Skocz do zawartości
Nerwica.com

islamoterroryzm


carlosbueno

Rekomendowane odpowiedzi

a mogę zapytać, co takie miejsce jak to forum ma wspólnego z takimi wątkami jak Twój?

To dział "socjologia", a temat nowego renesansu islamu, i rosnącej popularności tej "strategii społecznej" będzie z perspektywy historycznej pewnie jednym z najciekawszych i najważniejszych zagadnień tych czasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z automatu - lewactwo.... argument pierwsza klasa. Reszta wypowiedzi jakbym czytała nacjonalistyczne wypociny ze stron stop islamizacji Europy, itp. Nie wiedziałam, że trzeba należeć do którejś ze stron, żeby nie pałać nienawiścią do konkretnej narodowości, czy wyznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84, Gdzie Ty widzisz jakieś nacjonalistyczne wypociny, ja wręcz jestem antynacjonailstą, jestem zwolennikiem oświeceniowego liberalizmu a że islam jest jawnym tego zaprzeczeniem to z nim walczę tak samo jak ze średniowiecznym Chrześcijaństwem. Islam i masowa imigracja ludzi z tej kultury jest zagrożeniem dla bytu Europy a jeśli Ty tego nie widzisz to albo ślepa albo pod wpływem propagandy jesteś.

Nawet jeśli z automatu zarzuciłem Ci lewactwo to równie dobrze taki sam zarzut mogę mieć do Ciebie że zarzuciłaś mi nacjonalizm, ja jestem zagorzałym antypatriotą przecież i każdy na forum o tym wie. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałam, że trzeba należeć do którejś ze stron

Nie trzeba, carlos jest liberałem, dreader, jak go słucham, to wpada mi w centrolewice (nie idiotyczną, właśnie "lewacką", o której mówił carlos), ja jestem *specyficznym" lewakiem, który, jako, że posiada mózg, to już dawno zwątpił w słuszność swojej "religii". Ale nie ma co się kryć, Demon Nacjonalizmu aż wylewa nam się uszami, fiuu fiuu. 8)

 

-- 07 lis 2013, 23:09 --

 

carlosbueno, bzdura, jesteś niemieckim szowinistą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytając te posty, to ja mam wrażenie, że tu wieje propagandą i ciasnotą umysłową. Organizujecie już akcje podpalania mieszkań muzułmanów, a może nawołujecie do globalnej krucjaty? Nie popadnijcie w paranoję czy cuś, bo i tak macie wystarczająco problemów. Zresztą nie będę się wdawała w dalsze dyskusje. Powodzenia w zwalczaniu islamu

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wielkim przecwinikiem organizacji polityczno- społeczno- religijnej( bo tam przecież nie ma podziału na świeckość) pod wspólną nazwą islam i nie ma to nic wspólnego z kolorem skóry czy pochodzeniem etnicznym, to czysty antyrelatywizm kulturowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytając te posty, to ja mam wrażenie, że tu wieje propagandą i ciasnotą umysłową. Organizujecie już akcje podpalania mieszkań muzułmanów, a może nawołujecie do globalnej krucjaty? Nie popadnijcie w paranoję czy cuś, bo i tak macie wystarczająco problemów. Zresztą nie będę się wdawała w dalsze dyskusje. Powodzenia w zwalczaniu islamu

Aby zwlaczyć inną propagandę trzeba czasem też i propagandę stosować, przynajmniej częściową, zresztą islamiści sami się dyskredytują swymi czynami i niewiele trzeba robić prócz nagłaśniania tego, ale mainstreamowe media milczą i gadają o religii pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazizm porównujesz do islamu? wow. Nie mam więcej pytań

media milczą? czyżby? Ja widzę globalną nagonkę na muzułmanów. Kiedyś kozłem ofiarnym byli Żydzi, dziś są muzułmanie.

