Witam Wszystkich i prosze o zainteresowanie sie moim problem

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam Wszystkich i prosze o zainteresowanie sie moim problem

przez mieszko 24 sie 2009, 21:25
Witam wszystkich. Nie wiedziałem za bardzo gdzie umieścić mój post, ale ponieważ jest on pierwszy postanowiłem go wrzucić tutaj.

Pisze ponieważ mam problem w relacjach z innymi ludźmi. Jest on chyba natury osobowościowej, ale chciałbym się go wyzbyć i liczę na waszą pomoc. Nie chodzi o to, że jestem nieśmiały, niepewny siebie, albo specjalnie zakompleksiony. Nie unikam też kontaktu wzrokowego. Nie boję się podejść do obcej osoby na imprezie, czy ulicy. Mój problem polega na tym, że nie potrafię otwarcie rozmawiać. Jestem jakby trochę zamknięty w sobie. Podczas rozmowy głównie zadaję pytania od czasu do czasu wtrącając coś od siebie. Kiedy mój rozmówca przestaje mówić, a ja nie mam już pytań zapada zwykle niezręczna cisza. Robie chyba wtedy wrażenia jakbym nie chciał już rozmawiać, a ja najzwyczajniej nie mogę znaleźć innego tematu. Tak jakbym nie miał nic do powiedzenia. Nastawiam się chyba głównie na słuchanie. Jeżeli jest coś co by mnie odstraszało od podejścia do jakiejś osoby to jest to właśnie fakt, że nie będę mógł znaleźć tematu do rozmowy i zaraz po przywitaniu się będzie panowała ta beznadziejna cisza. Oczywiście nie zawsze tak jest, ale przeważnie. Nie wiem czy jestem po prostu zwykłym nudziarzem, czy co 8) .
Zdaję sobie sprawę, że to bardzo dziwne co piszę, ale mam nadzieję ze znajdzie się z waszej strony jakieś sensowne rozwiązanie dla mnie :)

Re: Witam Wszystkich i prosze o zainteresowanie sie moim problem

przez verdemia 30 sie 2009, 13:31
rozwiązania nie ma bo nie ma problemu. Jak dla mnie jesteś wymarzonym słuchaczem i tak trzymaj. Mało kto potrafi słuchać innych a nie tylko gadac o sobie.
verdemia

przez ewaryst7 12 wrz 2009, 18:51
Umiesz sluchać.A to jest duża umiejętność.Nie martw się tym tak bardzo.Bo naprawdę nie masz czym.Pzdr:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nicole19 28 wrz 2009, 21:11
Ja też umiem świetnie słuchać dopiero jak komuś zaufam to więcej mówie może właśnie o to też chodzi u Ciebie :) nie martw się :)

Sortuj wg