Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mam zdiagnozowane zaburzenia obsesyjno-kompulsywne i depresję. Brałam już 1)asentra 50mg (później 100 mg) i depakine 300 mg 2)fevarin 50 mg i neurotop 450 mg. Do tego hydroksyzyna i diazepam doraźnie. Pierwsze leki na początku były dobrze, ale później nasiliły mi się natręctwa nie do wytrzymania, więc lekarz zmienił mi leki, po których wylądowałam w szpitalu, bo nasiliły mi myśli samobójcze do takiego stopnia. Dzisiaj byłam u innego psychiatry, który znów przepisał mi asentrę, ponieważ biorąc 50 mg moje natręctwa się zredukowały (na pocżatku) o jakieś 30-40%, co i tak jest dobrym wynikiem przy tak krótkim czasie brania tego leku (jakieś 8 tygodni). Trochę obawiam się brać tego leku znowu, wcześniej brałam asentrę w skojarzeniu z depakine. Nie wiem jak zareaguję na 1 z nich pojedyńczo, ale że znana jest moja tolerancja tego leku to dostałam go znowu. Lekarz wspominał coś o anafranilu, że to dobry lek przy moich zaburzeniach i do mnie należy decyzja, które chcę brać. Nie wiem nawet czemu, ale zdecydowałam się na asentrę, chociaż się jej boję.

 

Czy jest na tym forum ktoś, kto przed Anafranilem brał SSRI, które źle lub średnio działały i właśnie Anafranil mu pomógł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Drugi miesiąc biorę Anafranil w ilości 225mg/doba 2-0-1 + Tisercin na sen 0-0-2. Mam do was takie pytanko. Czy ktoś na początku leczenia Anafranilem czuł się bez sił, był zmęczony cały czas i odczuwał takie dziwne osłabienie zwłaszcza w nogach? A jeśli tak to może to po jakimś czasie ustąpiło? Ja mam z tym problem,to dość uciążliwe bo trzeba robić a nie ma sił :zzz: Wcześniej leczyłem się 40mg paroksetyny 2-0-0 ale w szpitalu mi zmienili, po niej nie czułem się tak osłabiony,rozluźniony jak teraz. Liczę na to że wraz z przyzwyczajeniem organizmu ten stan minie bo ciężko funkcjonować w ten sposób :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Drugi miesiąc biorę Anafranil w ilości 225mg/doba 2-0-1 + Tisercin na sen 0-0-2.

 

I co Ty myślisz że to od klomipraminy? Panie bierzesz 2 tabletki tisercinu 25mg! Ja to się po takiej dawce czułem jak KOŃ który wstać nie może. Najgorsze gówno do usypiana z masą uboków. Szególnie wchodzi na ciśnienie-serce. Obniża.

Do tego 3 tabletki anafranilu SR ?

Po nim zasypiam momentalnie ale i tak budzę sie koło 3 i już do rana oka nie zmrużę :bezradny:

 

-- 13 kwi 2017, 09:17 --

 

Przepraszam, nie doczytałem. Tak 3 tabletki po 75mg 2-0-1-0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede jadl go od jutra 75mg sr . w srodku dnia albo na noc . niby mam zaburzenia osobowosci i depresyjne cos tam . podobno dobry lek . ale iu tak kazdy wysyla mnie na terapie zamknięta na oddzial - leczenia zaburzen osobowosci i nerwic. do tego tegretol 2x 200. mam juz w domu po 2 opakowania

 

-- 31 maja 2017, 20:38 --

 

Ktoś z was bierze ten lek w celu zwalczenia lęku, który pojawia się wraz z dalszym wychodzeniem z domu?. Biore go już jakiś czas(obecnie 1,5 talbetki, za chwilę dwie całe) i mam wrażenie, że nie działa. Nie mam innych objawów w sumie, a na to co powinien to jednak niezbyt pomaga. Więcej dała mi terapia z psychologiem. Podobno to dość stary lek i są nowe, lepsze.

Z drugiej strony narzekać też nie mogę. Podnosi libido i potencje(i to tak konkretnie). Nie miałem z tym nigdy problemów. Teraz to mógłbym dzień i noc. Dobrze, że nie mam dziewczyny bo by usiąść i chodzić nie mogła hahaha :D .

Generalnie daje takiego kopa do życia, choć żyć to mi się chciało zawsze. Na mnie akurat nie działa usypiająco. Fajnie po nim wiedza się przyswaja. Gdybym był na studiach to na dodatek duży plus.