Poczytajcie trochę o tym prawdziwym islamie, nie radykalnym, przez pryzmat którego oceniacie całą religię. Nie osądzam Niemców na podstawie tego, co zrobił Hilter. Trochę mniej mózgopiórczych mainstreamów, a więcej samodzielnego myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazizm porównujesz do islamu? wow. Nie mam więcej pytań

islam przynajmniej ten radykalny jest jeszcze gorszy o d nazizmu , przecież oni chcą nawrócić cały świat, a jeśli się nie nawrócisz to cię zabiją lub zupełnie zepchną na margines, wypróbowane już w wielu krajach Afryki i Azji. Przecież w Iranie i Arabii Saudyjskiej są łamane wszelkie prawa człowieka i nic świat milczy ubolewa tylko nad Palestyną która jest wygodnym pretekstem dla świata islamu aby atakować Żydów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po części się zgadzam ale to nie znaczy, że mamy pałać nienawiścią do wszystkich muzułmanów i wrzucać do jednego worka z radykałami. Ogarnijcie się ludzie, bo aż zęby bolą jak się to czyta :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po części się zgadzam ale to nie znaczy, że mamy pałać nienawiścią do wszystkich muzułmanów i wrzucać do jednego worka z radykałami. Ogarnijcie się ludzie, bo aż zęby bolą jak się to czyta :bezradny:

No ale ci najradykalniejsi uważają się za jedynych prawdziwych, no i dysponujący ogromnymi środkami i wpływami Wahabbici propagują swoją wersję straszliwego islamu kosztem innych i w krajach gdzie do niedawna był łagodny islam dziś panuje radykalizm i jest to trend ogólnoświatowy, nawet w Europie potomkowie imigrantów islamskich są coraz bardziej radykalni. To coś jak było z komunizmem są łagodne wersje socjalizmu jak i zbrodnicze reżimy komunistyczne i właśnie tego drugiego typu islam dzisiaj rośnie w siłę i zwycięża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcale nie zwycięża, tylko dziś w większości mediów pokutuje negatywny wizerunek muzułmanina-terrorysty. Widzimy ułamek. Wahabici nie są przedstawicielami islamu i nie są większością. Sam widzisz jak niesłusznie oceniasz ludzi. Nie chodzi mi zresztą tu tylko o islam ale o każdą inną religię, czy to chrześcijaństwo czy judaizm. Nie wolno mieszać z gównem wszystkich ludzi ze względu na to, co robi jakaś ich część.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84,

nazizm porównujesz do islamu?

Oczywiście, jako ateista mam w głębokim poważaniu religijne sentymenty, interesują mnie realne efekty danej strategii społecznej opartej o daną ideologię. Jeśli masz jakąś wiedzę o świecie (a rozpoznałaś znaczenie mojego avatara, więc masz), to zauważyłaś, że islam często przybiera charakter totalny, a więc próbuje sankcjonować każda sferę życia człowieka, tak jak wspomniane totalitarne ideologie- komunizm i nazizm.

Policje religijne (i różne grupy fundamentalistyczne) w wielu krajach niewiele się różnią w społecznej roli (i efektach działań), jak NKWD i gestapo (ta sama rola- utrzymanie porządku jedynej słusznej idei). Dążenie do nawrócenia całego świata- Islamskiego Pokoju (statutowe-Koran), tak jak globalna rewolucja komunizmu (szczęśliwie społeczeństwo bezklasowe), nazizmu (uzyskanie supremacji "rasy panów"). Dalej- amoralalizm- w komunizmie cel (walka z wrogiem klasowym) uświęca środki, także w nazizmie (walka z międzynarodowym żydem), islamie (takija- usprawiedliwione przez religie kłamstwo i agresja w walce z niewiernymi).

 

Tu nie chodzi o jakąś tandetę pokroju "oo, wy widzicie tylko złych wahhabitów, reszta to dobrzy ludzie", to infantylne, naprawdę. To tak samo, jak w krajach opanowanych przez komunizm większość ludzi była dobra, czyż nie? A czy wszyscy niemcy byli źli? Nie, ideologia, jaka tam panowała była z założenia chora, rozumiesz o co chodzi. To oczywiste. Tak samo jak to, że jednak dana jedyna słuszna idea wpływała na postępowanie i mentalność ludzi, którzy w nią wierzyli, w jej otoczeniu się wychowali.

Tu nie chodzi o jakieś bzdety, że arabowie są żliii, tylko o to, że Islam-oparty o swoją popiepszoną księgę- Koran, jest szkodliwy i patogenny. Czy to takie trudne?

