Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przyjaźń


kukubara

Rekomendowane odpowiedzi

CZym wedlug Was jest przyjazn?....czy przyjazn pomiedzy kobieta a mezczyzna jest mozliwa?.....Czy ktos kiedykolwiek ...."przezyl"..taki zwiazek?...uffff...3 pytania to nie gra ;) ...to moj problem wielki :oops:

 

..przyjaźń..hmm..u mnie zazwyczaj altruizm nieodwzajemniony, więc...

 

bezpieczniej brzmi kumpelstwo

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różo idealną przyjaźnią być może byłaby ta pomiedzy gejem i lesbijką

lol ale połączenie

problem polega jednak na tym, że rzeczy idealne rzadko w przyrodzie występują !

 

Przyjażn kobiet i mężczyzn oczywiście! Jak mawiał Hemingway, albo się zaczyna, albo kończy w łóżku.
heh miał rację !! jako małe dziecko spałem z siostrą w jednym łóżku - i tak zaczęła się nasza do dziś trwająca przyjaźń :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przyjaciela z czasów liceum. Znamy się już 15 lat. Przez te wszystkie lata nie było między nami żadnej dwuznacznej sytuacji. Z własnego więc doświadczenia wiem, że jest możliwa przyjaźń między kobieta a mężczyzną.

I bardzo się z tego powodu cieszę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Przyjaciele są jak anioły,

które stawiają nas na nogi

kiedy nasze skrzydła mają kłopoty

jak się lata''

Przyjaźń to wielkie słowo...niewątpliwie w naszym życiu odgrywa ogromną rolę, niekiedy szukamy ja przez całe życie. Dla mnie przyjaźń to coś więcej niż miłość, braterstwo, najważniejsze jest zrozumienie, wsparcie. Przyjaciel nie śmieje sie z naszych błędów, cieszy się razem z nami szczęściem, które nam się przytrafiło, jest gotów poświęcić swój czas dla nas gdy tego potrzebujemy. Uważam, że do przyjaźni jak i miłości należy dojrzeć. Na razie jestem zbyt młoda by stwierdzić czy jestem czyjąś przyjaciółką i czy ktoś jest dla mnie przyjacielem ( niektórzy uważają, że jestem taką osobą, ja mam nieco inny pogląd na tą sprawę) Kiedyś myślałam, że mam przyjaciół teraz wiem iż jest inaczej. Zostałam sama kiedy nadeszły problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem chyba w miarę dobrym przykładem tego, że przyjaźń damsko-męska istnieje. Od 4 lat jestem przez Internet w kontakcie z kobietą 9 kat starszą ode mnie i muszę przyznać, iż świetnie się razem dogadujemy :D Zawsze kiedy mam jakiś problem stara się mnie wesprzeć mówiąc mi coś ciepłego, tłumacząc różne sprawy lub wybijając mi z głowy różne głupoty (a zdarza się, że tych mam dużo). Wiem, że niektórzy powiedzą za pewne, iż ciężko jest coś takiego nazwać przyjaźnią, skoro zna się drugą osobę tylko przez Internet. Moim zdaniem jednak nie jest to wyznacznikiem tego, że taka przyjaźń jest z góry niemożliwa. W naszym przypadku wysyłamy sobie nawet prezenty na przeróżne okazje: urodziny, imieniny, święta itp. Dla mnie tego typu gesty są dowodem pamięci o drugiej osobie. Poza tym, uważam, że taka przyjaźń między kobietą a mężczyzną nie zawsze musi kończyć się związkiem. Ja np. nie wyobrażam sobie, abym mógł spojrzeć na swoją przyjaciółkę jako na osobę, z którą mógłbym być "bliżej". Nie jest tak tylko ze względu na różnicę wieku między nami (przyczym nadmienić muszę, że w moim mniemaniu różnica wieku nie gra żadnej roli, jeśli chodzi o dogadywanie się), ale też dlatego, że ja sam traktuję ją jako bliską sobie przyjaciółkę i nic poza tym (jestem także święcie przekonany, iż z jej strony sprawa wygląda identycznie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem chyba w miarę dobrym przykładem tego, że przyjaźń damsko-męska istnieje. Od 4 lat jestem przez Internet w kontakcie z kobietą 9 kat starszą ode mnie i muszę przyznać, iż świetnie się razem dogadujemy :D Zawsze kiedy mam jakiś problem stara się mnie wesprzeć mówiąc mi coś ciepłego, tłumacząc różne sprawy lub wybijając mi z głowy różne głupoty (a zdarza się, że tych mam dużo). Wiem, że niektórzy powiedzą za pewne, iż ciężko jest coś takiego nazwać przyjaźnią, skoro zna się drugą osobę tylko przez Internet. Moim zdaniem jednak nie jest to wyznacznikiem tego, że taka przyjaźń jest z góry niemożliwa. W naszym przypadku wysyłamy sobie nawet prezenty na przeróżne okazje: urodziny, imieniny, święta itp. Dla mnie tego typu gesty są dowodem pamięci o drugiej osobie. Poza tym, uważam, że taka przyjaźń między kobietą a mężczyzną nie zawsze musi kończyć się związkiem. Ja np. nie wyobrażam sobie, abym mógł spojrzeć na swoją przyjaciółkę jako na osobę, z którą mógłbym być "bliżej". Nie jest tak tylko ze względu na różnicę wieku między nami (przyczym nadmienić muszę, że w moim mniemaniu różnica wieku nie gra żadnej roli, jeśli chodzi o dogadywanie się), ale też dlatego, że ja sam traktuję ją jako bliską sobie przyjaciółkę i nic poza tym (jestem także święcie przekonany, iż z jej strony sprawa wygląda identycznie)

Hmmm.w internecie to ja też mam dwóch przyjaciół ale w rzeczywistości trudno o przyjaźń damsko-męską jestem żywym tego przykładem :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm,tak mi smutno,bo dzisiaj nie wiadomo dlaczego ten ból wrócił.Ból utraconej przyjaźni,a może czegoś więcej.Właśnie między mną a pewnym mężczyzną.Złości mnie to,że ten ból jednak wraca.A myślałam,że udało mi sie tak szybko go wymazać.Jestem przecież rozsadną dojrzałą kobietą i wiedziałam,że nic z tego na dłuższą metę nie wyjdzie.Rozstalismy sie bez słów.Zrozumieliśmy bez słów,że przyjaźń przeradza sie w coś bardziej "poważnego".Jednak coś takiego potrafi zwalić z nóg na długo :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie korres1 to niewykonalne,nie w tym wcieleniu.Ja mam dom,a on jest chory i chce zostać sam na całe życie.Rozstanie to było najlepsze wyjście z tej sytuacji.Ja zresztą nigdy nie ośmieliłabym się zrobić takiego kroku.Trochę poboli i w końcu przestanie(mam nadzieję).Trzeba dać czas czasowi.Eh,to serce,nie sługa.Głupie serce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×