Skocz do zawartości
Nerwica.com

REBOKSETYNA (Edronax)


Lu_80

Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      17
    • Nie
      7
    • Zaszkodziła
      3


Rekomendowane odpowiedzi

łudzę się jeszcze, że ta senność i zmęczenie, tak jak przeszła mi złośc...

ale generalnie nie jestem zadowolona, jest mi smutno dużo częściej niż zanim brałam rebo.

 

ja miałem podobnie jak ty, dlatego zrezygnowałem z tego leku już po 2 tygodniach.

w sumie bierzesz już miesiąc, nie polepszy się raczej, jeśli lek bierzesz jako jedyny,

sama adrenalina rzadko komu pomaga.

ten lek czasem pobudza, czasem nie, ale generalnie nigdy nie podnosi nastroju,

zawsze jest to bardziej w kierunku irytacji/agresji niż spokoju i zadowolenia.

 

możesz jeszcze poczekać 1-2 tygodnie, ale na 99% moim zdaniem niczego to nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałam dołożyć coś do tego, bo pamietam ze np wellbutrin sam nie działał, a z citalem coś tam drgnęło, na krótko ale zawsze. Ale psychiatra sie nie zgodził :(

 

Dziwne podejście lekarza, do tego leku przeważnie się coś dokłada.Solo niewiele zdziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę reboksetyne od kilku dni i mam tylee energii, ze nie wiem co z nia zrobic! wow, jestem w szoku!

zazdroszczę...

ja już tracę cierpliwość. Zwiększam dawkę wg zaleceń i jestem w mega dole, psychicznie jakaś miazga. :(

 

po co ty się męczysz jak widzisz że to lek dla ciebie , nie rozumiem ciebie , co czekasz bo lekarz każe ci czekać? w takich lekach to w pierwszym tygodniu się widzi czy to lek dla ciebie czy nie a ty się męczysz i tracisz czas.

 

-- 15 mar 2015, 14:09 --

 

No właśnie chciałam dołożyć coś do tego, bo pamietam ze np wellbutrin sam nie działał, a z citalem coś tam drgnęło, na krótko ale zawsze. Ale psychiatra sie nie zgodził :(

 

Dziwne podejście lekarza, do tego leku przeważnie się coś dokłada.Solo niewiele zdziała.

 

ale po co ma dokładać do leku który nie działa ? dokłada się jak jest jakaś odpowiedz na lek 1 rzutu , a w lekach typu NRI powinno to być mniejsze zmęczenie,energia itp a ona jest zmulona i śpiąca. dokładać do leku który się źle toleruje jest bez sensu.

 

-- 15 mar 2015, 14:11 --

 

coccinella, ja bym zlinczował tam tą twoją lekarke że każe ci to brać mimo że jesteś zmulona . jebane konowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coccinella, jak dlugo jestes na leku? I jezeli dobrze pamietam, to zmniejszalas dawke, tak? Po jakim czasie brania mniej wiecej?

 

ponad 4 tygodnie. Zaczęłam od 4 mg, ale byłam mega rozdrażniona, wkurzona i musiałam zmniejszyć do 2mg. Potem przeszlo i zwiększyłam do 4mg, w kolejnych dniach do 6mg. Ale nie czuję się lepiej. I psychicznie wrecz gorzej. Pewnie macie rację, nie ma sensu dalej brać.

Czy reboksetyna jest podobnie oddziałującym lekiem jak wellbutrin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coccinella, jak odstawisz, napisz mi prosze tak po tygodniu co sie u Ciebie zmienilo[czy to w temacie, czy pw] - lek dzialal u mnie tak samo i chce wiedziec, czy tak samo zareagujesz.

 

Co do wellbutrinu - nie do konca. Slabiej blokuje wychwyt noradrenaliny, a mocniej dopaminy[gdzie rebo w ogole bezposrednio jej nie blokuje]. Well slabiej pobudza fizycznie, bardziej psychicznie - tak mi sie przynajmniej wydaje. Aczkolwiek zwaz na cene, bo tani nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszedzie sie mowi ze bupropion silnie dziala na NA a kiedys sie natknalem na badania gdzie byla podana sila blokowania wychwytu zwrotnego poszczegolnych neuroprzekaznikow, dokladnie bylo to 80% dopamina, 20% noradrenalina LUB NA ODWROT nie pamietam dokladnie, niech ktos cos jak wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coccinella, jak odstawisz, napisz mi prosze tak po tygodniu co sie u Ciebie zmienilo[czy to w temacie, czy pw] - lek dzialal u mnie tak samo i chce wiedziec, czy tak samo zareagujesz.

 

Co do wellbutrinu - nie do konca. Slabiej blokuje wychwyt noradrenaliny, a mocniej dopaminy[gdzie rebo w ogole bezposrednio jej nie blokuje]. Well slabiej pobudza fizycznie, bardziej psychicznie - tak mi sie przynajmniej wydaje. Aczkolwiek zwaz na cene, bo tani nie jest.

wiem wiem, drogi jest. Brałam go już i chwilami odczucia podobne, dlatego myślałam, że leki mają ze sobą coś wspolnego.

Wizyte u lekarza mam za ponad tydzien. Jak w ciagu najblizszych kilki dni bedzie to samo, to zaczne odstawiac.

