Skocz do zawartości
Nerwica.com

Piękne umysły czyli spam działu Schizofrenia


PJT

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze to tak sobie, jakiś niespokojny się czuję, do tego nastrój jakiś dziwny, chodźby mi się chciało płakać a jednocześnie czuję silne emocje zamiast pustki jakby rozpacz pomieszany z silną fascynacją czymś, nie umiem tego opisać, w każdym bądź razie chciałbym spokój taki jak zazwyczaj mam, wtedy jestem dużo bardziej obojętny na wszystko i o wszystko bardziej spokojny. Do tego niemam co robić, czuję nie tyle znudzenie co silne pobudzenie i energię którą niewiem jak spożytkować, dlatego chodzę na spacery, żeby sobie po prostu chodzić i mieć wszystko gdzieś, to jedyny sposób który mi pomaga na to. Mętlik w bani straszny, nadmiar emocji i myśli jak na raz, kawa to wszystko jeszcze bardziej napędza więc chyba to lubię bo kawy piję spory no i energy drinków, mam ochotę się na,jebać albo iść na basen, pogoda jest, tylko basen już zamknięty, może nad jezioro jutro pojadę, wezmę browary i pojadę nad jezioro z rodzicami, będzie zjajebiscie. A dzisiaj muszę jakoś to przetrzymać, idę na ogródek z mamą i sąsiadami, posiedzimy trochę, pogadamy, potem jeszcze pójdę się przejść na dłuższy spacer po mieście ;) nastrój dobry, bardzo dobry tylko tak jak już pisałem energia mnie rozpierd,ala od środka i emocje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zajxebiscie się czuję, energia, motywacja, chęci i pobudzenie dalej jest, ale mam czystrzy umysł taki spokojny, bez emocji, bez myśli, obojętny na wszystko. Jedyne co czuję to spokój, nastrój dalej bardzo dobry, jest dobrze, idę się przejść jeszcze potem posiedzę na necie a potem w kimę, póki co piję kawę, ostatnią już dzisiaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dobrze, nastrój bardzo dobry, pobudzenie jest do wytrzymania chociaż dosyć silne, wyspałem się, spałem od 23 do 7. Jadę dzisiaj nad wodę z rodzicami, idę jeszcze jakieś piwo kupić niewiem z 5,6 piw wezmę, styknie. Póki co piję kawę i energy drinka, siedzę na necie, między innymi na tym forum.  Przyjadę to pójdę się jeszcze przejść a potem posiedzę na necie, potem spać, taki plan na dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam filmiki pewnego schizofrenika na YouTube. Czy to prawda, że np. są kolory z których lepiej czegoś nie jeść itp? Np. jeżeli woda jest w butelce o kolorze zielonym to jest to złe i nie można takiej pić? Dałem tylko przykład, on tak twierdzi. Bardzo mnie to zaciekawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dobrze, nastrój bardzo dobry, jedynie leki mnie wkurzają bo niszczę niepotrzebnie organizm, mam nadzieję zresztą, że nie muszę ich brać bo bez nic czuję się tak samo jak z nimi więc pytanie po co mi one. 

Trochę nuda, ostatnio fajniee spędziłem czas z rodzicami nad jeziorem i z browarami, wypiłem wtedy chyba z 6,7 piw. Jutro też jadę nad wodę, kupiłem już 6 piw więc będzie dobrze. Dzisiaj nie mam za bardzo co robić, idę się przejść, potem idę z mamą do siostry i siostrzenicy, jak przyjdę to jeszcze raz pójdę się przejść, takie spacery dużo mi pomagają na nudę ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4 miesięcznym stażu nie czuję się programistą, ale zwykle byłem albo niewyspany, albo miałem aktywne objawy depresji/choroby ;) Mam nadzieję że uda się odwrócić sytuację tak by mnie nie wywalili XD

Przypominam że staż w informatyce mam conajmniej kilkuletni, ale przez chorobę nie zajmowałem się tym jako silne hobby.

Edytowane przez Reghum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie błyski przed oczami, że mam wrażenie jakbym był modelem na jakiejś wystawie :D aż spać ciężko, bo non stop błyska przed oczami. Ciężko się przyzwyczaić, jeszcze mi się nie udało.

Myślę czy nie podleczyć się jakimś neuroleptykiem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Elme napisał:

Mam takie błyski przed oczami, że mam wrażenie jakbym był modelem na jakiejś wystawie :D aż spać ciężko, bo non stop błyska przed oczami. Ciężko się przyzwyczaić, jeszcze mi się nie udało.

