Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Od 3 dni biorę Anafranil w systemie 2-0-1 I powiem wam że jest lepsze samopoczucie w ciagu dnia, nastroj. Wczesniej bralem 0-0-3.

JA próbowałem 0-0-2 ale nic nie dawało mi to jeśli chodzi o lepszy sen , więc teraz biorę 1-0-1 i lepiej funkcjonuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SebaNN a jak Twoje natrectwa ? U mnie na 225 slabna, myslowe zwlaszcza. Teraz "tylko" gadam do siebie, ale nie powtarzam w kolko to samo. Tylko raz cos sobie powiem, albo dwa i nie czuje takiego przymusu. Ogolnie to pojawil sie myslowy spokoj, po 4 tygodniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SebaNN a jak Twoje natrectwa ? U mnie na 225 slabna, myslowe zwlaszcza. Teraz "tylko" gadam do siebie, ale nie powtarzam w kolko to samo. Tylko raz cos sobie powiem, albo dwa i nie czuje takiego przymusu. Ogolnie to pojawil sie myslowy spokoj, po 4 tygodniach.

 

 

 

NAtrętnik jak wiesz klomipramina na NN działa w dużych dawkach i trzeba czekać nawet 2-3 miesiące..

U mnie 150mg...więc tylko NN mnie trapi...

ale lęki, fobia, depresja, chad - znikają !!! już prawie miesiąc i po tylu narzekaniach na ten lek teraz powiem:

 

TEN lek to bomba i petarda w jednym 150mg działa na mnie lepiej niż paroksetyna 60mg, nie chce zapeszać... tylko jeszcze niech skasuje mi NN i będę przeszczęśliwym człowiekiem

 

Wahania nastroju...anhedonia,...otępienie..problemy z koncentracją i pamięcią.... z tygodnia na tydzień słabną...wierze , ze to uboki , i znikną całkowicie , będę informować !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez coraz lepiej, z dnia na dzien, dostalem jeszcze chlorprothixen, ktory juz kiedys bralem, gdzie lek anksjolityczny mnie aktywizowal. I teraz po 4 dniach na chlor czuje ze bedzie tak samo.

 

a jak natręctwa? bo tylko to mi jeszcze dolega, reszta stłumiona..eh chyba 150mg to za mało a szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sa, z myslowymi mam spokoj, tylko gadam jeszcze do sciany :D , ale mam wrazenie ze to bardziej z nawyku, nie czuje przymusu. Atakuja mnie takie drobne, ale nie ryja beretu i latwo je usuwam machnieciem reki (doslownie) :D ale czekam na stan, ze nawet reka nie bede musial machac. My swiry to mamy przejeb.., bo to chyba jedyna choroba ktora nie jest schizofrenia, a czlowiek sie nielogicznie z premedytacja zachowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sa, z myslowymi mam spokoj, tylko gadam jeszcze do sciany :D , ale mam wrazenie ze to bardziej z nawyku, nie czuje przymusu. Atakuja mnie takie drobne, ale nie ryja beretu i latwo je usuwam machnieciem reki (doslownie) :D ale czekam na stan, ze nawet reka nie bede musial machac. My swiry to mamy przejeb.., bo to chyba jedyna choroba ktora nie jest schizofrenia, a czlowiek sie nielogicznie z premedytacja zachowuje.

 

 

haha dokładnie zabawnie przy tym musimy wyglądać :pirate::pirate:

ja nie moge jeszcze oglądać filmów jeszcze ani czytać.. ostatni film pauzowałem i tłumaczyłem na j angielski wszystko..haha fajny przymus co nie ?:0/

ale jakby łagodniej już jest , zobaczymy lekarz mówi, że Anafranil na natręctwa to po 2-3 miesiącach zacznie działać, bo to cholerstwo najgorzej stłumić

a ja u Ciebie pozostałe choróbska? wyciszone? lęki , fobia? u mnie już tak 80%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brałem prawie wszystkie leki w prawie wszystkich kombinacjach i tylko paroksetyna potrafiła wyeliminować u mnie natręctwa w 90-100 % ale nie biorę jej już z ponad 5 lat pewnie choróbsko się też pogorszyło i na żadnych innych lekach nie udaje mi się uzyskać chociaż tych 80 % poprawy , powoli przywykłem do tego że jedynie te objawy można stłumić ale i tak występują ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przestała na mnie działać ale za silnie działała sedatywnie chodziłem po niej jak zombie i byłem nie do życia, musiałem zawsze po południu uciąć sobie godzinną drzemkę bo odczuwałem straszną senność poza tym też anhedonie , raz prawie wszedłem pod koła samochodu na ulicy i nie zrobiło to na mnie wrażenia nawet powieka mi nie drgnęła . :P wolę wenlafaksynę bo chociaż działa słabiej przeciwlękowo to daje trochę napędu no wiadomo ,że kosztem występowania natręctw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przestała na mnie działać ale za silnie działała sedatywnie chodziłem po niej jak zombie i byłem nie do życia, musiałem zawsze po południu uciąć sobie godzinną drzemkę bo odczuwałem straszną senność poza tym też anhedonie , raz prawie wszedłem pod koła samochodu na ulicy i nie zrobiło to na mnie wrażenia nawet powieka mi nie drgnęła . :P wolę wenlafaksynę bo chociaż działa słabiej przeciwlękowo to daje trochę napędu no wiadomo ,że kosztem występowania natręctw.

 

 

to bierz klomipraminę, działa podobnie aktywizująco jak wenla a skuteczniej przeciwlękowo

 

Biorę juz miesiąc Anafranil, obecnie 150mg, czuję bardziej sie pobudzony, trochę splatanie i roztrzepanie , czasem się język aż plącze:) ale to jeszcze pewnie resztki uboków:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie z tym działaniem przeciwlękowym na fobie społeczną to kiepska jest ta klomipramina dla mnie ,

 

 

A jaki lek jest najlepszy na fobie ...statystycznie? źródła?

Grabarz :105: proszę napisz :)

Nie klomipramina jednak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paro jest chyba 2 razy silniejsza serotoninowo od klomi.

Nic podobnego. Klomipramina jest najsilniejszym serotoninowcem dostepnym na rynku . Choc sila blokady wychwytu zwrotnego serotoniny przez paro i klomi jest zblizona to klomipramina dzieki antagonizmowi receptorów postsynaptycznych 5ht2 silniej niz paro stymuluje obieg serotoniny w mozgu poprzez receptor 5ht1a który jako taki ma kluczowy wpływ na antydepresyjne i przeciwlękowe dzialanie serotoninowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uważam że na lęki i fobie działa podobnie paroksetyna i klomipramina, z tym , że klomipramina na dużą przewage,- idzie w nordrenaline = aktywizuje bardziej do życia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×