Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

lekarz mi mówił ,że 8-10 lat brania klomipraminy/amitryptyliny tyle ile biorę to jest nic do tego ,żeby spowodowała trwałe szkody na sercu tu potrzeba z 30-40 lat brania regularnego maksymalnych dawek i może spowodować problemy z sercem ale nie musi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekarz mi mówił ,że 8-10 lat brania klomipraminy/amitryptyliny tyle ile biorę to jest nic do tego ,żeby spowodowała trwałe szkody na sercu tu potrzeba z 30-40 lat brania regularnego maksymalnych dawek i może spowodować problemy z sercem ale nie musi .

Oj mylisz się wystarczy ze porownasz sobie EKG spoczynkowe z okresu z przed wdrożenia leczenia i teraz,gwarantuje ci ze się zdziwisz. Zmiana długośći odstepów,odcinkow,zmiana amplitudy załamkow to wszystko jest efekt lekow. Metabolit klomi jest silniejszym inh wychwytu NA---> NA działa proarytmicznie działając na rec B1 w sercu,jednoczesnie na a1 w naczyniach krwionosnych-->skurcz mięsniowki--->wysokie cisnienie---> zwiększony powrot żylny i wieksze obciażenie wstępne i następcze. To z kolei zwiększa prace jaką wykonuje serce,a większa praca większe zapotrzebowanie na tlen i przerost.Dodając do tego ze wydłoza odstęp QT i zwiększa ryzyko Torsade de pointes czyni go bardzo szkodliwym. Wystarczy ze doczekasz do momentu az bedziesz musial leczyc się na nadcisnienie ,lekarz przepisze ci ACEI jako lek pierwszego rzutu a potem pojdzie juz z gorki . Tak samo przy Holterze EKG jestem ciekaw ile dodatkowych pobudzen komorowych przybylo ci po tylu latach brania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie rozumiem niektórych osób, ile można leżeć w gównie, no bo 2 miesiące się męczyć by poczuć jakiś tam efekt który tylko gwarantuje ustąpienie depresji, a zaburzenia osobowości dalej pozostaną...

W taki sam sposób mogę się uwalić 120mg Paroksetyny i efekt w przestrzeni synaptycznej będzie ten sam, przeładowanie transportera serotoniny, czyli czołganie się z zespołem downa w gratisie,

dopiero odstawienie takiego leku daje odhamowanie dopaminy i efekt jest spektakularny ale krótki. Stąd moje zdanie że te leki nie leczą a jedynie chwilowo tamują zły stan, branie w nieskończoność mija się z celem,

bo spada wydajność w każdej dziedzinie życia, nikt mi nie wmówi że życie na twardych TLPD to pełnia życia, to gorzej jak seks przez potrójną prezerwatywę na znieczuleniu ogólnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadcisnieniebod Anafranilu ? Mi klomipramina obniza i cisnienie i tetno. Na wenli mialem tetno 90-100 i cisnienie 130/80, teraz mam tetno 70-80 i cisnienie 106/70

U mnie z kolei cisnienie graniczyło z gorną granicą w ok 140/80-85 a do tego miałem masakryczne duzy rzut serca. Nawet pamietam jak robilem USG tarczycy to lekarka smiała się bo az jej głowice odpychało od ciala .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, nikt mi nie wmówi że życie na twardych TLPD to pełnia życia, to gorzej jak seks przez potrójną prezerwatywę na znieczuleniu ogólnym.

 

JA 60mg paroksetyny żyłem w pełni i byłem sobą, mam nadzieję , że podobnie będzie na TLPD,

17 dzień na Anafranilu 150MG

 

Minusy

- lekka suchość w ustach

- kupa raz na 2 dni :)

- trochę skacze ciśnienie

- problemy z koncentracją , ligicznym mysleniem, ale już zdecydowanie lepiej niż na początku

 

PLUSY

- fobia stłumiona

- nerwica lękowa stłumiona

- natręctwa myślowe - tu trzeba większej dawki ale to za jakiś czas, ale nawet na tej dawce jest lepiej niż było na 60mg paroksetyny a to juz jest sukce

bo jeszcze mam spore widełki do 300mg

- depresja zniknęła, teraz jest okres bardziej stabilizacji,, trochę hipomanii

 

Generalnie jest dobrze ale oczekuje dużo więcej i będę zdawać relacje.

Dopiero po 3 miesiącach ostatecznie wydam pełny werdykt

Oczywiście regularne badania w między czasie

 

-- 17 paź 2017, 17:02 --

 

co mozna dodac do paro anaranilu i ni==mianseryny na pobudzenie ? wenle odlozylem

 

 

Metylofenidat :papa: tylko nikt nie odpisał mi czy uzeleznia czy nie??!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj mylisz się wystarczy ze porownasz sobie EKG spoczynkowe z okresu z przed wdrożenia leczenia i teraz,gwarantuje ci ze się zdziwisz. Zmiana długośći odstepów,odcinkow,zmiana amplitudy załamkow to wszystko jest efekt lekow.

