Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Nie unikniesz uboków, musisz przetrzymać, TLPD to nie SSRI.

Klomi działa mocno na serotonine, średnio na noradrenaline, umiarkowanie na muskarynowe i histaminowe, slabo na dopaminowe i jeszcze na parę receptorów 5HT-X.

To spore combo, stąd dużo uboków, ale i duża skuteczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie unikniesz uboków, musisz przetrzymać, TLPD to nie SSRI.

Klomi działa mocno na serotonine, średnio na noradrenaline, umiarkowanie na muskarynowe i histaminowe, slabo na dopaminowe i jeszcze na parę receptorów 5HT-X.

To spore combo, stąd dużo uboków, ale i duża skuteczność.

 

Rozumiem, czyli zacisnąć zęby i czekać , jak mina uboki wskakiwac na wyzsze dawki powolutku :)

No właśnie takie combo ponoć czyni ten lek skuteczniejszym od paro, przypisuje sie go jak juz SSri sie wypaliło i nie skutkuje.

 

Dziwne , że ten lek jest tak niechetnie przypisywany przez lekarzy, wszyscy wola nową generację i niby bezpieczne SSRi, a oprócz mocniejszych uboków przez jakiś czas brania to chyba toksycznosc tych wszystkich psychotropów jest taka sama

 

-- 06 paź 2017, 23:58 --

 

picziklaki a w jakiej dawce brałeś Klomi? pomagała na natręctwa? Anafranil przeciez świetnie działa na fobie, dziwne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarze nie lubia przypisywac tego leku, za to uwielbiają przypisywac leki nowej generacji.

JA 9 dzień i oboki dopiero dają mocno znac.. na paro tego nie było. petarda ten lek, skoro takie uboki i organizm tak reaguje to spodziewam się, że będzie duuużo skuteczniejszy od SSri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarze nie lubia przypisywac tego leku, za to uwielbiają przypisywac leki nowej generacji.

Też to zauważyłem

To zależy, miałem takiego lekarza, który bardzo żałował, że wycofano wiele leków trójpierścieniowych. Chętnie mi przepisał klomipraminę, później amitryptylinę. Niestety skutki uboczne tych leków były dla mnie zabójcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarze nie lubia przypisywac tego leku, za to uwielbiają przypisywac leki nowej generacji.

Też to zauważyłem

To zależy, miałem takiego lekarza, który bardzo żałował, że wycofano wiele leków trójpierścieniowych. Chętnie mi przepisał klomipraminę, później amitryptylinę. Niestety skutki uboczne tych leków były dla mnie zabójcze.

no pewno mają więcej skutków ubocznych w końcu po to powstały leki nowej generacji ale jednak prawdą jest, że na nie których działają lepiej niż ssri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,a jakby pójść krok do przodu i połączyć duloksetyne z wenlafaksyną ? nie znalazłem żadnych interakcji tych leków ze sobą

 

to bezsens, nie łączy się niemal identycznych leków, bo to większa szkoda niż pożytek.

wtedy nie będziesz wiedział co szkodzi a co pomaga.

 

-- 07 paź 2017, 20:10 --

 

Tym co dużo pytają załączam info porównujące TLPD do SSRI:

 

Im wartość mniejsza tym silniejsze działanie:

 

ssritlpd.jpg

ssritlpd.jpg

 

-- 07 paź 2017, 20:11 --

 

Dlaczego obrazki nie działają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie widze tych obrazków :(

 

JA po 9 dniu brania komi i to 75 mogę powiedzieć, że Paroksetyna byłą bardzo lajtowym lekiem jeśli chodzi o skutki uboczne,

Były owszem przy wracaniu i wskakiwaniu na wyższe dawki, ale to co sie dzieje przy Anafranilu to jest kosmos totalny

1 dzień letarg , teraz naspeedowanie , źrenice ogromne, jakies prądy na głowie jakby ktoś połozył ręce ciepłe na mózgu, kto wie co to jest?

puls skacze tak ze zaraz mi serce rozwali

A mam wskoczyć na 150 od jutra według zalecenia lekarza,

 

-- 08 paź 2017, 09:16 --

 

nie podniecaj się zbytnio bo leki nowej generacji nie są wcale gorsze tylko wykazują podobną skuteczność , ja brałem klomipraminy w dawce 300 mg i na fobie społeczną w ogóle nie działała, wenlafaksyna pod tym względem jest dobra.

