Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Anafranil brałam 4 lata. Bardzo mi pomógł. Choruję na zaburzenia lękowe. Pod koniec zeszłego roku, ma skutek zawirowań życiowych i mojej nieodpowiedzialności stracił swoje działanie. Tzn. działał, ale już słabiej. Od stycznia przerabiam już trzeci lek. Najpierw cital potem cymbalta, teraz lexapro i niestety jest do kitu. Lepiej się czułam na nie do końca działającym anafranilu. Macie może doświadczenie w powrocie do anafranilu lub innego leku? Jest szansa, że jeszcze zaskoczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jadę na pogotowie , pierdolone psychotropy , jebany lek , szczac nie mogę , bardzo chce mi sie sikać

 

-- 06 cze 2017, 23:56 --

 

radzę uważać na ten lek ,. zatrzymał mi mocz a pęcherz pełny , jestem 48h po odstawieniu a nadal nię mogę normalnie oddać moczu ani się wysrać , byłem zeszłej nocy na pogotowiu , dali mi środki rozkurczowe , jak by nie pomogło założyli by cewnik , coś tam sikałem ale cały czas czułem że chcę mi się nadal . wypiłem na noc 2 litry wody ponad , rano zrobiłem kropelkę , poszedłem do przychodni , dali antybiotyk i buscopan , trochę lepiej coś tam sikam , ale słabo . sranie to tam ciul , srać można długo nie robić , ale pęcherz trzeba wypróżniać bo zakażenie będzie , albo pęknie . przejebany lek odradzam .

 

-- 06 cze 2017, 23:57 --

 

a i rano mam oddać mocz do badań

 

-- 06 cze 2017, 23:57 --

 

kupy nie robie 7 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buscopan silny lek rozkurczowy (hioscyna) uważaj z nim też ;) Ja miałem niedawno problemy z moczowodami ale miałem przepływ. Też dostałem hioscyne (scopolan) na rozkurcz (żeby piasek przeszedł) nawet no-spa max może pomóc. Na ból doretę. + piłem dużo wody Jana, moczopędna, pomocna przy kamicy nerkowej. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buscopan silny lek rozkurczowy (hioscyna) uważaj z nim też ;) Ja miałem niedawno problemy z moczowodami ale miałem przepływ. Też dostałem hioscyne (scopolan) na rozkurcz (żeby piasek przeszedł) nawet no-spa max może pomóc. Na ból doretę. + piłem dużo wody Jana, moczopędna, pomocna przy kamicy nerkowej. Pozdrawiam

 

 

dokladnie ziomus a jadlem 5 tabsów buscopanu , nospe tez mi wlasnie kazali brać po 2 nospy max na raz , w 1 dzien po odstawieniu jak byłem na pogotowiu to zastrzyk jakis rozkurczowy i mowila nospe lykaj , dzis juz nie wiem ile minelo , a i tak do konca nie moge zrobic za 1 razem , tznczy chodze czesciej na kibel i robie po troszke , ale droznosc jest , bo wczesniej to masakra , nawet przeplywu nie bylo, takze sie powoli reguluje , tylko cipronex jem antybiotyk no i czasem se zarzuce ten buscopan razem z nospą . nigdy takich cyrkow nie mialem po pshychotropach a jadlem wiele . sorki za brak pl znakow . pozdrawiam

 

 

ps: odstawilem tez tegretol , w razie czego , żeby calkowicie sie poprawiło , jak co to wrócę , ale on chyba takich cyrków nie robi no i mam brintelix do lykania , tez to bede testował, ale nie wiem kiedy bo mam trochę do zrobienia i planów , a nie chcę znowu przechodzisz koszmarów,skutków ubocznych . najlepiej leki to na jesien-zime testować i jak pomoże no to problem z głowy , łyka się i jest gut , ale początki to ja na razie dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem,że na 275 mg mam drgawki jak leżę i przysypiam w związku z tym biorę karbazepine tylko nie mogę jeszcze dopasować dawki bo narazie na niej jestem senny ,zmęczony ,otępiały i nawet kawa na niej nie działa :( oprócz tego brak skutków ubocznych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest lepszy jeżeli chodzi o zaburzenia depresyjne. TLPD znacznie lepiej radzą sobie z depresją i znacznie szybciej działają. Nadal pozostaje przy swoim i twierdzę że sertalina to straszne gówno.

