Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUPENTIKSOL (Fluanxol, Fluanxol Depot)


joanka

Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

64 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      36
    • Nie
      18
    • Zaszkodził
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Ja przybrałam na wadze, a nie stałam się żarłokiem, nie zmieniłam swoich nawyków żywieniowych, jadłam normalnie. Teraz ograniczyłam jedzenie jem śniadanie, obiad, ewentualnie jakieś warzywa i tyle. Nie jem słodyczy, pije tylko jedna kawę z rana i jeszcze! nie zgrubłam od czasu kiedy znowu zaczęłam jeść flupen (a to już miesiąc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego dnia w połączeniu z placebo(stety niestety) był kop, potem drugi dzień nieco słabiej ale nadal czuć motywację.

1mg rano, tylko rano. Właściwie to skaczę z tymi dawkami, pewnie źle postępuję. Ale jak widzę, że ani 1mg and 2mg nic nie dają to co zrobi człowiek zdesperowany?

 

Co do guarany - na nią też mam patent, guaranax z pobliskiej apteki-hurtowni. Za 15zł 60 tabs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jak się teraz czuje "rober6666" po fluanksolu? Czy dalej działa na niego pozytywnie? Jeśli zagladasz tu jeszcze, to odpowiedz. Ciekawi mnie, bo biorę od kilku dni Fluankso. Jak długo działa lub działał na ciebie tak rewelacyjnie jak opisywałeś? Pozdrawiam.

 

-- 07 gru 2011, 14:37 --

 

apropo... Czy można łączyć fluanksol- 2mg z trazodonem(trittico cr-150mg)? Może ktoś wie? Bo jak widzę , dużo osób ma sporą wiedzę o lekach. Z góry dziękuję za odpowiedż. Pozdrawiam wszystkich. (choruję na depresję lękową).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mnie juz po ok. 3 tygodniach nie dziala i dostalem spieci miesni (objaw parkinsona) ktory byl w ulotce wymieniony.Caly dzien chodzilem z wygieta glowa raz w jedna, raz w druga strone.Odstawilem i jest ok juz nie biore bo i tak nie pomagal.Jako ankjolityk sprawuje sie bardzo dobrze w malych dawkach no i w duzych oczywiscie 8)

 

Tez przytylem na nim choc apetytu mi nie podniosl.Na ludzki rozum dopamina chamuje laknienie i sie chudnie tak j/ktos wyzej napisal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore to 2 lata, na poczatku troche osłabiał lęk a teraz nie wiem czy jeszcze dziala, chyba w najblizszym czasie to odstawie. Nie wiem czy jest sens brac to tak długo mimo ze biore dawke 10mg teraz. (max 30mg bralem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D'oh!

L-tyrozyna to za mało.

Wcześniej to co czułem było niemal na 99% placebo.

 

Żeń-szeń Vita Complex - 1xrano, L-tyrozyna 1x do południa i fluanxol. Wtedy jest kop.

U mnie żeń-szeń chyba najwięcej pomógł. Podejrzewam u siebie niedoczynność tarczycy, tak sobie myślę czy ja nie zaleczam objawów zamiast wyleczyć przyczynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam tylko tyle ,może komuś się to kiedyś przyda:fluanxol blokuje działanie metylofenidatu,działa wręcz na metylo jak bloker jego receptorów.Nie warto więc łączyć tych dwóch substancji,szkoda metylofenidatu,to prawie tak jakby wyrzucało się go do śmieci.Żadnego działania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odstawiłem Fluanxol, po dwóch dniach wróciły mi stany lękowe. Mam wrażenie, że ten lęk jest powstrzymywany przez ten lek, ale też kumulowany lub uwrażliwia receptory lękowe.

Czuję się jak uzależniony, gdy tylko odstawię go wraca mi potworny lęk przez zwykłymi rzeczami, wracają mi myśli o niepewną przyszłość, boję się. Wezmę, dzień-dwa i jest spokój. Nie wezmę, wraca lęk. Nie chcę tak do końca życia! :(:( :zonk:

 

Z drugiej strony, nie chcę brać fluanxolu ponieważ po nim tyję, później znajomi śmieją się z mojego przybierania na wadze, a to dodatkowo powoduje we mnie to, że boję się pójścia do szkoły.

 

Nie wiem już co mam robić, nic tylko skończyć z tym wszystkim i w piach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dreambrain, a powiedz mi ,jeśli można ,przed tym fluanxolem ,też miałeś takie stany lękowe i o takim nasileniu jak teraz?

Jakby z tym jednak nie było ,widocznie na ten terażniejszy czas fluanxol jest Ci niezbędna pomocą,i wierzę ,że nastanie taki okres ,że odstawisz go ,a lęki nie wrócą .Są takie leki,że czas ich brania mierzy się b.długimi miesiącami ,potem potrzeba ich brania znika samoistnie a depresje i lęki już bez tych leków nie wracają .Miałem podobnie z doxepinem,brałem to to swego czasu ponad 1,5 roku.Pozdrawiam.I spójrz również na na to od tej dobrej strony,że trafiłeś na lek ( w miare bezpieczny),który usuwa Twój lęk,a nie faszerujesz się benzodiazepinowym gównem.A w jakich dawkach bierzesz ten fluanxanol?Na Twoje tycie nie znam niestety patentu.Osobiście brałem dużo leków tego typu ,a żaden nie wchodził u mnie w takie spawy:tycie-chudnięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dreambrain, Ja utyłam na fluanxolu 8kg po czym go odstawiłam bo ważyłam tyle że nie mogłam tego zaakceptować, później brałam inny lek i czułam się tak beznadziejnie że z lekarzem podjęłam decyzję o powrocie do fluanxolu. Teraz kontroluję wagę i już nie tyję, udaje się mi nawet zrzucać kilogramy, które mi przybyły. Zmieniłam trochę dietę i działa. Jem dwa posiłki dziennie, nie jem słodyczy, nie jem po 18.00, więcej się ruszam. Biorę dawkę 1,5mg. Z tym tyciem można sobie jakoś poradzić.

