Schudnąć zdrowo bez ćwiczeń (na razie bez)

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Rosa26 11 mar 2016, 23:38
Znacie jakieś specyfiki, nie odbijające się na organizmie, w miarę możliwości naturalnie aby zacząć chudnąć?
Próbowałam ćwiczeń, ale nie wytrwałam jeszcze ani razu, bo ja po prostu nie lubię ćwiczyć. Nie przemawia do mnie męczenie się bez sensu. No niby nie bez sensu, bo chcę schudnąć, ale nie póki efektów nie ma, nie mam checi, zeby znów się męczyć... a wiadomo, że z dnia na dzień efekty nie przyjdą. Nie potrafię się zmotywować :?

Niedługo (tak planuję) wrócę na swoje ukochane lekcje tańca, bo tylko to jest ruch, który wg mojego rozumowania ma sens. Jest męczący, ale przyjemny.
No, ale na razie odstawiam słodycze i kaloryczne jedzenie, ale dupa... nie chudnę tak jak dawniej, kiedy coś takm mi się nie podobało i schudłam jak coś tam ograniczyłam :? Wiem, metabolizm z czasem zwalnia. Niby nie jestem jakoś gruba, ale 8 dodatkowych kg. powoduje, że czuję się jak wieloryb :( Chcę odzyskać dawne kształty?

Ktoś coś?
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu
Ernest Hemingway

http://niewygodnieszczere.blogujaca.pl

ObrazekObrazek
https://www.facebook.com/niewygodnieszczere/?ref=hl

przez Lord Kapucyn 11 mar 2016, 23:39
Syntetyki nie wchodzą w grę? Tylko naturalne środki?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Rosa26 11 mar 2016, 23:42
Mogą być, ale nie chcę jakiejś petardy, bo ja koniec końców chcę przejść na zdrowy styl zycia i zywienia, więc w tym ruch. Także chciałabym coś, co nie będzie sprawiało mi w tym trudności, tak na początek, bo nie mogę wystartować jakoś :?
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu
Ernest Hemingway

ObrazekObrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez joaszka 11 mar 2016, 23:58
Pij czarną kawę, zieloną herbatę, to podkręca trochę metabolizm. Najważniejsze, żeby nie spowolnić go nadmiernym ograniczeniem kalorii, bo to działa jak strzał w kolano. Długouwalniające się węglowodany, omijanie przetworzonej żywności to moim zdaniem klucz.
joaszka

przez Rosa26 11 mar 2016, 23:59
Uwielbiam zieloną herbatę, ale czarna kawa mi przez gardło nie przejdzie. Nie ma szans :?
Ernest Hemingway

ObrazekObrazek

przez joaszka 12 mar 2016, 00:01
No to jedziesz herbę. Ja sobie parzyłam w bidonie 1-litrowym i wypijałam co najmniej tyle. Jak połączysz to z racjonalną dietą, to powinno być ok :)
joaszka

przez Rosa26 12 mar 2016, 00:04
Chciałabym. Zauważyłam, ze ostatnio właśnien to nie wystarcza. Jakbym mimo to tyła. Może hormony tarczycy sobie zbadam. :bezradny:
Ernest Hemingway

ObrazekObrazek

przez Lord Kapucyn 12 mar 2016, 00:09
Wiadomo- cudowne sposoby na odchudzanie nie istnieją. Najpewniejsza jest dieta MŻ (Mniej Żryć :lol: ) z ujemnym bilansem kalorycznym, zrównoważona (białko:węglowodany:tłuszcz), zbilansowana(pod wzgl składników odżywczych- witamin, minerałów), i aktywność fizyczna.

A co do wspomagania to specyfiki są różne- supresanty apetytu/anoreksjogeniki (środki hamujące apetyt), środki podkręcające metabolizm, termogenezę(produkcję ciepła), diuretyki(usuwające nadmiar wody z organizmu), środki hamujące wchłanianie tłuszczów itp.

Jeżeli chodzi o supresję apetytu to najlepiej tłumią apetyt wszelkie psychostymulanty, pochodne amfetaminy- sibutramina(wycofana ze względu na incydenty sercowo-naczyniowe), sama amfetamina, metamfetamina, metylofenidat, fentermina itp. W większości są u nas zakazane, no i poza tym zdecydowanie nie są wskazane dla osób z chorobami serca, zaburzeniami rytmu, borykającymi się z nadciśnienie tętniczym itp. Jest taki lek Qsymia (zawierający połączenie fenterminy oraz topiramatu- lek przeciwpadaczkowy/normotymik powodujący spadek masy ciała), ale u nas jest niedostępny.

Są leki zawierające orlistat(bloker wchłaniania tłuszczów z przewodu pokarmowego)- u nas na receptę, w Czechach bez recepty.

Był kiedyś rimonabant (antagonista receptora kannabinoidowego CB1, marihuana dla porównania jest agonistą receptora kannabinoidowego CB1, dlatego powoduje tzw. "gastrofazę"=wilczy apetyt), ale również został wycofany przez EMA.