Z minusów to pocenie. Straszne.

 

Nie wiem czy jakiś....zamulacz nie byłby lepszy. Aby pokonać ten lęk to chyba totalnie trzeba się wyciszyć. Co na samą myśl aż mnie skręca :/. Sam nie wiem

 

jaka dawke brales . najlepiej go na noc przyujmować?? bralem 5 lat paroksetyne i pocenie bylo takie jak skurwensyn , ale potem mialem na to wyjebane :) tera dostalem to . mam brac 75mgsr ,. pocenie to chujowa sprawa , to od ujebania serotoninowego chyba dokladnie 5ht2a agonizmu. ale ze libido podnosi lek na sert ?

 

-- 31 maja 2017, 20:39 --

 

bede jadl go od jutra 75mg sr . w srodku dnia albo na noc . niby mam zaburzenia osobowosci i depresyjne cos tam . podobno dobry lek . ale iu tak kazdy wysyla mnie na terapie zamknięta na oddzial - leczenia zaburzen osobowosci i nerwic. do tego tegretol 2x 200. mam juz w domu po 2 opakowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty tego tegretolu tyle przychomikowałeś? Lekarze to durnie. Najpierw dają takie leki a potem się dziwią że ktoś w ataku psychotycznym pożarł całe 2 opakowania bo jest nałogowcem, politoksykomanem. Tegretol to nie lek na zaburzenia osobowości ani na wszystko i nic zarazem. To lek przeciwdrgawkowy po pierwsze, po drugie stosuję się go jako stabilizator, po trzecie jak coś ma działać na wszystko to nie działa na nic! Do tego wchodzi w wiele interakcji z wieloma lekami. Obniża, powiększa ich stężenie.

A anafranil SR lepiej brać rano, co by działał w środku dnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty tego tegretolu tyle przychomikowałeś? Lekarze to durnie. Najpierw dają takie leki a potem się dziwią że ktoś w ataku psychotycznym pożarł całe 2 opakowania bo jest nałogowcem, politoksykomanem. Tegretol to nie lek na zaburzenia osobowości ani na wszystko i nic zarazem. To lek przeciwdrgawkowy po pierwsze, po drugie stosuję się go jako stabilizator, po trzecie jak coś ma działać na wszystko to nie działa na nic! Do tego wchodzi w wiele interakcji z wieloma lekami. Obniża, powiększa ich stężenie.

A anafranil SR lepiej brać rano, co by działał w środku dnia ;)

 

 

tegretol to stabilizator nastroju bralem go 5 lat z paroksetyna i bylo spoko , po za tym wycisza negatywną agresje jak i nadmierną ekscytacje . a anafranil ma metabolit do 32h a aktywny do 70h, wiec raczej mozna lykac na wieczór , tymbardziej z to SR

a tegretolu mam dawke 2x 200 . wiec mała . ogolnie dobre połączenie stabilizator do antydepresanta. nie wazne jaki . brałem 5 lat 2x 400 i bylo spoko.

a biorę to nie tyle co na zaburzenia osobowosci ,bo na to jest terapia , lekarz mi powiedział że lekami tego nie wylecze , ale mogą być wspomagaczem , ale na to by mieć jakiś sens ze wstawania z łóżka i by mi dał siłę , bo nie mam na nic siły ani jakich-kolwiek chęci, i wszystko mnie drażni i denerwuję . za chuja nie pojdę na terapie bez polepszenia nastroju .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ci trochę współczuję. Ja tam nawet nie mam czasu ani chęci myśleć rano, że muszę jechać do roboty, że muszę się ogolić, że muszę w ogóle wstać. Robię to wszystko i już. Automatem. A nastrój to sobie poprawiam na wieczór jak zażywam zolpidem. To jest dopiero podniesienie nastroju. Cały dzień w miarę normalny, wahania są ale nie ogromne. A nagle w nocy jebut! i zolpidemia :) Własnie idę sobie przytulić 20mg zolpicu będzię milutko ;) W końcu mnie z sił do wszystkiego pozbawi! I będę mógł iść spać spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84 a tegretol do lamotryginy mógłbyś porównać? Może spróbuję sobie dorzucić jakiś stabilizator do paro, bo też albo jestem na kortyzolowym kopie, albo na zjeździe z apatią i anhedonią (taki urok nadaktywnośći układu współczulnego i osi HPA). Jednak zależy mi bardzo na dobrej psychomotoryce i obawiam się, aby mi jeszcze stabilizatory nie pogorszyły i tak już mocno osłabionych przez depresje funkcji poznawczych.

