevarin, aktualnie mam przerwę w trapii ponieważ, jestem przed studiami, a moja wcześniej stwierdzona osobowość chwiejna emocjonalnie jeszcze się kształtuje.

Aktualnie moim sporym problemem są emocje, wszelkie. W tym temacie chciałem się skupić na przeżywaniu gier komputerowych. Wiem, że może wam wydawać się to błahą sprawą aczkolwiek lubię gry komputerowe i chciałbym w końcu zacząć z tego czerpać 100% przyjemność. Na chwile obecną jestem w stanie grać tylko w te gry gdzie mogę coś WYRAŹNIE osiągnąć, a kiedy ścieram się z kimś lepszy (po prostu przegrywam) zżerają mnie nerwy. Kiedy natrafiam na akcję w grach, zaczynam krzyczeć, reasumując przeżywam każdą akcję BARDZO. Zaczynają mi się trząść ręce, pocę się przez co przegrywam i znowu strasznie się denerwuję. Z natury jestem nerwowy ale tutaj przemienia się to w masakrę. Nerwy, krzyk, aczkolwiek nadal czerpię z tego trochę przyjemności i to utrzymuje mnie od lat przy komputerze. Oczywiście nie pomijam faktu, że jest to lekkie uzależnienie, ale nie o tym chcę rozmawiać w tym temacie.

Cały czas szukam dlaczego jestem słabszy od innych, oglądam lepszych, kupiłem sobie bardzo drogi sprzęt - ale nadal chciałbym grać dla przyjemność, bo widocznie moje geny nie pozwalają mi na bycie dobrym w czymkolwiek związanym ze zręcznością. A możliwe, że ciężko mi coś osiągnąć skoro robię to "na siłę". Niestety nie jestem w stanie się z tym pogodzić i chciałbym być we wszystkim najlepszym, właśnie po to żeby mieć wyraźnie jakieś osiągniecie.

Pomijam fakt, że tak jest w każdej dziedzinie mojego życia. Musze posiadać najczystszy i najlepszy samochód, a większość rzeczy robię żeby się pokazać przed innymi.

To wszystko zaczyna robić się bardzo denerwujące.

 

Pozdrawiam i liczę na ciekawe porady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem pierwszym poście, uczęszczałem na terapię, aczkolwiek moja psycholog stwierdziła, że póki co nie potrzebuję takowej i mam przerwę parę miesięcy.

Problem wydaj się błahy, może kwestia zmiany podejścia do gier komputerowych, albo jakieś ćwiczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ghoster619, zmiana podejścia do gier na mniej..ambicjonalne się przyda (jako fellow nolife & hejter znam ten problem),ewentualnie na początek...graj w gry na single,mniej spiny,mniej nerwów : D.

ćwiczenia w sensie fizyczne? sport zawsze się przyda i jest bardziej + jak -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×