Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Reghum

Użytkownik
 • Zawartość

  2387
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

2 obserwujących

Ostatnie wizyty

171 wyświetleń profilu
 1. Reghum

  Poszukiwanie pracy, rozmowy kwalifikacyjne, zatrudnienie

  Nie wiem czy u mnie to kwestia leków i przez to niskiego poziomu dopaminy czy jakiejś depresji po epizodzie psychotycznym, zmęczenia (?) ale mam wrażenie że praca mi nie pomaga. Chociaż tak jak pisałem może być to kwestia leków, bo czuję się nieszczęśliwy mimo posiadania na własność pieniędzy, mieszkam z rodzicami i będę mieszkał (mam osobne piętro w kamienicy całe dla siebie) - chodzi mi o to że wszystko co dostaję mam na własność i nie dorzucam się do rachunków bo nie ma takiej potrzeby. Wydaje mi się że ogarniam wystarczająco w firmie, ale... Chyba muszę się zgodzić z markiem, że praca, szczególnie pełnoetatowa nie jest dla każdego. Ale wydaje mi się że po prostu nie jestem do końca zdrowy i aktualnie mam jakąś formę depresji/dystymii. Zobaczę 27 czerwca co mi psychiatra powie.
 2. Reghum

  Wątek do wykrzyczenia się

  Zrobiłem cashbacka na paypalu i odzyskałem 50zł, skoro i tak autor tej gry nadal nie dostał tych pieniędzy to nie uważam tego za oszustwo i mam nadzieję że nie dostanę bana. A jak inaczej to mówi się trudno, wolę 50zł niż progress nabity przez około 100h.
 3. Reghum

  Zasiłek pielęgnacyjny-kryteria przyznania

  1) Mam zdiagnozowaną schizofrenię prostą, zasiłek mam od skończenia 18 roku życia. 2) Mam umiarkowany stopień, symbol 02-P. 3) Zasiłek miałem przyznany pół roku temu, jestem na stażu (7h, dostaję 1k zł, nie narzekam bo w sumie luźno jest), więc nie wiem czy mi go anulują, ale mam komisję o rentę pod koniec roku i zobaczymy czy mi przedłużą. Wydaje mi się że to iż jestem stażystą a nie pełnoprawnym pracownikiem może wpłynąć na to, że przejdę znów tą komisję i fakt tego że nadal jestem chory (głównie objawy uboczne od leków i niski poziom dopaminy, ergo trochę depresja i lekka schizotypowość). 4) To był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
 4. Reghum

  Wątek do wykrzyczenia się

  Straciłem 250zł na przelew zwykły na skrilla na Nostale i jeszcze 50zł na inną grę, na obu to nie przeszło i nie wiem czy nie straciłem... Mam kontakt z supportem ale nikt nic nie odpisuje, zjebałem kilka aspektów np. dane osobiste a paypal się sam zbugował, ale mam nadzieję że nic się nie odjeb*ło i odzyskam te pieniądze jako fundusze na koncie.
 5. Reghum

  Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

  Czuję się tak, że sporadycznie mnie łeb boli, i zasypiam w dzień, śpię 3-5h np. teraz od 20 do 24, ogarniam rzeczy w nocy, i idę dalej spać (albo już nie śpię). Dzisiaj najadłem się kebsem, bolał mnie łeb, a znajomi siostry zmulili mi internet więc nie miałem co robić. Nie wiem też czy sen niereguralny nie jest objawem brania psychotropów (które biorę w miarę regularnie i stale). Najgorsze jest to, że raz taki sen wyszedł mi lepiej niż długi sen w nocy, byłem bardziej wypoczęty, ale zazwyczaj się nie wysypiam. Dodatkowo by ogarniać piję słodkie napoje (np. teraz mountain dew) a już przez to wypadła mi plomba w zębie i nie mam jak tego ogarnąć na ten moment... A mama cały czas się upomina że sobie szkodzę w ten sposób, ale inaczej nie potrafię czasem funkcjonować.
 6. Reghum