Chociaż dobrze rozkręcona paro i tak ładnie stabilizuje nastrój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84 a tegretol do lamotryginy mógłbyś porównać? Może spróbuję sobie dorzucić jakiś stabilizator do paro, bo też albo jestem na kortyzolowym kopie, albo na zjeździe z apatią i anhedonią (taki urok nadaktywnośći układu współczulnego i osi HPA). Jednak zależy mi bardzo na dobrej psychomotoryce i obawiam się, aby mi jeszcze stabilizatory nie pogorszyły i tak już mocno osłabionych przez depresje funkcji poznawczych.

Chociaż dobrze rozkręcona paro i tak ładnie stabilizuje nastrój.

 

niestety jadlem tylko tegretol , kiedys z paroksetyną to go jadlem 5 lat i to dawki 2x400 , czyli duże jak na stabilizacje, nie mam rozmiękczonych kości ani zgnitej wątroby , także niektorzy demonizują ten lek , ale na stabilizacje polecam 2x200mg , styka tyle . mysle ze 2x200 ci za duzo nie zaburzy funkcji poznawczych. ja tam nic nie czuję by cos mi zaburzyło a jem razem z anafranilem , od razu 2 na raz leki.

 

 

ktoś jadł anafranil do hormonów tarczycy ??? dokladnie do letroxu 50 . na ulotce od letroxu jest napisane "Tyroksyna może nasilać działanie leków sympatykomimetycznych i zwiększać reakcję na trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne"

 

a na ulotce od anafranilu "Należy zachować ostrożność u osób z nadczynnością tarczycy lub przyjmujących hormony tarczycy ze względu na możliwe wystąpienie działania kardiotoksycznego"

 

ja biore tyroksyne , letrox . co o tym sądzicie?

 

 

dodam jeszcze ze jak chodzilem do szkoly to jadlem paroksetyne która też zaburza funkcje poznawcze , bo jest blokerem jakimś tam chyba mAChRs acetyholiny , tak samo jak anafranil i do tego 2x400 tegretolu i lepiej się uczyłem niż bez leków , miałem swobodę taka wewnętrzną , ukończyłem szkole z dobrymi wynikami i bylo zajebiscie

 

-- 03 cze 2017, 01:46 --

 

i czy mozna na tym leku napic sie 3-4 piw raz na jakis czas?

 

-- 03 cze 2017, 22:24 --

 

nie mogę jeść , dziś zjadłem tylko rano suchą bułkę to wszystko i kupy robić , czy to minie ? ;)

 

-- 03 cze 2017, 22:47 --

 

damn it :evil:

 

 

Za kilka lat powinny wejsc do obrotu super skuteczne antydepresanty. Przeciez depresja ma byc 2. najpowazniejszym problemem zdrowotnym swiata, a co za tym idzie straty zwiazane z tak choroba w gospodarce beda kolosalne.

 

A $ robi $, wiec mysle, ze mozna sie spodziewac w najblizszym 10-leciu przelomu w leczeniu depresji.

 

niestety NIE. post z 2010 roku .

 

i nie logiczny post całkowicie . jest depresja jest popyt na leki , jest popyt , to jest podaż .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84 a tegretol do lamotryginy mógłbyś porównać? Może spróbuję sobie dorzucić jakiś stabilizator do paro, bo też albo jestem na kortyzolowym kopie, albo na zjeździe z apatią i anhedonią (taki urok nadaktywnośći układu współczulnego i osi HPA). Jednak zależy mi bardzo na dobrej psychomotoryce i obawiam się, aby mi jeszcze stabilizatory nie pogorszyły i tak już mocno osłabionych przez depresje funkcji poznawczych.

Chociaż dobrze rozkręcona paro i tak ładnie stabilizuje nastrój.

 

Ja mogę porównać bo brałem tegretol, chyba rok w dawce 800mg a lamotryginę biorę już prawie pół roku w dawce 100mg.

Tegretol:

- Bardziej rozluźnia, czuć obniżenie napięcia mięśniowego trochę jak po baclo.

- Lepiej się zasypiało

- Stabilizuje, ale w połączeniu z sertrą na początku miałem lekko euforyczny nastrój

- Zero skutków ubocznych w moim przypadku, nagle mi zabrakło, czułem się nieco spięty w głowie, ale nic nie było.

- Szybko się wkręca i przyjemnie

 

Lamotrygina:

- Lekko pobudza, na wysokich dawkach problemy z zaśnięciem

- Stabilizuje wyraźnie, wyhamowuje agresję, wrogie nastawienie. Mniej się denerwuję na niej.

