Esci spin-off

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Esci spin-off

przez lunatic 14 sie 2014, 19:54
Ashleigh,
szczerze mówiąc to w tej chwili juz nie wiem co jest prawdziwymi odczuciami a co jest dzialaniem leku, czy agresja jest prawdziwa czy wywolana lekiem, to samo z obojętnością, nie wiem czy jest polekowa czy nerwicowa czy po prostu tak jest sama z siebie, natomiast niektore leki u mnie ewidentnie potrafią taką agresje wywołać i wtedy co pisalem o nienawiści byłem pod wpływem dzialania takiego leku, ale czy lek to wyolbrzymil czy po prostu wyeliminowal otumanaijace dzialanie innego leku i agresja była naturalna i zgodna z prawdziwymi odczuciami to tego nie wiem
a co do zawrotów głowy to skoro dostalas ten lek to masz je na tle nerwicowym, gdyby bylo inaczej dostalabys typowy lek na zawroty a nie antydepresant, wiec tez musisz sobie z czyms nie radzic i nerwica objawia sie takimi objawami
a co to znaczy problemy z ukladem wegetatywnym?na jakim tle?zdiagnozowane czy nie? no bo pewnie tez na tle nerwicowym, ja objawy nerwicowe somatyczne mialem na samym początku z zawrotami głowy łącznie

Esci spin-off

przez Ashleigh 14 sie 2014, 23:23
Pisalam Ci Lunaticu, ze sie urodzilam za wczesnie. Byly to lata 60-te. Wlozyli do pudelka, oblozyli wata i tak wyzylam.
Zdiagnozowali mnie w wieku 20 lat, do tego czasu nie mialam zadnych problemow.
Pisalam Ci, ze nie chodzilam kiedys, nie mialam czucia w nogach, mialam poczatki wiencowki, zmienil mi sie ruch robaczkowy ukaldu trawiennego, i schudlam w ciagu miesiaca 35 kg. itd. Takie mialam objawy tego dziadostwa.
Teraz to juz dochodzi moj wiek przemian, kiedy sa zmiany nastrojow, napiecie, bo wciaz mam to, nie ustalo, co w moim wieku ustac powinno.
Tak mnie leczy lekarz, dokladajac mi hormony HTZ. Jak widac z dobrym skutkiem. Taki wiek, i tak sie "traktuje" kobiety w moim wieku.

Lunaticu, nie jest tak, ze Cie nie rozumiem. Szkoda mi Ciebie, ale wiem, ze sie kiedys pozbierasz.
Tak wiele w zyciu osiagnales, w takich okolicznosciach, chcialabym, zycze Ci tego, zebys to zauwazyl, i przestal gnebic sie tym, co sie dzialo, i dzieje.
Rodziny sie nie wybiera, czesto nie mamy wplywu na swoje zycie, jak Ty na to, ze ojciec Twoj umarl.

Rozumiem Cie, jesli chodzi o leki. Biore tak mala dawke esci, nawet bylam na 5 mg, i wiem, ze czlowiek nie jest soba.
To jest smutne, tragiczne dla Was mlodych, bo mnie sie jest latwiej pogodzic. Przy esci jestem troche rozproszona czasami, skupic sie musze czasami, zeby myslec kreatywnie.
Mniej maluje, rysuje, mniej robie swoje robotki z welny. Robie tez bizuterie sama, pisze, bo mam dar pisania.
Ale skupic sie nie zawsze moge, wiec odpuszczam sobie. Wiem, ze moj organizm potrzebuje sie wyciszyc, odpoczac, wiele przeszlam, wiele sie dzieje w moim zyciu. Przeszlam "kompleks pustego gniazda", to bardzo bolesne bylo, a emigracja dala popalic bardzo. Przez wiekszosc zycia na emigracji bylam sama z czworka dzieci, bo maz musial pracowac na nas szescioro. Bylam, i ojcem, i matka dla dzieci, i nauczycielka, i pielegniarka, itd. Zmagalam sie z bieda, zeby dzieci jej nie odczuwaly, choc i tak ciezko bylo. Moj maz to dobry czlowiek, pracowity, ale nie ma daru walki, ani nie ma tyle pasji, ktora ja mam, zawsze mialam, dlatego ta rodzina moja jest niemalze perfekt. Tylko widzisz kosztem czegos. Nie trzeba miec skolatanych nerwow z powodu konfliktu wewnetrznego, przechlapanego dziecinstwa-mozna po prostu pasc z wyczerpania, z braku poczucia bezpieczenstwa, z powodu tego, ze tak wiele od czlowieka zalezy, mowiac po prostu, ze wszystko jest na mojej glowie, z powodu samotnosci, innosci w innej kulturze. Wyczerpuja sie baterie, przychodza jeszcze sensacje z hormonami i starczy, zeby czlowiek byl, jak popsuta maszyna.
Afryka jest cudownym krajem, jest kochana przez nas, ale to kraj trudny.

