Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez HoyaBella 12 cze 2016, 13:09
rolosz napisał(a): Ja miałem z logiki "dobry +" ale piąteczek chyba wtedy w ogóle nie było :mrgreen:

a co studiowałeś, jeśli to nie tajemnica? :D

Spamowa wyspa

przez Monster6 12 cze 2016, 13:09
ahoj napisał(a):Zazdroszczę prawdziwym wariatom. Ich życie nigdy nie jest nudne.

To jest ta różnica :D Ja żeby poczuć nudę muszę brać garściami leki bo nuda to u mnie oznaka stabilności(normalności,remisji)
Bez leków czyli w chorobie nie ma czegoś jak nuda, głowa robi takie jazdy emocjonalne huśtawki że leżąc i nie robiąc nic nie idzie się nudzić.Po prostu nie ma miejsca na nudę.Nawet nie chodzi o życie tylko głowa robi takie emocjonalne jazdy że nie ma czasu się zastanawiać i odczuwać nudy.Gdybyś siadł przy filmie którego nie lubisz oglądać to byś się nudził,gdybym ja siadł to w ten czas taka jazda w samej głowie że o nudzie mógłbym sobie po marzyć.U mnie nudne życie oznaczałoby że jest ze mną dobrze(normalnie).
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

Spamowa wyspa

przez Ḍryāgan 12 cze 2016, 13:13
rolosz, ja myślałem o jazdach w manii na przykład. No, nudno nie było :) jazda bez trzymanki
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez cyklopka 12 cze 2016, 13:22
kosmostrada napisał(a):cyklopka, Jak tam niedziela u Ciebie Moja Droga?

Pierwsza wolna niedziela od miliarda lat, byłam z tatą u lekarza.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez ahoj 12 cze 2016, 14:01
Ḍryāgan napisał(a):ahoj, a co rozumiesz pod pojęciem "prawdziwy wariat"?

To jest taki człowiek, którego system wartości i postrzeganie rzeczywistości są skrajnie odmienne od reszty ludzi. Czyli w sumie normalny człowiek, ale będący w mniejszej mniejszości :)

Monster6 napisał(a):
ahoj napisał(a):Zazdroszczę prawdziwym wariatom. Ich życie nigdy nie jest nudne.

To jest ta różnica :D Ja żeby poczuć nudę muszę brać garściami leki bo nuda to u mnie oznaka stabilności(normalności,remisji)
Bez leków czyli w chorobie nie ma czegoś jak nuda, głowa robi takie jazdy emocjonalne huśtawki że leżąc i nie robiąc nic nie idzie się nudzić.Po prostu nie ma miejsca na nudę.Nawet nie chodzi o życie tylko głowa robi takie emocjonalne jazdy że nie ma czasu się zastanawiać i odczuwać nudy.Gdybyś siadł przy filmie którego nie lubisz oglądać to byś się nudził,gdybym ja siadł to w ten czas taka jazda w samej głowie że o nudzie mógłbym sobie po marzyć.U mnie nudne życie oznaczałoby że jest ze mną dobrze(normalnie).

Każdy pisze z własnej perspektywy. U mnie brakuje właśnie tego ziarenka szaleństwa. Przytłacza mnie nuda życia. Wszystko jest nudne. Po prostu nudne. Wiesz co? Stać mnie na mieszkanie, stać mnie na samochód, ale mieszkam nie na swoim i jeżdżę komunikacją miejską. Dlaczego? Nie chce mi się działać. Po prostu mi się nie chce.
ahoj

Spamowa wyspa

przez cyklopka 12 cze 2016, 14:04
ahoj, jako prawdziwa wariatka za swoją oryginalność płacę wieloma trudnościami w życiu. Można polemizować, czy warto.
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez ahoj 12 cze 2016, 14:06
cyklopka, jako człowiek pozbawiony życia śmiało twierdzę, że lepiej żyć i cierpieć niż gnić i wegetować.
ahoj

Spamowa wyspa

przez nieboszczyk 12 cze 2016, 14:10
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 12 cze 2016, 14:16
Wiecie co, taka mnie naszła refleksja, że kiedyś moje życie było bardzo nazwijmy to - interesujące, ale właśnie wtedy to nie korzystałam z nieocenionej pomocy psychiatry. Czy tylko mi się wtedy wydawało, że jestem zdrowa? :shock: ;)
A szarpanina w głowie - no raczej nie zaliczam tego do atrakcji i urozmaicenia życia... :roll:

rolosz, Dzięki za troskę :uklon: , nie katuję się, takie drobne roboty na bieżąco. A grzebanie w ziemi lubię. :smile: Jak dziś nastrój, góreczka trochę trzyma?

cyklopka, Wizyta u lekarza za Tobą, luzujesz się, czy aż nie wiesz co z czasem zrobić z tego zdziwienia, że niedziela wolna? ;)

ahoj, Ja obiektywnie nie mam jakiegoś specjalnie interesującego życia, ale się nie nudzę... Z wiekiem to jedynie nudni to mi się niektórzy ludzie jawią.

No i co, położyłam się spać, bo nie wyrobiłam... :roll: Idę dać się osmagać słońcu... ;)
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez cyklopka 12 cze 2016, 14:52
ahoj, ja już trochę życia przewegetowałam, więc teraz muszę nak*^#!@ć, żeby nadrobić.

kosmostrada, ściągam program, który chcę puścić dzieciom, bo to już ostatnie kilka lekcji. Muszę umyć gufkę, obciąć paznokcie i iść do kościoła. Głównie planowałam się pouczyć do egzaminu, ale ogólnie mi się nic nie chce. Tak że do każdej rzeczy muszę się przemóc.
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez Ḍryāgan 12 cze 2016, 14:59
ahoj,
Każdy pisze z własnej perspektywy. U mnie brakuje właśnie tego ziarenka szaleństwa. Przytłacza mnie nuda życia. Wszystko jest nudne. Po prostu nudne. Wiesz co? Stać mnie na mieszkanie, stać mnie na samochód, ale mieszkam nie na swoim i jeżdżę komunikacją miejską. Dlaczego? Nie chce mi się działać. Po prostu mi się nie chce.

Nie chce Ci się działać i narzekasz na nudę. Bez sensu w sumie. Skoro zazdrościsz ludziom u których coś się dzieje,to zacznij coś robić. Inaczej to zwykłe lenistwo. Może jakby Cię nie było stać na nic to inaczej byś mówił.
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Spamowa wyspa

przez ahoj 12 cze 2016, 16:08
cyklopka napisał(a):ahoj, ja już trochę życia przewegetowałam, więc teraz muszę nak*^#!@ć, żeby nadrobić.

Tego właśnie sobie życzę :)

Ḍryāgan napisał(a):Nie chce Ci się działać i narzekasz na nudę. Bez sensu w sumie. Skoro zazdrościsz ludziom u których coś się dzieje,to zacznij coś robić. Inaczej to zwykłe lenistwo.

Nie wiem jak odróżnić depresję, dystymię, czy lenistwo. Wiem, że jako robol nie mam problemu zapierniczać po 10 czy 12 godzin. Mam problem ze znalezieniem czegokolwiek, co mnie interesuje. Tak jak pisałem wcześniej, wszystko mnie nudzi.

Może jakby Cię nie było stać na nic to inaczej byś mówił.

Pieniądze nie mają tutaj nic do rzeczy. Przerabiałem obie skrajne opcje i mój stan jest taki sam. Czekam na legalizację LSD, bo podobno po nim można odmienić swoje życie :)
ahoj

Spamowa wyspa

przez cyklopka 12 cze 2016, 16:11
ahoj, nuda to tak na prawdę objaw depresji.
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez nieboszczyk 12 cze 2016, 16:22
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Sortuj wg