- Zauważalna redukcja natrętnych myśli

- Nieco otumania momentami, szczególnie w wyższych dawkach, problemy z koncetracją

- Długo się wkręca i niezbyt przyjemnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84 a tegretol do lamotryginy mógłbyś porównać? Może spróbuję sobie dorzucić jakiś stabilizator do paro, bo też albo jestem na kortyzolowym kopie, albo na zjeździe z apatią i anhedonią (taki urok nadaktywnośći układu współczulnego i osi HPA). Jednak zależy mi bardzo na dobrej psychomotoryce i obawiam się, aby mi jeszcze stabilizatory nie pogorszyły i tak już mocno osłabionych przez depresje funkcji poznawczych.

Chociaż dobrze rozkręcona paro i tak ładnie stabilizuje nastrój.

 

Ja mogę porównać bo brałem tegretol, chyba rok w dawce 800mg a lamotryginę biorę już prawie pół roku w dawce 100mg.

Tegretol:

- Bardziej rozluźnia, czuć obniżenie napięcia mięśniowego trochę jak po baclo.

- Lepiej się zasypiało

- Stabilizuje, ale w połączeniu z sertrą na początku miałem lekko euforyczny nastrój

- Zero skutków ubocznych w moim przypadku, nagle mi zabrakło, czułem się nieco spięty w głowie, ale nic nie było.

- Szybko się wkręca i przyjemnie

 

Lamotrygina:

- Lekko pobudza, na wysokich dawkach problemy z zaśnięciem

- Stabilizuje wyraźnie, wyhamowuje agresję, wrogie nastawienie. Mniej się denerwuję na niej.

- Zauważalna redukcja natrętnych myśli

- Nieco otumania momentami, szczególnie w wyższych dawkach, problemy z koncetracją

- Długo się wkręca i niezbyt przyjemnie

 

ja tez nie mialem skutków u bocznych tegretolu jak brałem do paro 2x400 . ale sądzę że to i tak za duża dawka na stabilizację , ale tak brałem -5 lat to z paroksetyną razem . tera z anafranilem robie 2x200 i tez 0 skutkow tegretolu . a i próby wątrobowe wtedy robiłem też i też dobrze było .

 

za to po anafranilu mam skutki uboczne , nie robię kupy 2 dzien i jeść mi się nie chcę wcalę :) szybciej się wybudzam bo już przed 8 , gdzie potrafilem spac do 16 . biorę na noc 75mg sr . Ale puki co to ani anafranil ani tegretol mnie nie otępia i nie zamula to na + . zobaczymy jak bedzie po 3-4 tyg

 

-- 04 cze 2017, 08:54 --

 

In_Chains_Of_DD : z twojego opisu widać że tegretol lepszy , ja nigdy nie brałem innych stabilizatorów tylko właśnie tegretol i nie mam zamiaru zmieniać bo dobrze toleruje . Pozdrawiam

 

-- 04 cze 2017, 09:09 --

 

jeszcze jedno pytanie czy po anafranilu można dostać PSSD po odstawieniu , podobno tylko po SSRI , bo "Post SSRI sexual dysfunction, PSSD[1] – zbiór jatrogennych dysfunkcji seksualnych spowodowanych bezpośrednio uprzednim przyjmowaniem selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI)"

 

ale "Anafranil jest wysoce selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny" czyli też jest jak by SRI bo wali 200x mocniej w sert niż w noradrenalie , do tego siłą dziuałania na serotoninie nie wiem czy nie przebija nawet paroksetyny . także można dostać trwałych dysfunckcji czy nie mozna ??

PO fluo byłem rok po odstawieniu całkowicie wykastrowany i nie chciałbym tego powtarzać , brałem wtedy różne leki na wzrost testosteronu i na zbicie prolaktyny i udalo sie po roku . jestem ciekaw jak to jest z anafranilem , bo to ze w czasie brania leku oslabia narządy i te sprawy to wiadomo , ale jak po odstawieniu ,czy tylko od SSRI mozna dostać tego typu dysfunckje PSSD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzowiec84, uważam, że Tegretol swego czasu bardzo mi pomagał, ciężko powiedzieć czy lamotrygina lepsza czy tegretol, zależy pewnie do czego. Tegretol bardziej rozluźniał mnie, natomiast lamotrygina chyba bardziej mnie stabilizuje. Oba leki zasługują na pewną uwagę :) Po tegretolu też robiłem enzymy wątrobowe i wyszło jakbym w życiu nie tykał leków, było perfect ;)

