Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęk przed napaścią na ulicy


Pinokio

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam taser, ale jest nieco drogi. Strzelasz w gościa z 5 metrów tym paralizatorem i jest koniec. Do gazu natomiast dobrze mieć kastet, samego gazu nie polecam bo niewiele on może zdziałać. Psikniesz po oczach i uciekasz, a jak jesteś np. z matką albo dziewczyną? A na motywację nic nie działa tak jak oglądanie zdjęć ludzi którzy wstawiają foty przed i po. Cudze efekty są napędzające.

 

Kastet jest chyba nielegalny, więc nawet przy obronie koniecznej, mógłbym zostać prawnie ukarany, czy mi się pomyliło i kastet jest legalny?

 

Na moją motywację niestety to nie działa, bo na nią działają tylko stymulanty, hehehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kastet jest nielegalny ale przecież nie rząd będzie decydował, co mogę nosic. Podejrzewam, że po ataku nie czekałbyś na policję tylko uciekał i pozbył się narzędzia. Zresztą jak nawet komuś pięścią zrobisz krzywdę to będziesz mieć problemy bo polskie "prawo" chroni bandytów.

 

Adamantium, nie miałem pojecia że w psychiatrykach takie akcje odchodzą.

 

-- 17 wrz 2014, 10:32 --

 

Haha, spójrzcie w jakim chorym kraju żyjemy. Na portalu policja.pl radzą co zrobić w razie napadu:

 

- powiadom najbliższe osoby z otoczenia, może widziały kierunek oddalenia się sprawców lub udzielą ci innej pomocy,

- powiadom Policję dzwoniąc na numer 997 lub 112, jeśli przy napadzie zostałeś pobity powiedz o tym policjantowi,

- jeśli to możliwe nie oddalaj się z miejsca zdarzenia, postępuj zgodnie z poleceniami policjanta.

 

Chory, chory kraj. Przecież w przypadku zawiadomienia policji, nie raz na rozprawach ujawniają przestępcom dane ich ofiar. Potem delikwent dostaje wyrok w zawiasach a ofiara ma zjarany samochód i połamane nogi. "Nie oddalaj się" w ogóle rozbrajające.

 

A teraz najlepsze:

 

"2. podejmując jednak obronę pamiętaj, aby:

- stosując znane sposoby samoobrony nie przekraczać ich granic (obrona musi być współmierna do zagrożenia)."

 

W praktyce oznacza to ostrożne podejscie do napastnika. Takim czymś można najwyżej napastnika wkurwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×