Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem z powrotem brać ten lek w dawce 150 mg na noc przed snem z nadzieją ,że po miesiącu czasu ureguluje mi sen i zmniejszy ilość przebudzeń w nocy , kiedyś dopiero po miesiącu u mnie zaczął działać nasennie i udawało mi się zasypiać bez leków neuroleptycznych. Na ból głowy pierwsze parę dni bierz jakiś NLPZ ,a propranolol na drżenie rąk jest dobry .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od 3 tyg cierpię na bezsenność z lękami. Potrafię wogole nie spać taka jestem

Biorę trittico od 5 dni. Dwa pierwsze dni na dawce 50mg udało mi się zasnac. Niestety na trzeci i kolejny dzień nie. Dziś wzięłam 100 mg i tez nie śpię. Czy ten lek mi jeszcze się rozkręci czy mam zmienic na coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To włoski lek z lat 60-tych,gdzie mechanizm jego działania poznano 20 lat później i to nie do końca.To taki prawie SSRI -bo to jest główny mechanizm jego działania a w dawkach poniżej 150 mg.działa nasennie a powyżej nasennie i przeciwdepresyjnie.Ja ten lek brałem dosyć dawno i może teraz coś więcej o nim wiadomo ale o ile dobrze pamiętam,mechanizm działania nasennego trazodonu nie został dostatecznie wyjaśniony do roku 2000.W leczeniu depresji i lęku mnie nie pomógł.

Bezsenność jest skutkiem dolegliwości psychicznej ,depresji czy zaburzeń lękowych i to trzeba rozpoznać i leczyć się przyczynowo.Jeżeli przyczyna bezsenności wynika z przeżytego stresu i ma charakter jednorazowy czy incydentalny,to lepszy jest zopiklon czy zolpidem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To włoski lek z lat 60-tych,gdzie mechanizm jego działania poznano 20 lat później i to nie do końca.To taki prawie SSRI -bo to jest główny mechanizm jego działania a w dawkach poniżej 150 mg.działa nasennie a powyżej nasennie i przeciwdepresyjnie.Ja ten lek brałem dosyć dawno i może teraz coś więcej o nim wiadomo ale o ile dobrze pamiętam,mechanizm działania nasennego trazodonu nie został dostatecznie wyjaśniony do roku 2000.W leczeniu depresji i lęku mnie nie pomógł.

Bezsenność jest skutkiem dolegliwości psychicznej ,depresji czy zaburzeń lękowych i to trzeba rozpoznać i leczyć się przyczynowo.Jeżeli przyczyna bezsenności wynika z przeżytego stresu i ma charakter jednorazowy czy incydentalny,to lepszy jest zopiklon czy zolpidem.

Pozdrawiam.

 

Brałam pół tabletki nasenu i spałam tylko 2h po tym. Podejrzewam u siebie depresję poporodowa i w środę mam wizytę u psychiatry. Ale chciałabym się chociaż jeden dzień wyspać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to depresja poporodowa i karmisz lub możesz karmić piersią,to lekarze psychiatrzy nie dadzą Ci czegoś w typie escitalopramu czy wenlafaksyny.Miałem taki przypadek w rodzinie i dziewczyna karmiła piersią ,to przepisywany miała coaxil.

Psychiatrzy w depresji poporodowej są baaardzo ostrożni.

Pozdrawiam,Wy kobiety to jednak macie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to depresja poporodowa i karmisz lub możesz karmić piersią,to lekarze psychiatrzy nie dadzą Ci czegoś w typie escitalopramu czy wenlafaksyny.Miałem taki przypadek w rodzinie i dziewczyna karmiła piersią ,to przepisywany miała coaxil.

Psychiatrzy w depresji poporodowej są baaardzo ostrożni.

Pozdrawiam,Wy kobiety to jednak macie...

Nie karmie więc wybór lekow większy i mam nadzieję że coś mi dobiorą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ten lek brałem dosyć dawno i może teraz coś więcej o nim wiadomo ale o ile dobrze pamiętam,mechanizm działania nasennego trazodonu nie został dostatecznie wyjaśniony do roku 2000.

Jak zwykle bro-science.

Dokładny mechanizm działania nasennego trazodonu jest poznany znacznie wcześniej niż w roku 2000 i jest to blokadarec. 5-HT2a i alfa-1:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2211560

Only trazodone significantly increased deep sleep without otherwise altering the normal architecture of sleep. The alpha-adrenergic receptor-blocking property of trazodone and a relative lack of noradrenergic reuptake blocking and the lack of anticholinergic effects are hypothesized to be responsible for the effects on sleep.