 

Ja po anafranilu w dawce 75mg SR (tak samo jak po zwykłym 25-50mg), miałem zatwardzenie takie, że po tygodniu waliłem betonowymi klocami... masakra ;) Poza tym straszna suchość w ustach, no i całkiem mocne zniwelowanie czucia na bolcu :x Anafranil akurat mnie mocno aktywizował, miałem problemy z zasypianiem. Bardzo dobrze wyhamowywał nadmiar myśli, rozkmin, przejmowanie się... niestety uboki + podkręcony lęk społeczny sprawiły, że odstawiłem mimo kilku podejść :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzowiec84, uważam, że Tegretol swego czasu bardzo mi pomagał, ciężko powiedzieć czy lamotrygina lepsza czy tegretol, zależy pewnie do czego. Tegretol bardziej rozluźniał mnie, natomiast lamotrygina chyba bardziej mnie stabilizuje. Oba leki zasługują na pewną uwagę :) Po tegretolu też robiłem enzymy wątrobowe i wyszło jakbym w życiu nie tykał leków, było perfect ;)

 

Ja po anafranilu w dawce 75mg SR (tak samo jak po zwykłym 25-50mg), miałem zatwardzenie takie, że po tygodniu waliłem betonowymi klocami... masakra ;) Poza tym straszna suchość w ustach, no i całkiem mocne zniwelowanie czucia na bolcu :x Anafranil akurat mnie mocno aktywizował, miałem problemy z zasypianiem. Bardzo dobrze wyhamowywał nadmiar myśli, rozkmin, przejmowanie się... niestety uboki + podkręcony lęk społeczny sprawiły, że odstawiłem mimo kilku podejść :-|

 

no ja tez kupy nie moge zrobić co jest dziwne , bo i czasami robilem 3x dziennie bez leku , zatwardzenie jest . no ale przezyje to , zobaczymy jak dalej bedzie.

libido jeszcze nie wiem bo za krotko biorę , ale na bank gasi .

ale podkręcony lek społeczny to raczej powinien na to pomoc ?

 

a jak dlugo brałeś najdłużej ?

 

-- 04 cze 2017, 15:44 --

 

macie panowie jakieś rady na pocenie się ?? miałem ten efekt uboczny też na paro które brałem 5 lat i pamietam koszmarem było iść się przejśc na spacer w lato , czy stanie w kolejkach w sklepie , struny potu po plecach , czole . masakra a z tego co wiem dużo osób na to narzeka na klomi.

 

zmniejszy się z czasem to pocenie ??

macie jakieś rady jak zniwelować to ? wynika to chyba z agonizmu jakiegos receptora 2hta chyba , ale ciul wie dokladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzowiec84, klomipramina jest skuteczna w fobii społecznej, a jeszcze lepsza w depresji czy nerwicy natręctw, ale akurat w moim przypadku jedynie fajnie likwidowała natręctwa. Poza tym coś miałem na niej takiego dziwnego, że miałem problemy z patrzeniem się ludziom w oczy... nie wiem czemu, dziwna sprawa ;) Czułem się źle w obecnośći ludzi i wolałem znaleźć sobie spokojny kąt bez nikogo. Po odstawce mi przeszło, ale to tylko mój indywidualny przypadek i nie sugeruj się tym. A brałem najdłużej chyba z 2 miesiące i kilka razy krótko po 3-4 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój doktorek zwiększył mi dawkę klomipraminy do 275 mg , chciałem się dowiedzieć czy można na takiej dawce uprawiać sport ( bieganie ) ,a przed wypić kawę bo tak zawsze robiłem na niższych dawkach bo 225 mg i nic mi nie było ale ostatnio w trakcie biegania mnie zakuło parę razy serce i znowu nie wiem czy to jakieś objawy zespołu lęku napadowego czy coś może z sercem ? bezpiecznie jest pić kawy i ćwiczyć na tak dużej dawce ? jak spytałem się lekarza co z sercem to odpowiedział ,,no nie wiem sam zobaczysz'' :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce mi się co raz bardziej sikać , nie mogę zrobić ani grama , nie wiem co zrobię , pęcherz mam pełny , chyba pojadę na pogotowie i od 5 dni nie robię kupy , ale teraz mam wielkie marzenie by sie wysikać i wysrać ,jest masakra. pęcherz pełny , sikać się chcę a ja nie mogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×