Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Na jakiej zasadzie organizm "radzi" sobie pod hasłem homeostaza? Chodzi mi o to, że efekt brania wenlafaksyny w końcu maleje i zwiekszanie dawek nic nie daje. Czy działa na zasadzie by powrócić do stanu normalnego to np zwiększa rozklad MAO? I tym MAO jakby reguluje poziom neuroprzekaźników (zwiększa rozkład na więcej niż 20% gdyż wychwyt zwrotny jest zablokowany farmakologicznie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

wogole zauwazylem ze moj mozg nie wychwytuje serotoniny

Professor C Heather Ashton jasno twierdzi że benzodiazepiny stosowane długotrwale silnie redukują wydzielanie neuroprzekaźników takich jak serotonina czy noradrenalina i tym sposobem pogłębiają depresję. Ale jakoś nie chcesz przyjąć tego do wiadomości. Sam przecież czujesz że masz za mało serotoniny - więc odblokuj ją, daj szansę aby antydepresanty mogły działać. Odstaw tego diabelskiego klona. Inaczej zabrniesz w ślepą uliczkę z której będzie Ci coraz trudniej zawrócić. Tylko się nie deneruj - bo to naprawdę życzliwa rada.

 

wiem o tym , z drugiej strony kiedyś na mnei działały SSRI i SNRI na klonie normalnie , i wszystko pięknie było .

dużo czytałem też na amerykanskich forach że ludzie z powodzeniem łączą SSRI/SNRI z benzodiazepinami .

ale co do tego że hamuje uwalnianie to fakt . ale powiem ci tylko że alprazolam zwiększa dopamine w prążkowiu , dlatego to jedyne benzo które ma charakter też antydepresyjny.

 

alpra i dopamina https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11226811

 

ale ogólnie chcę zmniejszać klona i to będe robił

 

-- 04 mar 2018, 19:00 --

 

Pytanie : warto rozdzielać wenle 150-75-0 ? mimo że jest to ER to ma krótki okres półtrwania , może takie rozdzielenie spowoduje stałe stężenie od rana do nocy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest o przedłużonym uwalnianiu to nie robi to różnicy i tak samo jak MAREK XYZ twierdzę ,że u ciebie brak serotoniny to klonazepam powoduje, słuchaj ja byłem w benzodiazepiny wje*any parę lat , zaliczyłem od nich 3 razy szpitale psychiatryczne na odstawce bo raz chciałem siebie zabić i mi się to prawię udało no bo też leki antydepresyjne nie działały, a drugi raz prawie kogoś zabiłem ale policja zdążyła przyjechać na czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja 3x od alkoholu i podobne tematy do twoich , w wieku 23 lat delirium tremens i padaczka alkoholowa , duzo by gadac . wybieram mniejsze zło , ale zamierzam go redukować bardzo powoli , bo może osłabiać leciutko działanie .

 

użytkownik serotoninowiec bierze tez 2jke klona i działaja na niego ssri . na mnie tez działały kiedys jak byłem w ciągu . zamierzam go redukowac 0,25 tydzień. i podmieniać relanium itp

 

-- 04 mar 2018, 21:34 --

 

co do działania antydepresyjnego klona stosowany przewlekle z SSRI lub bez.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19330803

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3279721

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19898245

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12650958

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12166090

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15164614

 

przetłumaczccie w translatorze , ja tak robie , bo nie znam anglika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Benzowiec :) Cieszę się że będziesz schodził z tego g....na. Może Ci to zająć wiele miesięcy ale przynajmniej masz cel. Gdy będziesz czysty - przekonasz się że antydepresanty zaskoczą. Na odstawce zwiększaj PREGABALINĘ , pomoże Ci przetrwać trudne chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo jestem zaniepokojony. Mam tabletki o przedłużonym uwalnianiu, Alventa, biorę rano, w ulotce pisze, aby nie brać na czczo, w innym temacie jakiś użytkownik też mi napisał, że bez jedzenia tabletka za szybko się wchłonie czy coś w tym stylu. Dzisiaj rano miałem pustą lodówkę i zjadłem tabletkę na czczo. Czy lek dobrze się wchłonie, czy nic się nie stanie? Czy przyjąć ponownie z jedzeniem? Ogólnie czy mogę to od czasu do czasu na czczo przyjmować, tak aby nie wchłonęło się za szybko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja 3x od alkoholu i podobne tematy do twoich , w wieku 23 lat delirium tremens i padaczka alkoholowa , duzo by gadac . wybieram mniejsze zło , ale zamierzam go redukować bardzo powoli , bo może osłabiać leciutko działanie .

 

użytkownik serotoninowiec bierze tez 2jke klona i działaja na niego ssri . na mnie tez działały kiedys jak byłem w ciągu . zamierzam go redukowac 0,25 tydzień. i podmieniać relanium itp

 

-- 04 mar 2018, 21:34 --

 

co do działania antydepresyjnego klona stosowany przewlekle z SSRI lub bez.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19330803

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3279721

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19898245

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12650958

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12166090

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15164614

 

przetłumaczccie w translatorze , ja tak robie , bo nie znam anglika .