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1365657

In addition, trazodone and fluoxetine differ in humans with respect to their effects on sleep and weight. Taken together, the preclinical and clinical data suggest that trazodone acts as an antidepressant via antagonist action at 5-HT2/1C receptors, while fluoxetine likely acts as an antidepressant via inhibition of 5-HT uptake.

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7718684

The effects of antidepressants on slow-wave sleep (SWS) are quite diverse; in general, antidepressants having significant 5-HT2A/2C receptor antagonist properties increase SWS, whereas other drugs, such as SSRIs or MAOIs, either lower SWS or produce no change.

Sleep continuity is improved acutely following administration of antidepressants with sedating properties such as certain TCAs, trazodone, and mianserin. Some nonsedating drugs (ritanserin and nefazodone) also improve sleep continuity measures, possibly through 5-HT2A/2C receptor blockade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Lilith,może ta uwaga powstrzyma użytkownika Grabarz666 od pisania postów wyłącznie w formie linków bez zdania własnego.

Z bezradności zgłosiłeś post mimo, iż nie złamałem regulaminu. Musi cię bardzo boleć, że po raz kolejny udowodniłem ci niewiedzę. Mogę to robić pod każdym twoim postem, skoro cały czas praktykujesz osobiste wycieczki pod moim adresem. W psychofarmakologii nie ma miejsca na własne zdanie i wymyślanie wyimaginowanych mechanizmów działania tak, jak to ty nagminnie robisz.

 

Kończę tym samym dyskusję tobą. Aż nie chce mi się wierzyć, masz wiek zaawansowany, żonę, dzieci, a zachowujesz się jak rozkapryszony nastolatek, który zrobi na złość rodzicom, że nie będzie się uczył...

 

Oczywiście, nie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jusia880,trazodon brany jako lek promujący sen,powinien zadziałać od pierwszej tabletki i to działanie powinno się utrzymywać.

Widocznie nie jest to bezsenność tzw.przygodna lecz poważniejsze zaburzenie np.lęk uogólniony ,depresja czy dystymia.

Wizyta u lekarza psychiatry wydaje mi się pożądana.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć biorę ten lek od ok 2 miesięcy, dostałem go jako dodatek do Dulsevi ktora zaburzala mi sen i w tej kwesti spisywał się super.

Obecnie odstawiłam Dulsevie bo zaburzało również moje libido i psychiatra zaproponował żebym bral dawkę 150mg tritico cr , ale moja nerwica znowu się uruchomiła zastanawiam się czy samo tritico wystarczy ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam pytanie- czy ktoś z Was miał objawy grypopodobne po tym leku? Czy jest szansa, że to się unormuje? Biorę Trittico CR od trzech tygodni- pierwsze trzy dni dawka 25mg było super, żadnych objawów niepożądanych, miałem dobry humor. Od 4- do 6 dnia 50mg i też było całkiem spoko. Problem pojawił się w 7 dniu stosowania przy dawce zalecanej przez lekarza 75mg, czyli całej tabletce na noc- spałem pięknie, lecz rano wstałem trochę taki zdenerwowany, ospały i zadzwoniłem do lekarza, który zalecił branie 1/3 tabletki czyli 25mg w dzień a 2/3 tabletki czyli 50mg na noc. Zauważyłem u siebie od tego 7 dnia takie właśnie objawy grypopodobne trochę, osłabienie, brak koncentracji, czasami nawet rozdrażnienie i ból głowy, suchy nos, szczypiące oczy. Zupełnie jak bym był przeziębiony. Czy ktoś miał tak na początku i to jakoś minie? Nie chcę odstawiać, bowiem całkiem poprawił mi się sen i jestem ogólnie taki spokojniejszy, tylko te objawy przeziębienia są masakryczne. Ogólnie bardzo źle reaguję na wszelkie takie leki. Chyba tylko Tranxene dobrze na mnie działała do tej pory. Czy 3 tygodnie to wystarczający czas na ułożenie leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam może głupie pytanie ale trudno , muszę spytać. Czy 4 ćwiartki Trittico 75mg to to samo co dwie ćwiartki Trittico 150mg ? Generalnie pytam bo odkąd zacząłem łamać 100mg ze 150mg to się gorzej czuje jak po 4x25mg z 75mg :D

 

-- 26 gru 2017, 14:13 --

 

Kurde chyba odpuszczę sobie ten lek, od 2 dni jestem na pełnej dawce 150mg , a w sumie już lek biorę od prawie 4 tygodni (początkowo 75mg) i jak miałem parę dnia "luzu" od porannych mdłości to przy 150mg mdli mnie już strasznie, ciśnienie niskie, zawroty i ból głowy. Po tym czasie chyba już powinna być poprawa ? Do spania to może jest ok ale rano nie idzie po nim funkcjonować. Biorę to na lęki i deprechę + mdłości i inne jazdy z układem pokarmowym. Na dzień biorę Nexpram ale w ciągu dnia nie jest źle. I cały czas chudnę :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jest ktoś komu niskie dawki wogole nie pomagały na sen dopiero 150 mg usypiało ?? Chcę dzisiaj spróbować 150 bo jak narazie 50 i 100 snu nie przynosiły :(

Hej, ja zaczęłam od 25mg i na początku spałam jak niemowlę po tym leku. Nie miałam problemów z zaśnięciem tylko wybudzalam się w nocy i dlatego dostałam ten lek. Ogólnie jestem zadowolona z tego leku, bo nie mam problemów ze snem. Dobrze wycisza mi lęki, choć ze względu na trudną sytuację życiową musiałam zwiększyć dawkę do 150mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze dla mnie jest odstawianie (3 razy) - ból mięśni, skoki temperatury, trzęsawka z zimna, powroty lęków, szumy w uszach, brak ochoty na jakąkolwiek aktywność. Obecnie znowu musimy zrobić przerwę w braniu. Testuję Wellbutrin (biorę tydzień, jednocześnie biorę Trttico w dawce 150 mg)- już jestem zadowolona ale zbliża się czas odstawiania Trittico. :(:why:

 

Ja biore trittico od 3 lat na sen. Od 1 miesiaca odstawiam z 74 mg -> 50mg (2 tyg) -> 25mg (3 dni) . Od 2 dni na 25mg mam rano mega niskie cisnienie, zawroty glowy, ZERO motywacji i energii. Jak zchodzilem z 75mg na 50mg to zero roznicy, sen taki sam, zero "zwaly" rano. Teraz jest tragedia.

 

Ile to moze trwac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wenlafaksyna znosi poranny efekt zmuły i ogólnej sedacji przy zażywaniu trazodonu? W ubiegłym roku jak brałem jeszcze efectin i trittico to nie czułem się tak źle rano przy wstawaniu i przez cały dzień jak teraz gdy po przerwie biorę tylko trittico i miansec, ale po trazodonie czuję się jak zombi. Czy te zamulenie po jakimś czasie mija. Długo tak raczej nie wytrzymać, bo zdecydowanie wolę czuć się bardziej energetycznie za dnia.

 

-- 13 lut 2018, 15:15 --

 

Jestem ciekaw u ilu z was trittico faktycznie poprawia jakość snu. Bo mi lekarka dodała go do mianseryny i szczerze mówiąc to jak na razie po niecałym tygodniu zauważyłem tylko większą zmułę rano i ogólnie przez cały dzień jakieś otępienie a śpię tak na jak po spałem po mianserynie 30mg, czyli raz lepiej raz gorzej.

 

-- 14 lut 2018, 11:09 --

 

Trazodon powodował u was zatkanie nosa? Dziwne dla mnie jest to że w piątek wziąłem tabletkę a w sobotę złapało mnie chwilowe przeziębienie i katar, który minął w poniedziałek. Ale cały czas mam zatkany nos i czuję w nim taką suchość :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma sprawa z libido przy trazodonem. Zarówno lekarz jak i w necie bardzo zachwala Trittico, że nie zaburza funkcji seksualnych a wręcz je poprawia a ja zauważyłem coś odwrotnego. Wcześniej przy samej mianserynę libido świetne i chęć na seks wręcz rozpierała. Odkąd lekarz dołączył trittico to wszystko klapło. Libido bardzo słabe i w ogóle nie odczuwam orgazmu. Jak tak ma być to ja dziękuję za taki lek. Do tego zapchany nos i zamulenie w ciągu dnia się utrzymuje. Druga sprawa że lek bez mianseryny mnie nie usypia, więc wygląda na to że jest dobry tylko w miksach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej brałem trazodon przez rok w dawce 150 mg (zaburzenia odczuwania orgazmu tylko były - wcale go nie czułem), ale wtedy razem z wenlafaksyną i mianseryną. Teraz bez wenli w ogóle mi te trittico nie pasuje. Czy sama mianseryna w dawce 60 mg będzie dobrze działała nasennie czy wraz z wyższą dawką spada jej efekt nasenny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×