 

 

To mnie nie pocieszyłeś:)

a na co Cierpisz , fobia społeczna i natręctwa myślowe? Na natręctwa pomagała Ci klomipramina?

 

Jesli chodzi o wystąpienia publiczne to mi nawet 60mg paro nie pomagało, unikam jak ognia takich wystepów.

ale jazda w autobusie, jedzenie obiadu przy obcych, odbieranie telefonów - tu było stabilnie a u Ciebie??

 

Ja miałem największe objawy jak ktoś się mi przyglądał dłużej, wtedy sie czerwienie i się trzęsę i stresuję i wyglądam jak idiota

 

-- 08 paź 2017, 14:14 --

 

Zrobie jednak jak lekarz zalecił , od dziś dawka podwójna czyli 150 mg , na 75 oprócz uboków 0 działania pozytywnego

 

-- 08 paź 2017, 14:40 --

 

picziklaki zdecydowałeś się na ten mix 300mg wenlafaksyna + 75 klomipramina? też o tym myśle,

co z tego , że mi stłumi natrętne mysli jak dostałem takiej fobii i leków, że myślałem że upadnę w markecie, tego nawet przy 20mg paroksetyny nie miałem

 

 

na razie zwiekszyłem dawke klomi do 150 ale jak nie zadziała to spróbuję wenli, brałem tylko paroksetynę, nigdy nic innego, tylko od razu przeskok na trójpierścieniowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tydzien juz 450 wenli + 75 klomi, jest rozkosznie :) ale leniuch sie wkreca, ubokow brak, natrectw brak. Wychodzi na to, ze jak sie juz bralo anafranil, to pozniej nawet po przerwie, na natrectwa dziala doraznie.

 

Kij tan z lenistwem byle by działało hehe, a co wczesniej bales? na natręctwa 75 juz działa? bo wenla to raczej na fobie tylko i lęki?

 

Ja od wczoraj juz podwójna dawka 150mg, myslełem, ze nie wstane, zawsze cięzko się wstaje a po 75 bardzo cięzko, a tu od 7 wyspany , a brałem na noc - sen piękny , dziwne , zobaczymy jak dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SebaNN ja tez tak mialem rok temu jak zaczynalem brac pierwszy raz Anafranil. Rowne 2 tygodnie ubokow, a jak wszedlem na 150, nagle lepiej niz bylo.

75 mg dziala na natrectwa, ale nie solo. Z innym SSRI/SNRI jak widac dziala. 450 mg wenli to tez serotoniny nie w kij dmuchal. Jak bylem na wenli z mirtazapina, to natrectwa tez nie byly takie jakbym nic nie bral, lecz o wiele mniejsze delikatnie mowiac, ale jednak. Przyzwyczailem sie do stanu ze w ogole ich nie bylo.

 

-- 09 paź 2017, 10:24 --

 

Na 150 mg nie chce wchodzic, bo nie chce zmniejszac wenli, a nawet ja boje sie ZS. Poza tym, nie potrzeba mi wiecej noradrenaliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak się bałem panicznie jak po 75mg tyle uboków, że 150mg to mnie zabije, wziałem na noc, a tu nic, sen spokojny, dziś cały dzień bez uboków, puls trochę szybki ale nie skacze już jak wariat, cisnienie w normie, wrócił apetyt :o Jak tak dalej pójdzie to zwiększam do docelowej 205mg , odpowiednik mojej paro 60mg:)

Co do skutków terapeutycznych to nie odczuwam jeszcze, ale to zdecydowanie za mała dawka dla mnie , dopiero na pełnej dawce będę mógł się wypowiedzieć czy lek pomaga czy nie.