Nie uzalam sie nad soba, tylko sobie tak napisalam.
Dobrej nocy Wam zycze, i wierzcie, ze Wam nerwica kiedys przejdzie i bedziecie jeszcze szczesliwi.
Buziole.
"Czyz mozna przestac kochac niebo i ziemie, tylko dlatego, ze bywa niepogoda"

Esci spin-off

przez lunatic 15 sie 2014, 10:47
Ashleigh napisał(a):Pisalam Ci Lunaticu, ze sie urodzilam za wczesnie. Byly to lata 60-te. Wlozyli do pudelka, oblozyli wata i tak wyzylam.
Zdiagnozowali mnie w wieku 20 lat, do tego czasu nie mialam zadnych problemow.
Pisalam Ci, ze nie chodzilam kiedys, nie mialam czucia w nogach, mialam poczatki wiencowki, zmienil mi sie ruch robaczkowy ukaldu trawiennego, i schudlam w ciagu miesiaca 35 kg. itd. Takie mialam objawy tego dziadostwa.
Teraz to juz dochodzi moj wiek przemian, kiedy sa zmiany nastrojow, napiecie, bo wciaz mam to, nie ustalo, co w moim wieku ustac powinno.
Tak mnie leczy lekarz, dokladajac mi hormony HTZ. Jak widac z dobrym skutkiem. Taki wiek, i tak sie "traktuje" kobiety w moim wieku.

i coś takiego sie SSRI leczy? no chyba nie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Esci spin-off

przez Ashleigh 15 sie 2014, 15:21
Dzien dobry!

No, leczy sie, jak widac... :D
Poczytaj o menopauzie, szczegolnie od strony psychologicznej. Moze Ci sie przyda. :great:

Esci spin-off

przez lunatic 15 sie 2014, 16:56
menopauze tez sie u Ciebie leczy SSRI? :shock:

Esci spin-off

przez Ashleigh 15 sie 2014, 20:45
lunatic napisał(a):menopauze tez sie u Ciebie leczy SSRI? :shock:

Uhm....tez. Zobacz sobie dlaczego?

W skrocie-zmiana nastrojow, placzki poranne, depresje, zmiany libido, ataki nerwowe, histeria, uderzenia ciepla, ogolne zmeczenie zwiazane z napieciem, stresem, niespaniem, zmianami hormonalnymi. itd.

Lekarze i naukowcy podejrzewaja, ze kiedys szpitale psychiatryczne byly przepelnione kobietami, ktorym nic nie bylo, poza tym, ze mialy menopauze. Okres przejsciowy trwa od 2 lat, do 12, a niektorym kobietom nie ustepuja objawy niemalze przez cale zycie.
Wiele kobiet przechodzi bardzo ciezko ten okres i wierz mi, ze nie jest przyjemny, kiedy nagle Ci sie poca tylko plecy, albo pot Cie zlewa, w srodku nocy, ale to tak, ze koszula, czy pizama jest doslownie do wyzecia. Po tym trzesie kobieta, jak w dreszczach malarycznych. Uderzenia goraca na twarz, ktora robi sie czerwona, przy ludziach, czy nie-przyjemnoscia nie jest. Zawroty glowy, utrata rownowagi, napady glodu, brak snu. Zgadnij jak sie kobieta czuje majac takie objawy dzien po dniu-duchowo i psychicznie? Hormony nie wystarczaja, szczegolnie, ze sadza niektorzy, ze moga one powodowac raka.

Juz sie od-zdziwiles ? :105:

Esci spin-off

przez lunatic 15 sie 2014, 20:54
jak ktoś chce moze sie tak leczyc, teraz stosowanie antydepresantów nie do ich pierwotnego celu jest chyba w modzie, ale to juz sprawa lekarzy i tych ktorzy się godzą na takie leczenie

Esci spin-off

przez Ashleigh 16 sie 2014, 11:20
lunatic napisał(a):jak ktoś chce moze sie tak leczyc, teraz stosowanie antydepresantów nie do ich pierwotnego celu jest chyba w modzie, ale to juz sprawa lekarzy i tych ktorzy się godzą na takie leczenie

Oj, Lunatic, jak chcesz, dla Ciebie moze to bys sprawa MODY.
Czuje sie bardzo dobrze.

Dzien dobry w pochmurny, deszczowy dzien.
Mamy wszesna wiosna, i bardzo sie z tego ciesze.
Normalnie na deszcz czekalismy do wrzesnia/pazdziernika. I na dodatek jest cieplo.

Spiaca pogoda, a Wy macie long weekend.

Milego odpoczynku :yeah:

Kliwie z mojego ogrodu Wam zostawiam :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Esci spin-off

przez Gradrec 16 sie 2014, 19:40
Ostatnio jak tutaj bylem bylo o 100 stron mniej.

Co tam moje mordeczki kochane?

Esci spin-off

przez lunatic 16 sie 2014, 22:49
a co wam tam nad morzem światłowody pozalewało czy co ze jestes raz na pol roku?

Esci spin-off

przez elmopl79 17 sie 2014, 01:54
Oooo czesc Gradrec:)!!!!
Co u Ciebie?!!!
Jak samopoczucie?
Opowiadaj!!!!

Esci spin-off

przez Ashleigh 17 sie 2014, 13:03
Gradrec, dzien dobry!

Napisal i zniknal. Pewnie czyta te 100 stron :))))

Esci spin-off

przez Gradrec 17 sie 2014, 18:46
Nie no, mialem z dwie godzinki otwarte forum i wciskalem to "F5" co chwile, czekajac az ktos odpisze, w miedzyczasie na zajmowanie sie swoimi bzdurami ale sie nie doczekalem :p

U mnie wszystko w porzadku. Na terapie poznawczo behawioralna sie w koncu wybralem. Zaczalem troche z domu wychodzic i jakos jest tak lepiej z dnia na dzien. Mam plan dnia od terapeutki :D

W czwartek nastepne zajecia (co czwartek mam). Niestety na wypis od psychiatry do oddzialu otwartego na terapie sie nie dostalem. Dostalem termin, czekalem 2 miesiace, a jak juz przyszedlem to dostalem na twarz informacje, ze nie jestem ubezpieczony i gowno mi pomoga. Potem przepilem reszte czasu, az do poltora tygodnia temu.
Po atakach paniki sladu nie ma. Lęki bywaja ale to raczej efekt odstawiania alkoholu, anizeli nawrot lękow znikad wzietych.

Jesli chodzi o tabletki szczescia, to dalej niezmiennie.

A jak tam u was? Przepraszam ale 100 stron mi sie na prawde nie chce czytac :D

-- 17 sie 2014, 17:51 --

lunatic napisał(a):a co wam tam nad morzem światłowody pozalewało czy co ze jestes raz na pol roku?

Chcialbym miec swiatlowod. Niestety, stara infrastruktura i gowniane lacze. Walczylem z UKE o wymuszenie renowacji okablowania, zbieralem podpisy od sasiadow, niestety - Polska -_-
Nawet pozniej pisalem petycje do UPC (bo doslownie 30 metrow na przeciwko jest instalacja) ale parenascie podpisow im sie nie kalkulowalo i tez olali. Dupa zbita jesli chodzi o internet.

Ale oczywiscie rozumiem zart. Nie, internetu mi nie wcielo. Czytalem aktywnie topic o esci ale sie nie wypowiadalem. A o tym watku po prostu... zapomnialem.

Esci spin-off

przez lunatic 17 sie 2014, 20:05
stał się chyba cud,poleciła mi jedna osoba jeden preparat z magnezem i paroma witaminami B i nagle zniknęły stany lękowe, zmęczenie, derealizacja i wszystko inne, pierwszy raz od niepamiętnych czasów czuje sie normalnie, az trudno w to uwierzyc ze coś takiego zadziałało lepiej niz te wszystkie antydepresanty

Sortuj wg