Skocz do zawartości
Nerwica.com

Esci spin-off


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

Ashleigh,

ja tam nie pamiętam zadnych zgrzytów, co słychać u Ciebie?

To dobrze, ze mamy czasami krotka pamiec. :mhm:

Co u mnie slychac?

Mieszkam w tej Afryce, samotnosc dokucza, wiec komp jest dla mnie oknem na swiat.

Mam przyjaciol tutaj, ale to jest inna kultura i dobrze sobie po polsku pogadac... :D

 

U mnie jesien, zimno w nocy narazie, ale w dzien slonko swieci.

Jak macie lato w Polsce, to ja mam zime, i nawet nie wyobrazacie sobie jak jest zimno-nigdy sie tak nie namarzlam jak tutaj.

 

-- 26 kwi 2014, 19:42 --

 

Witamy Cię Aashleigh:)

Starsze panie....no wiesz,my jesteśmy ciągle mlode,to swiat gdzieś tak sie spieszy o gdzieś goni:)

Jeśli chcesz czytac o naszych pierdu,pierdu,to jak najbardziej....no z mojej strony:)

Dziekuje za mile slowo.

Owszem zycie zaczyna sie po 50-tce, to prawda, zeby tylko hormony nie walily na glowe :why:

 

Tak z tymi starszymi paniami wyskoczylam, bo tu jest wiekszosc mlodziezy.

Ale, i moja nerwica sie zaczela, gdy mialam 21 lat...Wiem, ze to jak zly pies, potrafi uzrec, ale zyc sie da... :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A,o to chodzi....no ja też jestem bardzo niemile zaskoczona.Czasami czuje sie jakby esci wpakowalo mnie w jakas dworesje/mysli/nastroj depresyjny....

Sama to zauwazylam, ze jak minely mi zawroty glowy, co bylo glownym powodem brania ESC, to znowu rano chodze otepiala, nic mi sie nie chce robic. Mam tak ze 2 godziny, moze trzy.

Moze depresyjne mysli mnie nie dopadaja, ale nie jestem soba, i mnie to troche denerwuje-a raczej nie pasuje.

Jednakze mysle, ze to minie, bo jest to jakby coraz mniej nasilone, dzien po dniu.

Poki, co jestem na 5 mg, jak bedzie gorzej, w co raczej watpie, zaczne zmieniac doze.

 

-- 26 kwi 2014, 19:51 --

 

Ashleigh,

jest tam jakieś safari w RPA? ja lubie takie egzotyczne miejsca, chętnie bym sobie na jakimś słoniu albo wielbłądzie pojeżdził

Na sloniu, czy wielbladzie sie nie pojezdzi, ale safari, mozna odbyc w specjalnych samochodach.

Wole jezdzic do buszu, niz na plaze, czy Durbanu, czy Cape Townu, i faktycznie jest wspalniale.

Mnie sie nigdy tu nie nudzilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialam, ze jak sie trafi do prywatnej farmy, to moze i na sloniu sie pojezdzi, czy strusiu.

Ale wielbadow u nas nie ma. Na polnocy Afryki sa. Tutaj tylko w ZOO, albo jak sobie ktos sprowadzi.

Ale hipopotamy mozna posluchac, przy wodopoju, czy posluchac hieny w nocy jak wyja....

Mam zdjecia, ale jak sie tu wkleja zdjecia-nie mam pojecia, a moze to wbrew regulaminowi??

 

-- 26 kwi 2014, 19:55 --

 

Czas jest dokladnie ten sam, tylko ksiezyc troszke inaczej przechylony, i krzyz poludnia widac z ogrodu :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://obrazki.elektroda.pl/4093857700_1398535265.jpg

 

-- 26 kwi 2014, 20:15 --

 

http://obrazki.elektroda.pl/2156453200_1398535772.jpg

 

-- 26 kwi 2014, 20:16 --

 

http://obrazki.elektroda.pl/2698611000_1398535262.jpg

 

-- 26 kwi 2014, 20:25 --

 

Troche buszu kolo Wormbath, i Durban ( ale ja tam nie mieszkam)

 

http://obrazki.elektroda.pl/8347750400_1398536500.jpg

 

http://obrazki.elektroda.pl/9568028800_1398536503.jpg

 

http://obrazki.elektroda.pl/6877318800_1398536506.jpg

 

Moj internet dziala powoli, i dlatego mi tak zeszlo. Nie mamy jeszcze swiatlowodow, tu, gdzie mieszkam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ashleigh, Musi tam byc pieknie....ale ja bym nie wytrzymala tego goraca....

 

Lunatic

Chodzi mi o teraźniejszość,bo jak bylam"zdrowa",to nigdy nie czulam sie samorna.Nawet uwielbiakam swoje wlasne towarzystwo(sqoja osobę),zawsze cos wymyslilam i nigdy nie nudzilam sue sama ze sobą....

A teraz wręcz nie znoszę swojego towarzystwa....jestem nudna,smetna,itd....:)a i jeszcze drętwa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie jest tak goraco, jak sie wydaje. Jest caly rok slonce. Mieszkam w jednym z miast wchodzacych w sklad Johannesburga, na wysokosci 1700 m npm. Nie ma tropiklanego upalu, jest goraco, szczegolnie od pazdziernika, do marca, i powinno byc do kwietnia, jest potem jesien maj-czerwie i lipiec jest najzimniejszy-w nocy i ponizej zera, ale w dzien i 15 i 20 kilka na plusie, ale wiatry wieja zimne, i w cieniu mozna uswierknac i to niezle.

Nie mozna wjezdzac bez kontoli do zanych parkow, rezerwatow, ze wzgledu na ochrone zwierzat, a przede wszystkim ludzi.

Sa prywatne farmy, gdzie sie trzyma zwierzeta, a tam, gdzie dziko, nalezy wiedziec, zeby nie wlazic, gdzie nie potrzeba.Ale wszystko jest w sumie ogrodzone-czy rzadowe, czy prywatne.

Slonko swieci caly rok, a zima az do obrzydzenia, bo nie pada od maja do wrzesnia, pazdziernika, kiedy sie zaczyna wiosna.

Slonko pomaga na nastroje, na depresje...Powinnam tryskac zdrowiem, i w sumie tak jest.

Ale zycie na emigracji to nie jest tak normalnie. Samotnosc dokucza, wyobcowanie, a ze daleko do Polski, to sie nie lata tam, czesto. Nie bylam w kraju od 19 lat..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nauczylam sie zyc sama, maz i dzieci-dwoje mieszka z nami jeszcze, dwoje na swoim-caly dzien sa poza domem.

Mam 4 psy i ogrod wielki, i wiele zainteresowan, wiele pracuje w domu. Wiecznie cos robie...robilam, bo teraz chodze jak spiaca dziumdzia-jak to moja mama mowi. Sadze, ze to przejdzie.

Teraz ze mna jest moja przyjaciolka, starsza pani, ktora nazywam ciocia, bo znamy sie wiele lat, a ona jest starsza pania.

Nie wiem, jak ja bym sama przezyla ten straszny okres, kiedy sie przeracalam. Leczylam sie na uszy, u naturalistow, i pieron wie, jeszcze gdzie. Az sama doszlam z moja nerwicowa historia zycia, ze to nerwica i dojrzewanie, czy tam przejrzewanie, jak roze jesienia :)

 

-- 26 kwi 2014, 21:12 --

 

a przyjmiecie i mnie do swojego grona, początkującą z esci i na razie strasznie wystraszoną, marudną i z wielką nerwicą lękową

Myslisz, ze Ty jedna, i pierwsza i ostatatnia... :brawo: Wita Cie tez kolejna maruda...Niby ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraz sobie, ze zyjesz bez rodziny od 20 lat. Mam rodzicow, mam siostre i brata itd.

Dzieci sa dorosle, owszem, ale dzieci to nie material na zwierzenia, przyjaciol potrzeba.

Jakos tak sie stalo, ze 3 moje przyjaciolki umarly na raka, a jedna mi zabili w zeszlym roku.

Tu wszedzie jest daleko, trzeba sie poruszac samochodem, do pracy sie jezdzi po 40 km, albo i wiecej.

Nie ma transportu publicznego. Zanim gdzies pojedziesz, mija pol dnia.

Zyje sie inaczej. Maz wraca z pracy i jest zmeczony, i pracuje caly rok, oprocz okresu Swiat B. bo wtedy cala RPA ma urlop.

Tak, wiec jestem ciagle sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×