KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
88
67%

Nie
26
20%

Zaszkodziła
18
14%

Liczba głosów : 132

przez myślący91 11 gru 2017, 22:57
INTEL 1 napisał(a):
joker27 napisał(a):widzę duze roznice, co ty chcesz udowodnic? ludzie tu wiele lekow odstawiają odstawiali bez problemow, myslę ze z heroiny nikt by nie zszedl bezbolesnie, trochę pieprzysz.

Mogę zaraz ciebie wypieprzyć jeśli sobie tego życzysz.
Chcę udowodnić, że psychotropy uzależniają fizycznie. Długotrwale stosowane na tyle zdecydowanie zmieniają skomplikowane zależności neurohormonalne w mózgu, że ich brak powoduje mniej lub bardziej nasilone objawy odstawienne, co nie pozostawia wątpliwości w temacie uzależniających właściwości tychże psychotropów. Mam ci to narysować żebyś zrozumiał o czym do ciebie rozmawiam?
Inna sprawa, że bez owych psychotropów całe rzesze delikwentów łącznie ze mną już dawno obleczone byłyby w drewniane jesionki sześc stóp pod ziemią....

joker27 napisał(a):
Stifler19 napisał(a):joker27 czemu odstawiasz paro? to super lek, miedzy dawkami 20 a 40 mg jest ogromna różnica. polecam 40 mg, a pregabaline najlepiej 2 x 300 mg wtedy jest moc, ja się trzymam paroksetyny i pregabaliny no i klonazepamu niestety ;)

Odstawiam gdyz dobrze dzialala na natretne mysli, stany lękowe i stany depresyjne, a teraz po 3 latach na dawce 40mg, jak przestala ponad dwa miesiace temu dzialac, to mam gorsze natręctwa, depresję i lęk od rana, czego nie mialem az tak przed, i duzo mysli samobojczych...

PRZESTAŁA DZIAŁAĆ??? Czyż to nie jeden z fundamentalnych objawów uzależnienia???
Masz coś jeszcze do powiedzenia w temacie pieprzenia?

No co ty nie powiesz ? To wytłumacz mi czemu na mnie po 3,5 roku przerwy od brania leków żaden nie chce pomóc ?

-- 11 gru 2017, 22:58 --

AlexCCC napisał(a):Występuje po kwetiapinie o przedłużonym działaniu akatyzja?

-- 11 gru 2017, 21:23 --

To forum spadło na psy,już dawno nikt mi nie odpisuje.Piszecie tylko jak Was coś też dotyczy a tak macie to gdzieś

Bo wszyscy mają dość tych samych pytań. Kwenta raczej nie powoduje akatyzji nawet w dużych dawkach a co dopiero w niskich.

przez jusia880 12 gru 2017, 02:31
Dziś drugi dzień z Ketrelem i co ,? I nie śpię :( czyżby na mnie jednak nie działał ? Dziwne bo wczoraj ładnie po nim spałam. Miał ktoś tak ?? Bo nie wiem czy jest sens go brac

przez AlexCCC 12 gru 2017, 07:08
jusia880 bierz jeszcze takie sytuacje się zdążają i prawdopodobnie będą się zdarzać zależy jeszcze jaki jest Twój stan pozdr.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez INTEL 1 12 gru 2017, 10:07
myślący91 napisał(a):
No co ty nie powiesz ? To wytłumacz mi czemu na mnie po 3,5 roku przerwy od brania leków żaden nie chce pomóc ?

Oto jest pytanie.
Mnie przez 6 lat żaden lek nie chcial pomóc ( oprócz clonazapemau, ktory "pomagał" chwilowo )
Dopiero lamotrygina - nie tylko mnie nie zmiażdżyła, ale iles tam procent obłędu ( może z 20% ) wyłączyła.
Jednakże mój psychiatra - człek światły i zawsze na bierząco, jeżeli chodzi o światowe odkrycia i nowinki, zawsze mnie przestrzega - odstawienie leku , ktory działa może zaowocowac tym, że kolejna proba powrotu na ten sam lek i w tych samych dawkach może już być kompletnie nieskuteczna w porownaniu z pierwszym razem.
Nie wiadomo jakim mechanizmem jest to spowodowane.
Nie jestem alfą i omega , ale mam juz swój staż z chorobą ( 10 lat ostrych objawów ), psychiatrą i farmakologia psychiatryczną ( stała się poniekąd moim hobby ). A co najwazniejsze mam wiedze PRAKTYCZNĄ .
Stąd daję sobie mandat do wyrażania swoich opini, ktore moga wydawać sie na pierwszy rzuto oka chybione , kontrowersyjne czy też naciągane.
Żaden lekarz i żaden producent leków psychiatrycznych nie stwierdzi że owe leki uzalezniają ( oprócz benzo oczywiście). Jak po takiej deklaracji mieli by potem sprzedawać swoje produkty? Jeszcze DEA by ich dojechała :D
Oczywiście nie lansuje tezy o "złych korporacjach farmaceutycznych", ktore jakoby tylko szkodza pacjentowi dla swoich zyskow. Interes jak interes. A pozatym jeśli nie te leki to co? Stryczek?
Ale moim i nie tylko moim zdaniem leki psychotropowe ( czyli te, które wpływają na funkcjonowanie mózgu ) musza być uzalezniające fizycznie, a stopień tegoż uzależnienia odczuwaja delikwenci którzy po kilku latach próbuja "zejść" na przyklad z Paroksetyny....
Przepraszam za brak błyskotliwości i błędy
Jestem spacyfikowany clonazepamem - dziś miałem mieć kolejną powazna sprawę w sądzie, w ktorej jestem powaznie oskarżony, a ktora na szczęscie się nie odbyła. A pacyfikacja plus ulga z racji faktu iz "waga spadła" = zjazd i oglupienie na duża skale.
Pozdrawiam
...nawet Jokera, ktory zapewne sie już obrazil na mnie.
A szkoda, poniewaz wywiązała się dyskusja. Burzliwa i ostra, ale tylko takie potrafią rozruszać forum, ktore ostatnio dość kuleje.
Myślę, że od adminów powinienem juz dostać jakąś nagrodę za owe "rozbujania jałowych dyskusji".
Może anulacja ostrzeżenia? Tak żebym nie musial sie zbytnio autocenzurowac niczym rockowy tekściarz w czasach komuny :-)
"Nie można człowiekowi odebrać wszystkiego, ponieważ nie będzie miał już niczego do stracenia i będzie gotowy na wszystko"
I MIEJSCE W KONKURSIE "TWARZE DEPRESJI"