Myślę czy nie podleczyć się jakimś neuroleptykiem.

 

Ziomek, po tym jak widzę ile postów jest napisane przez ciebie w różnych działach, przypomina mi się mój spam, a też choruję na schizofrenię XD

 

Minie ci to jak się podleczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Reghum, bo ja mam tak, że albo:

Wpadam w szał pisania, rozsadza mi głowę, i lawiruję gdzieś między wymiarami

Albo:

Nie mam totalnie siły na nic. Pustka w głowie.  Tylko leżę i cierpię z bezczynności. Nic mnie nie cieszy.

Albo:

Mam jakieś schizy urojenia, boję się wszystkiego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Bierzcie leki zgodnie z zaleceniem lekarza."

Super porada dzięki której mało co nie nabawiłem się zawału.
Już nie mówiąc że nie jestem w stanie odstawić energetyków ani Coli, w dzień czuję się jakbym się trochę do rzeczy zmuszał.
Szukać drugiego lekarza który przepisze to samo w innej dawce to nonsens xD

Chyba sam sobie zmniejszę dawkę do 200mg bo mam na to wyjebane. W pracy programisty i tak liczy się kreatywność a że lekko poodpieprzasz kiedy siedzisz i tak z chłopakami po studiach którzy wiedzą że jesteś ekscentrykiem to nic, szczególnie że kontakt z klientem jest ezzy.

Gdzie te mistyczne branie leków rok po pierwszej psychozie, kiedy nie mam żadnych objawów pozytywnych i w miarę umiarkowane negatywne?

Szczególnie że patrząc na grupę schizo na FB to ja nie mam aż tak dużych problemów z trzeźwą oceną rzeczywistości co niektórzy XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Harding napisał:

Witajcie.
Czy ktoś pisał już w tym temacie o pozytywnych i negatywnych objawach schizofrenii? Pytam, bo nie mam ochoty czytać od początku wszystkich postów :D Wiem, leń ze mnie, ale jednak liczę na to, że ktoś mnie wyręczy i odpowie na moje pytanie.

?

Proste - objawy pozytywne są zwykle wywołane nieprawidłową transmisją dopamienergiczną bez fizycznych zmian organicznych, za to negatywne bardzo często mają podłoże w neurofizjologii organizmu, czyli często są organiczne, czym bardziej rozwalony organizm tym bardziej to bazuje na zmianach w organizmie.

Wiem bo choruję na schizofrenię prostą ale chciałbym żeby  to się nigdy nie zdarzyło.

Objawy pozytywne to halucynacje, zwidy, urojenia.

Objawy negatywne to objawy negatywne (hehe, wiem jak to brzmi) + osiowe, osiowe to autyzm, zaburzenia asocjacji i ambiwalencja.
Zwykle z objawami negatywnymi wiążą się dyskinezy, derealizacje, depersonalizacje, oraz (pewnie nie tylko u mnie) szereg objawów somatycznych.

Deficytowa (negatywna) schizofrenia wiąże się ze zmianami w mózgu widocznym często (choć nie zawsze) na TK.

 

(Urodziłem się z Apgarem 1/3/4/5, biorę leki od 6 lat, w końcu psychiatra powiedział że będę mógł odstawić, z objawu negatywnego została bardzo atypowa parastezja gdzie czuję "bulgotanie" części nosa oraz lekkie bóle głowy i derelki, ale tak to jest już naprawdę dobrze, od roku pracuję chociaż bardzo często ta praca nie sprawiała mi takiej satysfakcji właśnie przez chorobę).

...

Dodatkowo objawy negatywne wiążą się z deficytami poznawczymi, problemami z mową, oraz pseudohalucynacjami (zaburzenia poznawcze + halucynacje), also, wiążą się pewnie z szeregiem zmian hormonalnych odbijających się na wyglądzie osoby (łupież, wory pod oczyma, spowolnienie psychoruchowe).

Edytowane przez Reghum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kolację mama odgrzała mi Warzywa na patelnię tzn. mieszankę następujących warzyw: brokuł, fasola szparagowa, cebula, marchew, kukurydza, papryka czerwona, papryka zielona, ziemniaki + kurczak pieczony w kawałkach bez kości (cena jednego opakowania ok. 4zł oczywiście bez kurczaka w środku). Było to bardzo smaczne danie, polecam :yeah: Przygotujesz je w mniej więcej 15 minut.

