Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co to może być?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje objawy to: dziwne uczucie w głowie(jakbym miał zemdleć lub stracić świadomość), zaburzenia widzenia(mroczki, gwiazdki migające na białym tle), czasami boje sie ze strace nad soba panowanie i zaczne robić cos czego nie chce. Mam tak od 4-5lat. Raz jest dobrze, za jakis czas wszystko wraca. Robilem badania okulistyczne i niby wszystko wporzadku. Gdybym mial pewność ze to nerwica a nie np. Guz mózgu to myśle ze bym sobie z tym poradzil. Najbardziej przeraza mnie myśl ze jest to jakaś poważna choroba i ze moge przez nia umrzeć lub zwariować. Bylem kiedys u neurologa to postukal mi mloteczkiem i powiedzial ze sobie to wymyslam albo ze palilem trawke. Chcialbym sie dostac na rezonans magnetyczny, który rozwial by moje obawy ale ta neurolog raczej nie da mi skierowanie a prywatnie nie mam pieniedzy. :/ Nie wiem co teraz zrobić.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak neurolog nie chce ,to zgłoś się do psychiatry .

Może on skieruje Cie na rezonans .

 

Przeniosłem ten wątek ,tu ...bo jakoś nie pasował mi do innych działów .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem kiedys u neurologa to postukal mi mloteczkiem i powiedzial ze sobie to wymyslam albo ze palilem trawke.

Zmień lekarza.

zgadza sie!! niech sie ten lekarz tym młoteczkiem puknie w czaszkę.

no ale fakt - na rezonans nie tak łatwo się "skierować" w Poznaniu rok czekania albo 900 zł. Chyba że znajda jakieś faktycznie ciężkie obajwy u CIebie

Ale z objawów jakie opisujesz to może być wszystko np. nadciśnienie.

Zbadaj krew , EKG i inne badania jakie da sie zrobić w międzyczasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przede wszystkim idż do psychiatry - on powinien leczyć to co ci dolega;) To też lekarz, więc nawet jakby co, to by zauważył. Tak ci się wydaje, że jak zrobisz badania to będziesz pewien, że jesteś zdrowy... Tymczasem, nie tędy droga. Po pierwsze - psychiatra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry! Ja mam podobne problemy, tylko objawiają się potwornym szumem w uszach oraz również uczuciem jakbym miała zemdleć. Sa to podobno objawy somatyczne - mnie nikt, żaden mądraliński lekarz nie wytłumaczył co to są te "somatyczne objawy". Sa one na pewno cierpieniami nerwicowymi. Gdy mialam ten szum bardzo silny, robiłam irydologię (badanie z tęczówki oka), to uslyszałam, że mam skurcze. Rzeczywiście czuję to jakby mi kleszczami ktoś mózg ściskał. Ja od wielu lat czuję się źle na tle hormonalnym. Doczekałam się leczenia za późno, ale i tak pomaga. Jest to leczenie hormonalne, u mężczyzn raczej nie stosowane. Pana problem na pewno związany jest z nerwicą, która potrafi dawać wściekłe cierpienia. Proszę zrobić tomografię głowy, rezonans jest nieprzyjemny (ja ledwo to badanie wytrzymałam). Nerolog musi dac Panu skierowanie na tomografię. Proszę pamietać, "lekarzyki" nam łaski nie robią. Mnie już bardzo zaszkodzili, m. in. psychotropami. Od tego niech się Pan wystrzega. Sprobuj Pan chocby zwykłej Hydroksyzyny - to może i rodzinny przepisać. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaleka07,

Szum w uszach często towarzyszy depresji.

i nerwicy,żadne badania z tęczówki tylko specjalista .

Psychiatra i psycholog . Z zawałem lub stanem przedzawałowym

też pójdziesz do irydologa czy do kardiologa ?

 

Dla mnie to zwykły hokus pokus ..

jak ktoś w ten sposób podchodzi do poważnego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stres - reakcja Twojego organizmu na stres - połączona z niedoborem witamin i ograniczonym ruchem .

Zacznij biegać - pływalnia a chociażby spacer co najmniej 40 minut ,do tego magnez i multiwitamina i najważniejsze zacznij sobie powtarzać " to nie choroba ,to reakcja na stres "

Kwestia tygodnia i wszystko wróci do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prądy przez przechodzące całe ciało,z chwilowy odcięciem się od zewnątrz,od świata-nie wiem jak to nazwać,brakuję mi coś słowa, a najbardziej doskwiera te przez głowę przy ruchach głowy,oczu.Dostałam skierowanie do neurologa,ale nie poszłam bo myślę że to nerwica :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mi warto.Wszstko co mi dolega to na tle nerwicowym,później się okazuję w badaniach.Tyle,że to jest uciążliwe.

Poza tym nie lubie chodzić od lekarza do lekarza,psychiatra mi w zupełności wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tu o tomografii, rezonansie... A EEG? Przecież szumy w uszach mogą być objawem padaczki. Nie każda padaczka kończy się napadem drgawkowym. Są takie w których chorzy co jakiś czas czują dziwne zapachy albo słyszą szumy. Zaburzenia psychiczne (np. nerwicowe) też w jakiś sposób powiązane są z tą chorobą. U epileptyków odsetek nerwic, depresji itd. jest o wiele wyższy niż w przeciętnej populacji. Zresztą nic dziwnego, bo epi to choroba mózgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Objawy somatyczne to objawy ze strony ciała, fizjologiczne. Choroby natury psychicznej mogą manifestować się nie tylko nieprawidłowościami w funkcjonowaniu umysłu czy psychiki, np. zaburzeniami nastroju, spadkiem motywacji, apatią, agresją czy poczuciem bezustannego lęku. Czasami np. depresja maskuje się pod postacią innych dolegliwości "cielesnych", jak zawroty głowy, wymioty czy duszność. Zaburzenia widzenia, szumienie w uszach, mroczki przed oczami, obawy o utratę kontroli nad własnym zachowaniem czy lęki wynikające z możliwości zachorowania mogą stanowić niespecyficzne symptomy zaburzeń nerwicowych, chociażby nerwicy hipochondrycznej. Fizyczne objawy zaburzeń nerwicowych, to m.in.: bóle głowy, żołądka, serca, kręgosłupa; palpitacje serca; zawroty głowy; drżenie kończyn; zaburzenia wzroku i słuchu; parestezje (dziwne uczucia w obrębie skóry - pieczenie, swędzenie, mrowienie); wzmożone napięcie mięśniowe; nadwrażliwość na bodźce; porażenie narządów ruchu; brak czucia; nadmierne pocenie się; czerwienienie; zaburzenia równowagi; napady drgawkowe; bezsenność; duszność; hiperwentylacja; zaburzenia seksualne itp. Czasami też dolegliwości mogą wynikać z zaburzeń somatyzacyjnych. Na temat lęków, nerwicy i zaburzeń somatyzacyjnych warto przeczytać pod poniższymi linkami:

 

http://portal.abczdrowie.pl/nerwica-i-leki

http://portal.abczdrowie.pl/zespol-briqueta

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×