Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja wśród bliskich....


magdasz

Rekomendowane odpowiedzi

kasia znam to z autpsji...manie przesladowcze, podgladanie, kazdy przeciwko tobie. moj brat czuje sie tak samo. problem w tym ze jest dorosly i uwaza ze jest zdrowy i nie potrzebuje sie leczyc:(( koniecznie do dobrego psycitry, pomoz swojej corce jak najszybciej!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze cos córka ma wrazenie,że ktos zna jej mysli i jak o czyms mysli akurat drugi o tym samym zaczyna mówić.W każdym zdaniu widzi napomnienia o kamerze i szpiegowaniu jak cos mowie.Pyta sie mnie wtedy czy mam na mysli te kamery,a ja mowie ze nawet o tym nie pomyslałam a ona widzi w tym jakąś składajaca sie całosc i układające sie aluzje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciągne ja do psychologa choćby na siłe tak nie moze być .Dziekuje Wam za odpowiedzi,jeszcze napisze co dalej.

do Groskova właśnie to samo jest z nią,chyba doskonale mnie rozumiesz.

Czytałąm o lekach na schizofrenie i czy one pomogą??A jak nie?!Jak długo trwa leczenie i czy jest skuteczne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć kasiagdansk.

Mam nadzieję, że to przejściowe problemy Twojej córki, jestem jednak przekonana, że jeśli szybciutko zaczniecie terapię wsparta stosownymi lekami, wszystko będzie w porządku. Cóż, nie będę powtarzać po moich poprzednikach - po prostu dopisuję się do nich.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarka przepisała jej 100mg suplirydu 2x dziennie i 2x20mg seroxat,nie uważacie ze to dużo??Seroxat dwa razy dziennie nie zaszkodzi?Dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam!

:mrgreen: Jesteście wszyscy bardzo mili i pomocni! Dzięki!!!

Seroxat jest droższy niz inne leki.Moze wiecie czy drozsze są lepsze czy to bez znaczenia?

Nie znam sie na chorobach,waszyym zdaniem jaka choroba jest najpoważniejsza?Schizofrenia,depresja czy nerwica?Moim zdanie w tej kolejnosci co napisałam a waszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seroxat jest droższy niz inne leki.

 

Nie znam się na tym, ale u mnie w aptece seroxat jest refundowany. Dowiedz się czy u ciebie też.

 

Ile płacicie? Ja niecałe 50 zł (49,97 albo coś takiego), podobno bez refundacji to coś koło 80 zł.

 

Moze wiecie czy drozsze są lepsze czy to bez znaczenia?

 

Każdy reaguje inaczej. Jeżeli seroxat pomoże córce to chyba warto... Ogólnie możesz o tym poczytać na forum "indeks leków" gdzieś niżej.

 

Chociaż to i tak tylko leczenie objawowe. Eliminuje skutki a nie przyczyny. Ja biorę seroxat od paru lat, byłem na terapii, przerwałem ale wiem że dopóki się nie przemogę i przez to nie przejdę, to ani seroxat ani nic innego mi nie pomogą... To pomaga tylko na chwilę.

 

Nie znam sie na chorobach,waszyym zdaniem jaka choroba jest najpoważniejsza?Schizofrenia,depresja czy nerwica?Moim zdanie w tej kolejnosci co napisałam a waszym.

 

Zależy od której strony do tego podejść. W kolejności utrudniania życia i trudności w wyleczeniu, to według mnie raczej schizofrenia, nerwica i depresja.

 

Powodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarka przepisała jej 100mg suplirydu 2x dziennie

 

to chyba nie jest dobry pomysl z tym sulpirydem , bo on uzaleznia , ale na poczatek mozna go brac ale tak jak w moim przypadku maksimum tydzien , bo sam lekarz mi powiedzial ze ten lek uzaleznia i zebym go brala tylko na poczatku czyli jakis tydzien czasu..

 

 

Seroxat jest droższy niz inne leki.Moze wiecie czy drozsze są lepsze czy to bez znaczenia?

 

drozsze nie znaczy lepsze , ja na przyklad biore anafranil- bardzo dobry lek na moja nerwice natrectw, powiem tak bylam juz jedna noga na tamtym swiecie i ten lek mnie uzdrowul , a kupilam go - ZA DARMO !!bo jest refundowany.

 

 

Nie znam sie na chorobach,waszyym zdaniem jaka choroba jest najpoważniejsza?Schizofrenia,depresja czy nerwica?Moim zdanie w tej kolejnosci co napisałam a waszym.

 

nie mozna tak okreslac co jest gorsze , ale uwierz mi ze nerwica jest bardzo ciezka , ja mam nerwice natrectw , nerwice lękowa i depresje i sama nie wiem co jest gorsze na rownym poziomie moim zdaniem sa te dwie choroby , jesli chodzi o schizofrenie to nie mam ale mialam stycznosc z osoba cierpiaca na schizofrenie i ona calkowiecie nie zdawala sobie sprawy z tego ze jest chora.. wydaje mi sie ze sa to choroby na rownym poziomie , ale schizofrenia chyba jes najgorsza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie jest dobry pomysl z tym sulpirydem , bo on uzaleznia , ale na poczatek mozna go brac ale tak jak w moim przypadku maksimum tydzien , bo sam lekarz mi powiedzial ze ten lek uzaleznia i zebym go brala tylko na poczatku czyli jakis tydzien czasu..