  Wątek do wykrzyczenia się

  Zacząłem rozumieć ludzi. Zacząłem rozumieć świat. Moje poczucie świata i innych raczej nie jest skrzywione... Kłopot w tym, że coraz bardziej mi się nic nie chce. Czuję się bardziej uspołeczniony dzięki lekom, czuję się w końcu sobą... ale takim sobą, bez emocji. Niby jestem zdrowy, ale coś jest nie halo. Czy to kolejne wachanie nastroju, czy to się utrzyma przez kilka dni? Czasem chciałbym ułożyć sobie życie. W sumie ja już nie wiem co chcę od życia. Wszystko stało się obojętne... Niby takie proste, a nie osiągalne. Ze schizofrenią mógłbym pracy nie znaleźć, ale wystarczy że zrezygnuję ze świadczeń... Boję się że nauka informatyki by poszła w przepaść. Od momentu diagnozy towarzyszy mi ten strach. Że sobie nie poradzę. Że nie znajdę zatrudnienia. Z drugiej, kontakty społeczne nie są już takie ciężkie ale... Już sam nie wiem. Nie wiem czy chcę mało czy dużo zarabiać. Czy mieć dzieci czy nie, partnerkę. Czy uczyć się, czy nie. Co robić w przyszłości. Jakie hobby rozwijać? Czy po prostu... czy, i jak żyć? - nie interesuje mnie wyścig szczurów, a to, co spowoduje że będę czuł się jak najlepiej. I tak z niego wypadłem, choć utrzymuję swój poziom. Duże zarobki też mają swoje minusy... Zwykle kończę na tym, że przesiaduję dnie nic nie robiąc, grając w mmorpg i czytając internet, jednocześnie patrząc na samorozwój innych ludzi, mam wrażenie że mentalnie jestem 75% ponad nimi, ale brak przydatnych umiejętności i social skillsów w tym wada wymowy mnie eliminuje. Przypominam sobie studia, kiedy ludzie byli tak tępi, że nie mogli nauczyć się podstaw programowania (na informatyce!) a dla mnie to była bułka z masłem. Gdyby nie choroba może uczyłbym się na uniwerku lub politechnice w Warszawie... Jednak straciłem młodość przez chorobę. I znów tracę życie. Cały czas nie chcę sobie przypomnieć że mam 21 lat, czuję się na 16-18, a gdy liczę kolejne dni, widzę jak życie jest krótkie. Zmieniłem pogląd religijny na deizm, choć uważałem się za ateistę. Myślę że wiara w reinkarnację była by najbardziej sensowna. I tak wszystko toczy się dalej.
 7. Reghum

  Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

  Depresyjnie. Przestałem cokolwiek czuć. To nie jest smutek. To jest pustka. Wypiłem trochę coli i energetyka, żadnego efektu. Miałem przez ostatnie tygodnie wachania nastroju, które się zmieniały z częstotliwością paru dni (a nie jak kiedyś paru godzin), ale coraz bardziej czuję, że to już czas na zmniejszenie Solianu.
 8. Reghum

  Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

  I znów mnie solian muli jak olanzapina kiedyś 😕 Jeszcze 11 dni do wizyty u psychiatry 😄
 9. Reghum

  chce wyjść z psychozy #wejdź w poelike z moimi urojeniami.

  Ktoś się chyba nieźle spizgał xd
 10. Reghum

  Wątek do wykrzyczenia się

  Od rana ślinotok i dyskinezy a nawet jeszcze nie wziąłem tabletki... Nie było ostatnio to tak częste, ale już sam nie wiem, czy energetyki pogarszają sprawę, ale wiem, że muszę odstawić w końcu solian, może się polepszy, jak nie to czekam na lepsze leki ze stanów...
 11. Reghum

  Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

  Znowu spałem w dzień, znowu czuję się depresyjnie albo ergo deficytowo czyli nic nie czuję, ale to może być z przemęczenia. I weź tu nie ogarniaj żadnych używek, nawet głupiego mountain dew. Ja chyba nie potrafię żyć inaczej.
 12. Reghum

  choremu nikt nie wierzy.

  XDDD Serio sugeruj się tym, że przejmuję się tym co piszesz. Nie mam czasu na te forum i wpadnę napisać jakie jest moje samopoczucie i tyle.
 13. Reghum

  Wątek do wykrzyczenia się

  Eh, zrobił mi się ubytek na 1/2 zęba, a byłem 10-15 dni temu u dentysty a myślałem przejeżdżając językiem że może kamień się odłamał bo zęby mam zaniedbane... A u dentysty prawie nic nie daję sobie zrobić i jeżdżę kontrolnie a potem narkoza na dziecięcym na orzeczenie. No cóż, skoro dentysta po wakacjach, to wezmę urlop sobie pod koniec stażu i pójdę na oddział, bo chyba nie zmądrzałem żeby mieć odwagę.
 14. Reghum

  Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

  Źle, bo bolała mnie głowa, więc poszedłem spać o 18... wstałem po północy. Nie wiem czy uda mi się funkcjonować na stażu w taki sposób, ale ostatnio tak się nie wysypiałem, że posądzałem o to sedację leków - śpiąc po 5-7h czułem się strasznie depresyjnie i niewyspany, więc i tak pewnie to nic nie zmieni xd
 15. Reghum

  SCHIZOFRENIA-pytania do psychologa

  Po co brać lek przeciwbólowy, jak są lepsze używki? Chcesz kofeiny, to pij kawę, energetyki lub mocną herbatę. Ja na energole tracę miesięcznie 60-100zł ale aktualnie Solian blokuje 97% ich działań i spływa po mnie jak po wodzie więc w sumie piję to tylko po to żeby być mniej sennym. | Edit: A skoro tu jestem, to do neuroleptyków można dołączyć NDRI? Jestem pewien że już nie mam żadnych objawów schizofrenii, ale coraz bardziej jestem pusty. Różne używki pomagają mi "zbić" ten stan ale myślę że to pora na zejście z dawki leków. A pytam się o NDRI bo to przeciwieństwo neuroleptyka, ale pewnie wystarczy zmniejszenie Solianu. Taką mam nadzieję.
×