Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od kilku lat biore mirtazapine najmniejsza dawke 15, od dluzszego czasu (ze 3 m-ce) bralam polowke tej 15 a teraz od tygodnia cwiartke 15. Czuje sie ok i zastanawiam sie czy ja sie wyleczylam czy sam fakt przyjmowania czegos tam sprawia, ze czuje sie ok. Boje sie odstawic zupelnie bo kiedys juz w taki sposob ja odstawialam i objawy wrocily (lęki brak snu). Gdy poprzednio probowalam odstawic to ta cwiartke bralam przez pol roku! Czy to jest mozliwe, ze nawet cwiartka najnizszej dawki ma dzialanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z Was z łączeniem mirtazapiny z mianseryną? Czy jest sens takiego połączenia? Głównie chciałbym zrobić taki mix, aby zmniejszyć cenę leków, gdyż jak wiadomo mirtazapina jest nie refundowana a mianseryna tak, a jeśli taki mix działałby dobrze - to czemu nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z Was z łączeniem mirtazapiny z mianseryną? Czy jest sens takiego połączenia? Głównie chciałbym zrobić taki mix, aby zmniejszyć cenę leków, gdyż jak wiadomo mirtazapina jest nie refundowana a mianseryna tak, a jeśli taki mix działałby dobrze - to czemu nie?

 

dokładnie bezsensu jest łączyć leki o podobnych mechanizmach działania

 

-- 09 maja 2018, 09:27 --

 

to tak jakby łączyć duloksetyne z wenlafaksyną ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie 15 mg znokautowało i rano nie wiedziałem w ogóle jaki jest dzień tygodnia. Czy to oszołomienie z czasem przechodzi? Przy tak niskiej dawce wydawało mi się, że nie powinna tak mocno zadziałać :/ może spróbuję pół dawki, a jeśli nie, to porzucę ten lek. Bo ze snem nie ma u mnie tragedii, chciałem raczej wspomóc działanie wenlafaksyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. Słyszę że mianseryna u ludzi przestaje działać po jakimś czasie a u mnie przez wiele lat 30mg dawało radę. Z czasem już mnie nie zwalało z nóg ale dalej dobrze się spało. Dopiero po 8-9 latach wzrosła mi tolerancja i dawka zaczęła być za słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być problem z odstawianiem. Zasłyszałem plotkę, że została wstrzymana produkcja i jak skończą się apteczne zapasy nie będzie nowych dostaw.

Sam tego doświadczyłem. Leku od tygodnia nigdzie dostać nie mogę, a mieszkam w dużym mieście. Na szczęście jest dostępny niedaleko w aptece na wiochach, bo tam nikt nie wykupił, ale to miła farmaceutka mi powiedziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łykam od niedawna 15mg Mirty, wcześniej 7.5. Wiem, że to malutkie dawki, ale mam pytanie odnoście apetytu - nie jem prawie nic, miał tak ktoś po tym leku? Bo to chyba dość nietypowa reakcja. Szczególnie po zwiększeniu dawki przestałam jeść. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×