Kółko ateistyczne.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Kółko ateistyczne.

przez wiejskifilozof 02 maja 2016, 13:01
Ja czasem uważam,że świat byłby lepszy,gdyby Polacy zostali przy Perunie,Norwegowie przy Odynie,a Grecy przy Zeusie.

Kółko ateistyczne.

przez agusiaww 02 maja 2016, 13:23
detektywmonk, ja w sumie bylam ateistka przez kilka lat czy to sie liczy?
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Kółko ateistyczne.

przez carlosbueno 02 maja 2016, 16:56
detektywmonk napisał(a):Ja czasem uważam,że świat byłby lepszy,gdyby Polacy zostali przy Perunie,Norwegowie przy Odynie,a Grecy przy Zeusie.
No ale tzw pogaństwo nie przetrwało w żadnym nawet średnio rozwiniętym kraju, dziś co najwyżej mamy neopogaństwo czy bardziej fascynacje wiarą dalekich praprzodków. Generalnie społeczeństwa zaczynały od animizmu później były różne religie naturalne, szamanizm, potem zwykle bardziej rozwinięty politeizm a na końcu monoteizm, później miał być ateizm czy ogólnie świeckość ale jednak się okazało że nie bardzo i część krajów znowu cofa się do twardej konserwatywnej wiary. Polska przyjmując chrzest awansowała cywilizacyjnie,po wieluset latach jednak ów katolicyzm jest jednak bardziej niepotrzebnym bagażem niż szansa rozwoju, może jednak pozwoli nam przetrwać nawałnicę islamu i to jest teraz największy plus polskiego katolicyzmu.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Kółko ateistyczne.

przez wiejskifilozof 02 maja 2016, 20:34
agusiaww napisał(a):detektywmonk, ja w sumie bylam ateistka przez kilka lat czy to sie liczy?

Liczy.
Carlos,to prawda awans był,ale mi chodzi o jednostki.Nie każdy chce wierzyć.Mi się nie podoba w katolicyzmie,zbytni obyczajowy konserwatyzm,pruderia.
Nawałnica islamu,to wina głównie poprawności politycznej.Wszyscy sobie równi,wszyscy tacy sami.I biali i czarni,co widać na przykładzie.Europy Zachodniej,gdzie ta równość wszystkich kończy się strasznie.
Co do dawnych religii,na pewno nie są bez winy.Też miały na sumieniu i to sporo.Choćby palenie ludzi,Wiklinowy Pan.U Celtów,acz jednak o dłuższego czasu interesuje mnie wiara Słowian.
Z tego względu,że czuje więcej wspólnego Z naszymi przodkami,plemionami Słowian.Niż z Semitami,typu apostołowie.
Chociaż od Rodzimej Wiary,odstrasza mnie pewny ich nacjonalizm.
Jak choćby Zadruga i jej bliskie związki z NOP.
Pogańska Wiara odradza się dziś w wielu miejscach Europy:Norwegia,Grecja,UK.
Może wyznawcy dawnych Bogów,zgoda robią to dla zabawy ( większość) powstrzymają islamizację Europy.
Oby tylko nie skręcali w stronę faszyzmu/

Kółko ateistyczne.

przez carlosbueno 02 maja 2016, 20:46
detektywmonk, Przyjęcie Chrzescijaństwa przez Polskę i ogólnie większość krajów Europy było koniecznością dziejową. A co do pogaństwa to Hitler marzył o neopogańskiej Rzeszy gdzie ludzie czcili by dawne kulty pangermańskie, oczywiście akceptował chrześcijaństwo u większości swoich poddanych ale gdyby zwyciężył to po iluś tam latach wprowadziłby wiarę germańska jako wiarę państwową.

Kółko ateistyczne.

przez wiejskifilozof 02 maja 2016, 20:51
Hitler,to obcy mi ktoś ideologicznie.
Kiedyś czytałem,Fakty I Mity.Gazeta lewicowa i antyklerykalna,tam był fajny artykuł o Rodzimej Wierze.Bez odwoływań do Hitlera,
Przyjęcie Chrzescijaństwa przez Polskę i ogólnie większość krajów Europy było koniecznością dziejową.
Kiedyś był takie czasy,religia była na pierwszym miejscu.

Kółko ateistyczne.

przez carlosbueno 02 maja 2016, 20:58
Mnie to zastanawia fascynacją pogaństwem niektórych ateistów, przecież to z racjonalnego punktu widzenia jeszcze bardziej prymitywna wiara niż katolicyzm , to że w jakimś drzewie są duchy czy bóg nie wydaję się nic mądrzejsze od Maryi dziewicy i grzechu pierworodnego.