 

 

Odebrałem wyniki EKG i skonsultowałem z lekarzem, powiedział , ze serce jak dzwon, więc chyba nie jest tak źle z ta kardiotoksycznością :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w ogóle nie czuję działa antycholinergicznego na paroksetynie, a na olanzapinie czułem je słabo - jedynie lekka suchość w ustach, to czy jest szansa, że słabo bym je odczuł na analfranilu? Chciałbym wypróbować ten lek, bo paroksetyna zaczyna słabnąć, ale skutki uboczne typu zatrzymanie moczu na kilka dni lub brak możliwość sfajdania się przez dwa tygodnie mnie przerażają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w ogóle nie czuję działa antycholinergicznego na paroksetynie, a na olanzapinie czułem je słabo - jedynie lekka suchość w ustach, to czy jest szansa, że słabo bym je odczuł na analfranilu? Chciałbym wypróbować ten lek, bo paroksetyna zaczyna słabnąć, ale skutki uboczne typu zatrzymanie moczu na kilka dni lub brak możliwość sfajdania się przez dwa tygodnie mnie przerażają...

 

Hej

Te objawy są dosć częste ale nie ozacza to, że trafią sie też i Tobie. Ja przeskoczyłem z paroksetyny na Anafranil i nie miałem problemów z wypróznianiem czy oddawaniem moczu.

Wypróżnia sie raz na 2 dni , nie wiem czy to można uznac za problem czy jeszcze nie :P

A ile obecnie bierzesz mg Paroksetyny? Mi słabła 60tka wiec nie było wyjścia i przerzuciłem sie na ten jak to mówią "lek ostatniej szansy" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w ogóle nie czuję działa antycholinergicznego na paroksetynie, a na olanzapinie czułem je słabo - jedynie lekka suchość w ustach, to czy jest szansa, że słabo bym je odczuł na analfranilu? Chciałbym wypróbować ten lek, bo paroksetyna zaczyna słabnąć, ale skutki uboczne typu zatrzymanie moczu na kilka dni lub brak możliwość sfajdania się przez dwa tygodnie mnie przerażają...

 

jak dłubo bierzesz paro ?? bo ja tez mam problem z oddawaniem moczu , ale coś tam robię , kupe co 2 dzień

myslałem że to po czasie mija ale wnioskuje że długo już bierzesz paro , no i jaką dawke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paroksetynę 20mg biorę rok i kilka miesięcy. Objawów z antycholinergicznych nie mam żadnych. Nawet na dawce 40mg ich nie miałem.

 

Dlatego korci mnie ta klomipramina, jako dodatek do paroksetyny, bo potrzebuję silnego działania przeciwlękowego i poprawy nasrtoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paroksetna z klomipraminą hmm to może zamulić , a nie lepiej skoczyć na samo klomi albo zwiększyć dawkę paroksetyny? 20mg to malutko

 

-- 18 paź 2017, 17:44 --

 

paroksetna z klomipraminą hmm to może zamulić , a nie lepiej skoczyć na samo klomi albo zwiększyć dawkę paroksetyny? 20mg to malutko

 

Lekarz mi kazał trzymac dawke 150mg przez miesiąc dopiero wtedy zwiększyć dawkę, bo może okazać się , że ta dawka musi sie rozkręcić.

BO na razie czuje , że działa , jednak to jeszcze nie to...aodpowiednik 40mg paroksetyny,

jako, że 60mg dopiero dawało efekt terapeutyczny to obawiam się, że tutaj będzie to ok 250mg Klomipraminy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co się u Ciebie nasiliło lęki? fobia? nerwica natręctw? od razu wskoczyłes na klomi 225mg, nie boisz się uboków? ja czekam jeszcze miesiąc zaufam magikowi,...

 

Natrętnik jak dawkujesz? rano, na noc? dzielisz na pory dnia?

 

-- 20 paź 2017, 08:46 --

 

Dzień 20sty na 150mg klomipraminy

Jedyne co mi dokucza teraz to anhedonia mocno nasilona..

Czy ktoś brał tylko na noc całą dawkę?

Lekarz kazał brać rano i wieczorem..ale poranna dawka mnie zamula na cały dzień,

a ja wziąłem wszystko na noc to sen spokojny a w dzień energii dużo

 

LEk działa na lęki i fobię równie dobrze jak działała paroksetyna , na natręctwa 0 jak na razie, ale wiem, że na natręctwa zacznie działać od 250mg-300mg ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seba jak tam na anafranku się czujesz , cyka coś przeciwdepresyjnie,lękowo ?

 

a masz te straszne zaparciai zatrzymanie moczu co ja mialem , czy wszystko ok .

 

jak porównujesz go do paroksetyny?

 

na noc się bierze anafranka i nie ma sensu rozdzielać dawek bo jest w postaci SR o przedłuzonym uwalnianiu. lekarze to idioci , nie wszyscy ale większość , a jak nie zamula to można rano , ale nie trzeba rozdzielać dawek bo lek się wolno uwalnia i nie ma to największego sensu.

 

ten lek podobno szybko zaczyna działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SebaNN, nasilily sie natrectwa i ogolne rozdraznienie, wkurzaja mnie glosne dzwieki, krzyki. Juz mi to powoli schodzi. Jesli chodzi o uboki jedyne co mam to potliwosc nawet jak siedze i nic nie robie. Poza tym wszystko ok.

 

-- 20 paź 2017, 10:28 --

 

No i czasami ortostatyczne spadki cisnienia, jak zbyt gwaltownie wstane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×