 

Natrętnik a dlaczego nie jestes na samej klomipramienie ? za duże uboki były czy nie dawała już nic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 300 mg wenlafaksyny + 75 mg klomipraminy + 300 mg trazodonu + 900 mg kwasu walproinowego + 2400 piracetamu + 200 mg chlorprotiksenu , nie wiem czy takie leczenie to już nie ćpanie chyba zmniejsze dawkę trazodonu do 150 od jutra bo jakoś tak bez energii jestem ale może to przez to ,że ostatnio nie sypiam tyle ile powinienem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

picziklaki - robisz sobie gówno z mózgu, niepotrzebnie, nie wierzę, że aż tyle potrzebujesz, bo ja zażywałem pare lat twarde narkotyki i mam zaorany mózg, a tyle nie biorę... dodatkowo mam zaburzenia od dziecka.

 

odstaw tą wenlafaksynę i osobno dobierz wyższą dawkę klomipraminy, nie bierz piracetamu i nie pij kawy, by nie brać za dużo chloroprotyksenu, moim zdaniem twój miks prowokuje chorobe, bo wzmaga pobudzenie a jednocześnie je gasi, nonsens.

 

Grabarz666 - weź się wypowiedz, bo człowiek odwala ostro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, najlepiej dowalic anafranil na maxa i zasadzic sie w doniczce i podlewac. Przeciez wenla to nie stymulant, przypominam ze jest to lek silnie przeciwlekowy, a nie dzialajacy jak np. metylofenidat. A branie go do klomipraminy ma na celu wyciagniecie z doniczki, wiem, bo juz tak bralem i byl to okres z najmniejsza iloscia natrectw, a bralem 225/225, pobudzenia nie bylo, bo za duzo klomi, a teraz inaczej to u mnie wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odrzuciłem trazodon , zmniejszę dawke chlorprotiksenu do 150 i piracetamu do 1600 mg , z wenlafaksyny nie zrezygnuje na rzecz klomipraminy całkowicie,ponieważ wenlafaksyny ma efekt silnie przeciwlękowy aczkolwiek słabszy od paroksetyny bo bardziej wpływa na napęd i motywacje do działania ,a studiuje teraz farmacje i jestem codziennie wśród ludzi nie mogę mieć fobii społecznej jak to było na samej klomipraminie nawet kosztem zwiększonej ilości natręctw .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy mowa o jakim jest zaburzeniu , ale z autopsji wiem że te leki prawdopodobnie trzeba brać do końca życia bo ,,efekt końcowy'' to góra 2-4 miesiące i jest nawrót choroby .

Może depresje jest łatwiej wyleczyć niż sprawy nerwicowe typu zaburzenia obsesyjno-kompulsywne , terapia też gówno daje bo chodziłem prywatnie na poznawczo-behawioralną,włożyłem w to z + 1000 zł i nie dało nawet procenta poprawy , nawet przestudiowałem podręczniki na temat terapii poznawczo -behawioralnej stosowanej w nerwicy natręctw i kompletnie nic mi to nie dało .Mój magik twierdzi ,że terapia mało daje i jestem tego samego zdania nawet on mi tego nie polecał bo to strata pieniędzy .Rozważaliśmy nawet metody chirurgiczne typu kapsulotomia ale lekarz twierdzi ,że daje to nieodwracalne skutki uboczne i może nie być i tak poprawy . Ja mam wyjątkowo silnie zaostrzoną nerwice natręctw bo na grającą ostatnio zasłyszaną muzyke w głowie 24h na dobe w kółko ten sam refren żadne metody poznawczo-behawioralne nie działają i nawet mam to na lekach tylko w mniejszej intensywności co dopiero bez nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×