Dam znac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszedzie sie mowi ze bupropion silnie dziala na NA a kiedys sie natknalem na badania gdzie byla podana sila blokowania wychwytu zwrotnego poszczegolnych neuroprzekaznikow, dokladnie bylo to 80% dopamina, 20% noradrenalina LUB NA ODWROT nie pamietam dokladnie, niech ktos cos jak wie.

Sily dzialania nie podaje sie w procentach, a ilosci substancji, jaka jest w stanie 'zadzialac' - nanomolach. Z tymi procentami to strzelam, ze chodzilo o objetosc mozgu, ktora sie 'swiecila' podczas jakiegos badania.

Co do dokladniejszych wynikow jednak ja sam mam problem, bo ostatnio pdsp sie kloci cos ze mna i nie moge wyciagnac niczego sensowniejszego z tego zrodla. Ale tak na oko biorac:

blokada DAT waha sie od 500-800[co jest stosunkowo slabe - czym mniej, tym lepiej]

blokada NET 900-1500

jednakze oddzialywanie na noradrenaline oddzialuje tez na dopamine, stad koncowy efekt musi byc wiekszy

 

wiem wiem, drogi jest. Brałam go już i chwilami odczucia podobne, dlatego myślałam, że leki mają ze sobą coś wspolnego.

Wizyte u lekarza mam za ponad tydzien. Jak w ciagu najblizszych kilki dni bedzie to samo, to zaczne odstawiac.

Dam znac :)

Alez maja wspolnego - oby dwa sa z podobnej grupy lekow[zeby nie nazwac ich ta sama] - maja dosc podobny profil dzialania. Ale porownujac powyzsze wyniki z reboksetyna, ktora blokuje NET 13nM, widac roznice.

 

Ja wytrzymalem 2 miesiace na ubokach[a oprocz sennosci mialem kilka innych bardzo uciazliwych], a po odstawieniu jest lepiej pod wzgledem sennosci, stad wlasnie troche mam mieszane uczucia co do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszedzie sie mowi ze bupropion silnie dziala na NA a kiedys sie natknalem na badania gdzie byla podana sila blokowania wychwytu zwrotnego poszczegolnych neuroprzekaznikow, dokladnie bylo to 80% dopamina, 20% noradrenalina LUB NA ODWROT nie pamietam dokladnie, niech ktos cos jak wie.

Sily dzialania nie podaje sie w procentach, a ilosci substancji, jaka jest w stanie 'zadzialac' - nanomolach. Z tymi procentami to strzelam, ze chodzilo o objetosc mozgu, ktora sie 'swiecila' podczas jakiegos badania.

Co do dokladniejszych wynikow jednak ja sam mam problem, bo ostatnio pdsp sie kloci cos ze mna i nie moge wyciagnac niczego sensowniejszego z tego zrodla. Ale tak na oko biorac:

blokada DAT waha sie od 500-800[co jest stosunkowo slabe - czym mniej, tym lepiej]

blokada NET 900-1500

jednakze oddzialywanie na noradrenaline oddzialuje tez na dopamine, stad koncowy efekt musi byc wiekszy

 

wiem wiem, drogi jest. Brałam go już i chwilami odczucia podobne, dlatego myślałam, że leki mają ze sobą coś wspolnego.

Wizyte u lekarza mam za ponad tydzien. Jak w ciagu najblizszych kilki dni bedzie to samo, to zaczne odstawiac.

Dam znac :)

Alez maja wspolnego - oby dwa sa z podobnej grupy lekow[zeby nie nazwac ich ta sama] - maja dosc podobny profil dzialania. Ale porownujac powyzsze wyniki z reboksetyna, ktora blokuje NET 13nM, widac roznice.

 

Ja wytrzymalem 2 miesiace na ubokach[a oprocz sennosci mialem kilka innych bardzo uciazliwych], a po odstawieniu jest lepiej pod wzgledem sennosci, stad wlasnie troche mam mieszane uczucia co do tego.

 

ok, rozumiem. czyli jednak moje odczucia są właściwe :)

a co bierzesz teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, zdecydowanie, pod kazdym wzgledem. Na rebo same uboki, a po kuracji sennosc odeszla i apetyt[wolalbym miec apetyt]. Przy bupropionie delikatnie wieksza chec socjalizowania sie, delikatnie lepszy nastroj, super pamiec i 0 ubokow, po kuracji nic nie zostalo[ale bupro tez stosowalem tylko 2 miesiace].

 

Z checia dluzej bym stosowal wellbutrin, gdyby nie cena. Zbyt delikatny efekt jak na cene.

 

 

##

Tak troche offtopem, ale znalazlem na wiki, ze bupro blokuje enzym, ktory go rozklada, podobnie jego metabolity. O ile to prawda, to nasuwa mi sie wniosek, ze przy dluzszym okresie stosowania moglby miec zdecydowanie wieksza moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, nie mam na tyle dobrej pamieci, by pamietac dokladnie objawy kazdego uzyszkodnika z forum, ale jezeli dobrze pamietam, to mniej wiecej tak jak ja - apatia/anhedonia/PSSD? Jesli tak, to dobry pomysl.

 

Well podbija nastroj, masz wiecej ochoty zartowac. Nie oczekuj cudow, bo nie dziala silnie, ale zauwazalnie. Jednak jezeli chcesz sie leczyc, to przygotuj sie psychicznie na odchudzenie portfela :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×