Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy można nerwice samemu wyleczyć ?


bezsenss

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Mam 17 lat (18 rocznikowo) i pisałem już parę razy na tym forum np: wieloletni-problem-t43310.html

teraz troszkę inne mam natrectwa, ale nadal one występują. 3 lata temu postanowiłem z tym skończyć i przez prawie rok, przeszło mi (jest o tym napisane w linku)

 

Tak jak w temacie, da się z tego wyjść samemu ? Czy konieczne jest udanie się do psychologa/psychiatry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsenss, objawy nerwicy mogą czasowo ustąpić, być w tzw. remisji, ale nie oznacza to wyleczenia. Czy można wyjść z nerwicy samemu? Można nauczyć się identyfikować symptomy nerwicowe, nauczyć się lepiej radzić sobie ze stresem, skuteczniej się relaksować, co na pewno w jakimś topniu zredukuje objawy nerwicowe, ale najlepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy psychoterapeutycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekspert_abcZdrowie, czyli tak, czy nie? bo moim zdaniem nie odpowiedziałeś jednoznacznie :)

Dobre pytanie, również dołączam się do niego i czekam na konkretną odpowiedź.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z nerwicy da sie wyjsc samemu? Odpowiedz brzmi: oczywiscie, ale napewno jest to kwestia indywidualna i jedni beda potrzebowac czyjejs pomocy a drudzy nie.

 

Trzeba sobie uswiadomic ze nerwica powstaje z jakiegos powodu, np moze miec podloze biologiczne czy psychiczne. Zakladajac ze nerwice mamy z niedoboru magnezu, lekarstwem na ustapienie objawów bedzie zazywanie magenezu. To jest oczywiscie taki uproszczomy przyklad, zeby zobrazowac czy mozna sie samemu wyleczyc. W innym przypadku jesli mamy jakies problemy, to czasami wystarczy zrozumiec dzialanie nerwicy, poznac i wdrozyc techniki ktore pomoga nam wyjsc z nerwicy aby poczuc sie lepiej.

 

Dlatego dobrze jest sie zastanowic i przebadac aby byc wstanie nakreslic co moze miec wplyw na nasze samopoczucie i tutaj juz moze byc potrzebna pomoc, ale nie musi. Jednemu wystarczy ze przeczyta jakis tekst i sie do niego dostosuje inny znajdzie jakies supplementy co mu pomoga, a jeszcze ktos inny uda sie do jakiegos specjalisty.

 

Napewno w nerwicy nie ma co po prostu siedziec bezczynnie i czekac az sama przejdzie, bo nerwica to sygnaly ze cos jest nie tak w organizmie, np ze sie niezdrowo odzywiamy, czy moze sie za bardzo eksploatujemy albo moze myslimy w jakis sposob ktory powoduje u nas takie stany, itd... wiele mozliwosci, ktore w zaleznosci od osoby zadzialaja indywidualnie.

 

Mimo wszystko ze powodow nerwicy moze byc wiele, napewno swietnym "lekarstwem" jest zrozumienie, bo wiele osob jest po prostu nakreconych lękiem i mimo ze juz nawet moze nie ma u nich tego co spowodowalo to ze za pierwszym razem poczuli te stany nerwicowe to wciaz sie sami nakrecaja i powoduja wystepowanie takich stanow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×