Zadziwia mnie, że to właśnie głownie kobiety tak bronią islamu w Europie, chociaż -na poziomie społecznym- jest zabójczy dla interesów waszej płci. Chciałabyś żyć w kraju, w którym panuje szariat? W którym Twoja pozycja jest zupełnie żałosna? Masochizm? Czego Ty właściwie bronisz? Może tego, że akceptowanie takiej patologii jest ok, i czyni Cię "nowoczesną i otwarta na świat"?. Dla nas facetów- taaa, islam jest super, ale ja dziękuję za taki system. To przypomina w tym momencie jakąś ponurą parodię, zupełny absurd, naprawdę.

 

Społeczeństwa islamskie mogą ucywilizować się i zliberalizować w jeden sposób- przestać przestrzegać swojej kretyńskiej religii, dogmatów Koranu- które są zwyczajnie anty rozwojowe i w wielu kluczowych miejscach szkodliwe.

 

I tak o to w końcu przy tej okazji wyłożyłem swoje zdanie o islamie, dziękuje, dobranoc. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, że jako ateista zafiksowałeś się akurat na islamie....

Twoje wywody przywodzą mi na myśl nieomylny i w dawnych czasach opiniotwórczy kler straszący lud Żydami. Nic dobrego z tego nie wynikło...

Nie bronię islamu, tylko uważam, że porównywanie go do nazizmu i wrzucanie wszystkich do jednego worka pisząc, że Koran popieprzona księga (która "święta" księga nią nie jest?) to doskonały przykład totalnej ignorancji i pseudo-wiedzy w tym temacie. Jak wyżej napisałam - nie chodzi mi tylko o islam ale o całą resztę i odrobinę zdrowego rozsądku. Między nami jest wielka przepaść, bo ja nie staram się za wszelką cenę wylać wiadro szamba na konkretną grupę ludzi sprowadzając ich religię do absurdu i nie rozumiem skąd taka nieprzeparta chęć w innych.

Tak się zapędziłeś w swojej "argumentacji", że przypisałeś mi nawet akceptowanie "islamskiej patologii". Patologia jest wszędzie, poza tym jak wyżej wspomniałam radykalny islam to nie większość jego przedstawicieli, którzy ponoszą konsekwencje patologii stwarzanej przez radykałów. Jeszcze raz przeczytaj moje posty i przestań się zaperzać, bom gotowa pomyśleć, że należysz do jakiegoś zgromadzenia ksenofobicznych kiboli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84, bardzo dziwne, biorąc pod uwagę, że chrześcijaństwo uspokoiło swoje średniowieczne zapędy, judaizm nie zamierza zbawiać całego świata, buddyzm- hah :mrgreen: Każda święta księga religii monoteistycznych jest "jedyna słuszna", oczywiste, tylko jak wyżej wspomniałem, reszta nie jest już zagrożeniem, zresztą NT jest o wiele bardziej "miekki" w przekazie, niż Koran. Stąd ta "fiksacja"( :mrgreen: ).

że przypisałeś mi nawet akceptowanie "islamskiej patologii".

Nie przeczytałaś nawet tego posta, chodzi mi o to, że zasady islamu są patogenne.

Dyskusja jest zupełnie bez sensu, na "prawdziwą" wiedzę nic nie poradzę. :105:

 

Koran jest jeden, tak jak mein kampf i dzieła Marksa, także i worek jest jeden. Nie mam pojęcia, gdzie wylewam pomyje na jakichś tam ludzi, krytykuje założenia systemu religijnego, i jego negatywny wpływ na ludzi. O to właśnie chodzi.

Ps. taa, jestem zatwardziałym kibolem. 8)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie zdajesz sobie sprawy w jak wielu miejscach Koran jest podobny do Tory. Judaizm i islam mają ze sobą najwięcej wspólnego, jeżeli chodzi o prawidła.

Średniowieczne zapędy mają radykałowie islamscy, a nie każdy jeden muzułmanin. Zasady islamu nie są z gruntu patogenne. Trzeba przeczytać Koran, a nie wyrwane z kontekstu sury i krzyczeć, że są patogenne. Ludzie mają to do siebie, że uwielbiają nadinterpretować, czego konsekwencją są radykalne odmiany islamu. Zresztą nie tylko islamu.