przez ernest00 12 gru 2017, 10:18
Bo wszyscy mają dość tych samych pytań. Kwenta raczej nie powoduje akatyzji nawet w dużych dawkach a co dopiero w niskich.

Kweta jak najbardziej powoduje akatyzję. Szczególnie w dawkach tych niższych. Nie jest to akatyzja tak silna jak np. przy aripiprazolu ale da się ją bardzo przykro odczuć.
Można też podpiąć zespół niespokojnych nóg. To jest naprawdę nieprzyjemny stan, już po 50mg kwetiapiny można to poczuć i szarpać nogami w lewo i prawo.
Także nie pisz, że "raczej" nie powoduje bo nie wiesz.

przez Luxor 12 gru 2017, 10:38
ernest00 napisał(a):
Kweta jak najbardziej powoduje akatyzję...... To jest naprawdę nieprzyjemny stan, już po 50mg kwetiapiny można to poczuć i szarpać nogami w lewo i prawo. .

No proszę Cię, brałem 100 mg przez kilka miesięcy i żadnej akatyzji nie uświadczyłem, tym bardziej szarpań nogami :). Na pewno to kweta u Ciebie powodowała takie objawy ? ;)

przez jusia880 12 gru 2017, 11:18
Hej hej to jak z tym Ketrelem może raz działać a raz nie? Jeśli chodzi o działanie nasenne.
Bo niewiem czy dać mu jeszcze szansę.
Lekarka mi powiedziała że jak po dwóch dniach nie zadziała to mam przejść na lerivon.
Cholerka, nie lubię takiego kombinowania.

przez paramparam 12 gru 2017, 12:11
jusia880, u mnie, tak jak pisałam wcześniej. Zawsze możesz mu jeszcze dać ze 2-3 dni.

Luxor, to, że Ty nie doświadczyłeś to nie znaczy, że inni nie mogli tego doświadczyć. Wiadomo przecież, że każdy na leki reaguje nieco inaczej.
escitalopram 15mg | kwetiapina SR 200mg | zopiklon 7,5mg (doraźnie)
F 41.2 | F 60.3

"Skoczył w morze ciemne i mordercze
Ześliznął się po taflach cienia
Miał ciężkie serce
Nie musiał przywiązywać kamienia."

https://takkaja.blogspot.com/
II MIEJSCE W KONKURSIE "TWARZE DEPRESJI"
-(ħ2/2m)(∂2Ψ/∂x2 + ∂2Ψ/∂y2 + ∂2Ψ/∂z2) + VΨ = iħ ∂Ψ/∂t

przez joker27 12 gru 2017, 12:37
INTEL 1 nie obraziłem się bo nie mam na co :)
Odstawiam paroksetynę, będę to robił powoli ale odstawie, po co mi coś co na mnie już nie działa

przez jusia880 12 gru 2017, 13:18
paramparam napisał(a):jusia880, u mnie, tak jak pisałam wcześniej. Zawsze możesz mu jeszcze dać ze 2-3 dni.

Luxor, to, że Ty nie doświadczyłeś to nie znaczy, że inni nie mogli tego doświadczyć. Wiadomo przecież, że każdy na leki reaguje nieco inaczej.

A to pomogło ci coś innego na spanie ?? Może też jestem takim odosobnionym przypadkiem na którego kweta nie dziala

przez paramparam 12 gru 2017, 15:29
jusia880, aktualnie nie, staram sobie sama radzić. Z resztą- nie biorę kwetiapiny docelowo na spanie.
F 41.2 | F 60.3

Miał ciężkie serce

przez INTEL 1 12 gru 2017, 18:05
joker27 napisał(a):INTEL 1 nie obraziłem się bo nie mam na co :)

Trochę "o co" było.
Sorry Kolego - dziś czekała mnie kolejna rozprawa sądowa i wczoraj mialem ochotę każdego podrzeć na strzępy i owego wqrwa pacyfikowałem szybkimi browarami, gdyż bliski byłem wyjścia z domu a następnie "z siebie".
Przepraszam za uszczypliwości
Trzymajcie się

Robert
"Nie można człowiekowi odebrać wszystkiego, ponieważ nie będzie miał już niczego do stracenia i będzie gotowy na wszystko"
I MIEJSCE W KONKURSIE "TWARZE DEPRESJI"

przez Lusesita Dolores 23 gru 2017, 18:31
Mi odstawiają ketrel w szpitalu.
W domu odstawiac bym sie nie odważyła.
chodze boso po ulicy

Abilify 30mg
Klozapol 225mg
Ketrel 200mg
Afobam 0,5mg doraźnie

opium

riflessione.blog.pl

przez paramparam 23 gru 2017, 21:49
Lusesita Dolores, aż tak ciężko?
F 41.2 | F 60.3

Miał ciężkie serce

Sortuj wg