Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

a istnieją jakieś leki, które działają, gdy się ich nie bierze? to chyba oczywiste, że leki odstawiasz jakiś czas po tym, gdy ich działanie ustaje - u mnie to trwało wystarczająco długo, by zacząć podejrzewać, że ich zbawienny efekt nie wróci. z postu Eovo wynika, że późniejszym czasie żaden lek nie jest efektywny tak, jak na początku - w tym wypadku ta nieefektowność oznacza brak jakichkolwiek pozytywnych efektów. piję wyłącznie do tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a istnieją jakieś leki, które działają, gdy się ich nie bierze? to chyba oczywiste, że leki odstawiasz jakiś czas po tym, gdy ich działanie ustaje - u mnie to trwało wystarczająco długo, by zacząć podejrzewać, że ich zbawienny efekt nie wróci. z postu Eovo wynika, że późniejszym czasie żaden lek nie jest efektywny tak, jak na początku - w tym wypadku ta nieefektowność oznacza brak jakichkolwiek pozytywnych efektów. piję wyłącznie do tego ;)
To był skrót myślowy, chodzi o to, że depresja wraca po odstawieniu, czy są leki, które działają jeśli się ich nie bierze, nie ma jeśli idzie o samo działanie, bo jest to teoretycznie niemożliwe, ale są leki, które leczą i np: wyleczyły chorobę i po ich odstawieniu nadal jesteś zdrowy o to mi chodzi.

 

-- 03 wrz 2016, 22:41 --

 

byrgh, Czepiasz się szczegółów, Eovo chodziło o to, że na początku bardzo często te leki działają całkiem inaczej niż przy początkowym braniu, np: wenla, pobudzała mnie parę dni, a potem była zmuła, można takie przykłady mnożyć, ssri często pobudząją, a potem zamulają, wynika tylko i wyłącznie z działania na dany receptor w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a istnieją jakieś leki, które działają, gdy się ich nie bierze? to chyba oczywiste, że leki odstawiasz jakiś czas po tym, gdy ich działanie ustaje - u mnie to trwało wystarczająco długo, by zacząć podejrzewać, że ich zbawienny efekt nie wróci. z postu Eovo wynika, że późniejszym czasie żaden lek nie jest efektywny tak, jak na początku - w tym wypadku ta nieefektowność oznacza brak jakichkolwiek pozytywnych efektów. piję wyłącznie do tego ;)
To był skrót myślowy, chodzi o to, że depresja wraca po odstawieniu, czy są leki, które działają jeśli się ich nie bierze, nie ma jeśli idzie o samo działanie, bo jest to teoretycznie niemożliwe, ale są leki, które leczą i np: wyleczyły chorobę i po ich odstawieniu nadal jesteś zdrowy o to mi chodzi.

 

-- 03 wrz 2016, 22:41 --

 

byrgh, Czepiasz się szczegółów, Eovo chodziło o to, że na początku bardzo często te leki działają całkiem inaczej niż przy początkowym braniu, np: wenla, pobudzała mnie parę dni, a potem była zmuła, można takie przykłady mnożyć, ssri często pobudząją, a potem zamulają, wynika tylko i wyłącznie z działania na dany receptor w głowie.

spoko, spoko, masz rację, już się nie czepiam, pax romana, chciałem tylko doprecyzować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkraczam wlasnie w swiat Anafranilu po 2-letniej kuracji seronilem 80mg. Przez pierwszy tydzien mam brac 75mg, pozniej 150mg / dobe. Ogolnie przypisal mi go na zwiekszajaca sie NN. Zobaczymy co tel lek potrafi :smile:
A jak kuracja fluo??, pomógł ci coś ten lek?? :P

 

Musze przyznac ze nawet dawal rade. Na depreche i lęki był dobry. Mam nadzieje, ze Anafranil rowniez da rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laden, Ale walisz tego speridanu :D Nie czujesz się zwarzywiony po tym leku ?Myślę że anafranil ze speridanem to bardzo dobra opcja na natręctwa.Ja w szpitalu po 60mg paro i 4mg rispoleptu zapomniałem co to nerwica natręctw.Umysł był czysty i występowała taka specyficzna pustka w głowie,zero niechcianych myśli natrętnych ani czynności.

 

