Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
media

Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI

Rekomendowane odpowiedzi

Za 5 dni bede przechodził z 50 mg sertraliny na 20 mg fluoksetyny. Teraz zmniejszam od kilku dni bo brałem 125 mg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, AnonimPssd napisał:

Receptor 5ht2c ma duży związek z pssd ale dopiero w połączenie SERT

W dysfunkcjach seksualnych bardziej chodzi o receptor 5-HT2a, który trittico dosyć silnie blokuje więc niweluje skutki uboczne SSRI, które poprzez serotoninę pobudzają ten receptor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli kazdy kto by brał trazodon byłby wyleczony :)... Oprócz tego receptora który wymieniłeś w funkcjach seksualnych ma związek mnóstwo innych rzeczy i do tego jeszcze wiele jest nieodkrytych. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, AnonimPssd napisał:

Czyli kazdy kto by brał trazodon byłby wyleczony 🙂

Tego nie napisałem. 🙂 ja na np. biorę mianserynę, która robi to samo, a średnio mi pomaga na dysfunkcje seksualne po citalu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ty masz dysfunkcje bo bierzesz cital czy masz pssd po citalu? U mnie mianseryna działała pro lękowo w więszych dawkach, nasilała somatyczne problemy i troche poprawiała orgazm ale tego nie mozna było nazwac zadnym ulepszeniem. Teraz mam ogromne ulepszenia a całkowite wyleczenie dsła mi fluoksetyna ale trwalo to 2 dni. Wszystkie inne leki pogarszały pssd albo nie robił z nim nic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, AnonimPssd napisał:

Ty masz dysfunkcje bo bierzesz cital czy masz pssd po citalu?

Biorę cital i od pierwszych tabletek libido siadło kompletnie. To mówisz że u Ciebie trittico mocno pomogło?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy inaczej zareaguje ale raczej jest tak, że jak bierzesz ssri to na seks nie liczysz, chyba ze wspomagasz sie sildenafilem + jakieś antydepresanty typu trazodon, nassa, buspiron albo wellbutrin. Libido Tobie siadło czy jesteś wykastrowany? Pamietam jak ok 5 lat temu brałem escitalopram i po kilku dniach była kastracja...i nic nie wracało po odstawieniu 😕

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie ja już wcześniej brałem SSRI, generalnie po odstawieniu libido i reszta problemów seksualnych normowała się. Chociaż myślę że miewałem jakieś pierwsze objawy PSSD, bo już to wszystko nie było tak dobre jak kiedyś. Ale przed rozpoczęciem citalu można powiedzieć, że seks jako tako sprawiał przyjemność. Teraz biorę cital i jest tragedia, słabe libido, długo zanim się dojdzie, pałka też już tak nie do końca stoi, no i orgazm taki jakiś mocno osłabiony. Także jest nieciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Stary, (...)

Edytowane przez Heledore
złamanie regulaminu działu leki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od kilku dni jestem na dawce sertraliny 50 mg i odczuwam zejście. Dzis moje funkcje seksualne były słabsze i teraz nie wiem czy to jest zasługa zmniejszenia działania na wychwyt zwrotny serotoniny czy w dawce 125 mg działania na wychwyt zwrotny dopaminy, za 4 dni zaczne brać fluoksetyne 20 mg ale nie wiem czy to jest dobra decyzja, później mam dołączyć fluanxol 0.5 mg, lekarz bardziej proponował doluoksetyne. Czy ktoś kto miał silna nerwice lękową, zaburzenia somatyczne np częstoskurcze brał duloksetyne/wenafaksyna i moze wypowiedziec sie na temat działania? Czy działanie na NET pobudza bardziej te dolegliwości? Mianseryna u mnie nasilała ale ona tez działa na receptory adrenergiczne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zarejestrowałem się tutaj tylko z jednego powodu. Na największym anglojęzycznym forum o PSSD - Polak założył temat o ciekawym leku - Bethanechol - niedostępny w Polsce lek, który w badaniach kompletnie odwracał dysfunkcje seksualne po trójpierścieniowych lekach antydepresyjnych. Człowiek ten, opisał, że został przez ten lek kompletnie wyleczony - więc wiele osób zaczęło go testować.
I nagle ten krejzol napisał po kilku tygodniach, że jednak go nie brał, tylko skłamał bo widział potencjał w tym leku i chciał, żeby ktoś sprawdził temat, kto będzie miał dostęp do leku. Pare osób miało obiecujące efekty. Chciałem Ci tylko napisać, że jesteś idiotą, przyznałeś się zupełnie niepotrzebnie, a ludzie porzucili temat kompletnie - bardzo ciekawej substancji, która mogłaby pomóc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 13.02.2019 o 20:51, realtalker napisał:

Bethanechol - niedostępny w Polsce lek,

dostępny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, lopez69 napisał:

dostępny

To tym bardziej gość był głupi ze się wygadał. Nie wiesz jak/gdzie można go dostać? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze wiedzieć, że to po Citalu tak osłabło moje libido...Brałem również Trittico i ten lek coś tam pomagał w tych sprawach. Od kilku dni łykam Mirzaten i mam wrażenie, że moje libido trochę wzrosło i nawet miałem jakieś odczucia. Ja leki biorę krótko, więc pewnie nie mam się co wypowiadać, ale mimo wszystko cieszę się, że coś tam drgnęło i to dosłownie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Betanechol nie jest dostępny w Polsce. A zamawianie leków z niewiadomo jakich źródeł jest nie zbyt mądrym rozwiązaniem oraz nie masz pewności co tak naprawdę w tych tabletkach jest. Dziś Przeszedłem z sertraliny na fluoksetyne, od razu 20 mg. Będę zdawał relację czy fluoksetyne coś zrobi jeśli chodzi o pssd. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzień po zażyciu umiarkowanej dawki (50ug) ETH-LAD - analogu LSD, przywróciłem u siebie na 2 dni bardzo dobre libido, wraz z tym przyszła erekcja. Niestety efekt po tym czasie zanikł. 

Edytowane przez Odpad

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi