Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

biorę 75 mg Trittico CR na wieczór o 22 i rano jestem chujowy, depresyjny nastrój i nie chce się wstawać, ciężko zwlec się z wyra, może brać to wcześniej tzn. o 20?

nie wiem co jest grane leki niby mam dobrze ustalone - 200mg Sertraliny rano, Pregabalina 2x150mg 75mg Trittico a dalej jestem w czarnej dupie, depresyjność i fobia społeczna rządzą :why::zonk: pomocy koledzy i koleżanki :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzojstik855, jak długo bierzesz już te leki? One z reguły potrzebują kilku tygodni na rozkręcenie się. Z reguły 4-6. Może trzeba jeszcze po prostu uzbroić się w cierpliwość?

Sertraline stopniowo zwiekszajac do dawki 200mg biore już 4 miesiąc, pregabaline z 3 miesiace, a trittico z 2,5 tygodnia(wczesniej na sen mialem chlorprothixen ale z mysleniem bylo po nim slabo wiec zmiana na trittico)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu meczyl lekarza o zamiane sertraliny na wenlafaksyne i wywalenie pregabaliny. Bierzesz 3 leki sedatywno-zamulajace, wiec nie ma co sie dziwic ze jest takie samopoczucie. Sama wenla jest dobra na fobie spoleczna i depresje. A trittico zostawic nasennie. Ew. zamienic na jeszcze bardziej nasenna mirtazapine :P ale to juz dla ludzi szukajacych wrazen i cos wiecej niz wyleczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę 75 mg Trittico CR na wieczór o 22 i rano jestem chujowy, depresyjny nastrój i nie chce się wstawać, ciężko zwlec się z wyra, może brać to wcześniej tzn. o 20?

nie wiem co jest grane leki niby mam dobrze ustalone - 200mg Sertraliny rano, Pregabalina 2x150mg 75mg Trittico a dalej jestem w czarnej dupie, depresyjność i fobia społeczna rządzą :why::zonk: pomocy koledzy i koleżanki :uklon:

Dziwne że Sertralina w tak dużej dawce nie zadziałała na fobię społeczną, ja mam dość ciężką deprechę z silnymi fobiami, ale połowa dawki Sert. którą ty bierzesz, u mnie dawała radę, z tym że początki, 2-3 tyg. były przeje...e, bałem się wyjść z wyra żeby się odlać... Ale zawsze wiedziałem, że jeśli na początku terapii wystąpi taki właśnie objaw, to znaczy że sprawy idą w dobrym kierunku. Trittico w tej dawce jedynie na lepszy sen, natomiast po co Pregabalina w tym mixie to nie wiem, no ale lekarzem nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu meczyl lekarza o zamiane sertraliny na wenlafaksyne i wywalenie pregabaliny. Bierzesz 3 leki sedatywno-zamulajace, wiec nie ma co sie dziwic ze jest takie samopoczucie. Sama wenla jest dobra na fobie spoleczna i depresje. A trittico zostawic nasennie. Ew. zamienic na jeszcze bardziej nasenna mirtazapine :P ale to juz dla ludzi szukajacych wrazen i cos wiecej niz wyleczenie.

na fobie społeczną i depresje równie dobra jest klomipramina , dodatkowo niezła przeciwlekowo i dobra na ocd, szeroki wachlarz :) ale to dlatego , że klomi działa na kilka receptorów na raz.

Lekarze nie lubie tego leku przepisywac, wolą bezpieczne ssri, a ten jako lek ostatniej szansy przepisują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiam Trittico, bo juz jestem na dawce 25mg i czuje, ze bez niego spoko sobie poradze.

 

Jakies porady jak to najlepiej odstawic? Bralem 2 lata. Zszedlem z 75mg do 50 mg w 2 miechy potem w 2 miechy do 25 mg i jestem na tej dawce 2 miesiace.

 

Kolo godziny 21 juz jestem naturalnie mega zmeczony, a jak zapodam trittico to i tak mnie nie zwala z nog tylko jeszcze sie krece w lozku z 2-3h.

 

Co poradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem że po roku brania w ubiegłym roku odstawiłem prawie z dnia na dzień i brałem dawkę 150. 3 dni brałem 100 potem 3 dni 50 i odstawiłem. Żadnych przykrych dolegliwości nie odczułem. Trittico jest chyba bardzo prosty w odstawieniu. Teraz znowu biorę ale nie codziennie. Jak mam nockę w pracy to nie biorę, średnio dwa razy w tygodniu omijam dawki i też nie czuję nic przykrego. Jak bierzesz 25 mg to już w ogóle bym się nie bał. Jak dla mnie ten lek nie wywołuje żadnych objawów przy odstawieniu.

 

-- 20 mar 2018, 10:48 --

 

Mi też lekarz mówił że z tego leku można bardzo szybko zejść. Dla mnie to trochę lek - cukierek. Trochę pomaga na sen ale w każdej chwili mogę przestać brać i nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Trittico na nerwicę z lękiem i fobią społeczną z tym że fobia manifestuje się u mnie mocniej niż lęk uogólniony. Stopniowo dochodziłem do dawki 300mg/doba w dawce podzielonej. Na tej dawce jestem 16 dni, doraźnie biorę afobam, ale to naprawdę rzadko- 0,5mg czasem raz w tygodniu. Póki co, efekt słaby, wciąż mam obawy przed wyjściem z domu, stąd pytanie, czy brał ktoś ten lek w podobnej dawce i czy długo trzeba czekać na efekt. Wcześniej brałem leki z grupy SSRI i wydaje się że działały szybciej i lepiej na fobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem że po roku brania w ubiegłym roku odstawiłem prawie z dnia na dzień i brałem dawkę 150. 3 dni brałem 100 potem 3 dni 50 i odstawiłem. Żadnych przykrych dolegliwości nie odczułem. Trittico jest chyba bardzo prosty w odstawieniu. Teraz znowu biorę ale nie codziennie. Jak mam nockę w pracy to nie biorę, średnio dwa razy w tygodniu omijam dawki i też nie czuję nic przykrego. Jak bierzesz 25 mg to już w ogóle bym się nie bał. Jak dla mnie ten lek nie wywołuje żadnych objawów przy odstawieniu.

 

-- 20 mar 2018, 10:48 --

 

Mi też lekarz mówił że z tego leku można bardzo szybko zejść. Dla mnie to trochę lek - cukierek. Trochę pomaga na sen ale w każdej chwili mogę przestać brać i nic się nie dzieje.

 

Dzięki za informacje. Nie miałeś żadnych problemów ze snem podczas odstawiania? Czy ta zamułka po trittico szybko mija po odstawieniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówią że ten lek solo jest za słaby na depresję i lęki. Ale chyba w przypadku każdego leku trzeba poczekać minimum te 4-6 tygodni, przy niektórych dłużej.

No właśnie, dla tego ciekaw jestem z jakimi innymi lekami lekarze kojarzą Trazodon w leczeniu nerwic i fobii. Jeśli ktoś brał taki mix, to prośba aby podzielił się doświadczeniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówią że ten lek solo jest za słaby na depresję i lęki. Ale chyba w przypadku każdego leku trzeba poczekać minimum te 4-6 tygodni, przy niektórych dłużej.

No właśnie, dla tego ciekaw jestem z jakimi innymi lekami lekarze kojarzą Trazodon w leczeniu nerwic i fobii. Jeśli ktoś brał taki mix, to prośba aby podzielił się doświadczeniem...

 

zdecydowanie najlepiej się komponuje z klomipraminą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablopavo możesz zwiększyć jego dawkę branego w monoterapii do 600 mg , ale polecam 450 mg 1-1-1 wtedy musi zadziałać na GAD i trochę pomóc w kwestii fobii społecznej

 

Boże, jaką dawkę mu proponujesz :shock: ja bym nie słuchała tej rady, 300 mg to już dużo, według mnie nie ma sensu już zwiększać dawki, trzeba zmienić lek lub dodać inny. Na razie bierzesz 16 dni tę dawkę, poczekaj jeszcze, to dość krótko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablopavo możesz zwiększyć jego dawkę branego w monoterapii do 600 mg , ale polecam 450 mg 1-1-1 wtedy musi zadziałać na GAD i trochę pomóc w kwestii fobii społecznej

 

Boże, jaką dawkę mu proponujesz :shock: ja bym nie słuchała tej rady, 300 mg to już dużo, według mnie nie ma sensu już zwiększać dawki, trzeba zmienić lek lub dodać inny. Na razie bierzesz 16 dni tę dawkę, poczekaj jeszcze, to dość krótko.

Też wydaje mi się że nie ma sensu zwiększać dawki, ta którą biorę jest max.stosowną w warunkach ambulatoryjnych. Miałem już krótkie zajawki dobrego nastroju i mam nadzieję że jest to zwiastun poprawy. Daję sobie jeszcze 10 dni, po czym podejmę decyzję co do zmiany leku albo modyfikacji farmakoterapii. Lekarz proponował dołączyć Sulpiryd, ale ze względu na moje inne schorzenia, jestem zmuszony ograniczyć ilość zażywanych prochów, bo przestają mieścić się w dłoni a wątroba tylko jedna... :( Może to błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest rada przyszłego farmaceuty i człowieka ,który niedługo 10 lat się leczy psychiatrycznie :mrgreen: ,trazodon ogólnie opisuje się jako działający antagonista receptora serotoniny 5-HT2A i α1 -adrenergicznego , słabego inhibitora wychwytu zwrotnego serotoniny (SRI) i słabego agonisty receptora antyhistaminowego H1 receptora histaminowego . Więc jak widać na wartościach poniżej trzeba brać jego większą dawkę ,żeby działał sensownie ,a tak to jest jedynie dobry w celu potencjalizacji działania innych leków antydepresyjnych w leczeniu skojarzonym .

Trazodon (i metabolit)

Teren Trazodone mCPP Gatunki Ref

SERT 160-367 202-432 Człowiek

NETTO ≥8,500 ≥1,940 Człowiek

DAT ≥7,400 ND Człowiek

5-HT 1A 96-118 44-400 Człowiek

5-HT 1B > 10 000 89-501 Człowiek

5-HT 1D 106 210-1,300 Człowiek

5-HT 1E > 10 000 ND Człowiek

5-HT 1F ND ND ND ND

5-HT 2A 20-45 32-398 Człowiek

5-HT 2B 74-189 3,2-63 Człowiek

5-HT 2C 224-402 3,4-251 Człowiek

5-HT 3 > 10 000 427 Człowiek

5-HT 4 ND ND ND ND

5-HT 5A > 10 000 1,354 Człowiek

5-HT 6 > 10 000 1 748 Człowiek

5-HT 7 1,782 163 Człowiek

α 1 12-42 97-2,900 Człowiek

α 1A 153 1 386 Człowiek

α 1B ND 915 Człowiek

α 1D ND ND ND ND

α 2 106-490 112-570 Człowiek

α 2A 728 145 Człowiek

α 2B ND 106 Człowiek

α 2C 155 124 Człowiek

β > 10 000 2500 Człowiek

β 1 > 10 000 2 359 Człowiek

β 2 > 10 000 3 474 Człowiek

D 1 3730 7 000 Człowiek

D 2 ≥3,500 > 10 000 Człowiek

D 3 353 > 10 000 Szczur

D 4 703 ND Człowiek

D 5 > 10 000 > 10 000 Człowiek

H 1 220-1 100 326 Człowiek

H 2 3 290 ND Człowiek

H 3 > 10 000 ND świnka morska

H 4 > 10 000 ND Człowiek

mAChRs > 10 000 > 10 000 Człowiek

nAChRs > 10 000 > 10 000 Człowiek

σ 1 > 10 000 ND Szczur

σ 2 536 8 350 Szczur

I 1 ND 759 Szczur

NMDAR

(MK-801) > 10 000 ND Szczur

VDCCs > 10 000 6,043 Szczur

Wartości to K i (nM). Im mniejsza wartość, tym silniej lek wiąże się z witryną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako laik muszę opierać się na tym co pisze w ulotce leku oraz co mówi lekarz. Ogólnodostępny opis Trazodonu podpowiada, że maksymalna dobowa dawka tego leku, w leczeniu ambulatoryjnym zaburzeń lękowo-depresyjnych, to 300 mg. Wnioskuję zatem, że wyższe dawki mogą być niebezpieczne dla pacjenta, skoro należy przyjmować je pod ścisłą kontrolą personelu med. Teraz, żeby nie wiem co, to nawet gdybym zdecydował się brać dawkę powyżej trzystu, przyniosłoby to więcej szkody niż pożytku, ponieważ u nerwicowców, sugestia w opisie, iż może się coś stać na skutek zażywania dużych dawek >300mg, jest prawie równoznaczna z tym, że na stówę coś się będzie działo.... Tak to niestety działa :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawka klomipraminy maksymalna ustawiona w ulotce dla pacjenta to 250 mg , ja biorę 300 mg która powinna być stosowana tylko w leczeniu zamkniętym ze względu na ryzyko drgawek i zaburzeń rytmu serca,a ja po tym potrafiłem biegać po 6 km codziennie i z sercem było najlepiej jak nigdy , przy wchodzeniu na takie dawki odczuwałem arytmie serca i czasami miałem drgawki jak spałem i mnie wtedy rzucało ale potem te skutki uboczne ustąpiły samoistnie i organizm oswoił się z lekiem .

Dawka trazodonu maksymalna w leczeniu ambulatoryjnym to 300 mg ,a w leczeniu szpitalnym do 600 mg ,ale wierz mi że nic ci nie powinno się stać po 450 mg tylko musisz je brać w dawkach podzielonych ,a tylko nie na raz 1-1-1 , jak wtedy wytrzymasz 1-2 miesiące i ci nie pomoże to będziesz z czystym sumieniem mógł powiedzieć,że ten lek nie działa ale teraz po 16 dniach to za krótko na takie stwierdzenie, poczekaj następne 16 dni i dopiero wtedy sobie zmień lek lub dodaj coś do niego , polecam klomipramine,wenlafaksyne no i paroksetyne ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×