Kółko ateistyczne.

przez Reynevan 02 maja 2016, 21:01
Mnie się wydaje, że to przez przekorę lub chęć "uduchowienia". Mnie czasami po blantach też nachodzą myśli o modleniu się do drzewek. :lol:
Reynevan

Kółko ateistyczne.

przez wiejskifilozof 02 maja 2016, 21:07
W Anglii pogaństwo jest legalne,ale to dziś zabawa.Rozumiem,że dla katolików każda wiara inna jest obca i zła.
A tak na marginesie,to na Grafice.Mokosz,Marzanna i Dziewanna,to bardzo ładne Boginie.

Kółko ateistyczne.

przez Lonley Paladin 06 maja 2016, 01:27
Zadaj sobie jedno proste pytanie. Dlaczego chrześcijaństwo jest najdłużej trwającą religią ? Było wiele religi mono i politeistycznych, mnóstwo proroków i fasłszywych mesjaszy. Ale tylko czyny i słowa Jezusa przetrwały? Masz jak najbardziej prawo niewierzyć, po to masz wolną wole i rozum ale nie obrażaj ludzi wierzących bo nie wszyscy to moherowe berety. Tak na marginesie, jakby polska nie przyjeła chrzestu i dalej wierzyła w swoje pogańskie wierzenia, nigdy nie została by krajem.

Kółko ateistyczne.

przez tahela 06 maja 2016, 02:19
Lonley Paladin, moze by została, historia to nauka a co by było gdyby to fantasy taki gatunek literacki i filmowy
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Kółko ateistyczne.

przez NN4V 06 maja 2016, 06:56
Lonley Paladin napisał(a):Zadaj sobie jedno proste pytanie. Dlaczego chrześcijaństwo jest najdłużej trwającą religią ?

Bo w swojej historii stosowało przemoc i terror. Przy zbrodniach chrześcijaństwa zbrodnie nazizmu to szkółka niedzelna.

Lonley Paladin napisał(a):... Było wiele religi mono i politeistycznych, mnóstwo proroków i fasłszywych mesjaszy. Ale tylko czyny i słowa Jezusa przetrwały? Masz jak najbardziej prawo niewierzyć, po to masz wolną wole i rozum ale nie obrażaj ludzi wierzących bo nie wszyscy to moherowe berety.....

Może najpierw niech katole przestana obrażać wszystkich innych. Dupa Ci się z głowa zamienia.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Kółko ateistyczne.

przez Natla_Miness 06 maja 2016, 08:01
Też mnie to zastanawiało, że chrześcijaństwo się długo utrzymuje. Ale chyba nawet wierzenia Egipcjan trwały długo, od czasów starożytnych. Tam się nic nie działo, rok w rok to samo, to i religia się nie zmieniała.
Wcześniej monk.2000

Kółko ateistyczne.

przez wiejskifilozof 06 maja 2016, 12:13
Lonley Paladin napisał(a):Zadaj sobie jedno proste pytanie. Dlaczego chrześcijaństwo jest najdłużej trwającą religią ? Było wiele religi mono i politeistycznych, mnóstwo proroków i fasłszywych mesjaszy. Ale tylko czyny i słowa Jezusa przetrwały? Masz jak najbardziej prawo niewierzyć, po to masz wolną wole i rozum ale nie obrażaj ludzi wierzących bo nie wszyscy to moherowe berety. Tak na marginesie, jakby polska nie przyjeła chrzestu i dalej wierzyła w swoje pogańskie wierzenia, nigdy nie została by krajem.

Nie wiem,czy zauważyłeś że,chrześcijaństwo to bardzo ekspansywna religia.Przykładem jest Ameryka Południowa,gdzie siłą i przemocą wprowadzano katolicyzm.Także nawracanie w Afryce,gdzie ciemnym Murzynom wciskaną Biblię,jako remedium na ich problemy.Dziś jest to samo,w Ugandzie czy Togo.Czyta się Murzynom Biblię,i to ma ich nie wiem.Uzdrowić ? Dać lepsze warunki na lepsze jutro.
Dlaczego Chiny,Japonia,Indie,nie przyjęły chrześcijaństwa ? I jakoś się dobrze trzymają ? Chiny to dziś potęga gospodarcza.I tam nie potrzebują wiary w Jezusa.
Starożytny Rzym,był potęgą za pogaństwa.Katolicki Rzym szybko upadł.
A przecież dziś następuję odrodzenie pogańskich kultów.
Rozumie,że dla katolika każda inna wiara,jest straszna,ale Rodzima Wiara jest obecna.Na Białorusi spotkana pogan są bardzo popularne.Ale katolickie media w Polsce są wroga nastawione do każdej inne wiary.

Sortuj wg