E-Papieros czy jest zdrowszy czy szkodzi?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez panhm 10 mar 2016, 02:21
Cześć Wam,
Palę od miesiąca e-papierosa, ale ciągle zastanawiam się czy jest szkodliwy czy wręcz przeciwnie zdrowszy od tradycyjnego papierosa. Może wiecie coś więcej. Nie mam zbytnio czasu na grzebanie w sieci, to co przeczytałem w artykułach, jest obłędne. Jedni twierdzą, że szkodliwe, inni że jest zdrowsze.
"Istnieje różnica pomiędzy znajomością drogi, a podążaniem nią."

przez Hanashiro 10 mar 2016, 21:12
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ale wszystko i nic jest trucizną w odpowiedniej dawce, i czasie. Ja nie jestem palaczem, ale jak mnie z rok temu naszła ochota, żeby sobie dymek popuszczać i posmakować, to kupiłem epapierosa z apteki. Porównaj sobie straty płynące z e- i ze zwykłego papierosa. Minusu epapierosa, o których ja słyszałem to kwestia glicerolu i pręcików w grzałce, które jeśli są kiepskiej jakości, to mogą się odzywać i dostawać do dymu.
A tak poza tym. Często zwracasz uwagę, czy coś jest szkodliwe, czy nie? Pytam bo sam tak mam, kiedy nadchodzi mnie chęć na energetyka. Najlepiej się tym nie przejmować.

przez Ferdynand k 12 mar 2016, 21:44
nie masz wwa więc lepiej nie zmniejsza tak objętości oddechowej jak zwykły papieros zbadane u nas liquidy nie są szkodliwe pytanie czy coś się dzieje
od temperatury, a to zależy od marki
do tego lepiej dodać męczennicę cielistą w aptece bez recepty bo zawiera i mao a tytoń ma nikotynę + i mao
więc syropek czy pastylka ziołowa i do tego e fajka i nieźle jest płuca są ci wdzięczne
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Happiness 13 mar 2016, 15:17
http://zdrowie.dziennik.pl/nowotwory/ar ... raka.htmlb

Artykul ma juz te 2 lata. Niewiem tez co mam myśleć na ten temat. Mieszane uczucia. I to i to jest szkodliwe. Ja pale elektryka od 2013 roku na zmianę z fajkami + mam astmę. Zbyt krotki okres czasu zeby powiedziec czy cos sie zmieniło na gorsze czy na lepsze.
"Nic tak nie łączy ludzi jak rozpacz. Nic tak nie zbliża nas do siebie jak smutek. " C. McCarthy

przez Kot_ 13 mar 2016, 15:41
panhm, zacznijmy od tego, że EP się nie pali tylko wapuje/atomizuje/odparowywuje. Tam nie ma żadnego spalania. Jeżeli nie ma spalania, to nie ma też substancji smolistych, które są najbardziej szkodliwe w paleniu.
W najnowszych badaniach wyszło, że w chmurce z EP jest 1500x mniej substancji szkodliwych lub potencjalnie szkodliwych. Ale ktoś usłyszy od kogoś, że e papieros jest jeszcze gorszy od tradycyjnych kiepów, bo ..uj wie co tam w nim jest, a później ludzie chodzą i powtarzają takie dyrdymały.
Kot_

Sortuj wg