 

Ja mam zupełnie inne zdanie na ten temat. Sulpiryd należy do neuroleptyków i właśnie NIE UZALEŻNIA. Dostałem go od gastrologa, bo również leczy zapalenia w obrębie przewodu pokarmowego i po zaleczeniu odstawiłem go z dnia na dzień bez żadnych skutków ubocznych czy zespołu odstawiennego. Uzależniają benzodiazepiny czy chociażby wspomniany Seroxat.

 

Nie znam sie na chorobach,waszyym zdaniem jaka choroba jest najpoważniejsza?

 

Zależy pod jakim kątem patrzysz na to i jaki stadium choroba ma.

 

Nerwica może doprowadzić do zupełnego wycofania z otoczenia, bo może uniemożliwić nawet wychodzenia z domu (tak wysoki poziom lęku).

 

Silna depresja prowadzi do prób samobójczych i śmierci w ich wyniku.

 

Schizofrenia jest napiętnowana, bo to choroba "szalonych". Odbiera zmysły, mylnie interpretuje bodźce, wytwarza swój własny świat.

 

Wszystko zależy od nasilenia choroby, każda może być utrapieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj córka wzieła seroxat i pojawiły sie zawroty głowy,nudnosci,pocenie sie.Czy przerwać stosowanie czy poczekać jeszcze az minie,czytałam,że ktoś napisał ze po 2 tyg.wszystko wróci do normy.Nie wiem co zrobić :(

 

Poczekać. U mnie pierwszy tydzień był najtrudniejszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj córka wzieła seroxat i pojawiły sie zawroty głowy,nudnosci,pocenie sie.Czy przerwać stosowanie czy poczekać jeszcze az minie,czytałam,że ktoś napisał ze po 2 tyg.wszystko wróci do normy.Nie wiem co zrobić :(

 

nie ma co przerywac samemu , jesli sa jakies watpliwosci to zadzwon do lekarza i zapytaj co masz zrobic .. ale raczej zawsze na poczatku tak jest ze pojawiaja sie takie dolegliwosci , ja biore swoj lek juz ze 3 tyg a nadal mam zawroty glowy , ale najwazniejsze jest zebym psychicznie sie dobrze czula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przerywaj zażywania Seroxatu. To normalne, że na początku brania są takie skutki uboczne, bo psychotropy to silne armaty chemiczne. Gdy całe "kotłowanie" się organizmu zostanie wyrównane, to i objawy ustąpią. Najgorszy jest 1. tydzień. Niektórych psychotropy przez pierwsze 7 - 10 dni wprowadzają na płask do łóżka (wiem z autopsji). Odstawianie jest już lżejsze, ale też nie "miodzio".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze to nie wszystko,jest jeszcze jeden problem.Wczoraj córka uderzyła sie dzwiami w oko,dosyć mocno.Pojechalismy do okulisty i oko w porzadku,potem do neurologa zrobił pare badan na równowage i inne,wyszło dobrze.Ale ja podejrzewam wstrzas mozgu bo ma nudnosci,zawroty głowy,sennosc.Te same sa skutki uboczne seroxatu i nie wiem czy odstawic i poczekac az przejda to bede pewne ze to nie wstrzas.W jeden dzioen uderzyła] sie dzwiami i w ten sam zaczeła brac seroxat.Nie wiem co zrobic jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie , jesli boisz sie ze to wstrzasz to po prostu jedz do lekarza rodzinego opowiedz co sie stalo i powiedz ze bierze ten lek , wyjasniej jakie ma objawy i zapytaj od czego to czy od drzwi czy od leku , chociaz wydaje mi sie ze to wina leku ! niech leki bierze bo zawsze na poczatku jest ciezko , a jesli objawy beda sie utrzymywac dluzej niz tydzien to zadzwon do psychiatry i zapytaj czy tak ma byc i jak dlugo , niestety taka jest prawda ze leki dzialaja na cos dobrze ale maja swoje sutki uboczne , nic nie jest piekne i kolorowe !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że to lek. Jak neurolog zrobił badania to raczej wyszedłby wstrząs mózgu. Seroxat to ogromna dawka chemii, mózg musi mieć trochę czasu żeby się z tym oswoić.

 

Tym bardziej że pamiętam jak to było u mnie. Nudności, zawroty głowy, potliwość, senność, kompletne zniesienie libido, te objawy, które opisałaś... To mało powiedziane. Właściwie nie byłem senny - byłem na maxa zobojętniały i po prostu nie miałem siły wstać z łóżka. I tak wegetowałem w tym łóżku z tydzień, wychodząc tylko do kuchni (jak brzuch zaczynał boleć z głodu tak bardzo, że nie dawało się tego znieść - bo ogólnie apetytu też w ogóle nie miałem, jadłem jeśli już to tylko sałatki, lekkie rzeczy) i łazienki.

 

A potem przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam,troche sie uspokoiłam,to chyba nie mozeliwe zeby to był wstrząs mózgu.A czy nie uważacie ze 40mg seroxat to za dużo?Czy to nie bedzie przedawkowanie tak na początek??Własnie tyle wzieła,a dzis juz nic troche sie boi ze objawy sie nasilą.Pozrawiam

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:55 pm ]

Chyba nie powinno sie nic stac 40mg pierwszego dnia??Prosze napiszcie czy to nie przedawkowanie,bo objawy sa cały czas!

W końcu to nie tak dużo 2 tabl.Co innego przedawkować z cztery.Nic sie nie stanie jak myślicie,czy powinna wziązć dzisiaj??

Wiem dużo pytań Wam zadaje :smile:

A czy kogos z Was bolała szyja?? :?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×