Ale klomipramina ma też dużo skutków ubocznych, różnego rodzaju. Ale sertalina wcale nie ma dużo mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na dawce 300 mg na dobę i w związku z tym mam pytanie , czy można uprawiać na takiej dawce intensywny wysiłek fizyczny w postaci interwałów ( 90-95 % tętna maksymalnego ) ? Bo biegać w zwykłym tempie mogę ale chciałbym sobie zrobić ostrzejszy trening no ale boję się o serce . Odpowie mi ktoś zorientowany w temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można łączyć klomipraminy z paroksetyną ze względu na zwiększone stężenie obydwu leków we krwi ,skutki uboczne cię zniszczą , jeszcze mogą wystąpić zaburzenia pracy serca i arytmie . Ja nic nie przytyłem na anafranilu jednakże nie mogę powiedzieć czy w ogóle nie wpłynął na mój metabolizm,ponieważ jak się chce odchudzać to jest z tym problem.W zasadzie biorę dawkę 300 mg i mam 0 skutków ubocznych no ale wiadomo biorę ten lek od wielu lat to się organizm już przyzwyczaił po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można łączyć klomipraminy z paroksetyną ze względu na zwiększone stężenie obydwu leków we krwi ,skutki uboczne cię zniszczą , jeszcze mogą wystąpić zaburzenia pracy serca i arytmie . Ja nic nie przytyłem na anafranilu jednakże nie mogę powiedzieć czy w ogóle nie wpłynął na mój metabolizm,ponieważ jak się chce odchudzać to jest z tym problem.W zasadzie biorę dawkę 300 mg i mam 0 skutków ubocznych no ale wiadomo biorę ten lek od wielu lat to się organizm już przyzwyczaił po prostu.

 

Przyjmuje min. Anafranil w dawce 225mg i jestem aktualnie na diecie, również mam problemy z odchudzaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ważę 85.5 kg i chce schudnąć do 80 kg. A odpowie mi ktoś na moje wcześniejsze pytanie ? Jak z uprawianiem ciężkiego wysiłku beztlenowego +90 % tętna maksymalnego na 300 mg klomipraminy na dobę ? Nic się nie stanie z sercem ? Bo się boję w trakcie treningu mam cały czas schize o serce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Biore Anafranil około dziesiąty rok, ostatnio zauważyłem symptomy zmniejszenia dawaki bez zmniejszania, to jest:

zmniejszony nastrój, łatwo się denerwuję, 'prądy' w głowie, nic mi się nie chce, senność itd.

tak się czułem kiedy zmniejszałem dawkę albo odstawiałęm

Czy działanie anafranilu może osłabnąć ?

zażywam 150mg 2x po 75mg na dobę

Anafranil sr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to jakby stężenie leku we krwi się zawachało , bierzesz tabletki o tych samych porach ?

Może bierzesz inne leki ,które blokują enzymy wątrobowe odpowiedzialne za metabolizm klomipraminy przez co zmniejsza/zwiększa się jej stężenie we krwi i masz takie skutki uboczne.

W sumie dużo czynników jest, sam kiedyś miałem takie objawy ale powiem ci ,że minęły same, poza tym to może nie być wina tego leku tylko czego innego , bierzesz jeszcze jakieś leki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Organizm mógł się przyzwyczaić albo masz zaburzenia metabolizmu. Raczej stawiałbym na to drugie, sprawdź kondycję swojej wątroby bo te leki nie są dla niej najlepsze. Ja jak brałem to alat i aspat zawsze miałem podwyższony. Teraz niestety wracam do klomi bo poprzedni lek przestał działać a klomi jest niezawodna jak na razie. Ciekawe po jakim czasie tym razem zadziała, ostatnio czekałem miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×