 

Przewlekle stosowanie benzo niszczy Twoj mozg. Neurony obumieraja, robia czystke w Twoim mozgu. Skoro zamierzasz odstawiac to scierwo, to wlącz pregabalinę przynajmniej na ten czas. Unikniesz nieprzyjemnych objawow i nie gadaj, ze pregabalina jest otępiająca bo nie jest. Otepienie moze wynikac z depresji. Szkodzisz sobie czlowieku.

 

W szpitalu byli ze mna ludzie w trakcie odstawiania klona. To jest dramat straszny co człowiek robi sobie klonem. Po odstawieniu wszystkiego kobieta byla wrakiem. Otępienie, byla jak cień i robila tak idiotyczne rzeczy ze glowa mala, a jej wypowiedzi byly ni kupy ni dupy. Zrob cos dla siebie i odstaw to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kucharz weź mnei tak nie atakuj ok ?? nie pisz do mnie "człowieku" co człowiek to reakcja , co to za ataki na mnie ku*wa , weźcie sie zajmijcie sobą , schodziłem z klona 2x po rocznej kuracji 2mg , dawka stała , bez żadnych uboków , redukowałwem bardzo powoli pod koniec jak dawka była mniejsza to nawet dzieliłem tabletki 0,5 na 4 częsci wyszlo 0,125 mg i zeszłem z tego łatwiej niż kiedyś z wenlafaksyny. piszesz mi przypadki co ludzie jedli neisamowite dawki ,albo redukowali za szybko.

 

troche juz za duzo pierdolicie o tym klonmazepaie idzccie na dzial o klonie jak chcecie , spadam z tego forum przez was , na jakiś czas ,bawcie sie dobrze...

 

piczikali i marek wiem i tak zamierzam robic. kiedyś schodziłem bez pregi a z pregą bedzie jeszcze łatwiej.

 

-- 05 mar 2018, 14:25 --

 

Nerotrzepy to dopiero niszczą mózg sprawdzone

 

neuroleptyki niszczą mózg.

 

-- 05 mar 2018, 15:21 --

 

Mam pytanie, bo jestem zaniepokojony. Mam tabletki o przedłużonym uwalnianiu, Alventa, biorę rano, w ulotce pisze, aby nie brać na czczo, w innym temacie jakiś użytkownik też mi napisał, że bez jedzenia tabletka za szybko się wchłonie czy coś w tym stylu. Dzisiaj rano miałem pustą lodówkę i zjadłem tabletkę na czczo. Czy lek dobrze się wchłonie, czy nic się nie stanie? Czy przyjąć ponownie z jedzeniem? Ogólnie czy mogę to od czasu do czasu na czczo przyjmować, tak aby nie wchłonęło się za szybko?

 

ja zawsz biore na czczo po przebudzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84 nie przejmuj się co inni gadają , benzo nie zniszczy Ci mózgu tak jak piszą. Znam ludzi co biorą klona pół życia i nic im nie jest , ale małe dawki terapeutyczne. Ja np. po roku brania 2 mg. jestem w stanie to stopniowo odstawić w kilka dni , lub ze 2 tyg. i nie ma żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84 nie przejmuj się co inni gadają , benzo nie zniszczy Ci mózgu tak jak piszą. Znam ludzi co biorą klona pół życia i nic im nie jest , ale małe dawki terapeutyczne. Ja np. po roku brania 2 mg. jestem w stanie to stopniowo odstawić w kilka dni , lub ze 2 tyg. i nie ma żadnego problemu.

 

 

wiem o tym serotoninowiec , brałem 2x klona raz rok i raz 1,5 roku około , zawsze dawka 2mg , nei była zwiększana , odstawienie trwało około 2-3 miesiące , stopniowo redukując dawki , nie czuje się abym miał mózg zniszczony , jestem kontaktowy , nie otępiały , nie miałem też lęków przy odstawianiu . teraz biorę 3 raz , znowu dawka 2mg .

 

wkurza mnie jak inni porownują do innych i tak dalej i wogole taka nagonka , niezrozumienie ludzi i wogole . benzo może nie jest za dobre , ale gorsze problemy miałem kiedyś z zejściem z wenli niż z clonazepamu.

 

edit: serotoninowiec znam człowieka co bierze 10 lat clonazepam , za chu*a bym nie powiedział że jest otępiały :) jest mega towarzyski i wogole.

 

ale i tak zamierzam schodzić z klona bo na mnei dawka 2mg nie dziala już .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wenle na czczo można szamać normalnie ? ja zawsze jem na czczo ją , bo nei chce mi się jeść ?

 

 

Ja też biorę na czczo. Z resztą nie czuję różnicy, czy biorę po jedzeniu czy przed.

Z tą wenlą to jest taki problem, że potrafi się bardzo długo rozkręcać. W sumie szybko wskoczyłem na dawki >300 mg, ale dopiero po ok. 7-8 tygodniach pojawiły się pierwsze pozytywne efekty - tak z dnia na dzień. Trzeba uważać na ciśnienie, nadmierne pobudzenie też może przeszkadzać, ale ja nie żałuję, że poczekałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wenle na czczo można szamać normalnie ? ja zawsze jem na czczo ją , bo nei chce mi się jeść ?