No wiesz wale tyle ile mi przepisal lekarz :) A co do zwarzywienia to moze troszke jest to odczuwalne - spłycenie uczuc jest wyraznie widoczne. Mam nadzieje, ze bedzie tak jak piszesz, ze ten zestaw bedzie dobrze radzil sobie z NN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluo na mnie zaczela dzialac w dawce bodajze 60mg. Pozniej i tak stanelo na najwyzszej dawce 80mg / dobe. I bylo naprawde dobrze przez te 2 lata na tych 80mg. A pierwsze oznaki dzialania fluo zanotowalem jakies 3-4 tygodnie od zaczecia brania. Depresja szybko sie cofnela, nawet lekarz sie nie spodziewal, ze az tak szybko. No i lęki też przeszły. Fobia spoleczna jesli moge to tak nazwac (obawa przed tlumem) rowniez zniknela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluo na mnie zaczela dzialac w dawce bodajze 60mg. Pozniej i tak stanelo na najwyzszej dawce 80mg / dobe. I bylo naprawde dobrze przez te 2 lata na tych 80mg. A pierwsze oznaki dzialania fluo zanotowalem jakies 3-4 tygodnie od zaczecia brania. Depresja szybko sie cofnela, nawet lekarz sie nie spodziewal, ze az tak szybko. No i lęki też przeszły. Fobia spoleczna jesli moge to tak nazwac (obawa przed tlumem) rowniez zniknela.
Spoko, fluo to jedyny ssri który brałem najkrócej i może dawke brałem za małą i za krótko nie chce wracać do ssri, ale jeśli będę musiał to spróbuje z fluo, reszte brałem, no może oprócz fluwoksoaminy. :mrgreen: , a powiedz mi jeszcze 20mg działało cokolwiek na ciebie, były jakieś skutki uboczne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluo na mnie zaczela dzialac w dawce bodajze 60mg. Pozniej i tak stanelo na najwyzszej dawce 80mg / dobe. I bylo naprawde dobrze przez te 2 lata na tych 80mg. A pierwsze oznaki dzialania fluo zanotowalem jakies 3-4 tygodnie od zaczecia brania. Depresja szybko sie cofnela, nawet lekarz sie nie spodziewal, ze az tak szybko. No i lęki też przeszły. Fobia spoleczna jesli moge to tak nazwac (obawa przed tlumem) rowniez zniknela.
Spoko, fluo to jedyny ssri który brałem najkrócej i może dawke brałem za małą i za krótko nie chce wracać do ssri, ale jeśli będę musiał to spróbuje z fluo, reszte brałem, no może oprócz fluwoksoaminy. :mrgreen: , a powiedz mi jeszcze 20mg działało cokolwiek na ciebie, były jakieś skutki uboczne??

 

Tak niska dawka na mnie nie dzialala. Niedawno moj lekarz zaproponowal bym przez jeden tydzien bral 20mg zeby "zresetowac" fluo i zeby znowu zadzialala tak jak dawniej, ale oprocz nawrotu schizów nic to nie dalo. Takze takej dawki raczej nie polecam, choc wiadomo kazdy jest inny i inaczej kazdy reaguje na leki.

 

 

laden, Duża dawka paro/klomi plus olanzapina/risperidon to najlepsza opcja na nerwice natręctw.Więc spokojnie ci pomoże,Klomi da ci dodatkowo napęd od dawki 150mg.Paro dziala tylko na serotonine.A powiedz chlora bierzesz na spanie w tej dawce wieczorem?

Po co ci jeszcze kwetiapina do tego?,dla mnie bez sensu....

 

Szczerze to ja sie nie znam na lekach. Przyjmuje to co lekarz zalecil i nie wiem ktore jest dobre a ktore nie. Czy kwenta powinna byc czy nie tego nie wiem.

 

No skoro tak piszesz, ze to dobry mix to moze rzeczywiscie tak jest. Oby...

 

Chlora biore rano i w poludnie po jednej tabletce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlora biore rano i w poludnie po jednej tabletce.

Masakra ja po 15mg chlora juz nieźle zamulony byłem jak to w dzień brałem a co dopiero 50mg :shock:

 

Moj organizm juz sie przyzwyczail do takich dawek :) Nie odczuwam az takiego zamulenia.

 

Pamietam jak w Monarze chcialem cos na sen to mi dali 15mg chlora :) to az ich wysmialem, bo wtedy bralem 200mg / dobe, a oni mi tu wyskakuja z 15-tka :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fobik123, Troszke tak. Nie wiedzialem po jakim leku to wystepuje, ale nie odczuwam przyjemnosci czy ze sluchania muzyki czy innych czynnosciach. Jak sobie cos kupie to tez nie jestem jakis happy z tego powodu. Po prostu jest ta rzecz, ale jakiegos takiego zadowolenia nie odczuwam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laden, I nie miałeś nawet żadnych uboków na 20mg fluo??, ja osobiście jak kiedyś brałem to po 20mg wręcz zdychałem. :P

 

A jakie miales uboki? Bo ja tam nie mialem zadnych. No moze oprocz zaparcia i trudnosci z wyproznianiem sie.

Miałem sporo skutków ubocznych, lajtowe, to suchość u ustach i spore zmęczenie i osłabienie, bezsenność w nocy, trochę senność w dzień, bardzo silne myśli samobójcze, ale taki skutek uboczny mam po każdym ssri/snri, nasilone lęki, ziewanie, problemy z koncetnracją i myśleniem, w chuj tego było, dlatego zrezygnowałem, brałem z 6 tygodni 20mg, potem 40mg z miesiąc, ogólnie coś około 3 miesięcy, teraz wiem, że trzeba było jeszcze poczekać na jednej stałej dawce, ale ciężko to wytrzymać jak codziennie zdychasz. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×