Sama bez fluanxolu niezbyt funkcjonuję mam jakieś dziwne objawy ale może to wynika z lęku, ale mam nadzieję że kiedyś spokojnie uda się mi go odstawić, że poradzę sobie bez niego.

Chodzisz może na terapię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew :)

 

Tak miałem stany lękowe, ale nie tak często jak teraz i nie tak silne. Stały się mocniejsze po pierwszym odstawieniu fluanxolu, wtedy brałem go codziennie przez chyba 2 tygodnie. Potem była przerwa, właśnie dlatego że zauważyłem przybieranie na wadze. Wróciłem do niego, bo nie dawałem rady z lękiem przed byle czym. Znowu przerwa na 2-3 dni.

Po chyba trzecim powrocie do niego, biorę rano 0,5mg. Po kilku godzinach od zażycia czuję się spokojniejszy... chyba że nałóg kawosza da o sobie znać, i napiję się kawy, wtedy wraca lęk ale już nie tak silny.

 

Z tyciem postępuję podobnie jak Guzik, staram się kontrolować to co jem i ile jem. I w sumie nawet spadłem 2kg, kiedy nie brałem fluanxolu (tyle, że wtedy czułem ogromny strach choćby przed pójściem do szkoły, co też na pewno miało wpływ na szybszy metabolizm). Teraz stoję z wagą, ani wyżej ani niżej.

 

Nie, nie chodzę na terapię. A wiem, że powinienem, bo stałem się zupełnie innym człowiekiem. Zmieniłem się na gorsze, moje myśli też takie się stały. Zacząłem bardzo czarno widzieć przyszłość, a wcześniej cieszyłem się że pójdę na studia, że łatwo znajdę pracę, byłem bardziej optymistą. I najgorsze jest to, że mam ochotę uciec się do środków, które mogą sprawić że będę szczęśliwszy, chociaż na chwilę.

 

Ja po prostu czuję, że rozregulowałem siebie przez fluanxol, ale też jestem mu wdzięczny za to, że nie mam stanów lękowych.

 

-- 27 gru 2011, 18:45 --

 

test

 

-- 25 sty 2012, 20:50 --

 

Jak odstawić fluanxol?

 

Pytam poważnie, nagłe zaprzestanie zażywania = przeogromny lęk, niepokój, naprawdę mocne martwienie się o przyszłość, uczucie beznadziejności, bezsensu. Chce się płakać, krzyczeć z rozpaczy. A powrót działania fluanxolu po zaprzestaniu trwa ok. 3-4 dni.

 

Teraz się czuję, jakbym się od niego uzależnił. Kiedy nie wezmę przez 2-3 dni, czuję lęk przed wszystkim, dosłownie. Lęk nawet gdy nie ma czego się bać.

 

Jak to odstawić?

 

Czytaj więcej na: http://talk.hyperreal.info/fluanxol-t21758-40.html?hilit=fluanxol#ixzz1kV97TUVe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odstawić fluanxol?

 

Pytam poważnie, nagłe zaprzestanie zażywania = przeogromny lęk, niepokój, naprawdę mocne martwienie się o przyszłość, uczucie beznadziejności, bezsensu. Chce się płakać, krzyczeć z rozpaczy. A powrót działania fluanxolu po zaprzestaniu trwa ok. 3-4 dni.

 

Teraz się czuję, jakbym się od niego uzależnił. Kiedy nie wezmę przez 2-3 dni, czuję lęk przed wszystkim, dosłownie. Lęk nawet gdy nie ma czego się bać.

 

Jak to odstawić?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam niezbyt mądra i odstawiłam z dnia na dzień. Jeśli brałeś fluanxol na te właśnie objawy (lęk) to po jego odstawieniu wszystko może zwyczajnie wraca? Nie wiem czy stopniowe odstawianie coś da, że nagle stanie się cud i lęku nie będzie. Ale może jakoś stopniowo? Zmniejszając o pół mg co tydzień? A potem jeden dzień tak drugi nie, a potem wcale? Nie mam pojęcia. Najlepiej byłoby zapytać lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woooo hooooo!!! Ale te małe tableteczki ścinają z nóg :brawo::lol: W ulotce było napisane coś o jakimś lekkim działaniu antyhistaminowym, jednakże nie wiedziałem że efekt będzie jak po dostaniu anestetyku w pupkę, normalnie lepiej niż po doksie hehe. Ciekawe czy jest jakaś szansa, że to w ogóle przejdzie a jak nie to czy istnieje jescze dla mnie jakaś szansa na normalne życie hahahaha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

ja biorę ten lek od 3 dni.Dziś po południu chwyciło mnie rozkojarzenie, ospałość (choć może to częściowo z powodu przeziębienia) i sztywność rąk.A w najbliższych dniach czekają mnie 4 rozmowy kwalifikacyjne:/:/

Opocz tego zażywam Prefaxine.

 

-- 26 mar 2012, 19:11 --

 

Aha, zapomniałam dodać, że chyba zwiększa apetyt:/:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie fluanxol to co? U mnie nie zwiększa apetytu ale sprawia ,iż tyję regularnie pół kilo na tydzień! Już zgłaszałam ten problem lekarzowi i wtedy brałam ketrel ale się nie sprawdził. Brałam też sulpiryd i rispolept. Cóż jeszcze pozostało jako alternatywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×