Edytowane przez Harding

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Po jakim czasie zmniejszają się objawy negatywne schizofrenii jeśli przyjmuje arypiprazol w dawce 30mg dziennie?

Boje się że lekarz przepisze mi do tego jakiś neuroleptyk zwiększający apetyt. I tak dużo ważę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2019 o 23:28, Elme napisał:

Czołem!

Po jakim czasie zmniejszają się objawy negatywne schizofrenii jeśli przyjmuje arypiprazol w dawce 30mg dziennie?

Boje się że lekarz przepisze mi do tego jakiś neuroleptyk zwiększający apetyt. I tak dużo ważę :(

Jakie dotychczasowe leki brałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o neuroleptyki to:

Rysperydon

Olanzapina

Chlorprotixen

Lewomepromazyna (do 100mg)

Arypiprazol

Kwetiapina (do 75mg)

Haloperidol (raz, doraźnie)

 

Antydepresanty

Escitalopram

Paroksetyna

Sertralina

Pregabalina

Klomipramina

Mirtazapina

 

Stabilizatory:

Kwas walproinowy

 

 

@Reghum, trochę tego było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Elme napisał:

Jeśli chodzi o neuroleptyki to:

Rysperydon

Olanzapina

Chlorprotixen

Lewomepromazyna (do 100mg)

Arypiprazol

Kwetiapina (do 75mg)

Haloperidol (raz, doraźnie)

 

Antydepresanty

Escitalopram

Paroksetyna

Sertralina

Pregabalina

Klomipramina

Mirtazapina

 

Stabilizatory:

Kwas walproinowy

 

 

@Reghum, trochę tego było.

Czemu nie przepisali ci akurat amisulprydu? Chociaż profil działania arypriprazolu wydaje się być lepszy niż amisulprydu pod stan deficytowy bez objawów osiowych.

No ja np. biorę 300mg ami i będą mi zmniejszać ponieważ już nie mam stanów pobudzenia, jestem ciekawy jakby na mnie arypriprazol działał. Właśnie za tydzień mam wizytę, czuję się trochę już zlasowany i nie mogę spać w nocy od 2 tygodni (bo czuję taką pustkę w głowie). Może faktycznie niski poziom dopy.

Chodzisz prywatnie do psychiatry?
Ile lat się leczysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leczę się 3 lata. Do psychiatry chodzę obecnie na fundusz. 

Objawy osiowe mam. Jak np. wycofanie społeczne. Jestem całkowitym introwertykiem. Zero znajomości, przyjaciół, dziewczyny.

 

Przepisali mi arypiprazol bo dobrze reagowałem na niego w przeszłości, a amisulpirydu nigdy nie brałem.

 

Ja dobrze śpię w nocy dzięki kwetiapinie, ale bez niej nie usnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę amisulpryd na pośrednie stany - pobudzenia/psychozy i negatywne, dawka 300 brana przez 2 pory dnia (100/200), brałem kiedyś olkę ale nagle odstawiłem. Ja do lekarza też chodzę na fundusz.

Znam twój ból brania kwety, ja jak miałem natłok myśli i zasypiałem jak dziecko teraz bez tabletki nasen nie usnę. Dzisiaj obudziłem się po 5h. Straszne...

 

Mimo wszystko nie mam już objawów psychozy i chcę się dogadać z lekarzem na temat zmniejszenia leków bo czuję się gorzej niż jak byłem upsychotyczniony chociaż wychodzę codziennie z domu. Czasem serio mam wszystkiego dość.

Ten arypriprazol będziesz brał przez jedną porę dnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, rano. Ale meczy mnie takie pobudzenie ze zmęczeniem jednocześnie. Ale to może skutki uboczne, które miną po jakimś czasie. 30mg arypiprazolu biorę bo jak brałem mniej to słyszałem głosy i miałem momentami halucynacje. 

Ale mam do tego stwierdzona depresję i lekarz powoli zwiększa mi dawkę antydepresantu, i może to też coś pomoże. Chociaż sam już nie wiem co mi pomoże. Z domu nawet codziennie wychodzę ale ogólnie nie mogę się na niczym skupić. Mam jakby jednocześnie pustkę i natłok myśli w głowie. Nie wiem jak to nazwać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×