Inne środki:
- kofeina- najstarszy znany ludzkości termogenik, podkręcacz metabolizmu- źródła: kawa, napoje energetyczne, ekstrakty z Guarany, kofeina bezwodna lub sole kofeiny do kupna w proszku;
- EGCG- substancja z zielonej herbaty, można kupić ekstrakty zielonej herbaty standaryzowane procentowo na EGCG;
- synefryna- w działaniu ma przypominać nieco efedrynę, występuje w wersji syntetycznej lub w ekstraktach z gorzkiej pomarańczy(Citrus aurantium L.);
- johimbina- występuje w wersji syntetycznej oraz w wersji naturalnej w postaci ekstraktów z kory Yohimby, w Polsce nie jest oficjalnie zakazana, ale są problemy z jej dostępnością(sanepid);
- ketony malinowe- działanie diuretyczne;
- kwas hydroksycytrynowy- ekstrakty Garcinia cambogia;
- kwas chlorogenowy (ekstrakty zielonej kawy);
- yerba mate;
- ekstrakty grejpfruta;
- piperyna(pieprz czarny);
- kapsaicyna(pieprz kajeński);
- chrom (redukuje apetyt na słodycze);
- L-karnityna;
- teobromina (ekstrakt z kakao);
- sprzężony kwas linolowy/CLA;

I to tak chyba z grubsza. Skuteczność niektórych z powyższych suplementów jest wątpliwa, albo niepoparta(jeszcze) odpowiednią ilością udokumentowanych badań klinicznych, ale osoby na całym świecie szamają te rzeczy- z lepszym lub gorszym rezultatem.

Moderator/ R2 - D2

przez cozicozicozi 12 mar 2016, 00:12
Przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych. Bez tego możesz wypijać nawet 10 litrów zielonej herbaty dziennie, a i tak nie schudniesz. Nie polecam także restrykcyjnych redukcji kalorycznych. Trzeba się po prostu zdrowo odżywiać, jeść dużo warzyw, produktów nieprzetworzonych, zrezygnować ze smażenia mięsa -lepiej gotować lub piec, spożywać grube kasze, zastąpić jasne pieczywo pełnoziarnistym, ograniczyć słodycze do gorzkiej czekolady w rozsądnych ilosciach, pić dużo wody i najlepiej się ruszać 3-5 razy w tygodniu po 40-60 minut. Ja prowadzę taki tryb życia od ponad roku. Schudłem 15 kg, nie liczę kalorii, jem naprawdę dużo ale zdrowo. Teraz to nawet owoce bez ograniczeń szamam i waga stoi w miejscu. Często liczy się jakość kalorii a nie ilość. Polecam traktować to w sposób ogólny, nie jak tymczasową dietę ale styl życia. Zdrowe odżywianie i ruch wchodzą z czasem w nawyk.
Znów cholerne upiory czepiają się mych skrzydeł,
nie chcę groźnych demonów, wolę te dobrotliwe.

przez Lord Kapucyn 12 mar 2016, 00:12
cozicozicozi napisał(a):Przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych. Bez tego możesz wypijać nawet 10 litrów zielonej herbaty dziennie, a i tak nie schudniesz. Nie polecam także restrykcyjnych redukcji kalorycznych. Trzeba się po prostu zdrowo odżywiać, jeść dużo warzyw, produktów nieprzetworzonych, zrezygnować ze smażenia mięsa -lepiej gotować lub piec, spożywać grube kasze, zastąpić jasne pieczywo pełnoziarnistym, ograniczyć słodycze do gorzkiej czekolady w rozsądnych ilosciach, pić dużo wody i najlepiej się ruszać 3-5 razy w tygodniu po 40-60 minut. Ja prowadzę taki tryb życia od ponad roku. Schudłem 15 kg, nie liczę kalorii, jem naprawdę dużo ale zdrowo. Teraz to nawet owoce bez ograniczeń szamam i waga stoi w miejscu. Często liczy się jakość kalorii a nie ilość. Polecam traktować to w sposób ogólny, nie jak tymczasową dietę ale styl życia. Zdrowe odżywianie i ruch wchodzą z czasem w nawyk.

+1

Moderator/ R2 - D2

przez bedzielepiej 12 mar 2016, 00:13
Żeby schudnąć trzeba tyle nie żreć i robić sobie okresy przegłodzenia. Jeść w trybie 8 godzin i 16 godzin pościć.

przez joaszka 12 mar 2016, 00:14
Ciekawe z tym chromem.
joaszka

przez joaszka 12 mar 2016, 00:15
cozicozicozi napisał(a):Przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych. Bez tego możesz wypijać nawet 10 litrów zielonej herbaty dziennie, a i tak nie schudniesz. Nie polecam także restrykcyjnych redukcji kalorycznych. Trzeba się po prostu zdrowo odżywiać, jeść dużo warzyw, produktów nieprzetworzonych, zrezygnować ze smażenia mięsa -lepiej gotować lub piec, spożywać grube kasze, zastąpić jasne pieczywo pełnoziarnistym, ograniczyć słodycze do gorzkiej czekolady w rozsądnych ilosciach, pić dużo wody i najlepiej się ruszać 3-5 razy w tygodniu po 40-60 minut. Ja prowadzę taki tryb życia od ponad roku. Schudłem 15 kg, nie liczę kalorii, jem naprawdę dużo ale zdrowo. Teraz to nawet owoce bez ograniczeń szamam i waga stoi w miejscu. Często liczy się jakość kalorii a nie ilość. Polecam traktować to w sposób ogólny, nie jak tymczasową dietę ale styl życia. Zdrowe odżywianie i ruch wchodzą z czasem w nawyk.

This
joaszka

przez Lord Kapucyn 12 mar 2016, 00:16
joaszka napisał(a):Ciekawe z tym chromem.

Wszędzie ten chrom zachwalają i jest milion pinscet sto dziwinscet artykułów na ten temat, że chrom faktycznie redukuje apetyt na słodkie, ale ja swojego czasu spożywałem chrom, i to w niemałej dawce(za bardzo też nie można przesadzać, bo w dużych dawkach chrom jest toksyczny), a tak jak wpier.dalałem czekolady na tabliczki tak dalej wpier.dalałem, więc w moim przypadku się nie sprawdził. :pirate:

Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg