Windows 10

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Windows 10

przez Kontrast 15 sie 2015, 15:48
Ja mam na lumi 10 i powiem ze jak na ,,przed'' to jeszcze duzo brakuje do stabilnosci, choc wyglada ładnie. 8,1 to dobry system, ani razu mi sie nie wywalil czym normalnie bylem w szoku.
Nie znam roli którą gram, wiem tylko, że jest moja - niewymienna.

Windows 10

przez JERZY62 26 sie 2015, 14:49
Nie ma ucieczki przed okiem Microsoftu... Windows 10 totalny szpieg.

http://www.dobreprogramy.pl/Nie-ma-ucie ... 65931.html
®

Windows 10

przez mark123 25 sty 2017, 21:26
Windows 10 jest niedopracowany. W firmie, w której odbywałem staż po przejściu na Windows 10 było więcej problemów informatycznych (mimo to główny informatyk był wpatrzony w ten system jak w obrazek). Uważam, że na razie Windows 7 jest o wiele lepszy.
Gdyby prawo funkcjonowało uczciwie, w więzieniach mogłoby się znaleźć nawet 3/4 lekarzy.
Współczesna psychologia potrzebuje rewolucji.
Tylko ci, którzy nie są związani sympatią z psami, mogą zrozumieć, jakie te zwierzęta są naprawdę. Każde zwierzę jest bardziej przyjazne dla człowieka niż pies.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Windows 10

przez lukasz92867 27 sty 2017, 12:02
Windows 10 to dobre narzędzie do szpiegowania, aktualizację robią się same bez wiedzy użytkownika, do wszystkiego potrzebne są Twoje dane, bezsensu
poznajcie sprawdzone wagi seca na https://www.medyczny.pl/manufacturer/seca

Windows 10

przez C&S 31 sty 2017, 00:18
Ostatni dobry Windows to Win2kP.
Bitmessage: BM-2cWTpG8xk52BN1LcNmFTKvheih2iwFJizP
C&S

Windows 10

przez 0xNear 15 lut 2017, 23:31
Sam korzystam z Windows 10 (obok jeszcze Mac i Linux jako inne opcje bootowania) i uważam że to dobry system.
Windows 7 ma jedyny plus taki, że jego UI przynajmniej jest w miarę desktopowe a nie hybrydowe.
Dziesiątka ma takie plusy że korzysta z DirectX12 który lubują karty AMD (i procesory zresztą też) a ja korzystam z Rx480.
Także Bash wbudowany jest bardzo fajną opcją która daje możliwości używania środowiska Linuxowego na maszynie w natywnej prędkości.
Minusem jest to, że właśnie wygląd, rozmieszczenie opcji jest nie intuicyjne. Wiem też że przeróbki motywów i nowe launchery potrafią się wywalać.

@EDIT:
Widzę że argumentem jest szpiegowanie. Rozumiem że z Androida też korzystacie? Wszystkie usługi chmurowe - a jest nim nawet facebook - zapisują wasze dane na serwerach, bo gdzieś muszą się utrzymywać. Dane nie są analizowane przez jakiś pracowników, bo zwyczajnie nie ma na to czasu - może jakaś sztuczna inteligencja poprawia tym wyszukiwanie, co de fakto google już robi.

I p.s. korzystanie z nieaktualnego softu, jakim są Windows 7 czy stary android (z którego muszę korzystać, meh) otwiera drogi do stania się maszyną w botnecie czy też włamu. Bo luki znajdują się wszędzie, po prostu potrzebują określonych zmiennych by zadziałać albo nie ma komu ich wykorzystać. Termin - exploit.
0xNear

Windows 10

przez Natla_Miness 15 lut 2017, 23:46
O, mamy oddanego informatyka. Fajnie! :-)

Interesowałem się tematem dla własnej ciekawości. Nawet dobrze mi szło zapamiętywanie typowych w nowoczesnej technice skrótowców na trzy litery.
VHS- video home system
DVD - digital versatile disc
ITD. Potem zaniechałem. Mnogość nazewnictwa powoduje że nie miało to najmniejszego sensu. A jest jeszcze jeden piękny, popularny w XIXw termin: pragmatyzm. Przecież komputery miały odciążyć ludzi od przetwarzania danych. Zapamiętywania wszystkiego co się rusza.