 

 

Ja też biorę na czczo. Z resztą nie czuję różnicy, czy biorę po jedzeniu czy przed.

Z tą wenlą to jest taki problem, że potrafi się bardzo długo rozkręcać. W sumie szybko wskoczyłem na dawki >300 mg, ale dopiero po ok. 7-8 tygodniach pojawiły się pierwsze pozytywne efekty - tak z dnia na dzień. Trzeba uważać na ciśnienie, nadmierne pobudzenie też może przeszkadzać, ale ja nie żałuję, że poczekałem.

 

a to dzieki za to info no bo ja też szybko wszedłem na 225 w ciągu miesiąca i też czekam na efekty , ja biore telmisartan na nadcisnienie bo i tak miałem przed wenlą nadcisnienie i mi pomagał lek , a teraz po wenli mam cisnienie 170/90.

ratuje sie jeszcze malymi dawkami propranololu

 

-- 05 mar 2018, 17:43 --

 

tera zmierzylem 150/90 ale po 20sctce propranololu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Moja historia z Velaxinem zaczęła się od 37,5 mg i największą dawkę jaką brałam jest 75 mg. Biorę od ponad pół roku i na ostatniej wizycie lekarka zaleciła mi brać je na przemian dawkami, ponieważ chce już z tego totalnie zrezygnować bo czuje się znacznie lepiej. Po dwóch tygodniach od tej zamiany (czyli średnio mniejsze niż codziennie 75 mg) mam wewnętrzny niepokój, znowu zaciśnięte gardło, brak głębszych myśli, szybko potrafię się nudzić i denerwować. Czy efekty mniejszej dawki są widoczne tak późno ? I czy w ogóle takie zalecenie świadczy o tym czy schodzę z leku ? Ponieważ bardzo mi na tym zależy.

:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wenle na czczo można szamać normalnie ? ja zawsze jem na czczo ją , bo nei chce mi się jeść ?

 

 

Ja też biorę na czczo. Z resztą nie czuję różnicy, czy biorę po jedzeniu czy przed.

Z tą wenlą to jest taki problem, że potrafi się bardzo długo rozkręcać. W sumie szybko wskoczyłem na dawki >300 mg, ale dopiero po ok. 7-8 tygodniach pojawiły się pierwsze pozytywne efekty - tak z dnia na dzień. Trzeba uważać na ciśnienie, nadmierne pobudzenie też może przeszkadzać, ale ja nie żałuję, że poczekałem.

 

Ogólnie to każda dawka wenli podnosi ciśnienie i jest pobudzenie ? Czy tylko te poza 100 mg? Chodzi mi o dawkę 37,5 mg? SSRI tez tak ciśnienie podnoszą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wenle na czczo można szamać normalnie ? ja zawsze jem na czczo ją , bo nei chce mi się jeść ?

 

 

Ja też biorę na czczo. Z resztą nie czuję różnicy, czy biorę po jedzeniu czy przed.

Z tą wenlą to jest taki problem, że potrafi się bardzo długo rozkręcać. W sumie szybko wskoczyłem na dawki >300 mg, ale dopiero po ok. 7-8 tygodniach pojawiły się pierwsze pozytywne efekty - tak z dnia na dzień. Trzeba uważać na ciśnienie, nadmierne pobudzenie też może przeszkadzać, ale ja nie żałuję, że poczekałem.

 

Ogólnie to każda dawka wenli podnosi ciśnienie i jest pobudzenie ? Czy tylko te poza 100 mg? Chodzi mi o dawkę 37,5 mg? SSRI tez tak ciśnienie podnoszą?

 

wydaje mi się że to ciśnienie podnosi noradrenalina , czyli dawki wyższe 225 i wyzej , a na niektórych i 150 . mam nadzieje że to się ustabilizuje.

37,5 to nie jest nawet dawka lecznicza

 

SSRI mi nie podnosily - paroksetyna

 

-- 05 mar 2018, 23:37 --

 

Ta wenlafaksyna to jednak kosa jest , dzis latam jak nakrecony po domu nie mogę usiedzieć w miejscu , jak stoje to musze nogami poruszać , szybko chce się coś robić itp , cisnienie mocno wzrasta :/ głowa boli i łeb rozsadza , wieczorami mi się to tak uaktywnia . ale nei chce zmniejszać dawki , bo czuję że wenla zadziała w tej dawce , chce to przetrzymać . chciałbym zamienić lerivon na mirtagen mam go w domu , ale mirtagen to mnie tylko 45mg usypia i boje się że mi łep rozsadzi taka dawka , z kolei lerivon dawka 30mg mnie nie usypia , tylko dawki 45-60mg a wtedy mi łeb pulsuje :)

 

-- 05 mar 2018, 23:40 --

 

mimo że to złe oznaki , uważam je jako dobre , bo lek wkońcu coś "robi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×