Skocz do zawartości
Nerwica.com

OLANZAPINA (Anzorin, Egolanza, Olanzapina Mylan/ STADA/ Apoex/ Bluefish/ Lekam/ +pharma, Olanzaran, Olanzin, Olazax, Olazax Disperzi, Olpinat, Olzapin, Ranofren, Zalasta, Zolafren, Zolafren-Swift, Zolaxa, Zolaxa Rapid, Zopridoxin)


Wera

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

85 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      13
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Już pierwsza dawka 10mg powinna zmienić Twoją świadomość. Wtedy czuć tylko samo wejście leku. Działanie pojawia się dość szybko w przypadku olanzapiny po półtora tygodnia jak pisali poprzednicy, może nawet do miesiąca.

Na mnie ten lek zadziałał od pierwszej tabletki. Ale bardzo słabo bo było to 5mg. 10mg w górę czułem już bardzo wyraźne działanie olanzapiny.

Jeżeli bierzesz na stany lękowe, podejrzewam dawka 2,5mg - 5mg to możesz wcale nie poczuć jej działania, ale powinna się rozkręcić. Może to nie lek dla Ciebie a i na stany lękowe też słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, biorę od meisiąca olanzapinę 10mg po epizodzie psychotycznym, lekarz mnie uprzedzał, że będzie to trwało rok. Zgałaszam mu różne objawy uboczne, ale nie jest nimi zainteresowany. Czy możecie mi coś poradzić: powinnam sobie zrobić sama badania, np. glukozy, prolaktyny, krążenie? Czy mam z tym iść do lekarza rodzinnego? Na co zwrócić uwagę? Utyłam 10 kg, puchną mi nogi i ręce, nie mam miesiączki, śpię kilkanaście godzin i nie mogę się dobudzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy jak najbardziej możliwe po olanzapinie, puchnięcie, tycie, mnie na szczęście ominęło ale jest to częste u ludzi stosujących olanzapinę.

Badania a po co w sumie, rok to nie długo, wtedy zrób krążenie, prolaktynę najwyżej. Ale nic złego nie powinno się dziać, to tylko neuroleptyk do tego bezpieczny w porównaniu do innych nie atypowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Często uboki olanzapiny jak napięcie mięśni czy akatyzja powodują, że lekarz może dopisać dawkę doraźną benzodiazepin. Ale warto sprawdzić czy musisz brać xanax do olci. Nie zawsze uboki wystąpią i może wcale nie będzie potrzeba używać bezno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zapomnę swojej pierwszej przygody z tym lekiem. Psychiatra przypisał mi tabletki po 5 mg. Byłem ze znajomymi wieczorem w pizzeri, było jakieś piwo, pizza i te sprawy, wiadomo. Obok tego lokalu była apteka, a ja miałem akurat w portfelu receptę od psychiatry. Poszedłem do tej apteki, wykupiłem lek i zażyłem 1 tabletkę. Po około 40 minutach musiałem opuścić towarzystwo, które zauważyło, że coś ze mną nie tak. Zacząłem obawiać się czy będę w stanie wrócić do domu, od którego dzieliło mnie przynajmniej 30 minut jazdy autobusem. Po tej tabletce zamieniłem się w zombie - całkowita pustka w głowie, zmulenie oraz niesamowita ochota na sen. Byłem wręcz nieprzytomny. Powrót do domu pamiętam jak przez sen, dzięki Bogu jakoś dojechałem i nic mi się nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91
Tak bierzemy. Mam poważne splątanie i dezorientacje na tym leku, nie wiem do końca co się dzieje, umykają mi momenty. Biorę 3/4 z 5 mg.

 

A jak długo i na co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dawka 1/2 i już dobrze ale nie do końca orientuje się co się dzieje wokół mnie, lek mam wrażenie że w działaniu jest podobny do deprexoletu, który jest na depresję. Pierwszy lekarz postawił diagnozę u mnie schizofrenia, drugi lekarz, że to są zaburzenia schizoafektywne, a trzeci, że zespół lękowo-depresyjny. No i być tu mądrym. Zostaje na dawce 1/2 z 5 mg na razie. Ale co to jest za typ nerwicy to nie wiem. Wiem , że myślę non stop o przeszłości i liczę przedmioty, muzyka mi gra się w głowie, którą wcześniej gdzieś grali, na pewno depresja i lęk też występują. Lęk był od początku. Nie wiem co mam za nerwicę, ale jedno wiem na pewno jak wprowadzą na rynek reagilę to od razu ją wypróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91
Dzisiaj dawka 1/2 i już dobrze ale nie do końca orientuje się co się dzieje wokół mnie, lek mam wrażenie że w działaniu jest podobny do deprexoletu, który jest na depresję. Pierwszy lekarz postawił diagnozę u mnie schizofrenia, drugi lekarz, że to są zaburzenia schizoafektywne, a trzeci, że zespół lękowo-depresyjny. No i być tu mądrym. Zostaje na dawce 1/2 z 5 mg na razie. Ale co to jest za typ nerwicy to nie wiem. Wiem , że myślę non stop o przeszłości i liczę przedmioty, muzyka mi gra się w głowie, którą wcześniej gdzieś grali, na pewno depresja i lęk też występują. Lęk był od początku. Nie wiem co mam za nerwicę, ale jedno wiem na pewno jak wprowadzą na rynek reagilę to od razu ją wypróbuję.

 

ale co ci ta muzyka gra i ją słyszysz samoistnie jakby ktoś ci ją włączał przez głośniki ?

bo skoro tak nie jest to schizy to ty nie masz a raczej jakieś zaburzenia obsesyjno kompulsywne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×