I w informatyce (technice) mało jest zmiłuj. Komputer to kapitalistyczny wynalazek, a przyczyną jego powstania była w dużej mierze potrzeba koszenia $$$.
A, że ja nie lubię pieniędzy, to byłbym kiepskim pracownikiem w korpo.

A Windows 10?
Mi odpowiada. Działa na podobnym modelu biznesowym co wyszukiwarka Google. Prawie za darmo, a pieniądz się tam świeci.
Cała sytuacja jest niewesoła. Kiedyś kolejne wersje Windows czy Office wprowadzały innowacje. Teraz już co raz trudniej coś wymyślić.
Do pracy biurowej spokojnie starczy jakiś Office 2000. (Tam jeszcze był Spinacz).
A notepad.exe czy calc.exe ? Ich nikt nie przebije.
Wcześniej monk.2000
http://natlaminess.blogspot.com/
Oficjalny blog, na który serdecznie zapraszam.

Windows 10

przez 0xNear 15 lut 2017, 23:58
Informatyk z zaburzeniami myślenia przez schizę/jakąś zmianę neurologiczną to słaby informatyk, ale mi przechodzi.
Uważam że główne zmiany, jakie Microsoft może zrobić to optymalizacja systemu by działał szybciej, zajmował mniej pamięci, oraz przeportowanie go na architekturę procesorów ARM - czyli tych, których mamy w telefonie. Między innymi Raspberry pi z niego korzysta. Wiem też, że wyjdą nowe mini-pc które będą obsługiwały go pokroju malinki - Snapdragon 835 ma potrafić uruchomić Windowsa wraz z programami desktopowymi, więc myślę, że to będzie ciekawy rok.
Co do skrótów - też ich nie pamiętam. Wiedza mi sama wchodzi - może aktualnie programistą jestem słabym i mam podstawową wiedzę jak ktoś kto wychodzi z uniwerku, ale interesuję się nowinkami i jestem na bieżąco z tym co się dzieje.
0xNear

Windows 10

przez C&S 16 lut 2017, 00:36
Dla zwykłego usera system powinien być wprost niewidzialny.
Bitmessage: BM-2cWTpG8xk52BN1LcNmFTKvheih2iwFJizP
C&S

Windows 10

przez 0xNear 16 lut 2017, 00:51
W takim razie Windows musiałby być open-source aby posiadać szybkość jakim jest Linux, lub ten drugi musiałby dostać olbrzymie dofinansowanie na popularyzację i instalację na laptopach jako OEM.
0xNear

Windows 10

przez Natla_Miness 16 lut 2017, 01:01
A mi się podoba DOS, właśnie dlatego, że jest widzialny. Wtedy wiemy, że korzystamy z komputera. A nowoczesne OS zacierają tą granicę tworząc iluzję jakiegoś wirtualnego świata. Zasada działania procesora jest ta sama od lat 50. Tylko zwiększa się wydajność, co umożliwia nowe możliwości, hipotetycznie znane na samym początku. Bardziej nieprzewidywalny jest czynnik ludzki, to czy dana rzecz "chwyci". Z komputerami PC też było wielką niewiadomą, czy ludzie będą chcieli mieć skrzynkę z ekranem w domu.
Wcześniej monk.2000

Windows 10

przez 0xNear 16 lut 2017, 01:08
Mi się podoba Linux, bo nie dość, że daje mi ten nerd feeling, to potrafi być całkiem fajny w developerce.
No i obsługa wirtualizacji, oraz przekierowywanie do nich GPU na Archu to jest magia.
0xNear

Windows 10

przez Natla_Miness 16 lut 2017, 01:14
Tu się kończy nasza przyjaźń, synku. :P
Żartuję.

Linux, rzeczywiście jest bardziej nerdowski. Kwestia przyzwyczajenia. Trochę praktyki i zostanie katem obsługującym gilotynę może stać się przyszłościową obiecującą karierą w sektorze bezpieczeństwa i porządku społecznego. (W końcu to forum psychologiczne).
Wcześniej monk.2000

Windows 10

przez 0xNear 16 lut 2017, 01:23
Raczej Linux jest bardziej przyjazny, i dla mnie - jeżeli ktoś programuje na Windowsie, to w pewnym sensie i tak w jakiś sposób go znać musi. Choćby wszystko prócz Visuala korzysta z kompilatora GNU który został dostosowany pod Unixa i obsługuje nawet ścieżki takie a nie typowo DOS-owe - można to sprawdzić za pomocą Dev-C++ ;)
0xNear

Sortuj wg