No ale cóż.... nie ma to jak opierać "wiedzę" na opiniotwórczych portalach jak euroislam (czytając Twoje posty miałam wrażenie, że czytam copy paste z tych stron) czy inne tego typu bzdury. Tę wiedzę masz perfekcyjnie opanowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84, To były cytaty ze stron typu onet/wp/gazeta/wioski ( a na niej screeny z w.w), także ohydnie ksenofobicznym stron znanych z nietolerancji i siedliska kibolstwa. :mrgreen: Euroislam to strona często przywoływana przez carlosa, także nie musisz mi imputować zbierania tam wiedzy o islamie, ponieważ zwyczajnie nie mam z nią nic wspólnego.

Pokrewieństwo Tory i Koranu jest oczywiste, darujmy sobie pisanie truizmów. Z tym, że sprawa ewentualnego szowinizmu żydów wynikająca z założenia "narodu wybranego" (i idącego za tym elitaryzmu) jakoś nie jest za bardzo symetryczna do islamu, który za cel stawia sobie ekspansje, i jest xxx bardziej liczebny niż judaizm. To było już omawiane nawet w tym wątku.

 

No ale cóż, co tam się będę produkował, idę po swoich łysych kumpli i idziemy robić zadymę. 8)

Miłej nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liczebność islamu ma związek z rozrodczością, a nie z nawracaniem się na islam. Ekspansja islamu :D przecież muzułmanie wyjeżdżają w celach zarobkowych, a nie religijnych bosz.... znam bardziej obeznanych z tematem ateistów.

No ale o czym tu mówić, skoro chrześcijański ateista obrał sobie za cel własnie islam. Swoją drogą, to wstydziłabym się czuć taką zapiekłą nienawiść do jakiejkolwiek religii czy narodowości. Brrrrrr

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Religia to stan umysłu. Jak derealizacja, wizje po LSD i inne odmienne stany świadomości znane psychiatrii. Nie mówię, który stan jest lepszy. Ale idąc tropem wykresu czasu i przyjmując ewolucję wśród ludzi to ateizm występuje z reguły później. Może być na odwrót oczywiście.

 

Dlatego jak czytam wątki o religii na tym forum to widzę, że to jak rozmowa w innych językach. Istna Wieża Babel. Szanse na porozumienie nikłe.

 

Dla mnie to palący temat, ale z góry skazany na nudne wymienianie się argumentami, wspomaganymi przez wszelkiego typu sposoby retoryki. Szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widzę sensu wrzucania tu takich tematów. Jak ktoś ma ochotę pogadać o ekspansji islamu czy innej religii to są od tego konkretne strony. Wątek zatytułowany islamoterroryzm na takim forum z jednoczesną argumentacją jakoby dotyczyło to socjologii jest naciągany. Poza tym nic nie wnosi poza hektolitrami szamba wylewanymi na wyznawców islamu, którzy mieszkają również w naszym kraju i słabo mi się robi, kiedy pomyślę, że ktoś z tych ludzi mógłby tu zajrzeć i przeczytać te "mądrości". Dla jasności - widząc podobny wątek odnośnie Żydów, czy wyznawców innych religii moja reakcja byłaby podobna. Nie róbmy z tego forum gniazda hejterów w stosunku do "innych". Generalizowanie i stereotypy są bardzo krzywdzące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie zdajesz sobie sprawy w jak wielu miejscach Koran jest podobny do Tory. Judaizm i islam mają ze sobą najwięcej wspólnego, jeżeli chodzi o prawidła.

Średniowieczne zapędy mają radykałowie islamscy, a nie każdy jeden muzułmanin. Zasady islamu nie są z gruntu patogenne. Trzeba przeczytać Koran, a nie wyrwane z kontekstu sury i krzyczeć, że są patogenne. Ludzie mają to do siebie, że uwielbiają nadinterpretować, czego konsekwencją są radykalne odmiany islamu. Zresztą nie tylko islamu.

Wiesz w ogóle co piszesz, islam narzuca na każdego wyznawcę patologiczne nakazy, nie tak dawno wrzucał tu ktoś film jak ci normalni nieradykalni muzułmanie święcie wierzą w ich słuszność, jak dla mnie eksterminacja wszystkich tych debili bo są tykającą bombą, nie widzisz związku z nazizem to Ci podpowiem- każdy z nich wyraża co najmniej bierne poparcie dla ekspansji i zbrodni w imię tej swojej popierdolonej koziej wiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×