Studiowanie psychologii

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Studiowanie psychologii

przez fatymid 30 kwi 2014, 19:34
Jakie przedmioty należy zdać na maturze by móc zostać przyjętym na studia psychologiczne?

Studiowanie psychologii

przez elo 30 kwi 2014, 19:46
to zalezy od uczelni na jaka sie wybierasz - kazda z nich ma inne kryteria ale najczesciej beda to przedmioty hujmanistyczne tj. polak wos hista i jakas biologia
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Studiowanie psychologii

przez Lord Kapucyn 30 kwi 2014, 20:15
Jak wyżej, zależy od uczelni. Ale zazwyczaj- obowiązkowo język polski i język obcy oraz dodatkowo maksymalnie 2 przedmioty z wymienionych: historia, WOS, matematyka, geografia, biologia. Brak tych dodatkowych Cię automatycznie nie skreśla, ale jeśli je masz to daje Ci dodatkowe punkty co zwiększa szanse na przyjęcie. Przy poziomie rozszerzonym z danego przedmiotu stosuje się dodatkowo stosowne mnożniki punktów w porównaniu do poziomu podstawowego.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Studiowanie psychologii

przez Midori 01 maja 2014, 16:25
Jeśli chodzi o najlepsze uczelnie w Polsce, to tylko i wyłącznie liczy się matura rozszerzona. Z dodatkowych przedmiotów najlepiej chyba jest zdawać biologię.
Midori

Studiowanie psychologii

przez marimorena 01 maja 2014, 20:26
na UJ jest psychologia i psychologia stosowana na które liczą się różne przedmioty, można iść bardziej biologicznie albo humanistycznie

Studiowanie psychologii

przez eksam 19 cze 2014, 20:05
Witam, mam pytanie odnośnie studiów. Słyszałem że na studia psychologiczne jest bardzo trudno się dostać, czy to prawda? Znalazłem uczelnie na którą chciałbym się dostać, ale czuję że słabo poszedł mi egzamin z języka polskiego :/... Zastanawiam się czy w ogóle opłaca mi się wysyłać podanie. Drugie pytanie dotyczy alternatyw, jeśli nie na psychologie, to na co? Jest coś pokrewnego tej dziedzinie, gdzie łatwiej się dostać? Zastanawiałem się nad socjologią, lub kongwinistyką (jestem po technikum informatycznym więc wiem coś na temat komputerów). Po czteroletniej nauce w technikum doszedłem do wniosku, że przedmioty ścisłe to jednak nie moja dziedzina, po prostu takie szkoły były popularne w tamtym czasie, moje fascynacje grafiką komputerową, czy filmami też poniekąd wskazywały na odnalezienie się w dziedzinie informatyki... Zostały jednak źle ukierunkowane, nie fascynował mnie mechanizm ich tworzenia, a efekt końcowy od czysto humanistycznej strony... Pomocy!

Studiowanie psychologii

przez elo 20 cze 2014, 12:03
eksam napisał(a):Słyszałem że na studia psychologiczne jest bardzo trudno się dostać, czy to prawda

oczywiscie z nie... na psychologie moze sie dostac niemal kazdy debil i nawet ja ukonczyc
eksam napisał(a):Zastanawiam się czy w ogóle opłaca mi się wysyłać podanie.

nie oplaca bo przed wynikami rekrutacji zadnych swistkow sie nie wysyla tylko wplaca hajs na konto uczelni i grzecznie czeka na decyzje
eksam napisał(a):kongwinistyką (jestem po technikum informatycznym więc wiem coś na temat komputerów). Po czteroletniej nauce w technikum doszedłem do wniosku, że przedmioty ścisłe to jednak nie moja dziedzina, po prostu takie szkoły były popularne w tamtym czasie

kogni jest scisle powiazana z infa i na twoja korzysc przemawia ukonczona szkola bo pewno wiesz jak przedmioty scisle wygladaja w praktyce a nie tylko teorii takze tera przypomnij se jak bylo z elektro - czy to twoja bajka czy wrecz przeciwnie
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Studiowanie psychologii

przez eksam 20 cze 2014, 15:27
Dziękuje za odpowiedź i pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie odwołujące się do trybu studiowania, czy w formie studiów dziennych będę w stanie nauczyć się więcej niż zaocznie? A także czy na psychologi studiując zaocznie, przy czym pracując, wyrobie się z materiałem? Czy opłaca się w ogóle pracować zaocznie studiując psychologię? Studia są dość drogie, przy czym z pracy pozostanie mi może tylko kilka złotych po spłacie studiów...Przepraszam że tak dużo pytań w jednym poście, ale staje przed ważnym wyborem, więc staram się jak najwięcej dowiedzieć.

Studiowanie psychologii

przez Maggda92 26 cze 2014, 17:56
A jak to jest jeśli studiować chce osoba zaburzona, chora psychicznie?
Maggda92

Studiowanie psychologii

przez Arhol 26 cze 2014, 18:04
Anel92, Jeśli twoje zaburzenia nie mają jakiegoś wpływu na intelekt,czy zdolności rozumienia,przyswajania wiedzy (wiem,lamersko określone),nie sądzę by był problem.
Ale pewien nie jestem,imho to raczej wpływu nie ma,jeśli wiedzę i resztę przyswajasz normalnie
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Studiowanie psychologii

przez Maggda92 26 cze 2014, 18:07
Kestrel, Tak pytam z ciekawości.
Czy można leczyć pacjentów będąc samemu chorym psychicznie.
Kiedyś gdzieś czytałam,że to może być przeszkodą ale jest różnie, stąd moje pytanie
Maggda92

Studiowanie psychologii

przez czarnobiała mery 28 cze 2014, 11:19
Anel92, nie trzeba mieć kontaktu z pacjentami, są różne specjalności, np. psychologia biznesu.

Studiowanie psychologii

przez Maggda92 28 cze 2014, 15:10
czarnobiała mery, Jasne,że tak :)
Ale mi jednak bardziej chodzi o pracę z pacjentami jak to jest w takiej sytuacji
Maggda92

Studiowanie psychologii

przez abstrakcyjna 28 cze 2014, 16:18
Anel92, Ja studiuję psychologię, a jestem zaburzona. Ale chodzę na terapię, nie poszłabym leczyć ludzi będąc zaburzona. ;)
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

Sortuj wg