Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psychoterapia dziala!Czekam na każdego posta z wasza opinia


maura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . CO myslicie o terapii grupowej ? Mam depresje i zamknięty krąg znajomych z którego lęki nie pozwalaja sie wydostać( dlatego myśl własnie o takiej terapii). Spotkania raz na dwa tygodnie , po dwie godziny. Grupa 10 osób.Prosze o spostrzeżenia.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . CO myslicie o terapii grupowej ? Mam depresje i zamknięty krąg znajomych z którego lęki nie pozwalaja sie wydostać( dlatego myśl własnie o takiej terapii). Spotkania raz na dwa tygodnie , po dwie godziny. Grupa 10 osób.Prosze o spostrzeżenia.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy14, Inaczej się nie da ze względu na pracę 2 zmianową . A grupowa z tego względu aby wyrwać się z zamkniętego środowiska . No i zrobic coś z nadmiarem energia jaki daja leki. Patrzenie na ekran komputera z lekka zaczyna mnie nudzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy14, Inaczej się nie da ze względu na pracę 2 zmianową . A grupowa z tego względu aby wyrwać się z zamkniętego środowiska . No i zrobic coś z nadmiarem energia jaki daja leki. Patrzenie na ekran komputera z lekka zaczyna mnie nudzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . CO myslicie o terapii grupowej ? Mam depresje i zamknięty krąg znajomych z którego lęki nie pozwalaja sie wydostać( dlatego myśl własnie o takiej terapii). Spotkania raz na dwa tygodnie , po dwie godziny. Grupa 10 osób.Prosze o spostrzeżenia.Pozdrawiam

rzadko - Ja mam 1x w tyg po 3h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . CO myslicie o terapii grupowej ? Mam depresje i zamknięty krąg znajomych z którego lęki nie pozwalaja sie wydostać( dlatego myśl własnie o takiej terapii). Spotkania raz na dwa tygodnie , po dwie godziny. Grupa 10 osób.Prosze o spostrzeżenia.Pozdrawiam

rzadko - Ja mam 1x w tyg po 3h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłe Panie wiem że te terapie raczej mało intensywne. Fajnie było by chodzic na terapie raz w tygodniu. Ale na leczenie swej duszy trzeba zarobić - niestety. W naszym wspaniałym kraju miodem i mlekiem płynacym na publiczną służbę"zdrowia " raczej nie można liczyć. Artykuł super , idealny na nude urlopową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłe Panie wiem że te terapie raczej mało intensywne. Fajnie było by chodzic na terapie raz w tygodniu. Ale na leczenie swej duszy trzeba zarobić - niestety. W naszym wspaniałym kraju miodem i mlekiem płynacym na publiczną służbę"zdrowia " raczej nie można liczyć. Artykuł super , idealny na nude urlopową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam inne pytanie do chodzących na terapie,czy to pozwoli odnaleźć jakiś "sens życia"? Czy spojrzeć na to wszystko inaczej (że życie jest płytkie i bezsensowne i w sumie niewiadomo czy warto coś robić?) od razu mówie, boje sie zmian,jestem malkotentem, i mam "emeryckie podejście"

A także boje się zmian,lub uważam że niewiele mi pomoże, i jestem mocno niezdecydowany czego bym tak w sumie chciał.

Czy w takim stanie psychiki,nastawieniu to ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam inne pytanie do chodzących na terapie,czy to pozwoli odnaleźć jakiś "sens życia"? Czy spojrzeć na to wszystko inaczej (że życie jest płytkie i bezsensowne i w sumie niewiadomo czy warto coś robić?) od razu mówie, boje sie zmian,jestem malkotentem, i mam "emeryckie podejście"

A także boje się zmian,lub uważam że niewiele mi pomoże, i jestem mocno niezdecydowany czego bym tak w sumie chciał.

Czy w takim stanie psychiki,nastawieniu to ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . CO myslicie o terapii grupowej ? Mam depresje i zamknięty krąg znajomych z którego lęki nie pozwalaja sie wydostać( dlatego myśl własnie o takiej terapii). Spotkania raz na dwa tygodnie , po dwie godziny. Grupa 10 osób. Proszę o spostrzeżenia.Pozdrawiam

Troszkę rzadkie te spotkania, ale bierz ze spotkań garściami i chłoń jak gąbka.

Myślę, ze grupowa pozwoli Ci szerzej spojrzeć na Twoje trudności. Ważne, żebyś się nie zniechęcał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . CO myslicie o terapii grupowej ? Mam depresje i zamknięty krąg znajomych z którego lęki nie pozwalaja sie wydostać( dlatego myśl własnie o takiej terapii). Spotkania raz na dwa tygodnie , po dwie godziny. Grupa 10 osób. Proszę o spostrzeżenia.Pozdrawiam

Troszkę rzadkie te spotkania, ale bierz ze spotkań garściami i chłoń jak gąbka.

Myślę, ze grupowa pozwoli Ci szerzej spojrzeć na Twoje trudności. Ważne, żebyś się nie zniechęcał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Monika*, Na razie to plany . Leczę sie lekami, nie długo . Ale one sa chyba tylko dodatkiem , to nie piguła szczęscia. Trzeba nad soba pracować.Pójdę na psychoterapie tylko nie wiem na którą -grupową czy indywidualną. Tutaj mam watpliwości. A częstotliwość, poniekąd nie zależy tylko od mojej osoby.Na tyle mi pozwala praca. Ale w wychodzeniu z depresji dużo pracy ( przy tym kontakt ludzmi , z tymi samymi ,ale zawsze) chyba pomaga . Lepsze to niz leżenie całymi dniami w domu , faszerowanie sie chemią i użalanie sie nad sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×